جزییات پذیرش دانشجوی ارشد شهریه‌ای /امکان افزایش ظرفیت!!

Persian-Masoud

New member
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی از آغاز ثبت‌نام مجدد برای پذیرفته‌نشدگان آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی از 13 آذر ماه خبر داد.

به گزارش ایسنا، جبرائیل نسل سراجی با اشاره به آغاز انتخاب محل تحصیل برای پذیرفته‌نشدگان آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی با پرداخت شهریه از ساعت 18 روز دوشنبه 13 آذر ماه، گفت: متقاضیان شرکت در این مرحله می‌توانند تا ساعت 24 روز چهارشنبه 15 آذر ماه برای انجام ثبت‌نام به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی www.sanjeshp.ir، مراجعه کنند.

شرایط ثبت‌نام داوطلبان

وی در خصوص شرایط ثبت‌نام داوطلبان، اظهارکرد: کلیه افرادی که در آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی 91 در اول و دوم تیر ماه شرکت کرده‌ و برای آنان کارنامه صادر شده است، مجاز به انتخاب محل تحصیل در این مرحله هستند.

عدم محرومیت یکساله در صورت پذیرش

سراجی با تاکید بر اینکه داوطلبانی که در این مرحله پذیرفته می‌شوند، مشمول محرومیت یکساله از آزمون کارشناسی ارشد 92 نمی‌شوند، خاطرنشان کرد: پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در این مرحله با پرداخت شهریه برای نیمه دوم سال تحصیلی 92-91 است.

وی افزود: داوطلبان می‌توانند با واردکردن کد رهگیری در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی نسبت به انتخاب محل تحصیل خود، حداکثر به تعداد دانشگاههای پذیرنده دانشجو در همان رشته اقدام کنند، البته داوطلبانی که کدرهگیری خود را فراموش کرده‌اند می‌توانند با وارد کردن کد ملی، کدرهگیری خود را از طریق پیامک دریافت کنند.

مهلت ثبت‌نام تمدید نمی‌شود

وی با تاکید بر اینکه مهلت مذکور به هیچ عنوان تمدید نمی‌شود، گفت: از آنجاکه در این مرحله مهلت ویرایش وجود نخواهد داشت، بنابراین داوطلبان در وارد کردن اطلاعات دقت لازم داشته باشند.

شهریه و ظرفیت پذیرش دانشجوی شهریه‌ای/اعلام نتایج در 13 دی

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به ظرفیت پذیرش دانشجو در این مرحله، اظهار کرد: تاکنون برای پذیرش بیش از 300 داوطلب در 33 رشته دانشگاهی اعلام نیاز کرده‌اند که البته امکان افزایش ظرفیت نیز وجود دارد.

وی از اعلام نتایج نهایی این مرحله در 13 دی ماه خبر داد و افزود: پذیرفته‌شدگان باید برای ثبت‌نام در طی روزهای 30 دی ماه تا دوم بهمن ماه به دانشگاه‌های پذیرفته شده مراجعه کنند.

سراجی در خصوص هزیه تحصیل پذیرفته‌شدگان، گفت: هزینه تحصیل معادل شهریه شعب بین‌الملل دانشگاه‌های علوم پزشکی پذیرنده دانشجوی کارشناسی ارشد و حداکثر با 20 درصد افزایش در صورت تصویب هیات امنای دانشگاه مربوطه است.

منبع.

همچنین برای مشاهده اطلاعیه امروز سایت سازمان سنجز پزشکی:

آزمون كارشناسي ارشد رشته هاي گروه پزشكي سال 91

silverclove

New member
اونهمه انتظار و سروصدا و دعوا و کشمکش و .....
آخرش یه اطلاعیه زدن حال همه رو گرفتن
حالا با این اوصافغ من یه سوال دارم
میگم در نهایت مدرکی که دانشجوی شهریه ای میگیره معتبر هست یا نه؟

silverclove

New member
ایمیل زدم به یکی از اساتید دانشگاه در مورد این طرح و اعتبار مدرکشو اینا پرسیدم
گفتند اعتبار مدرک یعنی چی خانوم؟ از مغازه سر کوچتون که مدرکو نمیگیرین از دانشگاه سراسری که سایر دانشجوها میگیرن مدرک میگیرین و کلاساتونم با همونا تشکیل میشه
تازه ایشون گفتند ممکنه بجای نیمه بهمن واسه مهر 92 پذیرش کنیم!
آخه این انصافه؟؟؟؟؟ هر کی ساز خودشو میزنه اینقدر که بی در و پیکره این وزارتخونه!!!!!!

mina6228

New member
گفتند اعتبار مدرک یعنی چی خانوم؟ از مغازه سر کوچتون که مدرکو نمیگیرین از دانشگاه سراسری که سایر دانشجوها میگیرن مدرک میگیرین و کلاساتونم با همونا تشکیل میشه
آخه این انصافه؟؟؟؟؟ هر کی ساز خودشو میزنه اینقدر که بی در و پیکره این وزارتخونه!!!!!!

