ساخت فولدری که نه پاک بشود و نه بتوان نامش را تغییر داد !

mexin

Well-known member
پاک کردن و تغییر دادن نام فایل ها و فولدرها یکی از کارهای روتین و ساده برای کاربران رایانه محسوب می شود.

بسیاری از افراد تصور می کنند نمی توان فولدری ساخت که نشود آن را پاک کرد یا نامش را تغییر داد. این کار قابل انجام است. تنها کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

گام اول:
فولدری بسازید و یکی از این نام ها را برای آن بگذارید:

con, aux, lpt1, lpt2, lpt3, lpt4, lpt5, lpt6, lpt7, lpt8, lpt9
توجه:
نام فولدر باید به همین صورت باشد. چرا که این ها، اسامی رزرو شده در ویندوز هستند.

گام دوم:
CMD یا Command Prompt را اجرا کنید.

گام سوم:
به یاد داشته باشید که فولدر شما نباید در درایوی باشد که ویندوز روی آن نصب شده است.

در CMD عبارت «:D» را تایپ کرده و کلید اینتر را بفشارید.

گام چهارم:
در این مرحله عبارت «\md con» را تایپ کرده و اینتر کنید. (دستور md در DOS، برای ساخت دایرکتوری استفاده می شود.)

گام پنجم:
به جای عبارت con، می توانید یکی از عبارت های زیر نیز استفاده کنید.

aux, lpt1, lpt2, lpt3, lpt4, lpt5, lpt6, lpt7, lpt8, lpt9
گام ششم:
حالا اگر به درایو D نگاهی بیندازید، یک دایرکتوری به اسم con وجود دارد؛ که البته نمی توان آن را پاک کرد و هنگام پاک کردن با پیغام خطای ویندوز می شوید.

همانگونه که در بالا اشاره شد، پاک کردن این فولدر به طور معمول امکانپذیر نیست و باید مراحل زیر را دنبال کرد:

گام اول:
CMD را اجرا کنید.

گام دوم:
عبارت «:D» تایپ کرده و کلید اینتر را فشار دهید. (D نام درایوی که دایرکتوری مرحله قبل را در آن ساختید.)

گام سوم:
حالا عبارت «\rd con» را تایپ کرده و اینتر کنید. (دستور rd برای حذف دایرکتوری در DOS استفاده می شود.)

گام چهارم:
تمام! اگر وارد دایرکتوری شوید، فولدر را نخواهید دهید چون به کمک دستور گام سوم پاک شده است.

امیدواریم این ترفند برای شما مفید باشد. آیا روش دیگری می شناسید؟

mini

New member
عاغا
من بچه بودم رفتم کامپیوتر اینارو یاد گرفتم جون داداچ
یعنی شوما حرف ما رو قبول نداری؟:1dco2x0p1lilzhfpg1t

mexin

Well-known member
عاغا
من بچه بودم رفتم کامپیوتر اینارو یاد گرفتم جون داداچ
یعنی شوما حرف ما رو قبول نداری؟:1dco2x0p1lilzhfpg1t

بچگی ها اصلا کامپوتر نبود!!! زمان ما که اصلا نبود دیگه!!1:a2d3:

mini