من مادر هستم!!!

zaragenetic64

New member
کسی این فیلمو دیده؟
راجع به چیه و چرا انقد باهاش مخالفت شده؟:33::33::33:

siDuuM_535.jpg

این روز ها ساختن فیلم هایی با مضمون هایی مانند زیر مُـد شده است :
»✦ زیر سوال بردن و بازی با احکام قصـاص✦
» حقوق زنان ( از نوع فمینیستی)
» سیاه نمایی وضع ایران
و ...
چـرا کـ ه این فیلم ها بیشتر اُمید بـ ه دریافت جایزه از فستیوال های
خارجی و کسب سوت و کفِ روشنفکران اینطرف و آنطرفِ آب را دارند!
.
.
.

【من مادر هستم】

فیلمی کـ ه با موادِّ 261 و 226 قانون مجازات اسلامی تناقض آشکاری دارد

بگذریم از لمسِ نامَحرم و بد آموزی های دیگرش...

سحربانو

New member
مثل این فیلم تا حالا کم نساختن ... نمیدونم چرا تازه یادشون افتاده اعتراض کنن

AWWA

New member
منم با "پرستار مهربون" موافقم.من یه مدتیه سخنرانی های علی اکبر رائفی پور رو گوش میدم. ایشون یه نقدی در مورد "جدایی نادر از سیمین" کردن واقعا" جالبه. فیلمش اصلا" چیزی نیست که ماها فهمیدیم . تو لایه های مخفی فیلم یه مسائلی وجود داره که به اعتقاد شیعه ها توهین شده. آمریکائی ها الکی الکی به فیلمی جایزه نمیدن مگه اینکه یه نفعی براشون داشته باشه.دلایلی که آقای رائفی پور میارن دیگه جای شکی برا آدم نمیذاره.

zaragenetic64

New member
واقعا که خیلی مسخرس...
سینمای ایران خیلی وقته که افتضاح شده
اون از بازیگرای به اصطلاح روشنفکر غرب زده
اینم از فیلمای اخیرشون که دارن به همه چیز توهین میکنن.
نمیدونم چرا کسی جلوی اینارو نمیگیره؟؟؟

parvin nikkhah

New member
من این فیلمو ندیدم ولی جدایی نادر از سیمین هر روز داره توی این جامعه توی زندگیهای واقعی افراد تکرار میشه..... ما از چی میخوایم فرار کنیم؟؟؟؟؟؟؟ از واقعیتها؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا؟ میخوایم چیو به کی ثابت کنیم؟؟؟؟؟؟؟ نمی دونم چرا اگه فیلمی هم ساخته می شه که مشکلاتمونو باز گو میکنه به زور میخوایم بگیم ما هیچ مشکلی نداریم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 تاسف می خورم به حال بعضی افراد که چشمشونو بستن فقط نظر میدن..... به امید روزی که تعداد انسانهای آگاه و با سواد اجتماعی بالا توی جامعه زیاد بشه....

Taraa

Well-known member
منم با "پرستار مهربون" موافقم.من یه مدتیه سخنرانی های علی اکبر رائفی پور رو گوش میدم. ایشون یه نقدی در مورد "جدایی نادر از سیمین" کردن واقعا" جالبه. فیلمش اصلا" چیزی نیست که ماها فهمیدیم . تو لایه های مخفی فیلم یه مسائلی وجود داره که به اعتقاد شیعه ها توهین شده. آمریکائی ها الکی الکی به فیلمی جایزه نمیدن مگه اینکه یه نفعی براشون داشته باشه.دلایلی که آقای رائفی پور میارن دیگه جای شکی برا آدم نمیذاره.
میشه دلایل آ. رائفی پور رو بنویسی ما هم بخونیم آوا جون؟
ممنون

