روش محاسبه وزن ايده آل

negar91

New member
وزن ايده آل( به كيلوگرم) در افرادي كه استخوان بندي متوسط دارند به طريق زير محاسبه ميشود:

وزن ايده آل زنان : ( x 0/9 اختلاف قد از 150 )
+ 45

وزن ايده آل مردان : ( x 1/1 اختلاف قد از 150 ) + 48

آخرین ویرایش:

parand

Well-known member
طبق این روش من حساب کردم 7 کیلو کمبود وزن دارم................
یه راه حلی بگید ماه رمضون وزنمون کم نشه.................
البته یه تایپیک قسمت دانستنیها با این موضوع باز کردم...........
خوشحال میشم سر بزنید و راهنمایی کنید................

آخرین ویرایش:

darya63

New member
اتفاقا من امروز هم رفتم رژیم فک میردم وزنم نرماله اما گفت 4:30 اضاف دارم
مرسی نگار جون الان فهمیدم دقیقا فرمولش همین بوده

biosta

Well-known member
وزن نرمال( به كيلوگرم) در افرادي كه استخوان بندي متوسط دارند به طريق زير محاسبه ميشود:

وزن نرمال زنان : ( x 0/9 اختلاف قد از 150 )
+ 45

وزن نرمال مردان : ( x 1/1 اختلاف قد از 150 ) + 48

دوست عزیز خانم negar91 رشته تان تغذیه هست
پس حتما" از این روش محاسبه وزن اطمینان دارید که در این جا گذاشتید
در صورت امکان منبعی که این روش را معرفی کرده باشد را بگویید
یا منبعی که از آن این روش را در این جا گذاشتید
چرا که لااقل این روش در رابطه با من که استخوان بندی متوسط دارم به جواب صحیح نمی رسد .
اگر روشی باشد که یک دامنه برای وزن مناسب با توجه به همان نوع استخوان بندی بیان کنه بهتر خواهد بود .

parnia

New member
:ph34r-smiley:

واقعا بعضیاتون کم اوردین؟؟؟؟؟:ph34r-smiley:

اقا با این فرمول ک من باس خودمو نصف کنم کهههههههههههههههه:sad:

nuter.93

New member
وزن يك حداقل و يك حداكثر داره اين فرمول حداكثر وزن مجاز رو باركو ميكنه نه وزن نرمال رو ! يني بي ام آي 25 ! يني از اين وزن بيشتر برابره با اضافه وزن در صورتي كه وزن نرمال بايد بي ام آيي حدود 22/5 تا 23 بده نكار جان !

nuter.93

New member
طبق فرمول شما وزن نرمال من با قد 185 ميشه 86 كيلو يني فاجعه ملي ! در صورتي كه وزن نرمال من بايد حدود 78 باشه ! يني 8 كيلو بيشتر از تخمين شما !

yekta_63

New member
برا من که دقیقا وزنی که دارم رو داد و خودم هم فکر میکنم وزنم با توجه به قدم نرماله.

حسان

Well-known member
فکر کنم این روش اشکال داره... یعنی هر کسی که قدش مثل هم باشه باید وزنش هم مثل هم باشه..:black_eyed:

negar91

New member
چون همه ابهامات شبيه به همه به صورت نقل قول جواب نميدم و توي همين تاپيك موضوع رو باز ميكنم
اول از همه محدوده نرمال با وزن ايده آل خيلي فرق داره وزن ايده آل كه توي تغذيه با عنوان ibw ميشناسنش دقيقا يك عدد هستش و فرمولي هايي كه من گذاشتم دقيقا وزن ايده آل رو ميده و توي بعضي از بيماري هم به جاي وزن فعلي توي محاسبه انر‍ژي تو فرمول ها گذاشته ميشه محدوده نرمال هم يه حداقل و يه حداكثر به ما ميده و ibw هم توي اين بازه قرار ميگيره
افرادي كه قد يكسان دارن نبايد ون يكسان براشون در نظر گرفته بشه چون ممكنه قد افراد يكي باشه اما استخوان بندي اونها الزاما يكي نيست براي تعيين نوع استخوان بندي ( درشت ، متوسط ، ريز ) اصلا نبايد با ظاهر اكتفا كرد و گفت چون مثلا قد من 180 هستش پس قد من بلنده براي تعيين استخوان بندي قد رو به دور مچ ( بر اساس قرارداد دور مچ دست راست ) تقسيم كنيد :
در مردان : کمتر از 9.8 استخوان بندی درشت - بین 9.8 و 10.4 متوسط - و بیشتر از 10.4 ریز
در زنان : کمتر از 10.1 درشت - بین 10.1 و 11 متوسط - و بیشتر از 11 ریز است
بعد از تععين نوع استخوان بندي اگه استخوان بندي متوسط بود كه همين عدد بدست امده با فرمول وزن ايده آل شماست اگه استخوان بندي درشت بود عدد بدست اومده +10درصد اگه استخوان بندي ريز بود عدد بدست اومده -10 درصد
باز هم ميگم وزن ايده آل با محدوده نرمال فرق داره البته اشتباه از من بود كه عنوان تاپيك رو اشتباه انتخاب كرده بود كه ويرايش شد
اما رفرنس اين فرمول : krauses food and nutrition therapy 2008
فصل ارزيابي وضع تغذيه
الان دقيقا صفحشو يادم نيست كتاب 2008 هم جلوي دستم نيست كه بخوام صفحشو بگم ولي توي كرواس 2004 يادمه كه به صورت يه جدول تحت عنوان ديدگاه باليني اومده بودالبته الان كتاب 2012 وارد بازار شده و نميدونم توي كتاب 2012 هست يا نه چون اگه تاريخ اين تاپيك رو هم نگاه كنيد مال سال 2011 هستش
اميدوارم ابهامات برطرف شده باشه حالا اگه بازم سوالي بود در خدمتم

