چرا دنیا به سمت حجاب پیش میرود و ایرانی به سمت بی حجابی؟

Artmis.a

New member
لا اكراه في الدين قد تبيّن الرّشد من الغيّ...(سوره بقره/آیه 256)

ali_ah

New member
اعتقاد بايد فقط برا خانما باشه؟ نبايد نگاه به قول شما واكسينه بشه؟

اگه من واکسن بزنم به نفع خودمه اول واگه شما هم واکسن بزنید به نفع خودتونه اول

اقایون واکسن بزنن که خانوم ها درمان نمیشن و بالعکس

behnaz.h

New member
جواب اين سوال كاملا واضحه البته بعضي از دوستان هم بهش اشاره كردن: دنيا توي دين، رفتار و حجاب اجبار نكردن طرف خودش انتخاب ميكنه. ولي متاسفانه تو ايران همه چيز از روي اجباره ، معلومه كسي با خواسته خودش اينطوري نيست. وقتي يك نفرو مجبور كني به انجام دادن كاري ازش زده ميشه. حكايت ما هم اينه اجبار و زور.دختربچه اي كه هنوز نميدونه حجاب چيه سريع ميان يه روسري ميكنن سرش توي گرما و... معلومه از بچگي زدش ميكنن. علاوه بر اين زن هر چقدر هم حجاب داشته باشه نگاه كه هرزه باشه هيچ فايده اي نداره پس چرا جاي اينكه به حجاب خانمها گير بديمو بهشون اجبار كنيم نگاهمونو عوض نكنيم؟

ميخك جون علت همين نگاههاي هرز هم باز به همين اجبار حجاب برميگرده دقت ميكنن ببينن اون خانم رنگ موهاش چه رنگيه اون يكي ابروهاش چطوريه اگه اجبار نباشه همه رفتارها عادي ميشه!

behnaz.h

New member
غصه نخورين بزودي قراره تو صداوسيما هم تفكيك جنسيتي بشه اگه ميهمان برنامه خانم باشه مجري هم بايد خانم باشه اگه آقا باشن همه بايد آقا باشن به اين ميگن راه حل ريشه كن كردن فساد حالا ياد گرفتين؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mikhak s

New member
غصه نخورين بزودي قراره تو صداوسيما هم تفكيك جنسيتي بشه اگه ميهمان برنامه خانم باشه مجري هم بايد خانم باشه اگه آقا باشن همه بايد آقا باشن به اين ميگن راه حل ريشه كن كردن فساد حالا ياد گرفتين؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

بله جاي تاسفه واقعا عصر حجر بهتر از ما زندگي ميكردن :14:

bacillus.bs

New member
بنده شانس خداست
كسي نمي تونه بگه كسي كه حجاب نداره ميره جهنم

am-ml

New member
بله عزیزم
یکی از مشکلات همینه ،اونی که یاد نگرفته میخواد به بقیه یاد بده .
حیف از دینی که به این زیبایی قوانینش با روحیه آدم و با باطن ما سازگاره و بسیار دقیق کوچک ترین نیازهای روحی ما رو هم در نظر گرفته ولی متاسفانه با کج فهمی عمدی یا سهوی یه عده ،بخواد اینطوری ....
خدا حفظ اسلام و قرآن رو تضمین کرده ولی ممکنه افتخار مسلمونی و دینداری توی جامعه ها جا به جا بشه....(همین حالام تا حدی شده)

am-ml

New member
در ضمن متاسفانه تو جامعه ي ما مخصوصا تو جمع خانومها اونيكه با حجابه مظلوم واقع ميشه هركي هر بلايي داره سرش مياره اما اونكه بي حجابه كسي جرات نداره بهش بگه بالا چشت ابروئه همه ازش حساب ميبرن متاسفانه!
به شخصیت خود فرد ربط داره و ربطی به حجاب نداره.
اما قبول دارم که بعضی چادری ها خودشون محدودیت هایی رو برای خودشون قائلن که هیچ کجا نیومده...
اسلام خیلی خیلی ساده و منصفانه و به دور از محدود کردن ما دستور داده ولی خیلی از این دستورات دست و پا گیر رو خانم باجیا وضع کردن نه اسلام .
میشه باهاش مقابله کرد ،حالا فوقش چارتا آدم کج فهم هم بگن : این مکه رفته و چادری شه ... یه روزی همینا هم میفهمن (شاید تو این دنیا نباشه ولی بالاخره که میفهمن)

