دانشگاه تربیت مدرس

bioshimi93

New member
سلام
از همه ی دوستانی که در مورد جایگاه دانشگاه تربیت مدرس در بین دانشگاههای علوم پزشکی تهران اطلاعی دارن خواهشمندم در مورد اولویت دانشگاهها ما رو راهنمایی کنند.
شما دانشگاه تربیت مدرس رو در لولویت چندم قرار دادین؟اینکه میگن تربیت مدرس تحت نظر وزارت علوم هست آیا با اینکه آزمونش از طریق وزارت بهداشت هست بازم جزو علوم هست؟
اگر در مورد دانشگاه شاهد هم اطلاعی دارین و اینکه انتخابش کردین یا نه هم توضیح بدین ممنون میشم.

abbasali

New member
ن خودم قبل انتخابش تردیدهای زیادی داشتمو حرفهای زیادی میشنیدم ... اما نظر خودمو بی تعصب مینویسم ..
بعد تهران انتخاب دوم من بود ..همکلاسیم تا جایی که اطلاع دارم یا انتخاب اول یا دومشون بده ...البته شنیدم که شاید تو بیوشیمی امسال دانشجو نگیره ..البته شنیدست ...
بطور کل طرفداران خاص خودشو داره ...
مدرس هم مزیتهایی داره هم معایب / اگه میتونین از معایبش صرفنظر کنین با توجه به خواست خودتون پس انتخاب خوبیه ..
مزایا ...
من فکر نمکنم کسی بتونه قدرت علمی این دانشکده و زیر سوال ببره / هیئت علمی قوی و خوب امکانات به نسبت خوب / محیط خلوتتر و علمیتر همه بالای فوق لیسانس / و...
مدرس از سال 67 داره دکترای بیوشیمی بالینی میگیره .. فک کنم بعد تهران از این نظر دومه ... یه سری دروس مدرسی داره که با پاس کردنش امتیاز تدریس داره ..حالا ما هنوز نگذروندیم تا درست و غلطش و ببینیم...

اما مشکلاتش .مشکلاتی که هست مربوط به توان علمی دانشگاه نیست به بحث وزارت علوم و بهداشت بودنشه ..مثلا الان کنکور ارشدش با بهداشته ولی دکتراش با علومه ..اون بودجه ای که که بعنوان بورس به دکترای وزارت بهداشت میدن ظاهرا برای مدرس تصویب شده ولی داده نمیشه البته من شنیدم که دکترتقی خانی گفتن تا 70 درصد این دوقضیه داره حل میشه که هم ازمون دکترا یکسر شه هم اون پوله بیاد ..فکر کنم ولی به مدرکش مهر نظام پزشکی میخوره ...البته شنیدم که مدرس گفته ما عوض اون پول خوابگاه دادیم حالا من خبر اززامکانات رفاهی دانشگاههای دیگه ندارم
منم حقیقتش دقیق نفهمیدم وزارت علومیم یا بهداشت مثلا سروام و اینحرفا که بخوان ندن وزارت بهداشتیم و اونا بودجه نمدن و تو مسایل دیگه وزارت علومیم و بهداشت از زیرش درمیره ...نمدونم دقیقا دوستان تو دانشگاههای دیگه چقدر برای پایان نامه های دکترا وارشد میگیرن بنویسن قیاس شه ..من اطلاعی ندارم...
کلا بحث کل کل علوم و بهداشته چون از یکطرف هم نمیتونن مدرس و بخاطر قدرت علمیش نادیده بگیرن (تعداد مقالات بالا با وجود هیئت علمی کم ) ..هم شخصیتهای علمی و سیاسی بزرگی تو این داشگاهن که نمیشه ازشون صرفنظر کرد ...مثل دکتر تقی خانی ، دکتررسایی ،دکترکرمی و...،در بیوشیمی بالینی
خلوت بودن ..محیط دانشگاه شاید برای خیلیا جالب نباشه ...و دوست دارن تو محیطی مثل دوران لیسانسشون باشن ...
درمورد مذهبی بودن و گیر دادن ....بمن تا حالا کسی گیر نداده اینو خانوما جواب بدن بهتره ...ولی درکل اون تصوری که خودمم داشتم که مثل امام صادق و دانشگاههای خاصه ..نه اصلا اونطور نیست ... این مسایلم جزو دلایلیه که ممکنه خیلیا مدرسو انتخاب اولشون نذارن
من فکر نمیکنم تو سطح کشور دانشگاهی بجز تهران بر مدرس اولویت داشته باشه و اگه دانشگاههای دیگرو اولویت بدم بخاطر همین مسایل که خدمت دوستان عرض شد .. ینی اگه این مسایل و میتونین فاکتور بگیرین یقینا انتخاب خوبی خواهد بود ...خود منم برای دکترا در حال کشمکشم .دارم سبک سنگین میکنم ...
سعی کردم دیدم و نظر شخصیمو بدون تعصب براتون بنویسم ضمنا اگه نقدیم بر این نوشتار باشه صمیمانه پذیرا هستم چون هدف اینه که کمکی بشما برای انتخاب بهتر باشه .....

