پروژه تولید انسانی که نمیمیرد با عمر جاودانه

Dr.DNA

New member
داشتن عمر جاودانه مسئله ای بوده که از گذشته تا الان مورد بحث قرار میگرفته و هر انسان حداقل یکبار به آن فکر کرده است. ولی این عمر جاودانه همیشه یک کار غیر ممکن تلقی میشد و کسی فکر نمیکرد بشود به آن دست پیدا کرد. یک مرد 31 ساله روسی بنام دیمیتری ایتسکوف طرحی برای این کار دارد.

طرح آقای ایتسکوف که The ۲۰۴۵ Initiative یا “ابتکار ۲۰۴۵″ نام دارد برای عملی شدن فقط نیاز به صرف چند میلیارد دلار دارد!

پروژه ایتسکوف فاز ها و مراحل متعددی دارد که با دستیابی به هرکدام، به هدف نهایی که همان زندگی ابدی است، نزدیکتر می شود. مرحله اول این پروژه ساخت انسان های روباتیک است که می توانند توسط افراد کنترل شوند. این مرحله باید تا سال ۲۰۲۰ انجام شود. پس از آن تا سال ۲۰۲۵ مغز یک انسان به جسم روباتیک انتقال پیدا خواهد کرد تا بتواند زندگی پس از مرگ را ادامه دهد. در مرحله بعدی که تا سال ۲۰۳۵ باید انجام شود، مغز آواتار به صورت جداگانه ساخته خواهد شد و به سادگی خصوصیات شخصیتی انسان را می توان به آن انتقال داد. سرانجام با تکمیل مراحل پایانی پروژه تا سال ۲۰۴۵ این انسان های ساخته شده می توانند بدون ترس از مرگ تا ابد به زندگانی خود ادامه دهند.

بدون شک پروژه آواتار بسیار هزینه بردار خواهد بود و آقای ایتسکوف برای عملی شدن این طرح نیاز به کمک های مالی هنگفتی خواهد داشت. به خاطر همین هم او از افراد سرمایه دار و به قول معروف پولدار دنیا درخواست کمک و سرمایه گذاری کرده است. در عوض این سرمایه گذاری، ایتسکوف قول جاودانگی را به سرمایه گذاران داده است.

منبع: علمولوژی

mj1919

New member
داشتن عمر جاودانه مسئله ای بوده که از گذشته تا الان مورد بحث قرار میگرفته و هر انسان حداقل یکبار به آن فکر کرده است. ولی این عمر جاودانه همیشه یک کار غیر ممکن تلقی میشد و کسی فکر نمیکرد بشود به آن دست پیدا کرد. یک مرد 31 ساله روسی بنام دیمیتری ایتسکوف طرحی برای این کار دارد.

طرح آقای ایتسکوف که The ۲۰۴۵ Initiative یا “ابتکار ۲۰۴۵″ نام دارد برای عملی شدن فقط نیاز به صرف چند میلیارد دلار دارد!

پروژه ایتسکوف فاز ها و مراحل متعددی دارد که با دستیابی به هرکدام، به هدف نهایی که همان زندگی ابدی است، نزدیکتر می شود. مرحله اول این پروژه ساخت انسان های روباتیک است که می توانند توسط افراد کنترل شوند. این مرحله باید تا سال ۲۰۲۰ انجام شود. پس از آن تا سال ۲۰۲۵ مغز یک انسان به جسم روباتیک انتقال پیدا خواهد کرد تا بتواند زندگی پس از مرگ را ادامه دهد. در مرحله بعدی که تا سال ۲۰۳۵ باید انجام شود، مغز آواتار به صورت جداگانه ساخته خواهد شد و به سادگی خصوصیات شخصیتی انسان را می توان به آن انتقال داد. سرانجام با تکمیل مراحل پایانی پروژه تا سال ۲۰۴۵ این انسان های ساخته شده می توانند بدون ترس از مرگ تا ابد به زندگانی خود ادامه دهند.

