گفتگو با رتبه های تک رقمی بیوشیمی بالینی 1393

melinaa

New member
بچه ها ببخشید من میخواستم ی چیزی رو به همه بگم...
ضروریات برای رشته شما که بالینی هستش شاید کم باشه و نیاز ب خوندن کتاببهتری هم باشه برای بیو...
اما برای رشته ژنتیک چطور میبینینش؟؟؟؟
ممنونم از همه دوستان

milad.f67

New member
ضروريات شايد به اندازه رفرنس ها كامل نباشه ولي حتي براي ازمون دكترا هم توصيه ميشه ما خودمون هم ضروريات رو ميخونيم كتاب كاملي هم هست شايد هم نكاتي توش نباشه كه يه امر عادي هست
شما هم شك نكن كه براي ‍ژنتيك ضروريات زيادي هم هست ولي بهتر هست كه ضروريا رو در كنار گنجينه بخوني
اينايي كه گفتم به نظر من هست
:riz277:

melinaa

New member
ضروريات شايد به اندازه رفرنس ها كامل نباشه ولي حتي براي ازمون دكترا هم توصيه ميشه ما خودمون هم ضروريات رو ميخونيم كتاب كاملي هم هست شايد هم نكاتي توش نباشه كه يه امر عادي هست
شما هم شك نكن كه براي ‍ژنتيك ضروريات زيادي هم هست ولي بهتر هست كه ضروريا رو در كنار گنجينه بخوني
اينايي كه گفتم به نظر من هست
:riz277:

مرسی داداش خوبم...
گنجینه کدومه؟؟؟
من میخوام انشالله ضروریات رو که تموم کردم بعدش ی کتاب کوچیک هست اسمش مهدیه نجات شکوهی هستش اونو بخونم...بیشتر خلاصست و تسته اخرش..
بعد از اون برم سراغ تست ها...
بنظرت اینجوری خوبه؟؟؟

milad.f67

New member
گنجينه كتا تست تاليف ججعععفر نژژاد انتشارات فففرررهنگ به صورت تشريحي توضيح داده
اين كتاب دومي كه معرفي كردب رو من نديدم و نميشناسم خواهرم :ad54ad:

milad.f67

New member

bacillus.bs

New member
سلام. با اصرار دوستان چند پست رو در چند گروه مختلف میزارم امیدوارم مفید باشه.
نحوه خوندن و مرور کردن اکثر داوطلب ها اشتباه. خیلیا دور اول رو روزنامه وار میخونن تا مثلا بدونن کتاب چی گفته خیلیا با دقت میخونن ولی مرور زمان بندی شده ایی ندارن خیلیا فقط دوست دارن کتاب تموم شه که بگن یه دور خوندیم ........نهایتا اکثرا از دور اول استفاده انچنانی نمیبرن.مطالعه باید بر طبق نمودار فراموشی ذهن انسان باشه که بیشترین بهره رو داشته باشه بنظره من دور اول مهم ترین مرحله است که باید آهسته و با مرور زیاد کتاب همراه باشه.بین 4 تا 6 ماه میتونه طول بکشه.کسی که قبل از ماه آخر زمستون دور اول خودشو بزنه اونم با مرور زیاد رتبه خوبی میتونه کسب کنه.دور اول خلاصه برداری کنید دور دوم و سوم نکته برداری کنید باازم بگم خلاصه با نکته برداری فرق داره
در پست بعدی شیوه مطالعه دور اول و چگونه برنامه ریزی کردن رو براتون میزارم....از من به شما نصیحت روزنامه وار خوندن برای هیچ زمانی جز تلف کردن وقت مفید نیست.کتاب رو یا نخونید یا اگه خوندید با برنامه بخونید...فعلا

هر كسي يه نظري داره و شيوه ي درس خوندن با هم فرق ميكنه
ولي به نظر من دور اول بايد خيلي سريع خوند
تا كليات مطالب سريع توي ذهن شكل بگيره
و وقت براي دوره هاي بعدي داشته باشيد
دور اول هر چقدر طولاني بشه استرس شما بيشتر ميشه چون به ازمون نزديك ميشيد
و وقت براي مرور كه مهمترين رمز موفقيت در ازمون هست رو پيدا نمي كنيد

melinaa

New member

ممنونم ازت داداش گلمممممم:ad54ad::riz304:

srn1

New member
هر كسي يه نظري داره و شيوه ي درس خوندن با هم فرق ميكنه
ولي به نظر من دور اول بايد خيلي سريع خوند
تا كليات مطالب سريع توي ذهن شكل بگيره
و وقت براي دوره هاي بعدي داشته باشيد
دور اول هر چقدر طولاني بشه استرس شما بيشتر ميشه چون به ازمون نزديك ميشيد
و وقت براي مرور كه مهمترين رمز موفقيت در ازمون هست رو پيدا نمي كنيد