Taraa

Well-known member
من تنها دلیلی که برای درست نبودن انگیزه ساخت فیلم جدایی نادر از سیمین دارم ، وضع بد بازیگراش تو مراسم اهداء جوایزشه، و بنظرم همین کافیه
از خود فیلم بدم نیومد ولی خوب بنظرم اونقدا هم جالب نبود که بخواد جایزه به این بزرگی بگیره، مثلا فیلم "دایره زنگی" همین کارگردان و نویسنده خیلی بهتر بود، و همین دو موضوع (رفتار عوامل فیلم تو مراسم اهداء جایزه و جایزه گرفتن غیرمنتظره) باعث شد شک کنم که ممکنه تو اهداف خود فیلم چیزایی بوده که من متوجه اش نشدم
یه عده از ایرانیا انقدر از خودشون اعتماد به نفس ندارن، انقدر حرف واسه گفتن ندارن ، که وقتی قرار میشه تو یه جمعی قرار بگیرن که فرهنگای دیگه هم حضور دارن، فرهنگ خودشونو زیر پا میذارن و آبروی کشورشونو میبرن، برید عکسای مراسم اهداء جوایزشونو نگاه کنید ببینید غیرتی نمیشید که چطور کشورمونو زیر سوال بردن؟

آخرین ویرایش:

AWWA

New member
من فیلم آواتارو که دیدم به نطرم اومد این فیلم از لحاظ سینمایی لیاقت همه جوایزو داره ولی فقط جایزه "گلدن گلوب" رو برا" بهترین فیلم "برد. من خودم شک کردم که جدایی نادر از سیمین چی داره که تو بخش فیلمای خارجی هم جایزه اسکارو برد هم گلدن گلوب رو.ظاهر فیلمم مثل خیلی دیگه از فیلمای انتقادی ایرانه.یعنی تو این سبک خیلی فیلم ساخته شده.

آ. رائفی پور تو چهار لایه فیلمو نقد میکنه. لایه اول از دیدگاه عموم مردمه. دومی از دیدگاه منتقدان حرفه ای سینماست وسومی مربوط به جریانه انتخاباته.اینا شاید مربوط به افکار شخصی و سلیقه ایه نویسنده و کارگردان میشه و نمیشه ایراد چندانی وارد کرد. لایه چهارم خیلی ریزبینانه است و واقعا" جای تامل داره. من سعی میکنم توضیح بدم ولی فکر نمیکنم به اندازه خود ایشون توضیحاتم دقیق باشه.
اول اینکه تو این فیلم بیشتر ازاینکه بحث "جدایی" مطرح باشه بحث" دروغ" جلب توجه می کنه. همه به هم دروغ میگن.تو مسائل شیعه در مورد مظلومیت "حضرت فاطمه زهرا(س)" بیشتر رو چیا تاکید شده؟؟روی لای در موندن و فوت شدنه محسن ودومی سیلی خوردنه حضرته فاطمه(س). تو این فیلم بچه از قبل مرده بوده و زن به دروغ ادعا می کنه نادر "با هل دادنش برا بستن در" باعثش شده. یه جایی هم لیلا حاتمی وسط دعوا ناخواسته از سید شهاب حسینی سیلی خورد. یعنی فاطمه زهرا خودش تو یه مسأله بیجا دخالت کرده وباعت شده کتک بخوره.

به قول آقای رائفی پور ان شاء الله که ما اشتباه میکنیم .بعضی وقتا اینکه آدم بفهمه اشتباه کرده خیلی هم باعث خوشحالیه، اینم ازون موارده.
ولی اگه تونستین از اینترنت سخنرانیشو دانلود کنین گوش بدین . فیلم 2012 رو هم خیلی خوب نقد کردن.

آخرین ویرایش:

AWWA

New member
یعنی میخوان بگن همش یا دروغه یا سوء تفاهم های تاریخی!! پروین جان من با تو موافقم. این درست نیست که تو سینما فقط اینو نشون بدن که "همه چی آرومه وما چقدر خوشحالیم:28:" ولی برا شادیه دیگرون فیلم درست نکنن برا اصلاح امور فیلم بسازن و در کنارش راه حل هم پیشنهاد بدن.

