باکدام پوشش؟؟؟

taranom92

New member
سلام به دوستان روانشناس وغیرروانشناس
همیشه مابه نوع پوشش مراجعان دقت میکنیم اماتاحالاشده دقت به خودمون کنیم؟مراجع هادوست دارن درمانگرشون چه پوششی داشته باشه؟مراجع باچه درمانگری راحت تره؟مراجع باکدوم درمانگردرمان روادامه میده؟‏(اینجامنظورم میزان علم درمانگرنیست فقط میخوام دیدگاه دوستان مجازی علوم پزشکی ازنظرنوع پوشش درمانگر رومتوجه شم‏)‏
.
ازدوستانی که رشته ی روانشناسی نیستن خواهش میکنم دراین تایپک شرکت کنن
سپاس

yazdan

New member
سلام
من فکر میکنم درمانگر باید در نظر مراجع آدم منظم و با درایتی بنظر برسه و این میسر نمیشه مگر با ظاهر مرتب و آراسته.
من فکرمیکنم برا آقایون فقط شلوار پارچه ای و پیرهن این حالت رو القا میکنه.

..RANA..

New member
من دوس دارم درمانگر یه تیپ منطقی داشته باشه .... یهنی آدم با دیدنش آرامش بگیره و باهاش احساس راحتی کنه.... تیپ های اسپرت و خاص و... مال درمانگر نیس .

Taraa

Well-known member
سلام

باید یه تعادلی باشه ... که مراجع هم احساس امنیت کنه ... هم اینکه از مرتب بودن درمانگر احساس آرامش و راحتی داشته باشه

taranom92

New member
من دوس دارم درمانگر یه تیپ منطقی داشته باشه .... یهنی آدم با دیدنش آرامش بگیره و باهاش احساس راحتی کنه.... تیپ های اسپرت و خاص و... مال درمانگر نیس .

درودبررعناجان خوبی؟آفرین من میخوام متوجه بشم افرادچطورازتیپ درمانگرحس خوبی بهشون دست میده چه تیپی ازنظرشمامنطقیه؟چطورباتیپ درمانگرت حس آرامش میگیری؟ترجیحاچه رنگی دوست داری باشه؟

taranom92

New member
سلام

باید یه تعادلی باشه ... که مراجع هم احساس امنیت کنه ... هم اینکه از مرتب بودن درمانگر احساس آرامش و راحتی داشته باشه

سلام برتاراجان
من ودوستم داریم راجع به این موضوع تحقیق میکنیم که درنهایت مقاله بدیم امامیخوام دیدگاه دوستای اینجارومتوجه شم من میخوام بدونم این تعادلی که شمامیگیدیعنی چی؟میشه دقیقترپوشش درمانگرایده آل تون روبیان کنین؟

padideh

New member
ب نظرم پوشش درمانگر بايد خيلي تميز و مرتب باشه.يه عطر ملايم و خوشبو ...
ظاهر اراسته واقعاا براي يك درمانگر لازم هست ، و خيلي تاثير ب سزايي داره .
مثلا لباس كثيف و نامرتب و چروك و بدبو واقعا يك تاثير رواني بدي روي مراجعه كننده ميذاره ، لباس رنگ روشن رو ميپسندم .

ainazhz

New member
موضوع جالبیه . اول راجع به پوشش خانومها میگم .خب ما تو یه کشورمذهبی زندگی میکنیم. به نظر من تعداد ادمهای مذهبی تو کشور ما که به پوشش اهمیت میدن بیشتر از ادمهایی هست که اهمیت انچنانی نمیدن . و به قول معروف راحت تر لباس میپوشن ... من فکر میکنم اگر درمانگری بخواد با تیپ مثلا فشن وارد با مراجعه کاملا مذهبیه خودش ملاقات کنه تاثییر سوئی میزاره.. چون اون مراجع دیگه تو بیان عقاید خودش راحت نیست و ممکنه خیلی از ذهنیات خودش رو نگه.. و همچنین برعکس این قضیه هم هست.. اگر درمانگر کاملا پوشیده و خیلی به قول معروف مومن باشه بازم واسه مراجع هایی که انچنان پوشش وایشون مهم نیست سخته .و نمیتونن ارتباط درست رو برقرار کنن.. به نظر من پوشش خانومها باید کاملا رسمی باشه... نه افراط نه تفریط. حد تعادل بین این دو . تا هر دو نوع قشر جامعه احساس امنیت کنن. و فکر نکنن که مثلا اگر پیشه مراجعی که خیلی سفت و سخت لباس پوشیده و رفتار کاملا گرایشی داره نمیتونم خیلی از حرفامو بزنم.

