معرفی رفرنس زبان برای ارشد وزارت بهداشت

melodic_m68

New member
avval essantional word for toefl
dovvom 504
badesh lezgi
faghat tavajjoh kon ke bayad dayere loghate balayi dashte bashi
hatman estelahate pezeshkiye hoseynzadeh ro bekhon ke kheyli komaket mikone

bardsiri

New member
من تو نمایشگاه کتاب ، کتاب لزگی رو دیدم ولی ازش خوشم نیومد ترجیح دادم موزائیک و developpingهارو خریدم

az_sa_ja

New member
sallam dostan
mikhastam khedmate shoma arz konam ke dar morede darse zaban be aghideye man motaleye 504 aslan khob nist chon ham vaght adamo migire ham loghatesh birabte
be aghideye man ma age soalaye doreye arshad ro begirim va roye loghate ona kar konim kheili moasertar bashe
albate in nazare shakhsie mane va mn ghasde tohin be shakhsi nadaram faghat nazare shakhsie khodamo daram migam

tooran.b

New member
سلام کسی راهنمایی کنه
کتابها رو خریدم زبانم خیلی فراموش کردم 504 رو تمام کردم دارم لزگی رو میخونم یعنی اگه این 3 کتاب رو بخونم میتونم بالای 50% بزنم

sol

New member
سلام
سوال خیزتزین رفرنس برای زبان چیه؟
من كتاب 504 رو اصلا نخوندم .لغات تافل رو خوندم و بعلاوه كتاب رضا زاده رو و سوالات سالهاي قبل كتاب لزگي رو ..كتاب رضا زاده واقعا مفيد بود ..52% زبان زدم...به نظرم با توجه به تجربه اي كه دارم كسي كه زبانش ضعيفه اول يه كم گرامر ياد بگيره و دامنه لغت رو ببره بالا و بعدش تكنيك ترجمه رو يه كم ياد بگيره با زيركي مي تونه بالاي 30%-40% بزنه ..
مهم اي نيست كه چقدر لغت حفظي مهم اينكه كه بتوني از استفاده كني و لغاتي رو كه بلد نيستي حدس بزني ..جالبه كه من الان دارم كتاب FCEآكسفورد رو مي خونم تازه فهميدم گرامر يعني چي و به نظرم اين كتاب رو از سال اول دبيرستان بايد به ما درس مي دادن واقعا كتاب مفيديه و توي vocab امتحان ارشد خيلي كمك مي كنه ..همگي موفق باشيد

آخرین ویرایش:

sol

New member
سلام کسی راهنمایی کنه
کتابها رو خریدم زبانم خیلی فراموش کردم 504 رو تمام کردم دارم لزگی رو میخونم یعنی اگه این 3 کتاب رو بخونم میتونم بالای 50% بزنم
حتما حتما حتما سولات سالهاي قبل رو بخون منظورم قسمت vocabe لغات بخش چهار جواب رو حتما حتما حفظ كن اين خيلي خيلي مهمه ... خيلي بيشتر از اين كتابها ..و اين كتابهاي كه خوندي گرامر ياد نميدن .حتما يه كم گرامر بخون ..موفق باشيد

sol

New member
من تو نمایشگاه کتاب ، کتاب لزگی رو دیدم ولی ازش خوشم نیومد ترجیح دادم موزائیک و developpingهارو خریدم
كتاب لزگي فقط بخشي كه سولات سالهاي قبل رو داده مهمه كه اين هم تو بيشتر كتابهاي درسنامه ارشد هست.بهتر از كتاب لزگي به نظرم كتاب رضازاده است..با همين موزائيك و skills مي توني خوب تست بزني به شرطي كه لغاتي كه تلفظ مشابه و معاني متفاوت دارند رو خوب حفظ كني و اين تو كتاب رضا زاده هست البته بتوني سوالات سالهاي قبل رو بگيري و لغات چهار جوابي رو حفظ كني بهت كمك بزرگي مي كنه

bardsiri

New member
منظور از موزاییک...انتشارات موزاییک هست ؟..من 504 رو با ترجمه ی فاطمه مهدوی میخونم..به نظر شما چطوره؟
هر کس میدونه به من جواب بده
با تشکر

سلام آنستزیا موزائیک اسم کتابیشه که چند جلد هست که من دو جلدشو دیدم نمی دونم بیشتر هم هست یانه؟موفق باشی

hamidreza131

New member
سلام خدمت دوستان عزیز-به نظر شما خوندن دیکشنری و حفظ لغات میتونه ثمر بخش باشه-من LongManرا گرفتم و دارم کم کم لغاتش را حفظ میکنم الان حروفAوBرا تموم کردم ولی نیدونم واقعا این طور خوندن خوبه یا نه-البته کتاب لزگی را هم خریدم ولی بیشتر تمرکزم رو همون حفظ دیکشنریه-لطفا راهنماییم کنید؟؟؟

mahnam

New member
سلام خدمت دوستان عزیز-به نظر شما خوندن دیکشنری و حفظ لغات میتونه ثمر بخش باشه-من longmanرا گرفتم و دارم کم کم لغاتش را حفظ میکنم الان حروفaوbرا تموم کردم ولی نیدونم واقعا این طور خوندن خوبه یا نه-البته کتاب لزگی را هم خریدم ولی بیشتر تمرکزم رو همون حفظ دیکشنریه-لطفا راهنماییم کنید؟؟؟

سلام
الان همین حروف a , b چقدر وقتتونو گرفت؟؟!!!
اصلا روش خوبی نیست
واسه اینکه فرصت اینکارو نداری
حفظ کردن دیکشنری سال ها زمان می بره اگه علاقه داری، بعد واسه این کار وقت بذار نه واسه کنکور!
اما حتی واسه امتحانای زبانم کسی اینکارو پیشنهاد نمی کنه
چون خیلی از لغتا به دردتون نمی خوره!
وقتی توانایی حفظ این همه لغت رو تو این مدت کوتاه تو خودت می بینی پس 2 تا کتاب 504 و TOEFL نباید براتون کاری داشته باشه
این 2تارو با لزگی بخونین باید نتیجه ی خوبی بگیرین

آخرین ویرایش:

marjan_h67

New member
یه کتاب زبان هست به اسم واژه شناسی پیام نور
واقعا به نظرم عالیه...
:thanks:
به اسمش نگاه نکنین که واسه پیام نوره:65d6a5d6s:
اگه بخاین زبان رو اصولی یاد بگیرین خ کمک میکنه
من خودم 1بار خوندمش میخام شروع کنم دوباره بخونمش
:smilies-azardl (181

sol

New member
واقعا به نظرم عالیه...
:thanks:
به اسمش نگاه نکنین که واسه پیام نوره:65d6a5d6s:
اگه بخاین زبان رو اصولی یاد بگیرین خ کمک میکنه
من خودم 1بار خوندمش میخام شروع کنم دوباره بخونمش
:smilies-azardl (181
با اين كتاب ! چند درصد زبان گروه پزشكي رو زدين؟؟؟؟؟

sol

New member
سلام خدمت دوستان عزیز-به نظر شما خوندن دیکشنری و حفظ لغات میتونه ثمر بخش باشه-من LongManرا گرفتم و دارم کم کم لغاتش را حفظ میکنم الان حروفAوBرا تموم کردم ولی نیدونم واقعا این طور خوندن خوبه یا نه-البته کتاب لزگی را هم خریدم ولی بیشتر تمرکزم رو همون حفظ دیکشنریه-لطفا راهنماییم کنید؟؟؟
ديكشنري فايده نداره يه انگليسي زبان هم ديكشنري رو حفظ نيست مثل اينكه بخواي فارسي ياد بگيري بري دهخدا رو حفظ كني...از همون رفرنس هاي وزارتخونه استفاده كنيد دامنه لغت ضروري رو بالا ببرين ..يه كم گرامر تمرين كنيد و فن ترجمه از همه مهمتره ..متون كتابهاي skills كه رفرنس خود وزارتخونه است براي ترجمه خيلي خيلي مفيده ..موفق باشيد

naseh

New member
واقعا به نظرم عالیه...

سلام منظورتون از کتاب واژه شناسی پیام نور همون زبان عمومی پیام نور هستش؟

marjan_h67

New member
واقعا به نظرم عالیه...

سلام منظورتون از کتاب واژه شناسی پیام نور همون زبان عمومی پیام نور هستش؟
نه اسم کتاب دقیقا واژه شناسی هست و نویسنده اش دکتر تجویدی:smilies:

sol

New member
من تازه امسال میخام شرکت کنم عزیزم:idea_majidonline:
خوب پس توصيه مي كنم كه توي كنكورهاي آزمايشي شركت كنيد تا بتونيد يه كم با محيط و متون امتحان آشنا بشيد .اين توصيه رو به حساب تجربه بگذاريد واقعا زبان پزشكي هيچ شباهتي به هيچ كدوم از امتحانهاي زبان نداره ممكنه متني رو بدن كه مربوط به رشته خودت باشه و خيلي عالي بزني و ممكنه يه متني رو هم بدن كه واقعا هيچ آشنايي نداشته باشي به هر حال چيزي كه مهمه تلاشه و اين كليد موفقيته..موفق باشيد.

gentelman70

New member
ابتدا پایه

ب نظر من اول از اینترو بعد اینترچینج ۱ و ۲ و ۳
هر کدوم این کتابا دو کتاب همراه(ویدئو پروجکشن و کتاب تمرین) دارن کلا ۱۲ کتاب
بعد ک اینارو تمومیدی ۵۰۴ واژه‎ ‎‏(اینارو یکی از اساتید گفت، گفت وقتی اینار رو تمومیدم بیام و دستورات بعدی رو بگم.
ب نظر من برای خوندن ۵۰۴ ی پیش زمینه باید داشته باشی که کتابای اینترچینج و سی دی نصرت پیش زمینه خوبی ان

بالا