مطالعه گروهی کتاب لغات ضروری تافل کلیه رشته ها (شروع از 16 شهریور 92)

koosha

New member
به نام خدا​
سلام. اشخاصی که دوس دارن کتاب لغات ضروری تافل رو تا اخر آذر ماه یک دور بخونن بیاین اینجا.:ad54ad:
شروع از شنبه 16 شهریور 92
با توجه به اینکه این کتاب 30 درس داره اگه هر هفته دودرس بخونیم تا اخر اذر یک دور تموم میشه.جمعه ها رو هم میذاریم واسه مرور لغات و عقب ماندگی های احتمالی.
امیدوارم بتونیم به یاری همدیگه مطابق برنامه پیش بریم:28:

(اگر فکر میکنید برنامه سنگین هست از نظرات شما استقبال میشه)

سلام دوست عزیز من هستمممممممممم وکاملا موافق
برنامه ریزی عالیه....
2درس هر هفته:smiliess (8):

عسل 69

New member
کسایی که از برنامه کیانا خانوم عقب افتادن با این برنامه پیش برن

TrueLove90

New member

koosha

New member
بچه ها تاپیک مشابه این تاپیک هم هست.ولی اونا حدود درس ده یازده هستن و خیلی جلو هستن.
این تاپیکو گذاشتم واسه خودم و اونایی که از تاپیک اون ها عقب موندن. ما هرکاری کنیم نمیتونیم به اونا برسیم پس بهتره برنامه خودمونو داشته باشیم و بی استرس پیش بریم.

koosha

New member
یک راهنمایی برای خوندن درس زبان دارم براتون.بهتره درسی مثه زبان رو به صورت تیکه تیکه در طی روز بخونید.مثلا اگر دو ساعت در روز به زبان اختصاص دادین این دو ساعتو یک جا نخونید.چون ازین درس زده میشین و احتمال یادگیری پایین میاد.
بهتره دو ساعت رو به 4 تا نیم ساعت تقسیم کنید.و بین این نیم ساعت ها درسای دیگه رو بخونید.وقتی تنوع رو وارد کارتون میکنید مطالعه لذت بخش میشه.
هر درس 15 لغت داره، میتونید 5 تا لغت و مثالاشو صبح، بعد از ظهر و شب اختصاص بدین که رو هم میشه 15 تا.بعد روز بعدش برین سراغ 10 تا ریدینگ های کوتاهی که داخل کتاب هست. و اون هم به همین صورت تقسیم بندی کنید.البه این برنامه خودمه و هرکس به طبع خودش بهتر میدونه که چه طور یه درسو بهتر میفهمه. سعی کنید تا اخر هفته هردو درس رو بخونید.باز هم اگه چیزی به ذهنم رسید براتون مینویسم.با ارزوی موفقیت ...

leila1

New member
salam bacheha manam hastam:28:
faghat loghat mikhunin ya hamrah ba matn?man faghat ketab loghatesho daram

koosha

New member
salam bacheha manam hastam:28:
faghat loghat mikhunin ya hamrah ba matn?man faghat ketab loghatesho daram

هم متن میخونیم هم لغت .لغت های داخل متن هم باید در بیاریم و بخونیم.همه چیز باید کامل باشه دوست عزیز، اگه کتابشو بخرین بهتره اگه نمیتونین از کسی قرض بگیرین

fagoli

New member
سلام دوستان منم هستم وکاملا موافق.
حق باkoosha ست اونا خیلی از ما جلوتر هستن ومابه برنامشون نمیرسیم پس ما راه خودمون رو میریم.

fagoli

New member
هم متن میخونیم هم لغت .لغت های داخل متن هم باید در بیاریم و بخونیم.همه چیز باید کامل باشه دوست عزیز، اگه کتابشو بخرین بهتره اگه نمیتونین از کسی قرض بگیرین

آره اینجوری که متن هم بخونیم بهتر از لغته تنهاست مهارته ترجممون همه بالا میره وسرعتمون هم بیشتر میشه.

بالا