از بیوشیمی فقط یک اسم مانده است

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

gil@ss

New member
:ambivalence:یکی دوسال پیش با عوض شدن منبع شیمی آلی به ژنتیک تنها درس شیمی که دیگه بچه ها واسه ارشد بیوشیمی میخوندن شیمی فیزیک بود که امسال هم دوباره اونو برداشتن به جاش میکروب گذاشتن..آخه دیگه یکی بگه چه ربطی داره اینا به بیوشیمی
واقعا خوندن آلی چه کمک بزرگی به فهم مطالب بیوشیمی میکرد مخصوصا تو واکنش ها وحفظ ساختارها وچرخه ها،حالا باید به جای اون بشینن و اسم باکتری ومیکروب حفظ کنن که چی بشه ؟
دیگه از سال بعد اگه اسم بیوشیمی نشد بیو مخلوط!!والاه:ambivalence:

mrj_m68

New member
همه رشته ها باهم قاطی شدن سر این جریان

:ambivalence:یکی دوسال پیش با عوض شدن منبع شیمی آلی به ژنتیک تنها درس شیمی که دیگه بچه ها واسه ارشد بیوشیمی میخوندن شیمی فیزیک بود که امسال هم دوباره اونو برداشتن به جاش میکروب گذاشتن..آخه دیگه یکی بگه چه ربطی داره اینا به بیوشیمی
واقعا خوندن آلی چه کمک بزرگی به فهم مطالب بیوشیمی میکرد مخصوصا تو واکنش ها وحفظ ساختارها وچرخه ها،حالا باید به جای اون بشینن و اسم باکتری ومیکروب حفظ کنن که چی بشه ؟
دیگه از سال بعد اگه اسم بیوشیمی نشد بیو مخلوط!!والاه:ambivalence:[/QUOTE

bacillus.bs

New member
وای میکروب وقت زیادی می خواد تا 3 ماه دیگه نمی تونید یا این که باید فشرده بخونید

vahid28

New member
اتفاقا میکروب ربط داره به بیو
آلی ربطی به زیست نداره
ژنتیک هم توی بخش ماده ژنتیک وارد مسایل بیوشیمی میشه
میکروب توی بخش متابولیسم و ساختار دیواره بشدت شبیه بیوشیمی هست
اینجور بهتره
آلی ربطی نداره و این منابع نزدیکتره

آخرین ویرایش:

XXIII

New member
این مواردی که فرمودین برای رشته بیوشیمی وزارت علوم هست؟
میشه یکی بگه منابعش چیه؟
بعد این که این چه تصمیمی بود؟
شیمی آلی فوق العاده به بیوشیمی مربوطه
من خیلی از مطالب بیوشیمی رو نمی دونستم و نمی تونستم بفهمم
وقتی که پای دروس آلی نشستم تازه انگار از ابتدا فهمیدم که داستان از چه قراره

sara77

New member
بقول استادمون میکروب مادر همه ی علومه واسه هر ررشته ای لازمه

vahid28

New member
چرا باید شیمی الی باشه!
درسته که کلید فهم بیوشیمی هست اما شیمی عمومی هم کلید فهم آلی هست پس اونم بیارن!
دروس امتحانی وقتی بیوشیمی و میکروب و ژنتیک و بیوفیزیک و غیره باهم باشن یعنی تقریبا تمام حوزه زیست
اما شیمی الی هیچ ربطی به زیست نداره و شیمی هست

XXIII

New member
چرا باید شیمی الی باشه!
درسته که کلید فهم بیوشیمی هست اما شیمی عمومی هم کلید فهم آلی هست پس اونم بیارن!
دروس امتحانی وقتی بیوشیمی و میکروب و ژنتیک و بیوفیزیک و غیره باهم باشن یعنی تقریبا تمام حوزه زیست
اما شیمی الی هیچ ربطی به زیست نداره و شیمی هست

دوست عزیز نیاز نیست راه دوری برین
جواب سوال شما در بطن این رشته نهفتست
بیو+شیمی
این رشته تلفیقی از دو دانش زیست و شیمیه
پس نمیتونید بگید باید شیمی رو کنار گذاشت و به زیست پرداخت

پاینده باشید

ROJO

New member
اتفاقا میکروب ربط داره به بیو
آلی ربطی به زیست نداره
ژنتیک هم توی بخش ماده ژنتیک وارد مسایل بیوشیمی میشه
میکروب توی بخش متابولیسم و ساختار دیواره بشدت شبیه بیوشیمی هست
اینجور بهتره

آلی ربطی نداره و این منابع نزدیکتره

این ینی اینکه ی میکروب شناس ب دونستن بیوشیمی احتیاج داره ن بالعکس! بیوشیمی ی درس مادر برای خیلی از رشته هاس