هر کس یه شیوهایی برای درس خوندن داره ولی یه سوال دارم کسی که دور اول رو روزنامه وار و به سرعت میخونه چیزی تو ذهنش میمونه که بخاد مرور کنه اون کسی بیشتر استرس میگیره که وقتی دور دوم و سوم رو میخونه هنوز لنگ مطالبی هست که باید در دور اول یاد میگرفت و رفع اشکال میکرد به نظرم تند خوندن کتاب فقط برای اینکه کتاب سریع تموم بشه و بگیم خب یک دور خوندیم به درد نمیخوره کسی رتبه تک رقمی میاره که از روز اول کتاب رو برای یاد گیری میخونه نه صرفا تموم کردن کتاب و از زیز بار یاد گیری مطلب شونه خالی کردن

مجید دیجی

مدیر بخش
بیوشیمی 86 - شیمی 81 - زیست 90 - زبان 68
اینم درصدام !!!!
تلاش کردم یه سال ازهمه چیم گذشتم حالا دو ماه میخوام لذت ببرم
شمام یاد بگیر که چه جوری با بقیه باید صحبت کنی

سلام خسته نباشید
شما هم نتیجه تلاش های یه سالتون رو گرفتید
من درک می کنم . این حق شماست که از طعم خوش موفقیت لذت ببرید . اما معمولا بعضی ها چشم دیدن خوشی آدم رو ندارن . اما شما هم درک کنید که بعضی ها واقعا احتیاج به مشاوره دارن . اگر کمکشون کنید ان شاءالله شما هم سهمی در موفقیت اونها خواهید داشت .و خدا در مراحل دیگه زندگی کمکتون میکنه...
حالا باز هم ازتون دعوت می کنم به تایپیک برگردید و به دوستانتون کمک کنید و به افرادی که همیشه در حاشیه بوده و عادت به حاشیه سازی دارند توجه نکنید .
=========
این سایت پر است از اسم مو.س.س.ه و کت.اب و جز.وه و... توی تمام بخش ها همه دوستان با اسم شون آشنا هستند سخت گیری در این باره به نظر من جایز نیست . چون بالاخره کسی که میاد اینجا با رتبه های برتر صحبت کنه برای احوال پرسی که نمیاد که میاد یک سری اطلاعات بگیره و یک سری اطلاعات بده..

milad.f67

New member
سلام خسته نباشید
شما هم نتیجه تلاش های یه سالتون رو گرفتید
من درک می کنم . این حق شماست که از طعم خوش موفقیت لذت ببرید . اما معمولا بعضی ها چشم دیدن خوشی آدم رو ندارن . اما شما هم درک کنید که بعضی ها واقعا احتیاج به مشاوره دارن . اگر کمکشون کنید ان شاءالله شما هم سهمی در موفقیت اونها خواهید داشت .و خدا در مراحل دیگه زندگی کمکتون میکنه...
حالا باز هم ازتون دعوت می کنم به تایپیک برگردید و به دوستانتون کمک کنید و به افرادی که همیشه در حاشیه بوده و عادت به حاشیه سازی دارند توجه نکنید .
=========
این سایت پر است از اسم مو.س.س.ه و کت.اب و جز.وه و... توی تمام بخش ها همه دوستان با اسم شون آشنا هستند سخت گیری در این باره به نظر من جایز نیست . چون بالاخره کسی که میاد اینجا با رتبه های برتر صحبت کنه برای احوال پرسی که نمیاد که میاد یک سری اطلاعات بگیره و یک سری اطلاعات بده..
اقا مجيد به اين خانم حق بده كه ناراحت بشه چون تمام حرف هايي كه زد حقيقت داشت منتهي يك نفر از خدا بي خبرامد بهش توهين كرد منم جاي اون بودم ميرفتم پشت سرم رو هم نگاه نميكردم من هم سر همون كلاسي رفتم كه رتبه 1 و 2 ميرفتن ايشون نتيجه زحمتش رو گرفتن

hastiii

New member
اقا مجيد به اين خانم حق بده كه ناراحت بشه چون تمام حرف هايي كه زد حقيقت داشت منتهي يك نفر از خدا بي خبرامد بهش توهين كرد منم جاي اون بودم ميرفتم پشت سرم رو هم نگاه نميكردم من هم سر همون كلاسي رفتم كه رتبه 1 و 2 ميرفتن ايشون نتيجه زحمتش رو گرفتن