بدون شک پروژه آواتار بسیار هزینه بردار خواهد بود و آقای ایتسکوف برای عملی شدن این طرح نیاز به کمک های مالی هنگفتی خواهد داشت. به خاطر همین هم او از افراد سرمایه دار و به قول معروف پولدار دنیا درخواست کمک و سرمایه گذاری کرده است. در عوض این سرمایه گذاری، ایتسکوف قول جاودانگی را به سرمایه گذاران داده است.

:5::5::5:

چی میگی دکتر؟!!!

پس روح چی میشه؟؟؟؟؟؟؟

Dr.DNA

New member
:5::5::5:

چی میگی دکتر؟!!!

پس روح چی میشه؟؟؟؟؟؟؟
روح که همیشه جاودانس
مثلا نوعی عروس دریایی به طور طبیعی عمره جاودانه داره .
یعنی روح نداره؟ یا روحش جاودانه نیست؟
و فقط در صورت صدمات فیزیکی این نوع عروس دریایی خواهد مرد!

mj1919

New member
روح که همیشه جاودانس
مثلا نوعی عروس دریایی به طور طبیعی عمره جاودانه داره .
یعنی روح نداره؟ یا روحش جاودانه نیست؟
و فقط در صورت صدمات فیزیکی این نوع عروس دریایی خواهد مرد!

نه،
مباحث اخلاق زیستی به این راحتی استدلال نمیشه،

صحبت انسانه،
اخلاق

معنی روح، مرگ، حیات موفت در دنیای فانی

همه ی اینا دستخوش تغییر میشه

اصل حیات جاودانه در این دنیا، به عثیده ی من، و خیلی دیگه، یک ادعای مابجا سات، نامناسب

Dr.DNA

New member
نه،
مباحث اخلاق زیستی به این راحتی استدلال نمیشه،

صحبت انسانه،
اخلاق

معنی روح، مرگ، حیات موفت در دنیای فانی

همه ی اینا دستخوش تغییر میشه

اصل حیات جاودانه در این دنیا، به عثیده ی من، و خیلی دیگه، یک ادعای مابجا سات، نامناسب

آره دوسته من حق با شماس
اما......
آیا شما قبول ندارین این خودش یک نظریه انتخاب طبیعی واسه انسانه ؟
همون چیزی که داروین ادعا کرد ؟
دقیقا پول چیزیه که نقش محیط رو بر روی ژن ها در نظریه ی انتخاب طبیعی بر عهده داره

biosta

Well-known member
عنوان تاپیک رو که دیدم نمی خواستم وارد شوم با خودم گفتم غیر ممکنه
بعد تلنگری به خودم زدم که همین امکانات و تکنولوژی کنونی روزی کاملا" خیال و غیر ممکن می آمد پس چه بسا جاودانگی هم عملی باشه .
افزایش طول عمر عملی هست و با گذشت زمان و برداشتن زیر فاکتور های زوال می توان دست یافت برای نسل های بعد از ما جاودانگی یا لااقل عمر طولانی موضوعی عادی خواهد بود .

eco.bio

New member
چه جالب برای منم جای سوال شد که با پیشرفت علم مثلا طول عمر انسان رو افزایش بدن! ولی بنظرتون وقتی عمر یکی تموم شد یعنی وقت مردنش رسید این فرد دیگه نمیمیره؟! خب مرگ و زندگی دست خداست یعنی کسی نمیدونه یه ساعت دیگه زنده هس یا میمیره! وقتی مرگش رسیده باشه داخل صندوقم باشه خواهد مرد! حالا با این وصف بنظرتون میشه طول عمر یه انسان رو افزایش داد؟ دوستان اگه اطلاعاتی در این زمینه دارن ممنون میشم بیشتر توضیح بدن.:bunnyearsmiley:

mj1919

New member
آره دوسته من حق با شماس
اما......
آیا شما قبول ندارین این خودش یک نظریه انتخاب طبیعی واسه انسانه ؟
همون چیزی که داروین ادعا کرد ؟
دقیقا پول چیزیه که نقش محیط رو بر روی ژن ها در نظریه ی انتخاب طبیعی بر عهده داره