- - - Updated - - -

آخرین ویرایش:

love virology

New member
درود بر شما منم نسبت به مدرس حس خوبی دارم/ امکانات ازمایشگاهی دانشگاه چطوریه؟؟؟؟؟؟؟؟؟/ در گواهی ارشد وزارت علوم قید میشه یا بهداشت؟؟؟

abbasali

New member
واحدهای درسیمون با بچه های بهداشت یکیه ..ازمونم یکیه ..ولی اینو نمدونم چون هنوز مدرک نگرفتم از چندنفر پرسیدن مطمین نبودن ولی گفتن بهداشت ...امکانات ازمایشگاهی باید قیاس شه من نمدونم چه امکاناتیذموسسات دیگه دارن ...ولی مث دانشگاه تهران بیمارستان و ازمایشگاه زیرنظرش نی ..فقط یه دوره کاراموزی میفرسته ازمایشگاه مسعود ..
بقیه دوستان مدذرسیم اگه نظرشونو بنویسن دید کاملتری بدست میاد...

آخرین ویرایش:

Tarsa

New member
سلام
امکانات و اساتیدش بسیار عالیه اما به نظر من رشته به رشته فرق داره اگر رشته ای هسست که به بیمارستان احتیاج هست این دانشگاه مثل دانشگاهای علوم پزشکی نیست که قرارداد داشته باشه با بیمارستانا
از لحاظ محیطم خب خیلی آروم تروجدی تره
ولی یچی که من خیلی دیدم اینه که وضعیت ما مثل بچه های سر راهیه!!!یعنی تقریبا هرقانون خوب وزارت بهداشت هست به ما میگن شما وزارت علومید ازون ور قانون خوب وزارت علوم هست میگن شما علوم پزشکی اید!
از لحاظ امکانات رفاهی پایین تره ولی سطح علمیش مخصوصا رشته من از تهرانم بالاتره
تومدرکم دو تا وزارت خونه میخوره که بازم قضیه ی بچه سر راهی میشه:sdasdasd:

- - - Updated - - -

سلام
امکانات و اساتیدش بسیار عالیه اما به نظر من رشته به رشته فرق داره اگر رشته ای هسست که به بیمارستان احتیاج هست این دانشگاه مثل دانشگاهای علوم پزشکی نیست که قرارداد داشته باشه با بیمارستانا
ولی یچی که من خیلی دیدم اینه که وضعیت ما مثل بچه های سر راهیه!!!یعنی تقریبا هرقانون خوب وزارت بهداشت هست به ما میگن شما وزارت علومید ازون ور قانون خوب وزارت علوم هست میگن شما علوم پزشکی اید!

bioshimi93

New member
سلام

- - - Updated - - -

سلام

سلام
خیلی ممنون از تمام توضیحاتی که دادید.انشالله دکترا وضعیتتون بهتر بشه.:rose:

TUMS

Well-known member

من مدرس را بعد از شیراز زدم(انتخاب 5) صرفآ جهت اینکه اگه شیراز قبول نشدم فقط تهران بمونم وگرنه دانشگاش رفتم چند بار به نظرم واسه کسایی که میخوان وزارت بهداشت باشن خوب نیست ولی به نظرم فقط مزیتش تهران واقع شدنش هست ولاغیر!

abbasali

New member

من مدرس را بعد از شیراز زدم(انتخاب 5) صرفآ جهت اینکه اگه شیراز قبول نشدم فقط تهران بمونم وگرنه دانشگاش رفتم چند بار به نظرم واسه کسایی که میخوان وزارت بهداشت باشن خوب نیست ولی به نظرم فقط مزیتش تهران واقع شدنش هست ولاغیر! پایه د