کامنت شما واقعا جالب بود!:black_eyed:

abtin13

New member
میکروب شناسی چ ربطی داره به بیوشیمی؟ میکروب شناس ها باید بیوشیمی بخونن که از میکروب شناسی عمومی (متابولیسم و ساختار دیواره و از این چیزا) سر در بیارن نه اینکه بیوشمی بیاد میکروب بخونه. بیوشیمی تو درس هاش اصلا در مورد میکروب چیزی نمیخونه. باز فیزیولوژی بخونن یه حرفی.
کلا ....ن به این سیستم آموزشی رفت.خیلی سیستم بی نقصی بود زدن ناک اوتش کردن با این کارا:65d6a5d6s:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sa@@ra

vahid28

New member
من نمیگم کناربذارن
میگم پیشنیازش آلی هست
جوری که شما میگی شیمی شیمی معدنی و تجزیه و هزارجور مدل هست نمیشه که بیارنشون جز کنکور
میگن بیوشیمی
نه بیوشیمی آلی

شیمی الی پیشنیاز هست نه اصل

vahid28

New member
این ینی اینکه ی میکروب شناس ب دونستن بیوشیمی احتیاج داره ن بالعکس! بیوشیمی ی درس مادر برای خیلی از رشته هاس

کامنت شما واقعا جالب بود!:black_eyed:

نگفتم بیوشیمیست میکروب خونه
اتفاقا برعکس میکروب شناس باید پایه بیو قوی داشته باشه
من میگم آلی خوب شده که از کنکور زیست حذف شده

abtin13

New member
نگفتم بیوشیمیست میکروب خونه
اتفاقا برعکس میکروب شناس باید پایه بیو قوی داشته باشه
من میگم آلی خوب شده که از کنکور زیست حذف شده
حالا اینکه ما بیاییم اینجا بحث کنیم که چی رو باید کنار میذاشتن و چی رو نباید فرقی به حال مسئولین نمیکنه.اونا که کلا از خر شیطون پیاده نمیشن.ماهم در همون نظردهی پیش بریم.
در مورد شیمی آلی هم، این درس برای بیوشیمی پیش نیاز نیست پایه اس. شیمی آلی یعنی شیمی غیرمعدنی، شیمی کربن، یعنی اینکه بیایی ساختارهای شیمیایی رو که پایه سیستم های زیستی هستن بررسی کنی. پس اول تو باید پایه سیستم های زیستی رو بلد باشی تا بتونی به میانکنش بین این سیستم ها با مطالعه بیوشیمی مسلط بشی.فرضا اگه چیزی در مورد اسکلت های کربنی، ایزومرها و.... ندونی چطوری میتونی بیایی و مبحث کربوهیدرات ها رو متوجه بشی.

abtin13

New member
خب این تعریفی که کردی همون پیشنیاز بود دیگه

والا من خیلی بازی با لغاتم خوب نیست.اگه میگی همونه پس همونه دیگه.البته من یه ذهنیت دیگه ای از پیش نیاز داشتم.حرفمون یکیه پس.ما ارداتمندیم:thumbsupsmileyanim:

مجید دیجی

مدیر بخش
شاید مشکل از نوع تدریس بیوشیمی باشه . اونجوری که من خبر دارم توی بعضی از دانشگاههای دنیا بیوشیمی به صورت اوپن بوک تدریس میشه... اما اینجا معمولا سیستم حفظ محوری حاکم است. بعد از چند سال همه تبدیل میشن به دیکشنری و رفرنس :wacsmiley: . البته کارهای تحقیقاتی خوبیم انجام میگیره اما معمولا اون حالت خلاقانه شاید کمتر باشه .
نمی دونم این نظر من هست شایدم اشتباه باشه...

vahid28

New member
شاید مشکل از نوع تدریس بیوشیمی باشه . اونجوری که من خبر دارم توی بعضی از دانشگاههای دنیا بیوشیمی به صورت اوپن بوک تدریس میشه... اما اینجا معمولا سیستم حفظ محوری حاکم است. بعد از چند سال همه تبدیل میشن به دیکشنری و رفرنس :wacsmiley: . البته کارهای تحقیقاتی خوبیم انجام میگیره اما معمولا اون حالت خلاقانه شاید کمتر باشه .
نمی دونم این نظر من هست شایدم اشتباه باشه...

درسته
فقط حفظی شده

مجید دیجی

مدیر بخش
واتسون و کریک وقتی ساختار dna رو پیشنهاد دادن و قبل از اینکه زیست شناس باشن شیمی دان بودن... چون خیلی زیبا توانستند به ماهیت چرخشی این ملکول بلند پی ببرند . همچنین از نوع پیوند ها و زاویه چرخش و احتمال شکستن و...

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا