زیست شناسی سلولی مولکولی (کلیه گرایش ها) کارشناسی

به نظر شما بهترین رشته زیست شناسی سلولی مولکولی کدام اس

• مجموع رای دهندگان
    0

miladp1372

New member
سلام دوستان راستش تو این سایت خوب برای بچه های زیست سلولی مولکولی تو مقطع کارشناسی تایپیک خوبی پیدا نکردم گفتم خودم دست به کار شم من خودم ترم 1 دانشگاه آزاد گرمسار بیوشیمی می خونم با توجه به این که دروس
میکروبیولوژی و ژنتیک و بیوشیمی و خود علوم سلولی مولکولی در بیشتر واحد های درسی یکسان هست گفتم از الان مطلب های علمی رو هم تو این تایپیک بگذاریم(بیشتر برای بچه های ترم بالاتر)) بچه های زیست سلولی مولکولی خوشحال میشم خودتون رو معرفی کنید و رشته و شهر تحصیل و ترمتون رو بیان کنید!!!:smiliess (3):

miladp1372

New member
dida جان من موافقم با نظرت فقط باید خودت بیشتر گسترش بدیش من که جوجه ترم هستم خیلی سر رشته ندارم و دارم درس های پایه رو می گذرونم یه نگاه کلی راجب بیوشیمی 1 و 2 هارپر وژنتیک 1 و 2 اگه توضیح بدی ممنون میشم بحث علمی هم اگه می تونی راه بنداز تو که ترم 7 هستی به نظرت مشکل ترین و سخت ترین درس رشته سلولی مولکولی چیست؟؟

dida

New member
آخه من امسال کنکور ارشد دارم حسابی دارم درس میخونم :smilies-azardl (181 و واقعیتش هم حوصله این کارارو ندارم. :65d6a5d6s:
درمورد بیوشیمی کتاب لنینجر خیلی وارد جزئیات شده تا حد سلول ، توصیه نمیکنم.ولی هارپر خوبه جلد اولش در مورد قند و... است جلد دومش درمورد متابولیسم هاست.ولی بهتر از هارپر مجموعه کتاب لنینجر-هارپر-دولین هست که مختصرو بسیار مفیدوتست و توضیح هست.البته برا شما که میخواین کنکور بیوشیمی بدین هارپر بهترین منبع هستش.

nocerino

New member
سلام اقا میلاد گل .مهدی پیرحسینلو هستم .من هم دانشجوی زیست گیاهی دانشگاه ازاد اسلامی واحد گرمسار بودم .دانشجوی ورودی 86 .هر سوالی در مورد استاداش داشتی در خدمتم .
خانم دکتر نژاد علی استاد بیوشیمیتون هست. زن بسیار فهمیده و با علمی هست.سعی کن ازش خیلی چیزا یاد بگیری.

در ضمن من عاشق بیوشیمی بالینی هستم و رشته انتخابی من در ارشد وزارت بهداشت هست

دوستان بیاید به این سایت که میگم
پایگاه زیست شناسی ایران ::: پورتال جامع زیست شناسی کشور - از کارشناسی ارشد تا دکترای زیست شناسی: صفحه اصلی

بیاید عضو بشید و در تالار گفتمانش مطالب علمی زیادی که هست شما رو به اون اهدافی که هست راهنمایی میکنه . در اون سایت منابع کلیه رشته ها وجود داره که میتونید از اون استفاده کنید.

آخرین ویرایش:

miladp1372

New member
من خانم نژاد علی رو دیدم فعلان 2 تا استاد هست که بیوشیمی درس میده یکی خانم نژاد علی و دیگری خانم فرزانه افشار که همه چی از جمله ریاضیات پایه شیمی شیمی آلی بیوشیمی همه چی درس میده :دی
شما برای زیست کدام استاد رو پیشنهاد می کنین؟

nocerino

New member
خانم افشاز تنها شیمی عمومی درس میدن .من تا حالا ندیدم ایشون بیوشیمی درس بدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بیوشمی کار هر کسی نیست که.
من خانم نژاد علی و دکتر ناصحی استاد فیزیولوژِی تون رو ترجیح میدم

miladp1372

New member
نه دوست عزیز تو این دانشگاه جدیدا که اینجوری شده تازه خانم افشار آمار زیستی هم درس میده :shocked: ممنون از راهنماییت شما تموم کردی درستو؟؟

nori

New member
توکل بر خدا همه چیز آسان می شود. موافقم من هستم
:ad54ad:

asie67

New member
سلام به مشتاقان سلولی
والا این رشته برای بازار کار خیلی جالب نیست اما برای دانشمند شدن عالیه!!!!!!
من سلولی دانشگاه تهران خوندم البته با گرایش میکروب
همکلاسی هام اونایی که با عشق وعلاقه به این رشته اومدن الان به ترتیب تو شهرهای تکزاس شیکاگو لندن و فرانسه (البته 4نفرشون خارج ایراننن)واسه ارشد هم سلولی میخونن اونایی هم که ایران موندن برنده المپیاد وتک رقمی ارشدن وتو تربیت مدرس وتهران درس میخونن!!!!!!!!
بقیه کلاس که شامل من هم میشه یا پشت کنکوریم یا بدنبال کار اما احساس میکنم بی هدفیم
خوبه که یه هدف گنده داشته باشی والبته توش اینده وزندگی وکارهم ببینی
با ارزوی موفقیت

