رضایت وعلاقمندی بچه های کارشناسی ژنتیک

biotech25

New member
سلام به همه ی دوستای عزیز وبرتلاشمون

آیا همه ی بچه هایی که با عشق رشته ی ژنتیک رو واسه ادامه تحصیل تو کارشناسی انتخاب می کنن آیا بعد از
فارغ التحصیلی هنوز به این رشته علاقه دارند؟؟؟؟
البته ممکنه ربط به دانشګاه مورد نظر داشته باشه
یا کلا علاقه ی فرد عوض میشه

لطفا ایده ها تونو با دلیل بنویسید
با سباس واحترام

mohamad21

New member
سلام بچه ها بین این گرایشای زیست برای ارشد کدومشون بهتره؟
میکروبیولوژی- بیوشیمی-سلولی؟ به هر سه تاشونم علاقه دارم
البته توی ایران میدونم جوابش هیچ کدومه!
بیشتر هدفم گرفتن پذیرش از خاج از ایرانه واسه دکترا. برای دکترا خارج از ایران ارشد کدوم گرایش زیست را داشته باشیم بهتره؟

najma

New member
سلام بچه ها بین این گرایشای زیست برای ارشد کدومشون بهتره؟
میکروبیولوژی- بیوشیمی-سلولی؟ به هر سه تاشونم علاقه دارم
البته توی ایران میدونم جوابش هیچ کدومه!
بیشتر هدفم گرفتن پذیرش از خاج از ایرانه واسه دکترا. برای دکترا خارج از ایران ارشد کدوم گرایش زیست را داشته باشیم بهتره؟

ژنتیک بهتره چه داخل ایران و چه خارج از ایران ، البته از روی تعصب نمیگم . همه گرایش های زیست لازم هستند ولی اینده شغلی ژنتیک بهتره که البته گویا ذر لیست علاقه مندی های شما نیست .
بعد از ژنتیک به نطر من سلولی مولکولی .

DNA.2013

New member
من با اوج بی علاقگی رفتم ژنتیک ولی الان عااااااشقشم به نظرم آینده ی خوبی داره ولی کلا به نظر من توی رشته های تجربی بعد از دندون و دارو ژنتیک بهترینه.این نظر منه ولی متاسفانه اینجا که به علت تحریم ها کار خیلی از رشته ها خوابیده ...مثلا به یه نفر تو آلمان سفارش مواد دادیم که واسمون بیاره ایران شرکت آلمانی بهش گفته بود فروش مواد به ایرانیا رو کاملا قدغن کردن و اگه توی فرودگاه ببینن کار به دادگاه کشیده میشه.اوضاع خیلی بدتر از اونی که فک میکنیم شده متاسفانه..فعلا این مشکلات هست امیدوارم به زودی حل بشه...

z*a*h*r*a

New member
من ژنتیکم اما از هرکی پرسیدم گفته بازار کار با لیسانس نداره میخوام تغییر رشته بدم اگه کسی میتونه راهمایی کنه ممنون میشم:dadad4:

Immunity

Well-known member
سلام دوستان من دنبال ژنتیک برای کنکور وزارت علوم میگردم با یخورده جستجو ومقایسه باین نتیجه رسیدم که ژنتیک نخبگان نسبتا میتونه بدرد بخور باشه....
لطفا هر کدوم از دوستان این جزورو داره و استفاده نمیکنه من حاضر به خریداری این هستم......ایمیلم
daneshjoo21@yahoo

شقایق71

New member
سلام دوستان من دنبال ژنتیک برای کنکور وزارت علوم میگردم با یخورده جستجو ومقایسه باین نتیجه رسیدم که ژنتیک نسبتا میتونه بدرد بخور باشه....
لطفا هر کدوم از دوستان این جزورو داره و استفاده نمیکنه من حاضر به خریداری این هستم......ایمیلم
daneshjoo21@yahoo

سلام باتوجه به سرچی که کردین به نظرتون ژنتیک بهتره یا ایمونولوژی؟؟؟؟من شدیدا اخیرا مردد شدم

Immunity

Well-known member
سلام باتوجه به سرچی که کردین به نظرتون ژنتیک بهتره یا ایمونولوژی؟؟؟؟من شدیدا اخیرا مردد شدم

