هر چه می خواهد دل تنگت بگو (تاپیکی برای بچه های آمار زیستی)

biosta

Well-known member
زندگی نامه دکتر غلام حسین شاهکار

خلاصه : دكتر غلام حسين شاهكار در بهمن ماه سال 1319 خورشيدي در شيراز چشم به جهان گشود.
در سال 1343 مدرك كارشناسي رياضي را از دانشگاه تهران دريافت كرد.
وي در سال 1354 مدرك كارشناسي ارشد آمار را از دانشگاه شفيلد انگلستان دريافت كرد و بلافاصله به دانشگاه ولز منتقل شد.
تحصيلات خود را در رشته نظريه صف (Queueing Theory) ادامه داد و در سال 1357، موفق به كسب مدرك دكتراي تخصصي در رشته خود از دانشگاه ولز انگلستان شد.
او پس از پايان تحصيلاتش به ايران بازگشت و از آن زمان تاكنون،به عنوان عضو هيئت علمي به تدريس و پژوهش در دانشگاه فردوسي مشهد مشغول است.
نامبرده در سال 1379 به مرتبه استادي ارتقاي يافت.
گروه : علوم پايه رشته : آمار گرايش : آمار و احتمال تحصيلات رسمي و حرفه اي :
غلامحسين شاهكار پس از اتمام تحصيلات ابتدايي و متوسطه خود در شيراز، عازم تهران شد و در سال 1343 مدرك كارشناسي رياضي را از دانشگاه تهران دريافت كرد.
پس از گذراندن يك دوره يكساله در دانشسراي عالي، به دانشگاه مشهد رفت و به عنوان معلم حل تمرين مرحوم پروفسور تقي فاطمي مشغول خدمت شد.
يك سال بعد، براي گذراندن دوره كارشناسي ارشد رياضي به شهر محل تولد خود بازگشت و همزمان با تحصيل، خدمت خود را در قالب مربي نيمه وقت ادامه داد.
وي در سال 1352 با استفاده از بورس وزارت علوم براي ادامه تحصيلات عازم انگلستان شد و به دليل علاقه اش به رياضيات كاربردي و آمار، رشته تحصيلي خود را تغيير داد.
وي در سال 1354 مدرك كارشناسي ارشد آمار را از دانشگاه شفيلد انگلستان دريافت كرد و بلافاصله به دانشگاه ولز منتقل شد.
تحصيلات خود را در رشته نظريه صف (Queueing Theory) ادامه داد و در سال 1357، موفق به كسب مدرك دكتراي تخصصي در رشته خود از دانشگاه ولز انگلستان شد
مشاغل و سمتهاي مورد تصدي : غلامحسين شاهكار در سال 1350 پس از دريافت مدرك كارشناسي ارشد در رشته رياضي، با دعوت رئيس وقت دانشكده علوم رياضي دانشگاه مشهد، به طور رسمي به استخدام اين دانشگاه درآمد.ايشان پس از اخذ مدرك دكتري تخصصي در رشته خود از دانشگاه ولز انگلستان در سال 1357، به ايران بازگشت و از آن زمان تاكنون، به تدريس و پژوهش در دانشگاه فردوسي مشهد مشغول است.
فعاليتهاي آموزشي : 1346 - 1347تدريس در دانشگاه مشهد به عنوان معلم حل تمرين 1347 - 1350 تدريس به عنوان مربي نيمه وقت دانشگاه شيراز 1350 - 1352تدريس در دانشگاه فردوسي مشهد 1376ارتقاي مرتبه به دانشيار - دانشگاه فردوسي مشهد 1379ارتقاي مرتبه به استاد -
دانشگاه فردوسي مشهد جوائز و نشانها : كتاب "طرح و تحليل آزمايشها" به عنوان كتاب برگزيده كتاب سال دانشگاه تهران
كتاب "تحليل رگرسيوني كاربردي " به عنوان كتاب برگزيده سال دانشگاه تهران استاد نمونه دانشگاه فردوسي مشهد
دريافت لوح تقدير از پنجمين جشنواره فردوسي
دريافت لوح تقدير از چهارمين جشنواره فردوسي چگونگي عرضه آثار
تعداد مقالات منتشر شده : بيش از 9 مورد _
آثار : آشنايي با فرآيندهاي تصادفي ويژگي اثر : تاليف: Erhan Cinlar ترجمه: غلامحسين شاهكار، ابوالقاسم بزرگنيا انتشارات دانشگاه صنعتي شريف چاپ اول:
1380 آشنايي با نظريه صف بندي ويژگي اثر : تاليف: غلامحسين شاهكار انتشارات دانشگاه پيام نور چاپ اول:
1375 تحليل رگرسيوني كاربردي ويژگي اثر : تاليف: Norman R. Drapper, Harry Smith ترجمه: غلامحسين شاهكار، ابوالقاسم بزرگنيا انتشارات مركز نشر دانشگاهي چاپ اول: 1378 ،اين كتاب برگزيده كتاب سال است.
طرح آزمايشها (1) ويژگي اثر : تاليف: غلامحسين شاهكار، ابوالقاسم بزرگنيا انتشارات دانشگاه پيام نور چاپ اول: 1375 5 طرح آزمايشها (2) ويژگي اثر : تاليف: غلامحسين شاهكار، ابوالقاسم بزرگنيا انتشارات دانشگاه پيام نور چاپ اول: 1376
طرح و تحليل آزمايشها ويژگي اثر : تاليف: Douglas C. Montgomery ترجمه: غلامحسين شاهكار انتشارات مركز نشر دانشگاهي چاپ اول: 1380 -اين كتاب برگزيده كتاب سال دانشگاه تهران است.
مباني احتمال ويژگي اثر : تاليف: Saeid Ghahramani ترجمه: غلامحسين شاهكار، ابوالقاسم بزرگنيا انتشارات دانشگاه صنعتي شريف چاپ چهارم: 1384 8 مباني نظريه صف ويژگي اثر : تاليف: Donald Gross, Carl M. Harris ترجمه: غلامحسين شاهكار انتشارات مركز نشر دانشگاهي چاپ اول: 1372