varia

Well-known member
بچه ها جنجالیش نکنید که.
من فقط خواستم بگم چیزی که ماها ادعاشو میکنیم به هیچ دردمون نمیخوره.
براتون یه مثال بزنم: شب قدر یکی از مساجد بزرگ یکی از شهرها بودم.بعد اتمام برنامه های شب قدر اومدیم بیرون که بریم خونه. کلا شوکه شدم! کسایی رو دیدم که کلا به معنای حقیقی کلمه بدحجاب بودن!با چشمهای باد کرده و ...
هر کدوم به در خروجی مسجد میومد چادرو میذاشت تو کیفش و با ... روونه خونه میشد.
خوب این روز برای مسلمونهاست آخه اگه اعتقاد نداری پس چرا میای؟هر وقت دلت گرفت یاد فاطمه(س) میوفتی؟پس چرا میری زیارت مشهد؟؟ خوب اگه سرگرمی میخوای که خیلی بهتراشم میشه واست تعریف کرد! چرا آبرو مسلمونو میبری؟
حالا من اینو میگم با مسئولان کار ندارم خودمون تو خودمون فکر کنیم که این اسلام موروثی چه نفعی واسمون داره؟؟؟ خدا حتما بر اساس داده هاش و داشته هامون ازمون بازخواست میکنه.
حالا همون ژاپنیه که بیحجاب هست و از نظر کلمه مسلمون نیست هم وجدانی تعریف شده واسه خودش داره. اگه این وجدان رو پاک(در درجات مختلف) تحویل خدا بده بسیار اعلی تر ازمنه مسلمانه!
ولی این دلیل نمیشه ما ها بی حجاب باشیم.
عزیزان کمی فکر کنیم.
کسی که میگه مسلمانم و حجابشو رعایت نمیکنه(البته به نظر من چادر بهترین حجابه نه تنهاترین حجاب) به خودش و به اونایی که میخوان مسلمون باشن صدمه میزنه.
یه نگاهی به اون خانمهایی که مورد تجاوز قرار میگیرن بندازیم ببینیم چند درصدشون با حجاب بودن(البته استثنا هایی هم هست). آخه بدحجابی چرا؟؟ چرا شلوار تنگ؟چرالباسهای کوتاه؟ فقط فکر کنیم همین.
دوستای خوبم من خودم آدم چندان مذهبی نیستم وشاید بگم اصن مذهبی نیستم ولی تو این جامعه دارم زندگی میکنم و میبینم که قشری از این مردم در چه زمینه ای در عذاب هستند.
درد ماها اینه نخبه ها مون نمی رن یا نمی رسن به پست های مهم. مثلا ما اومدیم به تقلید از غرب دانشگاه آزاد زدیم اسمشو گذاشتیم دانشگاه آزاد اسلامی؟! خوب چرا؟؟ اومدیم بانک زدیم گفتیم بانکداری اسلامی؟!چرا؟؟ فقط توجیه!
به هر حال بدحجابی بد هست و بدتر از بیحجابی میباشد برای قضاوت وجدانتون رو بذارید کنار تا خودش قضاوت کنه!!
خداوند متعال عاقبت همه مان را ختم بخیر کند.

آخرین ویرایش:

