مهارت سوم کتاب لزگی سخته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

adonin

New member
آهای کنکوریها سلام.من توی بعضی ریدینگهای مهارت سوم کتاب لزگی گیرکردم نمیتونم جمله هاروخوب معنی کنم هرچندکه به معنی لغتاشون مسلطم چکارکنم..................................هرکسی زبانش خوبه بگه چکارکنم.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:21::smilies-azardl (181

sa@@ra

New member
moshkelet ehtemalan ineke to mani zaherishuno jashun ghara midi
akhe enghadra sakht nist adonin ye sefat ya esmo eshteb mani kardan khodesh karo kharab mikone

dilak

New member
بچه ها من کلاس زبان تخصصی می رم بهم لانگ من با select reading معرفی کردن کسی تا حالا خونده این کتابارو ؟
مفید هستن یا نه؟
من آخه تا حالا از ارشدیا همچین کتابایی نشنیدم

somy

New member
adonin وقتی متن ها رو میخونی اونو لغت به لغت معنی نکن و انتظار نداشته باش که معنی همه لغات رو بدونی سعی کن معنی کلی متن رو حدس بزنی اینجوری خیلی بهت کمک میکنه. این روش رو یکی از دوستام که قبول شده بهم یاد داد و باعث شد با خوندن کتاب لزگی زبان 80 درصد بزنم البته کنکور امسال به نظرم کمی آسون بود نسبت به پارسال ولی به هر حال لزگی واقعا مفیده.چند بار بخونش برات آسون میشه

somy

New member
adonin همه کتابایی که وزارت بهداشت برای زبان معرفی کرده به اضافه امیر لزگی رو خوب بخون خیلی بهت کمک میکنه چون منم اولش مشکل داشتم با زبان ولی بعد از خوندن همه اون کتابا آخر سر رفتم سراغ لزگی و این باعث شد متونش رو کامل درک کنم تو هم اول کتابای آسون تر رو بخون بعدش لزگی

yousef

New member
123

آهای کنکوریها سلام.من توی بعضی ریدینگهای مهارت سوم کتاب لزگی گیرکردم نمیتونم جمله هاروخوب معنی کنم هرچندکه به معنی لغتاشون مسلطم چکارکنم..................................هرکسی زبانش خوبه بگه چکارکنم.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:21::smilies-azardl (181

سلام خدمت شما دوست عزیز من به شما توصیه میکنم قبل از شروع امیر تزگی 504وتافلو خوب مطالعه کنید:

yousef

New member
بچه ها من کلاس زبان تخصصی می رم بهم لانگ من با select reading معرفی کردن کسی تا حالا خونده این کتابارو ؟
مفید هستن یا نه؟
من آخه تا حالا از ارشدیا همچین کتابایی نشنیدم

salam be shoma doste aziz man dictionar langmano didam .man be shoma chanta ketab pishnahad mhkonam 1amhre lezgi 2-504 3-advance va intermediate reading-logate toefle

dilak

New member
ادونس سطحش برا من خیلی بالاست من تو کانون هنوز تو پیری ها هستم اون کتابی که می گی خیلی سخته

jerry

New member
سلام اول 504 بخون بعد تافل آخره سرم لزگی خیلی کمکت میکنه من زبان پارسالو 80 زدم

bacillus.bs

New member
دکتر خلیلی میگفت 504 اصلا خوب نیست ربطی به ارشد نداره بعضی از دوستامم همین نظر داشتند

ramin

New member

skyy

New member
ببین واسه ترجمه انگلیسی به فارسی نباید عینن کلمه رو به فارسی برگردوند، مثلا همین گویش های مختلف ایران و در نظر بگیر وقتی میخوای به فارسی برگردونی نمیتونی همه کلماتشو معنی کنی، از مفاهیم استفاده میکنی،
زبان انگلیسی هم همینجوریه...

adonin

New member
ممنونم ازهمتون که راه حل دادید

:thanks:ممنونم ازهمتون که راه حل دادید:28:

bacillus.bs

New member
ادنین می تونی از سایت ترجمه هم استفاده کنی اول خودت ترجمه کن بعد داخل سایت بزن

arezoomand

New member
به نظر من کتاب لزگی بهترین رفرنس برای زبان وزارت بهداشته چون دقیقا مطابق با سوالات ارشده و اکثر لغتای ارشدم داره .. ولی راجع به لانگ من اطلاعی ندارم.

parvizp

New member
واسه کنکور ارشد هیچ منبع منیجمی وجود نداره فق تا می تو نید لغت های اکادمیک بخونید ۵۰۴ خیلی بدرد نمی خوره

obstetrician88

New member
من مهارت دوم امیر لزگی دارم کار میکنم...روشم هم اینه که اول سر تمام لغاته همه متناشو در میارم و معنی میکنم و بعد همشو حفظ میکنم و بعدسراغ متنا میرم.....

بالا