هرچند که نظریه ی داروین (چیزی که داروین ادعا کرد) با نظریه ی تکامل ، یا انتخاب طبیعی، الان متفاوته،
ولی این نظر شما، با عبارت انتخاب مصنوعی شبیه تره،

در هر صورت من راحع به انتخاب طبیعی و مصنوعی خیلی بحث کردم، و دارم،
در جمع متخصصین ژنتیک و و مهندسی زیستی و بیتکنولوژی این مباحث مطرح شده، ولی آخرش به یک سری سوالهایی می رسی که مجبوری بپذیری، که خلقت وجود داره،
خب این بحث رو نمی خوام توی اینجا باز کنم،

در مورد پست شما،
من خودم به افزایش طول عمر، و افزایش کیفیت زندگی بیماران و سالمندان معتقدم، و اتفاقا تزم هم در این مورد بود،
ولی با اصل این قضیه مخالفم، بطور بنیادی و اعتقادی، و نیز معتقدم، با قوانین این جهان درتضاده! اینکه حیات جاودانه در این دنیا ایجاد بشه!
مث این میمونه که با یخ ، بخوای آتیش روشن کنی!

Dr.DNA

New member
هرچند که نظریه ی داروین (چیزی که داروین ادعا کرد) با نظریه ی تکامل ، یا انتخاب طبیعی، الان متفاوته،
ولی این نظر شما، با عبارت انتخاب مصنوعی شبیه تره،

در هر صورت من راحع به انتخاب طبیعی و مصنوعی خیلی بحث کردم، و دارم،
در جمع متخصصین ژنتیک و و مهندسی زیستی و بیتکنولوژی این مباحث مطرح شده، ولی آخرش به یک سری سوالهایی می رسی که مجبوری بپذیری، که خلقت وجود داره،
خب این بحث رو نمی خوام توی اینجا باز کنم،

در مورد پست شما،
من خودم به افزایش طول عمر، و افزایش کیفیت زندگی بیماران و سالمندان معتقدم، و اتفاقا تزم هم در این مورد بود،
ولی با اصل این قضیه مخالفم، بطور بنیادی و اعتقادی، و نیز معتقدم، با قوانین این جهان درتضاده! اینکه حیات جاودانه در این دنیا ایجاد بشه!
مث این میمونه که با یخ ، بخوای آتیش روشن کنی!

با کمال احترام به نظر شما دوسته خوبم . اما خیلی ها در زمان گذشته تصوره این همه پیشرفت های بزرگ را در زما ن حال هم نا ممکن میدونستن
از زمان کشفه مارپیچه دوگانه مگه چند سال میگذره؟
به نظر شما این همه پیشرفت از زمان 1953 تا به حال شگت انگیز نیس؟
دیگه زمان اون نزدیکه که یه انقلابه اساسه دوباره در ژنتیک آغاز ببشه دقیقا مثه پرژه ژنوم که انقلابه بزرگی بود
خدا خودش گفته : انسان حتی به علمه زنده کردنه مردگان هم دست پیدا میکنه و ابنم گفته : تنها کاری که نمیتونه بکنه اینه که خدا بشه .
انسان مي‌تواند مظهر اسماء و صفات الهي گشته و صفات خدايي در او متجلي گردد. در حديث قدسي آمده است كه : «عبدى اطعنى حتّى اجعلك مثلى أو مثلى أقول للشيء كن فيكون و تقول للشيء كن فيكون ...[7] : بنده من مرا اطاعت كن تا ترا مانند و مثل خود قرار دهم، من به هرچه بگويم باش، موجود ميشود، تو نيز به هرچه بگويي باش، موجود شود.»
در تفسير آيه 14 سوره مباركه مومنون :
«فَتَبارَكَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخالِقِينَ" بزرگ و پر بركت است خدايى كه بهترين خلق كنندگان است". تعبير به "أَحْسَنُ الْخالِقِينَ"(بهترين آفرينندگان) اين سؤال را به وجود مىآورد كه مگر غير از خدا آفريدگار ديگرى وجود دارد؟!
حالا نظرتون عوض نشد ؟
موفق باشید

