نحوه ی عمل لپتین

negar91

New member
همون طور که میدونیم لپتین باعث مهار اشتها میشه و مصرف انرژی رو افزایش میده کسی مکانیسم عمل لپتین رو میدونه که چطور باعث افزایش مصرف انرژی میشه ؟بچه های بیوشیمی اگه میدونن جواب بدن لطفا

admin

Active member
پرسنل مدیریت
همون طور که میدونیم لپتین باعث مهار اشتها میشه و مصرف انرژی رو افزایش میده کسی مکانیسم عمل لپتین رو میدونه که چطور باعث افزایش مصرف انرژی میشه ؟بچه های بیوشیمی اگه میدونن جواب بدن لطفا
خانم دکتر m.maleki اطلاعات خیلی خوبی در این رابطه داره:
نمایش مشخصات: m.maleki - انجمن گفتگوی علوم پزشکی

epi_info

New member
اگه اشتباه نکنم لپتین یه جور فیبر محلول در آبه که در بدن هضم نمیشه چونکه آنزیم های تجزیه کننده اون در بدن وجود نداره. همچنین این فیبر با جذب آب و به علت حجیم بودنش فضای زیادی رو در معده اشغال میکنه و با توجه به اینکه جذب هم نمیشه میتونه در کاهش وزن موثر باشه. همچنین باعث کاهش سرطان کولون و کولورکتال هم شنیدم که میشه.

taraneh s

New member
لپتین یک نوع پروتئین است که تنها در سلول های چربی وبه میزان کم در اپی تلیوم روده وجفت تولید می شود.موجب کاهش تولید نوروپپتید yاز هیپوتالاموس می شودنوروپپتید yیک محرک قوی اشتهاست.لذا اشتها را کم می کند.لپتین موجب افزایش مصرف انرژی می شود زیرا موجب افزایش TRHوGnRH می گردد

negar91

New member
ترانه جون مرسی دقیقا همین رو میخواستم بدونم:j58r36j3gcr4suxymup

taraneh s

New member
آخه منم دقت کردم متوجه شدم منظورت فقط مصرف انرژیشه .خواهش می کنم عزیزم

بالا