mj1919

New member
بچه ها جنجالیش نکنید که.
من فقط خواستم بگم چیزی که ماها ادعاشو میکنیم به هیچ دردمون نمیخوره.
براتون یه مثال بزنم: شب قدر یکی از مساجد بزرگ یکی از شهرها بودم.بعد اتمام برنامه های شب قدر اومدیم بیرون که بریم خونه. کلا شوکه شدم! کسایی رو دیدم که کلا به معنای حقیقی کلمه بدحجاب بودن!با چشمهای باد کرده و ...
هر کدوم به در خروجی مسجد میومد چادرو میذاشت تو کیفش و با ... روونه خونه میشد.
حالا من اینو میگم با مسئولان کار ندارم خودمون تو خودمون فکر کنیم که این اسلام موروثی چه نفعی واسمون داره؟؟؟ خدا حتما بر اساس داده هاش و داشته هامون ازمون بازخواست میکنه.
حالا همون ژاپنیه که بیحجاب هست و از نظر کلمه مسلمون نیست هم وجدانی تعریف شده واسه خودش داره. اگه این وجدان رو پاک(در درجات مختلف) تحویل خدا بده بسیار اعلی تر ازمنه مسلمانه!
ولی این دلیل نمیشه ما ها بی حجاب باشیم.
عزیزان کمی فکر کنیم.
کسی که میگه مسلمانم و حجابشو رعایت نمیکنه(البته به نظر من چادر بهترین حجابه نه تنهاترین حجاب) به خودش و به اونایی که میخوان مسلمون باشن صدمه میزنه.
یه نگاهی به اون خانمهایی که مورد تجاوز قرار میگیرن بندازیم ببینیم چند درصدشون با حجاب بودن(البته استثنا هایی هم هست). آخه بدحجابی چرا؟؟ چرا شلوار تنگ؟چرالباسهای کوتاه؟ فقط فکر کنیم همین.
دوستای خوبم من خودم آدم چندان مذهبی نیستم وشاید بگم اصن مذهبی نیستم ولی تو این جامعه دارم زندگی میکنم و میبینم که قشری از این مردم در چه زمینه ای در عذاب هستند.
درد ماها اینه نخبه ها مون نمی رن یا نمی رسن به پست های مهم. مثلا ما اومدیم به تقلید از غرب دانشگاه آزاد زدیم اسمشو گذاشتیم دانشگاه آزاد اسلامی؟! خوب چرا؟؟ اومدیم بان زدیم گفتیم بانکداری اسلامی؟!چرا؟؟ فقط توجیه!
به هر حال بدحجابی بد هست و بدتر از بیحجابی میباشد برای قضاوت وجدانتون رو بذارید کنار تا خودش قضاوت کنه!!
خداوند متعال عاقبت همه مان را ختم بخیر کند.

من همیشه ازین پستهایی که در جواب پست ، می دیدم که میگه ، عالی بود، نتونستم لایک کنم و برم و... می دیدم، شاید خیلی موافق نبودم،
الان دچارش شدم، واقعا لذت بردم از کلامت، خیلی قشنگ نوشتی، چند تا جمله و استدلال زیبا آوری، آفرین ،آفرین.

am-ml

New member
کاش مشکل مملکتمون فقط حجاب بود..........

حجاب داشتن یا نداشتن مربوط به زندگی شخصی افراد میشه و طرف موی خودشه دوست داره لختش کنه دوست داره روسری بزاره..............

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

aram ft

New member
اممم ام

می دونی چرا

البته نظر منه.