حالا شما اگه تونستید بهشون بگید بیان:dadad4:

bacillus.bs

New member
هر کس یه شیوهایی برای درس خوندن داره ولی یه سوال دارم کسی که دور اول رو روزنامه وار و به سرعت میخونه چیزی تو ذهنش میمونه که بخاد مرور کنه اون کسی بیشتر استرس میگیره که وقتی دور دوم و سوم رو میخونه هنوز لنگ مطالبی هست که باید در دور اول یاد میگرفت و رفع اشکال میکرد به نظرم تند خوندن کتاب فقط برای اینکه کتاب سریع تموم بشه و بگیم خب یک دور خوندیم به درد نمیخوره کسی رتبه تک رقمی میاره که از روز اول کتاب رو برای یاد گیری میخونه نه صرفا تموم کردن کتاب و از زیز بار یاد گیری مطلب شونه خالی کردن
بله كه ميمونه ، من خودم از اين روش استفاده كردم
نه اين كه بگم كامل ، ولي خيلي فرق ميكنه
البته من دور اول فصل به فصل مي خوندم، قبل از خوندن هر فصل نگاهي به تستا ميكردم، بعد از هر فصل 20...30 تست ميزدم
من همين الانم از اين روش استفاده ميكنم
گفتم كه هر كسي يه روشي داره، بايد خودتونو بشناسيد و يك برنامه ريزي خوب بكنيد
اونو بنويسيد و طبق اون عمل كنيد
ساعت مطالعتونو حتما هر روز يادداشت كنيد
در ضمن دور اول هر چقدر طولاني بخونيم با نكته و تست فراوان باز هم اخرش كافي نيست براي تست زدن
مرور خيلي مهمه خيليييييييي

Soroush Star

New member
یکم شهریور ماه زادروز دانشمند بزرگ و طبیب فرزانه ، شیخ الرئیس ابو علی سینا و روز پزشک بر جامعه پزشکی کشور (بالینی ، پایه و عمومی)مبارک باد

sina2020

New member

کتاب دوم احتمالا منظورشون کتاب خلاصه بیوشیمی "امیره نجات شکوهی ه" از دانشگاه مشهده که اشتباها نوشتن "مهدیه نجات شکوهی".

victoria

New member
سلام دوستان
نظراتتونو خوندم
شرمنده اگراین مدت وقت نشد بیام و اینکه خب اولش بخاطر بحث ایجاد شده بود
به هرحال نمیدونم دیر شده یا نه
ولی اگه کمکی ازدستم بربیاد انجام میدم

victoria

New member
تست پاسالار چطوره؟تست زیست مریم خالصی؟

تست زیست مریم خالصی به نظرمن خیلی قدیمیه و اصلا ندیدم که طی چندسال اخیر خیلی کمک کننده باشه
اگه میخواین تستای سالای قبلو بزنین مجموعه آزمونهای کارشناسی ارشد بیوشیمی بالینی سئوالاشو داره
ولی درکل بهتره خود زیستو یه کلیاتی بلد باشین

mehrshad.namdar

New member
سلام به همگی. بچه اگه ممکنه راهنمایی کنید. دوست من امسال سال دومی هست که بیوشیمی بالینی شرکت کرد و قبول نشد. امسال همه چی رو کنار گذاشته تا قبول بشه. تو شیمی به شدت مشکل داره. به گفته خودش هیچی متوجه نمیشه. پارسال بیو ۶۰ و زیست ۷۵ زد. ولی شیمی صفر! چی باید بخوته تا تو این مدت کم قبول بشه؟ خودش میگه هیچی از شیمی نمیدونه! استادی هم نیست که بره متاسفانه. رفرنس بگید که از پایه همه چی رو گفته باشه حتی الفبای شیمی! ممنون میشم از همتون...

بالا