راستشوبخای نمیدونم درجوابتون چی بگم..تو دانشگاه بهرحال ایمنی و ژنتیک فک کنم پاس کرده باشین دیگ...هرچی علاقتون میگه...بنظرم ایمنی یکم سخترباشه و رقابت شدیدتره

shida

New member
سلام. من ارشد امسال ژنتیک قبول شدم فعلا که راضی هسم ولی تا بعدا شرایط چه جور پیش بیاد!!!!!!!

cell55

New member
از گرایش های زیست ژنتیک بهتره یا بیوشیمی ؟

به نظر من به توانایی و علاقه فرد بستگی دارد.
البته بهتر از چه جهت؟!
بیوشیمی یک علم پایه ای و برای موفقیت در زیست شناسی به شیمی و بیوشیمی نیاز و ژنتیک هم که یک علم تازه و در حال رشد.
و در مقطع کارشناسی که تفاوتی نداره به جز 17 واحد.
از نظر درامد هم که مهم دکتری است و تازه انهم برای بهداشت وگرنه دکتری هر دو در علوم مثل همه.
در اینکه درامد ازمایشگاه ‍ژنتیک از بیوشیمی بیشتر شکی نیست ولی به همان نسبت کسب دکتری و مجوز و تاسیس ازمایشگاه هم دشوارتره.
به نظرم باید رشته ای را انتخاب کنیم که بدونیم توانایی و علاقه تحصیل و در اینده تدریس و تحقیق را داریم.

آخرین ویرایش:

fidelity

New member
به نظر من به توانایی و علاقه فرد بستگی دارد.
البته بهتر از چه جهت؟!
بیوشیمی یک علم پایه ای و برای موفقیت در زیست شناسی به شیمی و بیوشیمی نیاز و ژنتیک هم که یک علم تازه و در حال رشد.
و در مقطع کارشناسی که تفاوتی نداره به جز 17 واحد.
از نظر درامد هم که مهم دکتری است و تازه انهم برای بهداشت وگرنه دکتری هر دو در علوم مثل همه.
در اینکه درامد ازمایشگاه ‍ژنتیک از بیوشیمی بیشتر شکی نیست ولی به همان نسبت کسب دکتری و مجوز و تاسیس ازمایشگاه هم دشوارتره.
به نظرم باید رشته ای را انتخاب کنیم که بدونیم توانایی و علاقه تحصیل و در اینده تدریس و تحقیق را داریم.
سپاس دوست عزیز

omid9030

New member
سلام. من ارشد امسال ژنتیک قبول شدم فعلا که راضی هسم ولی تا بعدا شرایط چه جور پیش بیاد!!!!!!!
مولکولی یا انسانی؟
من که میخام امسال مولکولی شدم برم با پدرم هماهنگ کردم بعد از اینکه فارغ شدم یه تاکسی بگیرم و مسافر جابه جا کنم:25r30wi:

shida

New member
آره به خداااا صبر نکن مولکولی یا انسانی هر کدوم شدی خوبه برو ، درسته انسانی قبول بشی خیال آدم راحتره ولی رقابت شدیده و قبول شدنش هم سخت تر.من مولکولی قبول شدم و الان سمینار هم انسانی و بالینی بر داشتم و به قول یکی از دوستام میگفت ارشد هر چی قبول شدی برو ، زورتو بذار واسه دکترا هی پشت کنکور ارشد نمون !!!البته به نظر من هر چی و هر داشگاهی که نه !!!!:thumbsupsmileyanim:

shayna

New member
من ژنتیک میخونم.به رشتم خیلی علاقه دارم.واسه ادامه تحصیلم همین رشته روانتخاب کردم .
به نظرم رشته جذابیه وبه سرعت درحال پیشرفته...

baharran

New member
منم کارشناسیم ژنتیک بوده خعیلی هم دوستش داشتم البته ترمای اول درسای مزخرفی داریم که ادم از زندگی سیر میشه اما ترمای اخر که درسای مرتبط تر مثل ژنتیک سرطان و ژنتیک انسانی و ... شروع میشه علاقه ادم یوهویی فوران میکنه!! ولی تو گرایشای کارشناسی اگه دنبال کار هستید میکروبیولوژی بهتره!

بالا