mj1919

New member
با کمال احترام به نظر شما دوسته خوبم . اما خیلی ها در زمان گذشته تصوره این همه پیشرفت های بزرگ را در زما ن حال هم نا ممکن میدونستن
از زمان کشفه مارپیچه دوگانه مگه چند سال میگذره؟
به نظر شما این همه پیشرفت از زمان 1953 تا به حال شگت انگیز نیس؟
دیگه زمان اون نزدیکه که یه انقلابه اساسه دوباره در ژنتیک آغاز ببشه دقیقا مثه پرژه ژنوم که انقلابه بزرگی بود
خدا خودش گفته : انسان حتی به علمه زنده کردنه مردگان هم دست پیدا میکنه و ابنم گفته : تنها کاری که نمیتونه بکنه اینه که خدا بشه .
انسان مي‌تواند مظهر اسماء و صفات الهي گشته و صفات خدايي در او متجلي گردد. در حديث قدسي آمده است كه : «عبدى اطعنى حتّى اجعلك مثلى أو مثلى أقول للشيء كن فيكون و تقول للشيء كن فيكون ...[7] : بنده من مرا اطاعت كن تا ترا مانند و مثل خود قرار دهم، من به هرچه بگويم باش، موجود ميشود، تو نيز به هرچه بگويي باش، موجود شود.»
در تفسير آيه 14 سوره مباركه مومنون :
«فَتَبارَكَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخالِقِينَ" بزرگ و پر بركت است خدايى كه بهترين خلق كنندگان است". تعبير به "أَحْسَنُ الْخالِقِينَ"(بهترين آفرينندگان) اين سؤال را به وجود مىآورد كه مگر غير از خدا آفريدگار ديگرى وجود دارد؟!
حالا نظرتون عوض نشد ؟
موفق باشید

ممنون از استدلال و منطق شما،
ولی من نگفتم که ممکن نیست،

ببینید، بحث شبیه سازی یا حیات جاودان، که می تونه مخلوطی از کلونینگ و سایر روشها باشه،
همیشه یک دغدغه ی اخلاقی بوده،
زمانی که گروه محققین بریتانیایی دالی را کلون کردند، بحث کلون سازی بطور اخص رو ی انسان داغ شد،
طوری که بعد مدتی این گروه به همراه بسیاری دانشمندان دیگه یک مقاله رو برای نیچر، ساینس و سل فرستادند، از دانشمندان در تمام دنیا خواستند کار روی اسنان رو دست نگه دارند،

در مورد حیات جاودان و مباحث اخلاقی دو زمینه ای است که بحث ایجاد می کند،
یکی دین،
دیگری اجتماع

و از همه مهمتر نظر و اعتقاد و واکنش دو گروه به این دو حیطه است، یکی دولتمردان (اهدا کننده ی بودجه) و دیگری محققان (مصرف کننده ی بودجه و موتور محرکه )
خوب اگه باور عمومی در سال 2000 کلون سازی رابرای انسان قبول می کرد، الان دنیا خیلی متفاوت تر بود (نمی دانم بهتر یا بدتر، ولی من می گم لائیک تر می شد)

در مورد حیات جاودان، هم همچین بحثی به نظر من مطرحه،
نمی شه به راحتی با اسنان اینطور برخورد کرد، و آب از آب تکون نخوره،