یک ان که ما خودمون رو با پوشش اسلامی زشت می دونیم

مو هامونو بیرون میزاریم چون با آن زیبا می شویم

البته شوخی کردم

عزیزم خلاصه مطلب این که

ممن نوعی فقط کتاب مقدسم قران رو گذاشتم رو طاقچه خاک میخوره

اینا آمدن اونو خوب خوب خودن .عاشقش شدن .دارن اطاعت میکنم

دقیقا درست می گی

Martian

New member
خوب به نظر شما چرا یه مرد با دیدن موی لخت یه خانم یا دیدن قسمتی از بدن یه خانم باید به انحراف کشیده بشه خوب موی خانما لخت باشه که چی؟ به نظر من اگه از روزی که متولد میشدیم خانومها رو بدون روسری میدیدیم هیچ انحرافی اخلاقی تو جامعه نداشتیم چون الان که بزرگ میشدیم دیدن یه خانوم بدون روسری واسمون یه چیز خیلی بی اهمیت و عادی بود البته الانم به نظر من لخت بودن موی سر یه خانوم بی اهمیته ولی همین که مردای ما هیچ وقت چنین چیزیو بیرون از خونه خودشون ندیدن واسشون اهمیت پیدا کرده و عادی نیست و اینه که به قول بعضی ها باعث فساد و انحراف و این جور چیزا میشه.
البته من این که این حرفا رو میزنم منظورم این نیست که موافق فساد و انحراف اخلاقی هیستم. من مخالف اجبارم و موافق آزادیم. همین محدودیت باعث انحراف میشه نه بی روسری بودن خانومها. اگه کشورای غربی رو نگاه کنید میبینید که کسی تو خیابون به لخت بودن یه خانوم اهمیت نمیده چون واسشون یه چیز عادیه.
تو کشوری مثل افغانستان در زمان حکومت طالبان حتی دیدن صورت زن ها هم عادی نبود و زنها حق نداشتن تو خیابان صورتشون دیده بشه ولی اگه همینجا تو ایران خودمون دیدن صورت زنها یه چیز عادیه و هیچ مردی با دیدن صورت زنها منحرف نمیشه چون از اول ما همینطور زنها رو دیدیم.
بعضی از دوستان همه چیز رو به دین ربط میدن همه ما مسلمونا یا گرفتیم که اگه دروغ نمیگیم اگه کلک نمیزنیم اگه نماز میخونیم اگه روزه میگیریم .......و کلا همه کارهایی که از نظر اسلام حرامه رو انجام نمیدیم و کارهایی که از نظر دین خوبه انجام میدیم به خاطر فقط و فقط دو چیزه
1. امید داشتن به پاداش بهشت و رضایت خدا تو اون دنیا
2. ترس از عذاب آتش جهنم تو اون دنیا
به نظر من اگه همه این کارا انجام دادن یا نداشتنشون به خاطر این دو چیزه بهتره هر جور که دلمون میخواد زندگی کنیم چون از روی اجبار داریم این کار ها رو انجام میدیم و این یعنی آدمایی که کار های خوب انجام میدن یا کار بد انجام نمیدن به امید داشتن بهشت یا نداشتن عذاب جهنمه. پس کارشون هیچ ارزشی نداره و از روی اجبار دارن کار خوب میکنن. خلاصه کنم و نظر واقعی خودمو بگم من میگم آدم باید اخلاق داشته باشه آدم با اخلاق مشروب نمیخوره نه به خاطر این که اسلام گفته و این کار عذاب داره بلکه به خاطر این که این کار غیر اخلاقیه و اگه بخوره باعث مستیش میشه. آأم با اخلاق دروغ نمیگه نه به خاطر عذاب جهنم و امید داشتن به پاداش بهشت بلکه چون ابنو یه کار غیر انسانی میدونه و دوست نداره که به خودش دروغ بگن.آدم با اخلاق کسیو نمیکشه نه به خاطر این که دین گفته و این کار از نظر دین تو اون دنیا باعث عذاب خدا میشه بلکه به خاطر این که میدونه اونم مثل خودش انسانه و حق حیات داره..................مردی که اخلاق داره تو خیابان با دیدن یه زن بی حجاب منحرف نمیشه و اون خانوم هم اذیت نمیکنه نه به خاطر این که خدا ازش راضی باشه چون اینو خلاف اصول اخلاقیش میدونه و از ادب به دوره و دوست نداره یکی همین کارو با خواهرش یا........ بکنه.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sahar-a

aram ft

New member
حجاب یه مسئله ی شخصی نیست ...مسئله ای که باعث تاثیر متقابل توی جامعه می شه اصلا شخصی نیست که اگه کسی خواست رعایت کنه و اگه نخواست رعایت نکنه.

بله عزیزم کاملا درسته. بعضی دخترا این روزا اونقدر خودشون رو زیبا می کنند که من که دخترم دلم می خواد نگاشون کنم. من نمی خوام امر به معروف کنم ... فقط دلم می خواد به این دخترا و خانوما بگم فکر کن یه دختری مثل تو بره خیابون و اون وقت خدایی نکرده پدر خودت نگاش کنه و نسبت به مادرت عشقش کم بشه... اون وقت دلت می خواد به اون دختره چی بگی؟؟؟ اونایی که میگن ما دلمون پاکه این رو می دونند که نمیشه پاکی نگاه خیلی ها رو بگیری و بگی من دلم پاکه... ( این جمله رو یکی از بچه ها گذاشته بود قبلا یادم نیس دقیقا )البته من با حرف حدیث هم موافقم : این همه گفتیم خواهرم حجابت یه بار هم بگیم برادرم نگاهت
ولی با حرف بهناز هم موافقم . زور کردن حجاب هم درست نیس. قشنگیش وقتیه که خودت بری سراغش... شاید یکی از دلایل این که جامعه این طور شده فشار و زورگویی هم باشه. آدما مثل فنر می مونند هرچی بیشتر فشرده و محدودشون کنی بیشتر عکس العمل نشون می دن... به نظر من یکی از دلایل دیگه هم ظاهربین شدن ما ایرانی هاست. نمونش آمار جراحی پلاستیک تو ایران...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Artmis.a
بالا