سلام....شما شرکت کردین؟؟ در مورد هزینه نپرسیدین؟
اگه بخواد از مهر شروع بشه که پس چه فرقی کرد؟ !!!!!!

mina6228

New member

اگه بخواد از مهر شروع بشه که پس چه فرقی کرد؟ !!!!!!همه رشته ها از مهر شروع میکنن؟

varia

Well-known member
اینا خودشونم نمیدونن چیکار میخوان بکنن میدونید چرا؟ چون کاری انجام میدن که هدفی واسش تعریف نشده،همین جور نشستن گفتن بیاید کمی تو رسانه ها سروصدا کنیم که علوم پزشکی میخواد دانشجو ارشد پولی برداره و ظرفیت ها زیاد شده و مسئولان وزارت بهداشت دارن به پیشرفت و پیشبرد اهداف فکر میکنن و ... . به این فکر نمیکنن که در اصل این تصمیم دنبال چی هستن؟؟ خلاصه امیدوارم همه موفق بشن.

silverclove

New member
اگه بخواد از مهر شروع بشه که پس چه فرقی کرد؟ !!!!!!همه رشته ها از مهر شروع میکنن؟

سلام
آره فعلا که ثبت نام کردم
گفت اطلاع دقیقی از هزینه ها نداره ولی احتمال میده واسه کل دوره یه چیزی حدود 20 میلیون میشه( ترمی 5 الی 6 میلیون).
منم همینو پرسیدم ولی جواب دقیقی نداد. گفت شاید از مهر شروع بشه.
شما شرکت نکردی؟

نفس

New member
سلااام دوستان

فرقش اینه که اگه قبول شدین باید برین ثبتنام کنین و باید هزینه شهریه ثابت رو از الان پرداخت کنین...درسته میتونید سال بعد هم شرکت کنین و محدودیت شرکت در ازمون 92 رو ندارین ولی با قبول شدنتون در ازمون 92 روزانه هم یک میلیون و دویست هزار تومنی رو باختین..

چقده سیاست دارن اینا بابا :smiliess (5):

mina6228

New member
سلام
آره فعلا که ثبت نام کردم
گفت اطلاع دقیقی از هزینه ها نداره ولی احتمال میده واسه کل دوره یه چیزی حدود 20 میلیون میشه( ترمی 5 الی 6 میلیون).
منم همینو پرسیدم ولی جواب دقیقی نداد. گفت شاید از مهر شروع بشه.
شما شرکت نکردی؟

سلام.برای پزشکی یا دارو ترمی 6 م هست؟
ارشد هم ترمی 5 یا 6 گفتن؟
ممکنه فقط دانشگاه تهران 5 یا 6 م هست؟

شیده

New member
سلام منم شرکت کردم درسته یه مبلغ زیادی باید پرداخت کنیم اما برای من یکی حداقل یه دلگرمیه که با خیال راحت باز آزمون بدم آخه روحیه م رو از دست دادم بعد اینکه کارنامه اومد و متوجه شدم با اختلاف دو نمره پذیرفته نشده بودم

tata

New member
سلااام دوستان

فرقش اینه که اگه قبول شدین باید برین ثبتنام کنین و باید هزینه شهریه ثابت رو از الان پرداخت کنین...درسته میتونید سال بعد هم شرکت کنین و محدودیت شرکت در ازمون 92 رو ندارین ولی با قبول شدنتون در ازمون 92 روزانه هم یک میلیون و دویست هزار تومنی رو باختین..

چقده سیاست دارن اینا بابا :smiliess (5):
واقعاااااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اینو از کجا شنیدید؟
من چیزی ندیدم
منبع خبریتون چیه؟

نفس

New member
تاتا جون کل دنیا اینجوریه دیگه لازم نیست حتما منبعی وجود داشته باشه...نهایت لطفشون میتونه این باشه که فقط هزینه یه ترم رو بگیرن درصورت قبولی روزانه 92 و چک نگیرن به اندازه تموم هزینه کلی..چون معنی چک گرفتن اینه که نمیتونی انصراف بدی عملا ولی در حد صحبت میگن محدودیتی واسه کنکور سال بعد نداره...پس چرا چک میگیرن دیگه:sadsmiley:

تازه اگه بخواد مثل بینالملل رفتار کنن که ابتدای ثبت نام چک به اندازه هزینه کل دوسال یعنی حدود 20میلیون میگیرن +شهریه ثابت....بین الملل همکارام میخونن اینجور بوده....

tata

New member
تاتا جون کل دنیا اینجوریه دیگه لازم نیست حتما منبعی وجود داشته باشه...نهایت لطفشون میتونه این باشه که فقط هزینه یه ترم رو بگیرن درصورت قبولی روزانه 92 و چک نگیرن به اندازه تموم هزینه کلی..چون معنی چک گرفتن اینه که نمیتونی انصراف بدی عملا ولی در حد صحبت میگن محدودیتی واسه کنکور سال بعد نداره...پس چرا چک میگیرن دیگه:sadsmiley:

تازه اگه بخواد مثل بینالملل رفتار کنن که ابتدای ثبت نام چک به اندازه هزینه کل دوسال یعنی حدود 20میلیون میگیرن +شهریه ثابت....بین الملل همکارام میخونن اینجور بوده....
آره خوب!!
عزیزم همیشه همینطوره
اما در رابطه با این موضوع من جایی ندیدم که چک بخان یا حالا شهریه ترم اول بعد انصراف!
فک کردم واقعا گفتنو من ندیدم!
آخیش ش

mina6228

New member
سلام دوستان .....کسی هست بهداشت محیط در این طرح شرکت کرده باشه؟

sefidrooze

New member
اگه قبول شیم محروم نشیم از ازمون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟نکنه قبول شیم و حتما باید بریم ثبت نام کنیم؟

بالا