دوست عزیز بهتره خود دانشجویان تربیت مدرس در این تایپیک نظر بدن تا یک دید واقعی بدست بیاد نه یک دیدی که زاییده تصور برخی از دوستان عزیز ماست ..
تو خود رشته شمام نفر 4 و 6 ایمنی کنکور پارسال توی مدرسن ..فقط اینا کسایین که من اطلاع دارم ...
یکی از دوستان بهم پیام داد و درمورد مدرس و انتخابش سوالاتی کرد منم چون حس کردم سوال خیلی از دوستان ممکنه باشه درخواست کردم که تایپیک شه ..
اما قرار نیست کنار نوشته های صادقانه برخی دوستان ...برخی دوستان بخوان موقعیت خود و دانشگاهشونو بهتر جلوه بدن ...و ابهت و دانشگاه تربیت مدرس و کمرنگ جلوه کنن ..
مدرس تنها مشکلش فقط همین کشمکشزدو وزارته ... بعد تاسیس دانشکده پزشکی مدرس وزارت بهداشت خواست که زیر نظر اون باشه و علوم نپذیرفته ... اونم گفته من مدرک نمدم ...وقتی زیر نظر من نیست ...بعدها مدتی بهمین منوال مونده تا رسیده به الان که میبینین ازموونش یکی شده ...در مقطع ارشد همینطور سرفصل دروس ..برای همین مدرک بهداشت میخوره .. و دکتراش هم به احتمال قوی بزودیزیکی بشه و بطور کامل تحت پوشش وزارت بهداشت بشه ...که اگه اینطور بشه اساتید دانشگاههای دیگه شهر تهرانم میتونن برای تدریس وارد مدرس شن و متقابلا ..سابقا هم تا چند سال پیش که من اطلاع دارم یکی دو تا اساتید مدرس در تهران تدریس داشتن ... از اون اوایل هم پروفسور ملک نیا که در تهران بود زمانی که مدرس هنوز استاد زیادی نداشت مدیرگروه مدرس بود تا زمانی که بالاخره اساتید خودشو جذب کرد ...وچون زیر نظر علوم بود برخی از اساتید جذب شده دید پایه دارن و شاید همین اساتید پایه در مقابل پیوستن مدرس به وزارت بهداشت بطورکامل ، نوعی مقاومت دارند ... ولی شاید در تدریس با دید بالینی در برخی از اساتید مسایلی وجود داشته باشه اما موضوعاتی که کار میشه بالینیه و حداقل نسبت به سطح ایران بروزه ...که البته اساتیدی هم هستند که در جبران که واقعا میدونن چطور دید بالینی در بیوشیمی رو بما بفهمونن ...اساتیدی که اگه خودشون مدرس و انتخاب نکرده بودن الان یکی از مدرسین دانشگاه تهران بودن ....... البته رشته ای مثل بیوشیمی بحثهای زیادی توشه که وقتی واردش بشه ادم متوجه این مسایل میشه ...
درکل رشته به رشته فرق میکنه ...و همونطور که اون دوستمون گفت رشته هایی که مدام با بیمارستان سروکار دارن شاید مثل پرستاری بهتره مدرس و اولویتهای بعدیشون بزارن بخاطر اینکه یه کم نامه نگاری نیاز داره تا بخوان به خواستشون برسن ...

بالا هم نوشتم اگه نقدی بر نوشتاره بنویسین درحد توان جواب داده میشه ..اما نقد منصفانه و از روی اگاهی

با ارزوی موفقیت برای همه دوستان ...

آخرین ویرایش:

goleyakh

New member
وااااااااااااای ممنون بچه ها! من جواب بیشتر سوالام رو گرفتم!:rose:

عایا کسی راجبه ارشد آناتومی تو این دانشگاه اطلاعی داره که در چه سطحی هست؟

love virology

New member

من مدرس را بعد از شیراز زدم(انتخاب 5) صرفآ جهت اینکه اگه شیراز قبول نشدم فقط تهران بمونم وگرنه دانشگاش رفتم چند بار به نظرم واسه کسایی که میخوان وزارت بهداشت باشن خوب نیست ولی به نظرم فقط مزیتش تهران واقع شدنش هست ولاغیر! پایه د

دوست عزیز بهتره خود دانشجویان تربیت مدرس در این تایپیک نظر بدن تا یک دید واقعی بدست بیاد نه یک دیدی که زاییده تصور برخی از دوستان عزیز ماست ..
تو خود رشته شمام نفر 4 و 6 ایمنی کنکور پارسال توی مدرسن ..فقط اینا کسایین که من اطلاع دارم ...
یکی از دوستان بهم پیام داد و درمورد مدرس و انتخابش سوالاتی کرد منم چون حس کردم سوال خیلی از دوستان ممکنه باشه درخواست کردم که تایپیک شه ..
اما قرار نیست کنار نوشته های صادقانه برخی دوستان ...برخی دوستان بخوان موقعیت خود و دانشگاهشونو بهتر جلوه بدن ...و ابهت و دانشگاه تربیت مدرس و کمرنگ جلوه کنن ..
مدرس تنها مشکلش فقط همین کشمکشزدو وزارته ... بعد تاسیس دانشکده پزشکی مدرس وزارت بهداشت خواست که زیر نظر اون باشه و علوم نپذیرفته ... اونم گفته من مدرک نمدم ...وقتی زیر نظر من نیست ...بعدها مدتی بهمین منوال مونده تا رسیده به الان که میبینین ازموونش یکی شده ...در مقطع ارشد همینطور سرفصل دروس ..برای همین مدرک بهداشت میخوره .. و دکتراش هم به احتمال قوی بزودیزیکی بشه و بطور کامل تحت پوشش وزارت بهداشت بشه ...که اگه اینطور بشه اساتید دانشگاههای دیگه شهر تهرانم میتونن برای تدریس وارد مدرس شن و متقابلا ..سابقا هم تا چند سال پیش که من اطلاع دارم یکی دو تا اساتید مدرس در تهران تدریس داشتن ... از اون اوایل هم پروفسور ملک نیا که در تهران بود زمانی که مدرس هنوز استاد زیادی نداشت مدیرگروه مدرس بود تا زمانی که بالاخره اساتید خودشو جذب کرد ...وچون زیر نظر علوم بود برخی از اساتید جذب شده دید پایه دارن و شاید همین اساتید پایه در مقابل پیوستن مدرس به وزارت بهداشت بطورکامل ، نوعی مقاومت دارند ... ولی شاید در تدریس با دید بالینی در برخی از اساتید مسایلی وجود داشته باشه اما موضوعاتی که کار میشه بالینیه و حداقل نسبت به سطح ایران بروزه ...که البته اساتیدی هم هستند که در جبران که واقعا میدونن چطور دید بالینی در بیوشیمی رو بما بفهمونن ...اساتیدی که اگه خودشون مدرس و انتخاب نکرده بودن الان یکی از مدرسین دانشگاه تهران بودن ....... البته رشته ای مثل بیوشیمی بحثهای زیادی توشه که وقتی واردش بشه ادم متوجه این مسایل میشه ...
درکل رشته به رشته فرق میکنه ...و همونطور که اون دوستمون گفت رشته هایی که مدام با بیمارستان سروکار دارن شاید مثل پرستاری بهتره مدرس و اولویتهای بعدیشون بزارن بخاطر اینکه یه کم نامه نگاری نیاز داره تا بخوان به خواستشون برسن ...

بالا هم نوشتم اگه نقدی بر نوشتاره بنویسین درحد توان جواب داده میشه ..اما نقد منصفانه و از روی اگاهی

با ارزوی موفقیت برای همه دوستان ...

درود ووولک دمت گررررررررررررررم منم عاشق هیت علمی رشته ویروسش شدم مخصوصا اقای روانشاد

TUMS

Well-known member
سلام
از همه ی دوستانی که در مورد جایگاه دانشگاه تربیت مدرس در بین دانشگاههای علوم پزشکی تهران اطلاعی دارن خواهشمندم در مورد اولویت دانشگاهها ما رو راهنمایی کنند.
شما دانشگاه تربیت مدرس رو در لولویت چندم قرار دادین؟اینکه میگن تربیت مدرس تحت نظر وزارت علوم هست آیا با اینکه آزمونش از طریق وزارت بهداشت هست بازم جزو علوم هست؟
اگر در مورد دانشگاه شاهد هم اطلاعی دارین و اینکه انتخابش کردین یا نه هم توضیح بدین ممنون میشم.

من این پست را نقل قول گرفتم و قسمت هایی را براتون قرمز کردم!
اولآ اینکه از همه خواسته شده
بعدش من فقط نظرم را گفتم و سطح دانشگاه مدرس را پایین نیاوردم (میتونی برید رتبه دانشگاه تربیت مدرس را پیدا کنید که ببینید سال 93 رتبه اش در بین دانشگاههای علوم پزشکی کجاست )
من یکی از استاد راهنماهام توی تربیت مدرس هست بنابه دلایلی و اونجا هم رفت و آمد میکنم و دانشکده پزشکی را از نزدیک لمس کردم پس زایده خیالاتم نیست!
در آخر هم دوستام توی تربیت مدرس هستن هم اینکه از دانشجوهای دکترای گروهمون تربیت مدرس درس خوندند و منم نظرات اونا را انعکاس دادم