Dr.DNA

New member
ممنون از استدلال و منطق شما،
ولی من نگفتم که ممکن نیست،

ببینید، بحث شبیه سازی یا حیات جاودان، که می تونه مخلوطی از کلونینگ و سایر روشها باشه،
همیشه یک دغدغه ی اخلاقی بوده،
زمانی که گروه محققین بریتانیایی دالی را کلون کردند، بحث کلون سازی بطور اخص رو ی انسان داغ شد،
طوری که بعد مدتی این گروه به همراه بسیاری دانشمندان دیگه یک مقاله رو برای نیچر، ساینس و سل فرستادند، از دانشمندان در تمام دنیا خواستند کار روی اسنان رو دست نگه دارند،

در مورد حیات جاودان و مباحث اخلاقی دو زمینه ای است که بحث ایجاد می کند،
یکی دین،
دیگری اجتماع

و از همه مهمتر نظر و اعتقاد و واکنش دو گروه به این دو حیطه است، یکی دولتمردان (اهدا کننده ی بودجه) و دیگری محققان (مصرف کننده ی بودجه و موتور محرکه )
خوب اگه باور عمومی در سال 2000 کلون سازی رابرای انسان قبول می کرد، الان دنیا خیلی متفاوت تر بود (نمی دانم بهتر یا بدتر، ولی من می گم لائیک تر می شد)

در مورد حیات جاودان، هم همچین بحثی به نظر من مطرحه،
نمی شه به راحتی با اسنان اینطور برخورد کرد، و آب از آب تکون نخوره،
بله . کاملا قبول دارم
اما حق افرادی مثه انیشتین بیشتر زنده بودن نیس؟
خوب مسلما همه مردم عمر جاودانه نخواهند داشت .ابتدا تنها افرادی که هوش بیشتر و پول بیشتر دارند از این منابع محدود زمین استفاده میکنن تا زمانی که بشر یک کره زمینه جدید در کهکشان کشف کنه . و کم کم و بطوره خود به خودی افراد پولدار هم از رده خارج میشوند و افراد با هوش جای اونهارو میگیرن و بقیه مردم عادی هم محکوم به مرگ هستند. البته محکوم به مرگه طبیعی همون مرگی که الان بعد از مدتی ما میمیریم .
منظوره من از انتخابه طبیعی همینه

آخرین ویرایش:

mj1919

New member
بله . کاملا قبول دارم
اما حق افرادی مثه انیشتین بیشتر زنده بودن نیس؟
خوب مسلما همه مردم عمر جاودانه نخواهند داشت .ابتدا تنها افرادی که هوش بیشتر و پول بیشتر دارند از این منابع محدود زمین استفاده میکنن تا زمانی که بشر یک کره زمینه جدید در کهکشان کشف کنه . و کم کم و بطوره خود به خودی افراد پولدار هم از رده خارج میشوند و افراد با هوش جای اونهارو میگیرن و بقیه مردم عادی هم محکوم به مرگ هستند. البته محکوم به مرگه طبیعی همون مرگی که الان بعد از مدتی ما میمیریم .
منظوره من از انتخابه طبیعی همینه

خوب این انتخاب طبیعی نیست،
در ثانی همانطوری که خودتون اشاره کردید،
تنها دودسته از این ویژگی برخوردار میشند، یکی پولدارها و دیگری سیاستمدارها (من با دسته ی باهوشها موافق نیستم)

Anesthesia

Member
اگر قرار باشه انسان جاودانه باشه و خدا این ویژگی رو در انسان قرار داده باشه ک بتونه انسان جاودانه ایجاد کنه اونوقت زندگی اخروی دیگه معنا پیدا نمیکنه.
بشر شاید بتونه عمر انسان رو تا هزاران سال افزایش بده همچون عمر نوح, ولی هیچگاه نمیتونه انسانی ک هیچوقت نمیره رو ایجاد کنه.که بازم تاکید میکنم اونوقت زندگی اخروی (بهشت و جهنم)معنا پیدا نمیکرد.حیات جاودانه فقط در سرای آخرت هست و بس.