ساحل

New member
همین اعتراضا به فیلما باعث میشه مردم بیشتر مشتاق دیدن اون فیلم بشن

من تنها دلیلی که برای درست نبودن انگیزه ساخت فیلم جدایی نادر از سیمین دارم ، وضع بد بازیگراش تو مراسم اهداء جوایزشه، و بنظرم همین کافیه!!!!!!!!!!!
از خود فیلم بدم نیومد ولی خوب بنظرم اونقدا هم جالب نبود که بخواد جایزه به این بزرگی بگیره، مثلا فیلم "دایره زنگی" همین کارگردان و نویسنده خیلی بهتر بود، و همین دو موضوع (رفتار عوامل فیلم تو مراسم اهداء جایزه و جایزه گرفتن غیرمنتظره) باعث شد شک کنم که ممکنه تو اهداف خود فیلم چیزایی بوده که من متوجه اش نشدم!!!
یه عده از ایرانیا انقدر از خودشون اعتماد به نفس ندارن، انقدر حرف واسه گفتن ندارن ، که وقتی قرار میشه تو یه جمعی قرار بگیرن که فرهنگای دیگه هم حضور دارن، فرهنگ خودشونو زیر پا میذارن و آبروی کشورشونو میبرن، برید عکسای مراسم اهداء جوایزشونو نگاه کنید ببینید غیرتی نمیشید که چطور کشورمونو زیر سوال بردن؟

جالبه که کسایی که منتقد بعضی از فیلما مثل جدایی نادر از سیمین هستن در کل مشکلی تو فیلم نمیبینن فقط چون خارجی ها! بهش جایزه دادن به اهداف ساختش شک میکنن و ازش با اعتماد به نفس بالا هم انتقاد میکنن!!! بعد به خاطر همین جایزه گرفتن یکی مثل رائفی پور( که صد در صد یه جای کارش میلنگه، هیچکس مثل رائفی نتونست نظم و قدرت و برنامه ریزی و...فراماسونرها به ایرانیا بشناسونه و از گمنامی تو ایران به شهرت برسونتشون!!!) میشینه میگرده و تو اون لایه های به شدت پنهان پنهان پنهان! که عقل جن هم بهش نمیرسه چه برسه به بینندگان بیچاره، اهداف اسرارآمیز ساخت فیلمی که تنها گناهش جایزه خارجی! گرفتنه رو کشف می کنه و بعضی ها هم به به و چه چه شون بلند میشه و میگن دیدین ما گفتیم این فیلم یه مشکل داشت که خارجیا بهش جایزه دادن، ما نمیفهمیدیم وفقط این خارجیا و رائفی پورن که میفهمن!!!

اگه واقعا قصد گارگردان فیلم همین تحلیل رائفی پور بوده به نظرتون نباید یه کم واضحتر قصدش رو بیان میکرد که حداقل یک دهم درصد مردم هم که شده منظورش رو متوجه میشدن که زحماتش هدر نره؟!؟!؟!
:5:

Proteus

New member
من همين الان اين فيلم رو ديدم . به نظرم قشنگ بود . واقعا كه حقيييييييييقت اجتماع بود :sad:
آدما فقط بلدن كه نيمه خالي ليوان رو ببينند ، اتفاقا اين فيلم خيلي هم عبرت آميز بود . اگه به انتهاي فيلم خوب دقت ميكردند متوجه ميشدند كه حرفهاي آموزنده زياد داشت

آخرین ویرایش:

najma

New member
یکی هم پیدا بشه لایه های زیرین اخراجی ها در بیاره :j58r36j3gcr4suxymup
برام جالبه هیچکس به فیلم هایی مثل اخراجی ها معترض نشد . کسی نگفت سلحشور چه حقی داشت که اکثر ماکت های فیلم از جمله اهرام مصر رو با ابعاد واقعی بسازه و اونهمه بودجه خرج کنه واسه چنین فیلم کم مایه و مزخرفی که ادمو از پیامبر خدامتنفر میکرد. ای ولی حالا انگشتشون رو کردن توی چشم فیلم های اجتماعی .
اینا همش موضه گیری های سیاسیه و کل کل های پشت پرده و چند لایه بعضی ها ...

najma

New member
به اخراجی ها هم خیلی اعتراض کردن

ولی کسی ده نمکی رو که اونجوری با حیثیت جنگ و جبهه بازی کرد ، به بی دینی متهم نکرد .
من کاری ندارم واقعا آیا اصغر فرهادی انقدر بی دین هست که بخواد مساله شهادت حضرت فاطمه یا سقط جنینشون رو زیر سوال ببره یا خیر ولی صد البته مطمئنم که این انتقاد ها و لایه بیرون کشیدن هابوی دلسوزی نمیده .
منافع بعضی ها اقتضا میکنه .

بالا