آخرین ویرایش:

love virology

New member
خوب دعوا نکنید همه جا خوبه بستگی به فرد داره که درس خون باشه زشته هی همدیگه رو میکوبید شاد باشید

leila89

New member
سلام
دوستان کسی خبر داره که امسال مدرس بیوتک پزشکی می گیره یا نه؟

abbasali

New member

من این پست را نقل قول گرفتم و اون قسمت هایی را که شما متوجه نشدید براتون قرمز کردم!
اولآ اینکه از همه خواسته شده
بعدش من فقط نظرم را گفتم و سطح دانشگاه مدرس را پایین نیاوردم هر چند که پایین هست (میتونی برید رتبه دانشگاه تربیت مدرس را پیدا کنید که ببینید سال 93 رتبه اش در بین دانشگاههای علوم پزشکی کجاست )
من یکی از استاد راهنماهام توی تربیت مدرس هست بنابه دلایلی و اونجا هم رفت و آمد میکنم و دانشکده پزشکی را از نزدیک لمس کردم پس زایده خیالاتم نیست!
در آخر هم دوستام توی تربیت مدرس هستن هم اینکه از دانشجوهای دکترای گروهمون تربیت مدرس درس خوندند و منم نظرات اونا را انعکاس دادم

شما بطور کل درمورد یک دانشگاه دارین نظر میدین اونم دانشگاهی که توش تحصیل نمیکنین ...شما کاملا یطرفه نظر دادین و خیلی خودخواهانه جمع بندی کردین ....اونم بدون هیچ توضیح خاصی فقط تنها مزیتش تهران بودنشه ...خب اگه دلایل خاص وموجهی دارین بگین ماهم استفاده میکنیم ...
شما از رفتن و انتقاد برخی دانشجویان که در مقطع دکترا از مدرس رفتن مینویسین متقابلا از دانشجویان دیگه ای که از مقطع ارشد وزارت بهداشت به مدرس و علوم اومدن بنویسین ...خب طبیعتا کسانی که از جو مدرس راضی نبودن الان دکترای دانشگاه دیگن .. میخواین منم از نظر برخی دیگه بنویسم که موثقم هستن ..که فرقی بین مدرس و تهران قایل نبودن ...چه برسه بدانشگاههای دیگه.ولی من نظر شخصیمو نوشتم و گفتم رشته به رشته فرق میکنه ...
و گفتم این دانشگاه طرفداران خاص خودشو داره هم بخاطر محیط و هم موقعیتش ..خیلیا نمیتونن با محیط مدرس اخت شن ..منم الان گله هایی از مدرس دارم اما باید بیام تو محیط دیگه تا بهتر بشه ارزیابی کنم ..
خود منم دوستان همدورم هم تو بهشتی هم توی اصفهان هم تهران دارن میخونن..
رتبه بندی دانشگاهها شاخصهایی داره که یکی از مهمتریناش میزان مقالاته .. مدرسم که توش ستاره دار کردن ...مدرس یک دانشگاه علوم پزشکی نیست ..یک دانشکدست با تعداد محدودتر هیئت علمی .. از طرف دیگه شما تو برخی رنکها میخونی جزو پنج دانشگاه اول کشوره بهمراه تهران .شریف ..علوم پزشکی تهران .امیرکبیر ..باز تو یه رنکینگ دیگه چیز دیگه ..دومین دانشگاه جامع کشوره ..باوجود اینکه لیسانسم نمیگیره ..الان مرکز تحصیلات تکمیلی زنجان که یه مرکز قوی شیمی و فیزیک درجهانه تو کدوم رنکینگ ماست؟ پس دانشگاه ضعیفیه ..
در سطح شهری مثل تهران دانشگاه مطرح نیست ..رشته مطرحه ..میگن فلان رشته فلان دانشگاه بهتره و...مثلا گفته میشه شیمیش در 100 دانشگاه برتر جهانه ..بیوشیمی پایه ..مدیریت ..بیوتکنولوژی و..رتبه های تک رقمی علوم خیلیا اینجان ولی در بهداشت مشکلات خاصی که داره تا حدودی باعث کمرنگ شدن ابهت این دانشگاست .....مدرس دانشگاه نوپا و بعد انقلابه ... ولی بهر حال در خیلی رشته های پزشکیش بالای 20 ساله داره دکترا میگیره ...
ما منکر معایب این دانشگاه نیستیم اما نوشتم اگه بطور کامل زیر نظر بهداشت بره دیگه واقعا توش بحثی نمیمونه ... نوشتم که خودم برای دکترا مرددم اونم بدلایل خاص خودم (طبق گفته خودتون برای استاد راهنما بنا به دلایلی :smiliess (3):
اما قرار نی یه سری از معایب دانشگاهشون بنویسن یه سری طوری رفتار کنن که انگار هاوارد دارن میخونن ..

آخرین ویرایش:

TUMS

Well-known member
[[/SIZE]دوست عزیز
شما کار واقعا اشتباهی کردید که شیرازو قبل از مدرس زدی
شما اگه تمام رشته های علو پایه پزشکیو 10 استاد اولشو در نظر بگیری، 5تاش حتما یا هیئت علمی تربیت مدرسن یا فارغ التحصیلش!
نمیدونم اسامی دکتر پورفتح اله،دکتر معصومه ابتکار،دکتر حسن رو تو رشته خودتون شنیدید یا نه!؟
اگه نشنیدید توی اینترنت سرچ کنید
اینکه مدرس تو رده بندی وزارت بهداشت رتبه اش پایینه بخاطر اینه که اصلا زیر مجموعه وزارت بهداشت نیست!
ولی اگه میخوای از رتبه واقعیش با خبر بشی به گوگل اونم به زبان فارسی مراجعه نکن،به سایتای بین المللی مثل researchgate مراجعه کن ببین کجاست!بخصوص توی پزشکی!
از 7 استاد گروه ما 5 تاشون استاد تمامن!ریاست پژوهشگاه زیست و ژنتیک،مدیر عامل شرکت روژان آزما،دکتر تقی خانی نفر اول بیوشیمی کشور ،اساتید گروه بیوشیمی مدرس هستن واین خودش یعنی میتونید برید آزمایشگاهای اونجاو از موادو امکانات فوق العاده آزمایشگاهاش استفاده کنید
افرادی مثل من که مدرسو انتخاب کردن بخاطر تهران بودنش نبود!بخاطر توصیه های وسایر اساتید بنامی بود که میشناختم
و اینکه کلا از دانشگاه تهران و دانشکده های شبیه دخمه اش بدم میومد،درهای اتاقهای اساتیدش همه پوسیدس و وارد ساختموناش میشی باید حواست باشه سقفش رو سرت خراب نشه!
و به تحقیق از لحاظ امکانات هیچ چیزی بالاتری از مدرس نداره
البته تهران بخاطر پذیرش دانشجو از کنکور سراسری و بودجه های میلیونی که واسه هرچی از جمله کنگره ها میگیره وضع تحقیقات توش رونق بیشتری داره
so:اول تهران دوم مدرس سوم بهشتی چهارم ایران پنجم فرقی نداره!!:) هرجا که بهتون نزدیکتر بود:)

اول اینکه من کار اشتباهی نکردم چون همونطور که اسم کاربریم مشخص هست ایمنی میخونم و طبق رشته خودم میتونید از هر کی ایمنی میخونه بپرسید که دانشگاه شیراز رشته ایمنیش از بهترین ها هست یا نه
نقل قول: یکی از بچه های دکترا که ارشدش ایمنی شیراز بوده و دکتراش الان دانشگاه خودمونه (تهران) گفت من هر چی یاد گرفتم از شیراز یاد گرفتم
نقل قول بعدی :یکی از بچه ها که رتبه یک ارشد و دانشگاه تهران بود از دوستای خودم الان دکترا شیراز میخونه میگه شیراز از لحاظ علمی خیلی بالاتر از تهرانه مدرس که دیگه اصلآ در قیاس نمیگنجد!!
در مورد رشته ما که ایمنی باشه اگر لازم بود میگم که 10 نفرش و از اعضای برد یک نفر هم در تربیت مدرس نیست! از شیراز و اصفهان و تبریز و تهران هستن
دکتر پورفتح ا... بیشتر هماتولوژیست هست تا ایمونولوژیست!
اگه دانشگاه تهران شبیه دخمه هست من صفت قابل وصفی برای دانشکده پزشکی مدرس پیدا نمیکنم !!
همین قدر فعلآ برای صحت حرفاتون کافیه:28:

TUMS

Well-known member
شما بطور کل درمورد یک دانشگاه دارین نظر میدین اونم دانشگاهی که توش تحصیل نمیکنین ...شما کاملا یطرفه نظر دادین و خیلی خودخواهانه جمع بندی کردین ....اونم بدون هیچ توضیح خاصی فقط تنها مزیتش تهران بودنشه ...خب اگه دلایل خاص وموجهی دارین بگین ماهم استفاده میکنیم ...
شما از رفتن و انتقاد برخی دانشجویان که در مقطع دکترا از مدرس رفتن مینویسین متقابلا از دانشجویان دیگه ای که از مقطع ارشد وزارت بهداشت به مدرس و علوم اومدن بنویسین ...خب طبیعتا کسانی که از جو مدرس راضی نبودن الان دکترای دانشگاه دیگن .. میخواین منم از نظر برخی دیگه بنویسم که موثقم هستن ..که فرقی بین مدرس و تهران قایل نبودن ...چه برسه بدانشگاههای دیگه.ولی من نظر شخصیمو نوشتم و گفتم رشته به رشته فرق میکنه ...
و گفتم این دانشگاه طرفداران خاص خودشو داره هم بخاطر محیط و هم موقعیتش ..خیلیا نمیتونن با محیط مدرس اخت شن ..منم الان گله هایی از مدرس دارم اما باید بیام تو محیط دیگه تا بهتر بشه ارزیابی کنم ..
خود منم دوستان همدورم هم تو بهشتی هم توی اصفهان هم تهران دارن میخونن..
رتبه بندی دانشگاهها شاخصهایی داره که یکی از مهمتریناش میزان مقالاته .. مدرسم که توش ستاره دار کردن ...مدرس یک دانشگاه علوم پزشکی نیست ..یک دانشکدست با تعداد محدودتر هیئت علمی .. از طرف دیگه شما تو برخی رنکها میخونی جزو پنج دانشگاه اول کشوره بهمراه تهران .شریف ..علوم پزشکی تهران .امیرکبیر ..باز تو یه رنکینگ دیگه چیز دیگه ..دومین دانشگاه جامع کشوره ..باوجود اینکه لیسانسم نمیگیره ..الان مرکز تحصیلات تکمیلی زنجان که یه مرکز قوی شیمی و فیزیک درجهانه تو کدوم رنکینگ ماست؟ پس دانشگاه ضعیفیه ..
در سطح شهری مثل تهران دانشگاه مطرح نیست ..رشته مطرحه ..میگن فلان رشته فلان دانشگاه بهتره و...مثلا گفته میشه شیمیش در 100 دانشگاه برتر جهانه ..بیوشیمی پایه ..مدیریت ..بیوتکنولوژی و..رتبه های تک رقمی علوم خیلیا اینجان ولی در بهداشت مشکلات خاصی که داره تا حدودی باعث کمرنگ شدن ابهت این دانشگاست .....مدرس دانشگاه نوپا و بعد انقلابه ... ولی بهر حال در خیلی رشته های پزشکیش بالای 20 ساله داره دکترا میگیره ...
ما منکر معایب این دانشگاه نیستیم اما نوشتم اگه بطور کامل زیر نظر بهداشت بره دیگه واقعا توش بحثی نمیمونه ... نوشتم که خودم برای دکترا مرددم اونم بدلایل خاص خودم (طبق گفته خودتون برای استاد راهنما بنا به دلایلی :smiliess (3):
اما قرار نی یه سری از معایب دانشگاهشون بنویسن یه سری طوری رفتار کنن که انگار هاوارد دارن میخونن ..

باشه با اجازه شما و صاحب تاپیک پاسخ میدم ولی کوتاه:28:
آره حق با شماست من نباید به صورت کلی میگفتم ولی منظورم رشته ایمنیش بود شاید بعضی از رشته های دیگه قوی باشه هر چند من چیزی نشنیدم
ولی چندان یکطرفه هم نظر ندادم گفتم به دلیل اینکه یکی از اساتید راهنمام اونجاست دائم میام اونجا !
من بار اولی که اومدم اونجا جلوی دانشکده پزشکیش بودم البته با کلی سختی اونجا را پیدا کردم بعد از دانشجوهاش که اون اطراف بودند میپرسیدم دانشکده پزشکی کجاست نمیدونستن !!!!!!
خوب این خیلی بد هست
اگه شما لطف کنید مدرکی که نشون میده تربیت مدرس جز دومین دانشگاه جامع کشور هست بیارید من ممنون میشم:rose:
ولی خدایی یه بار بیا یونی تهران ببین فضاش جووش محیطش کلآ رابطه دانشجوها و هر چیزی دوس داری ببین چقدر با تربیت مدرس فرق داره
آره قرار نیست من از معایب یونی تهران بگم چون مربوط به این تاپیک نمیشه
وگرنه اگه تاپیکی باشی که مربوط به یونی تهران باشه من مشکلات این یونی هم مطرح میکنم
یه بار یه تاپیکی بود داشتن میگفتن یونی تهران فلان بهمان و من گفتم اینجوریا هم نیست و یه مقدار بدی هاشو گفتم بعد بچه ها گفتن اینجوری نگید انگیزمون کم میشه برای درس خوندن منم دیگه چیزی نگفتم ولی اگه بخوایید برای شما به صورت خصوصی بدی هاش را میگم تا خیال شما هم راحت بشه:28:

TUMS

Well-known member
[[/SIZE]
so:اول تهران دوم مدرس سوم بهشتی چهارم ایران پنجم فرقی نداره!!:) هرجا که بهتون نزدیکتر بود:)