سوابق و رزومه کاری
1339 - 1343
کارشناسی ریاضی - دانشگاه تهران
1343 - 1344
دوره تربیت دبیر - دانشسرای عالی
1346 - 1347
تدریس در دانشگاه مشهد به عنوان معلم حل تمرین
1347 - 1350
کارشناسی ارشد ریاضی - دانشگاه شیرازتدریس به عنوان مربی نیمه وقت
1350 - 1352
تدریس در دانشگاه فردوسی مشهد
1352 - 1354
کارشناسی ارشد آمار - دانشگاه شفیلد انگلستان
1354 - 1357
دکترای تخصصی آمار و احتمال - دانشگاه ولز انگلستان
1376
ارتقای مرتبه به دانشیار - دانشگاه فردوسی مشهد
1379
ارتقای مرتبه به استاد - دانشگاه فردوسی مشهد

biosta

Well-known member
دوستان برام E-mail می‌آد که این جا پیام خصوصی دارم اما وقتی می‌آم ‌این‌جا خبری نیست!
کسی می‌دونه چرا؟!
در هر صورت اگه کسی باهام کاری داره ممنون می‌شم mail بزنه: kamran.mehrabani@gmail.com

سلام دوست عزیز ، مگر به همین هوا شما رو در انجمن ببینیم .
نمی دونم چرا ، میتونه ایمیل به عنوان خبر باشه که چنین پستی در انجمن گذاشته شده .
ایمیلت رو نگه می دارم .
ای کاش ایمیل شما دوستان دانشگاه تهرانی رو همون پارسال می گرفتم ،
آنقدر مطلب درسی تو این یک سال فرستادم ، بهرحال الانش هم دیر نیست .

biosta

Well-known member
سلام
آقای مدیر در جریان حالو احوال دکتر شاهکار هستی؟؟؟ حالش چطوره؟؟؟

سلام
خداوند بیامرز ، مرد نازنینی بود .
درس فرایند های تصادفی ، نمونه گیری و طرح با ایشان داشتم .
البته نمونه گیری رو دانشجویان دیگه داشتند من با ایشان این درس رو نداشتم
جمعه ی گذشته تشیع جنازه بود .

shayeste

New member
دوستان برام E-mail می‌آد که این جا پیام خصوصی دارم اما وقتی می‌آم ‌این‌جا خبری نیست!
کسی می‌دونه چرا؟!
در هر صورت اگه کسی باهام کاری داره ممنون می‌شم mail بزنه: kamran.mehrabani@gmail.com
به به چه عجب از این طرفا منور کردین بابا
سایر دوستان هم که پر
:motat:

shayeste

New member
راستی حیران کجاس؟تقریبا 3 هفته پیش یه خبر خوب بهم داد که خیلی خیلی خوشحال شدم .
اا از وقتی اومدم از مسافرت نیستش چرا؟ :thanks::thanks:

Minaa.Gh

New member
روحشون شاد باشه انشاالله...
گویا ه م ک ل ا س یم در جریان فوت ایشون نبودن‏!‏