واسه اقایون هم تفاوت انچنانی با خانومها نداره... یه تیپ کاملا رسمی و اداری که تو کشور جا افتاده باشه و اکثریت اونو پذیرفته باشن مناسبه.

iranian girl

New member
روانشناس کسیه که بیمار می خواد از احوالات درونش و شخصی ترین مسايل زندگیش باهاش صحبت کنه پس نیازه که باهاش احساس راحتی کنه و لباس خیلی اهمیت پیدا میکنه.. نظر من اینه که سادگی و دور از تجمل بودن تو احساس صمیمیت خیلی اثر گذاره..

love virology

New member
من که زیاد اهل فن نیستم ولی دوست دارم ظرف مقابلم فرقی نمیکنه درمانگر نفر عادی تمیز پوشش ساده و با وقار جلف نباشه و حتما خوشبو من دوست دارم ظرف مقابلم از ادکلن استفاده کنه به قول ماها سرو سنگین

khoudaei

New member
به نظر من درمانگر باید یک تیپ رسمی و ساده داشته باشه و بهتره لباس هاش رنگ های خاص باشن که آدم احساس آرامش می کنه

eliii

New member
درمانگر باید پوششی داشته باشه که مرجع حواسش پرت نشه، چیزی جلب توجه نکنه مثل لباس رنگ تند یا انگشتر و ساعت خاص . در ضمن نوع پوشش بهتر خیلی خیلی اعتقادات خاصی رو به مراجع تحمیل نکنه . چون ممکنه مراجع فکر کنه شاید خوب درک نشه

نوتر

New member
در حالت کلی میشه به این قضیه از چند نظر نگاه کرد اینکه آیا پوشش اصل مهمیه و یا غیر مهمه؟ و اگر مهمه در مقابل فاکتورهای دیگه چقد مهمه؟
دوستان رشته ی من به رشته ی روان شناسی خیلی نزدیکه. یعنی یک مشاور تغذیه یا در درجات بالاتر متخصص تغذیه باید در وهله ی اول یک روان شناس خوب باشه.ارتباط خوبی با بیمارش داشته باشه.

بر همین اساس من در طول این مدت سعی کردم هم بخش روان شناسی مشاور دادنو بالا ببرم هم بخش رژیمشو.
اما تو این راه به موارد زیادی برخوردم. یعنی با روانشناسان متعدد رفتم صحبت کردم( صرفا برای بدست آوردن تجربه)

در این بین بسیاری از روان شناسان ما کلا راه و روش واقعی مشاور رو متاسفانه گم میکنند.
به عنوان مثال من ترم 1 کارشناسی بودم یه روان شناسی اومده بود خوابگاه. با یکی از هم اتاقیام گفتم بیا بریم پیشش یکم از اطلاعاتش استفاده کنیم شاید روزی بدردمون خورد. وقتی رفتیم باش صحبت کردیم کلا احساس کردم من یه چیز دیگه پرسیدم این یه چیز دیگه جواب داد. رسما داشت کتاب خودشو تبلیغ میکرد. من صحبت از دوست داشتن رشته تحصیلی میکردم اون روش های یادگیری در رو توضیح میداد. سر آخر هم بهش گفتم آقای مشاور من به احترام شما پا نشدم برم و گرنه نیم ساعت پیش باید اتاقتو ترک میکردم.

یا در دوره ی ارشد باز رفتم مشاور روانش شناسی ارشد دانشگاه که ببینم ایشون چقد روانشناسن. ایشون مشاور خوبی بود ولی من از کنترل احساست ازش سوال کردم ولی اون داشت از شهرش صحبت میکرد. من عمدا گفتم مردم شهر شما فلان جورن. کاملا عمدی(که ببینم واکنشش چیه) ایشونم دیگه بحث و سوال منو بی خیال شد شروع کرد به تعریف از شهر خودشون و مردمشون( که توجیه کنه حرف من اشتباهه). که سر آخر بشون گفتم دوست عزیز من خودم مشاور تغذیه ام. خیلی هم خوب راه و روش روان شناسی رو بلدم شما واقعا فک میکنید به من مشاوره دادی؟؟ یا شهر شناسی را انداخته بودید اینجا؟؟
هدف از آوردن این موارد برا شما اینه که متاسفانه اکثریت روان شناسای ما تو همون بیس کار موندن. حالا لباس و اینا در مرحله دومه.

ولی در کل میتونم بگم لباس یقینا موثره. یه مشاوری که تریپ اسپورت پوشیده اگه حرفش رنگ و بوی نصیحت داشته باشه قطعا بی اثر خواهد بود. یا یه مشاوری که رسمی و اتو کشیده هست. اگه به یه آدم افسرده بگه مثلا گاهی وقتا با دوستات برو بیلیارد بازی کن قطعا حرفش خنده دار به نظر میرسه. حالا بماند بعضی مشاورین ما حتی صبح خودشونو تو آینه هم ندیدن و انتظار دارند حرفاشون برای بیمار هم موثر واقع بشه.
روان شناس باید جنسش از جنس مردم جامعه باشه. صحبت کردنش با مردم روستا، روستایی باشه با مردم شهر شهری. با دختر خانم به زبان خودش با آقا پسر به زبان خودش.

taranom92

New member
سلام نوتر جان
حرفای شمادرسته وقتی کسی میخوادمشاوره بده خیلی بایدحواسش باشه نکته ی دوم اینکه همه به اندازه ی هم توی شغلشون مسئولت پذیرنیستن پس درمورداین جریان انشالله درتایپک های دیگه بحث میشه ومشکلاتی که توی این صنف وجودداره روباهم بررسی میکنیم

بالا