nuter.93

New member
فك ميكنم اين فرمول ايجاد ابهام ميكنه و اكثر بجه هايي كه تغذيه نخوندن از وزن ايده ال به جاي وزن نرمال استفاده مي كنند ولي در كل مطلب جالبي بود عجيبه از 2011 تابيك بالا اومده كه من هم توجه نكردم

mobomas

New member
چون همه ابهامات شبيه به همه به صورت نقل قول جواب نميدم و توي همين تاپيك موضوع رو باز ميكنم
اول از همه محدوده نرمال با وزن ايده آل خيلي فرق داره وزن ايده آل كه توي تغذيه با عنوان ibw ميشناسنش دقيقا يك عدد هستش و فرمولي هايي كه من گذاشتم دقيقا وزن ايده آل رو ميده و توي بعضي از بيماري هم به جاي وزن فعلي توي محاسبه انر‍ژي تو فرمول ها گذاشته ميشه محدوده نرمال هم يه حداقل و يه حداكثر به ما ميده و ibw هم توي اين بازه قرار ميگيره
افرادي كه قد يكسان دارن نبايد ون يكسان براشون در نظر گرفته بشه چون ممكنه قد افراد يكي باشه اما استخوان بندي اونها الزاما يكي نيست براي تعيين نوع استخوان بندي ( درشت ، متوسط ، ريز ) اصلا نبايد با ظاهر اكتفا كرد و گفت چون مثلا قد من 180 هستش پس قد من بلنده براي تعيين استخوان بندي قد رو به دور مچ ( بر اساس قرارداد دور مچ دست راست ) تقسيم كنيد :
در مردان : کمتر از 9.8 استخوان بندی درشت - بین 9.8 و 10.4 متوسط - و بیشتر از 10.4 ریز
در زنان : کمتر از 10.1 درشت - بین 10.1 و 11 متوسط - و بیشتر از 11 ریز است
بعد از تععين نوع استخوان بندي اگه استخوان بندي متوسط بود كه همين عدد بدست امده با فرمول وزن ايده آل شماست اگه استخوان بندي درشت بود عدد بدست اومده +10درصد اگه استخوان بندي ريز بود عدد بدست اومده -10 درصد
باز هم ميگم وزن ايده آل با محدوده نرمال فرق داره البته اشتباه از من بود كه عنوان تاپيك رو اشتباه انتخاب كرده بود كه ويرايش شد
اما رفرنس اين فرمول : krauses food and nutrition therapy 2008
فصل ارزيابي وضع تغذيه
الان دقيقا صفحشو يادم نيست كتاب 2008 هم جلوي دستم نيست كه بخوام صفحشو بگم ولي توي كرواس 2004 يادمه كه به صورت يه جدول تحت عنوان ديدگاه باليني اومده بودالبته الان كتاب 2012 وارد بازار شده و نميدونم توي كتاب 2012 هست يا نه چون اگه تاريخ اين تاپيك رو هم نگاه كنيد مال سال 2011 هستش
اميدوارم ابهامات برطرف شده باشه حالا اگه بازم سوالي بود در خدمتم

این فرمول با محاسبه bmi فرق داره ؟ درکل کدوم معتبرتره و آیا محاسبه آنلاینی براش وجود داره ؟
مانند این محاسبه گر :
محاسبه bmi

بالا