این رتبه بندی بر چه اساسی هست !؟
یه دونه عکس رتبه بندی 2014 براساس اون چیزی که در سایت خود دانشگاه تربیت مدرس هست
Capture.PNG

abbasali

New member

باشه با اجازه شما و صاحب تاپیک پاسخ میدم ولی کوتاه:28:
آره حق با شماست من نباید به صورت کلی میگفتم ولی منظورم رشته ایمنیش بود شاید بعضی از رشته های دیگه قوی باشه هر چند من چیزی نشنیدم
ولی چندان یکطرفه هم نظر ندادم گفتم به دلیل اینکه یکی از اساتید راهنمام اونجاست دائم میام اونجا !
من بار اولی که اومدم اونجا جلوی دانشکده پزشکیش بودم البته با کلی سختی اونجا را پیدا کردم بعد از دانشجوهاش که اون اطراف بودند میپرسیدم دانشکده پزشکی کجاست نمیدونستن !!!!!!
خوب این خیلی بد هست
اگه شما لطف کنید مدرکی که نشون میده تربیت مدرس جز دومین دانشگاه جامع کشور هست بیارید من ممنون میشم:rose:
ولی خدایی یه بار بیا یونی تهران ببین فضاش جووش محیطش کلآ رابطه دانشجوها و هر چیزی دوس داری ببین چقدر با تربیت مدرس فرق داره
آره قرار نیست من از معایب یونی تهران بگم چون مربوط به این تاپیک نمیشه
وگرنه اگه تاپیکی باشی که مربوط به یونی تهران باشه من مشکلات این یونی هم مطرح میکنم
یه بار یه تاپیکی بود داشتن میگفتن یونی تهران فلان بهمان و من گفتم اینجوریا هم نیست و یه مقدار بدی هاشو گفتم بعد بچه ها گفتن اینجوری نگید انگیزمون کم میشه برای درس خوندن منم دیگه چیزی نگفتم ولی اگه بخوایید برای شما به صورت خصوصی بدی هاش را میگم تا خیال شما هم راحت بشه:28:

شیراز توی علوم پزشکی قویه ...حتی تو برخی زمینه ها و تخصصات پزشکیم سره ولی ادم باید شیرازی باشه هوس کنه بره شیراز بخونه ...
حالا چون شیراز بقول یک منبع شد قویتر از تهران بعد مدرس شد در وصف نمیگنجد ...
البته من این دید متکبرانه رو سابقا فقط از بچه های دانشگاه تهران دیدم ... برای خودمم سواله واقعا چرا و به چه دلیل ؟
مگه قراره کرسی نیوتن و بعد فارغ التحصیلی بهتون بدن ...
باشه حالا چون شما چیزی درمورد مدرس نشنیدی یا مث برخی دوستان نخواستی بشنوی لول دانشگاه مدرس بقول شما اصلا نمیگنجد ... برای اونی که دنبال درس و بحث واقعیه بالاخره راه نمایان میشه ... اگه از بچه های ایمنی کسی و دیدم که حال بحث داشت میفرستیم اینجا تا برخی حقایقم در این بحثها اشکارترشه ...محیط مدرس محیط تحصیلات تکمیلیه ..لیسانس نمیگیره ...هیئت علمیم که داره شما حساب کن فقط فوق میگیرن و دکترا ...برعکس خیلی دانشگاهها که فقط لیسانس میگیرن و فوق لیسانس ...بله محیط دانشگاه تهران خیلی جذابه اگه کسی محیط براش خیلی مهمه و دوست داره تو فاز زمان لیسانسش باشه مدرس انتخاب خوبی نیست چون ممکنه افسرده شه ...:a2d3:...
من مثال رنک زدم چون شما بحث رنکینگ وسط کشیدین ...اون مطلبم تو سایت مدرس خوندم چشم خورد میزارم ... ولی در کل موقعیت یک دانشگاه توی رنگینگ دلیل بر قدرت اون دانشگاه در همه رشته ها نیست ..بالا براتون مثال زدم ..بعضی دانشگاهها اصلا تو رنک بحساب نمیان ولی شاید قویترین تو اون زمینن...ماهم اساتیدی داشتیم که معروفن یک مقطع در مدرس یک مقطع در تهران بودن ...وقتی سوال کردیم گفتن تفاوت خاصی نیست ..البته دید اون استاد با من و شما فرق داره...حالا اسم نمیاریم چون ممکنه راضی نباشن مطلبشون علنی شه ...ضمنا ساختمون پزشکی مدرس از همه ساختموناش الان تابلوتره ... دیگه دانشگاه نوپاست ...ولی ماشا... انگار صدسال رو اعصاب دوستان ماست ...:D
بحث این تایپیک سر این بود که اولویت مدرس دوستان چطور بود و چرا ؟ از بحث منحرف نشیم بهتره ...
چون میدونم سوال خیلی از دوستان عزیز ماست .

آخرین ویرایش:
بالا