Dr.DNA

New member
خوب این انتخاب طبیعی نیست،
در ثانی همانطوری که خودتون اشاره کردید،
تنها دودسته از این ویژگی برخوردار میشند، یکی پولدارها و دیگری سیاستمدارها (من با دسته ی باهوشها موافق نیستم)
من معنای انتخابه طبیعیو میدونم دوستمه من
این تنها مثالی بود برای بهتر جا افتادنه حرفم
منظوره من از افراده با هوش افرادیه که علمه عمر جاودانه رو دارن
ببینید همه ما میل به جاودانگی داریم
و وقتی ژن های فردی مثه انیشتین اینقدر مفید باشه که خوده بشر حمایت کنه از زنده ماندنه اون ، ژن های افراده خاصی گزینش شده اند .
حالا انتخابه مصنوعی یا هر اسمی میخوان روش بزارن میتونن
منظوره من جدای از جهش هست و برای درک مناسب تره پیامه حرفم عنوان کردم
عمره جاودانه صرفا عمره ازلی که نیس و باتخریبه مغزه اون فرد اونم دفتره اعمالش درین جهان بسته میشه
وافعا این بعد از شخصیته شما که علمو به چالش میکشه قابله تقدیره
و این حقیقتو هم نمیشه کتمان کرد که نظریه های بزرگ علمی مخالفانه بیشتری دارن

Dr.DNA

New member
اگر قرار باشه انسان جاودانه باشه و خدا این ویژگی رو در انسان قرار داده باشه ک بتونه انسان جاودانه ایجاد کنه اونوقت زندگی اخروی دیگه معنا پیدا نمیکنه.
بشر شاید بتونه عمر انسان رو تا هزاران سال افزایش بده همچون عمر نوح, ولی هیچگاه نمیتونه انسانی ک هیچوقت نمیره رو ایجاد کنه.که بازم تاکید میکنم اونوقت زندگی اخروی (بهشت و جهنم)معنا پیدا نمیکرد.حیات جاودانه فقط در سرای آخرت هست و بس.
عمره جاودانه صرفا عمره ازلی که نیس و باتخریبه مغزه اون فرد اونم دفتره اعمالش درین جهان بسته میشه
نهایتا مگه کره ی زمین تا چند ساله دیگه از منابعش میشه استفاد کنیم ؟
مطئنا جاودان به معنای واقعی نیس ، و شاید یه مقداری جنبه تبلیغات داره !

Anesthesia

Member
نهایتا مگه کره ی زمین تا چند ساله دیگه از منابعش میشه استفاد کنیم ؟
مطئنا جاودان به معنای واقعی نیس ، و شاید یه مقداری جنبه تبلیغات داره !

درسته .جنبه ی تبلیغاتی داره.ولی یک تبلیغ غیر قابل باور...بهتر بود عنوانش میشد تولید انسان با عمر هزارساله.اینطوری قابل هضم تره.

آخرین ویرایش:

mehrshad

New member
masalan afradi mesle hitler va musilini hargez nemimordan! Aaa che vahshanak mishod.az bode tahghighati ghabele tahsine
vali amali tarsnake kami

Anesthesia

Member
be nazare man omre javedan dashtan chandan ham khub nist!

با نظر شما موافقم.چون اگه انسان ب فرض عمر جاودانه هم داشته باشه تو این دنیا که پر از ناملایمتی ها و مشکلاته ب سختی میتونست دوام بیاره.هنوز ک این علم ,عملی نشده ادما گاهی وقتا اینقد ازین دنیا رنج میکشن ک آرزوی مرگ میکنن.دیگه چ برسه ب اینکه عملی هم بشه.

sakar

New member

salam
bahse jaleb va vasvase konandai hast
vali chizi ke man az in neveshteye shoma fahmidam ine ke ye maghzo be ye robat peivand mizanan darvaghe yani masalan man jesmam mimire va bad maghzamo va khososiyate akhlaghimo be ye robat vasl mikonan va intori javedane misha
ini ke man fahmidam droste ya eshteba bardasht kardam??

بالا