آخرین ویرایش توسط مدیر:

shayeste

New member
اصلا من با عرض معدرت دیگه دارم عصبانی میشم خودمم دیگه دوس ندارم بیام اینجا والاع
قدیمیا که همه پر هیشکی نیست.
حیران و زهرا و رحمانی و اباذری و سلمان خان و...
مهرکام و راحله و محبوبه و یکی دو نفر دیگه گاهی سر میزنن
امیدم که دیگه داره کم میکنه اومدنشو
فقط موندن بچه هایی که جدیدا بعد آزمون اومدن
فقط منم نمیذارم پرچم پایین بیاد :auizz3ffy9vla57584x

Minaa.Gh

New member
اصلا من با عرض معدرت دیگه دارم عصبانی میشم خودمم دیگه دوس ندارم بیام اینجا والاع

میخوای مام نیاییم اگه ناراحتی ! ^_^

shayeste

New member
شما هم نیاین میشه شهر ارواح که
از اونایی که خودشون میدونن ناراحتم کتک میخوان فکر کنم
:smilies-azardl (12) :25r30wi:

Minaa.Gh

New member
میون صدهزارتا حرف؛ تو میلیونها گل آوازه
تمومش گشتم و گشتم
نبود در حد و اندازه
نبود حرفی بتونم باش بگم حسی رو که میخوام
بجز یک واژه ی ساده که پر کرده همه دنیام ...
عاشقتم عاشقتم
مثل عطر دعا
مثل رنگ خدا
مثل من
که نفس به نفس با توأم
همه جا...
‏"رضا صادقی‏"‏ آهنگ محبوب من‏!‏‏!‏

Sama7

New member
هر که آمد بار خود را بست و رفت
ما همان بد بخت و خوار و بی نصیب
ز آن چه حاصل ، جز دروغ و جز دروغ؟
زین چه حاصل ، جز فریب و جز فریب ؟

باز می گویند : فردای دگر
صبر کن تا دیگری پیدا شود
کاوه ای پیدا نخواهد شد ، امید
کاشکی اسکندری پیدا شود

babak.stat1

New member
آقای دکتر غلامحسين شاهکار فوت کردند! روحشون شاد.

درگذشت شادروان جناب آقای دکتر غلامحسين شاهکار​

جدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خدایش بیامرزد واقعا مرد نازنینی بود واقعا مرد بو به تمام معنا. حالم بد گرفته شد من آخرین باری که رفتم عیادتش بنده خدا آلزایمر گرفته بود. ای خداااااااااااااااااااااااا.
آقا دکتر ابوالقاسم بزرگ نیا و دکتر حسن صادقی که خدای نکرده حالشو بد نی؟؟؟؟

sanaz

New member
شایسته پرچمو بگیر بالا اگه منم جزو اونای هستم که تو لیستتن واسه کتک باید بگم این مدت درگیر کارا ثبت نام بودیم و مطمئنا بچه ها سروسامون بگیرن باز میان اینجا
:auizz3ffy9vla57584x:auizz3ffy9vla57584x:auizz3ffy9vla57584x

rahele.t

New member
اصلا من با عرض معدرت دیگه دارم عصبانی میشم خودمم دیگه دوس ندارم بیام اینجا والاع قدیمیا که همه پر هیشکی نیست. حیران و زهرا و رحمانی و اباذری و سلمان خان و... مهرکام و راحله و محبوبه و یکی دو نفر دیگه گاهی سر میزنن امیدم که دیگه داره کم میکنه اومدنشو فقط موندن بچه هایی که جدیدا بعد آزمون اومدن فقط منم نمیذارم پرچم پایین بیاد :auizz3ffy9vla57584x
اول سلام دوم، به به چه عجب از اینورا؟!!!!!!!! سوم، اونیکه اول باید آماده کتک باشه تویی نه من. از وقتی فهمیدی قبول شدی انگار دیگه انجمن اومدن واستون کسر شأن شده. کلا بیمعرفت شدی مائده خانوم! حیف نمیتونم شکلک بذارم ،وگرنه میفهمیدی الان چه حسی دارم...

کرهانی

New member
دختر : بابا کی میریم خرید مدرسه کنیم ؟؟

پدر : دخترم جنس ها گرونه امسال باید صرفه جویی کنیم ...

اخبار ساعت 9 !!!

آقا اومدین خرید ؟؟

_ بله جنس ها ارزون هستش و قیمت ها مناسب ...

دخترک نمیداند پدر کارگرش دروغ میگوید یا اخبار ؟؟
83v58kdgk2mq7xxtkzw3.jpg

کرهانی

New member
میدونی خدا
تو دنیات
گاهی اوقات آدما به جایی می رسن که دلشون می خواد
داد بزنن و بگن
"بسه دیگه نمی کشم"
میدونی من به اونجا رسیدم
صدای خورد شدنم رو حس می کنم
اما عرضه ی فریــــــــــــــــــــــ ــــــــاد زدن ندارم
شاید اگه داد بزنم سریع بیای