asie67

New member
سلام به مشتاقان سلولی
والا این رشته برای بازار کار خیلی جالب نیست اما برای دانشمند شدن عالیه!!!!!!
من سلولی دانشگاه تهران خوندم البته با گرایش میکروب
همکلاسی هام اونایی که با عشق وعلاقه به این رشته اومدن الان به ترتیب تو دانشگاههای تکزاس شیکاگو لندن و فرانسه (البته 4نفرشون خارج ایراننن)واسه ارشد هم سلولی میخونن اونایی هم که ایران موندن برنده المپیاد وتک رقمی ارشدن وتو تربیت مدرس وتهران درس میخونن!!!!!!!!
بقیه کلاس که شامل من هم میشه یا پشت کنکوریم یا بدنبال کار اما احساس میکنم بی هدفیم
خوبه که یه هدف گنده داشته باشی والبته توش اینده وزندگی وکارهم ببینی
با ارزوی موفقیت

pegah.yaz

New member
سوال

میخواستم بپرسم از دوستان که چه زمانی از یک پروتئین به عنوان یک پرایمر استفاده میشه و چرا بعضی از باکتریها دو یا چند کروموزومی هستند با ذکر منبع لطفا:smiliess (11):

miladp1372

New member
قابل توجه دوستان؟؟؟؟؟؟ من تازه واردم بلد نیستم سلولی مولکولی رو درسش رو هنوز نخوندم
که اینطور پس رشتمون اینجوریه بچه ها به نظرتون ما حق کار تو آزمایشگاه های تشخیص طبی رو نداریم من میشناسم کسی رو با لیسانس میکروبیولوژی الان تو یکی از بهترین آزمایشگاه های تهران مشغول هست اا به خدا ما هم خیلی از دروس اون ها رو می خونیم

miladp1372

New member
قابل توجه دوستان؟؟؟؟؟؟ من تازه واردم بلد نیستم سلولی مولکولی رو درسش رو هنوز نخوندم
که اینطور پس رشتمون اینجوریه بچه ها به نظرتون ما حق کار تو آزمایشگاه های تشخیص طبی رو نداریم من میشناسم کسی رو با لیسانس میکروبیولوژی الان تو یکی از بهترین آزمایشگاه های تهران مشغول هست اا به خدا ما هم خیلی از دروس اون ها رو می خونیم:65d6a5d6s:

miladp1372

New member
همینه دیگه تایپیک می زنیم که بچه های رشتمون بیان بحث کنن ولی هیچ کس تره ای خورد نمی کنه خوب وقتی ما خودمون هم برای خودمون ارزش قایل نشیم انتظار داریم دیگران برایمان احترام کاری و شغلی فراهم کنند همه ی بچه های زیست که 90 درصدشون هم سلولی هستن (البته تو این سایت کاملا فکرشون برای ارشده بابا همه ارشد می خوایم منم از این قاعده مستثنی نیستم ولی نباید 4 سال لیسانس خودمون رو دست کم بگیریم به خدا با این درس هایی که می میخونیم جایگاهمون اینجوری نیست بچه های یه کاری کنیم این تایپیک بیشترین پست را داشته باشه با فکر کردن بینه خودمون و تحقیق کردن برای خودمون فرصت شغلی فراهم کنیم نه اینکه من به هر کی میگم تازه رفتم دانشگاه میگن چی میخونی میگم زیست شناسی سلولی مولکولی گرایش بیوشیمی همه میگن این چیه دیگه تو دلشونم میگن یارو..... بچه ها بیاین بیشتر به فکر خودمون باشیم تایپیک رو شلوغ کنیم

آلدوز

New member
که اینطور پس رشتمون اینجوریه بچه ها به نظرتون ما حق کار تو آزمایشگاه های تشخیص طبی رو نداریم من میشناسم کسی رو با لیسانس میکروبیولوژی الان تو یکی از بهترین آزمایشگاه های تهران مشغول هست اا به خدا ما هم خیلی از دروس اون ها رو می خونیم:65d6a5d6s:

کی گفته شما حق کار در آزمایشگاه تشخیص طبی رو ندارید؟ شما فقط مجوز تاسیس آزمایشگاه به اسم خودتون رو دریافت نخواهید کرد
مجوز تاسیس آزمایشگاه و کلینیک های تشخیصی به فارغ التحصیل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی داده میشه. اون هم در سطح دکتری و بعضا هم ارشد.

miladp1372

New member
آلدوز عزیز حق داریم ولی یه سری درس مثل زیست شناسی گیاهی و یا فیزیولوژی گیاهی یا ریاضی فیزیک با آزمایشگاه هاش بدرد کار تو آزمایشگاه نمی خوره و بچه های علوم آز که بیشتر درساشون مدیکال هست اولویت نسبت به ما دارن امید وارم که منم بتونم برای لیسانسم کار کنم گرچه فکر ارشد دارم ولی یه آب باریکه ای هست دیگه برای کارشناسی شما خودت کجا لیسانس گرفتی آلدوز عزیز؟؟:ad54ad:

taksetareh

New member
کی گفته شما حق کار در آزمایشگاه تشخیص طبی رو ندارید؟ شما فقط مجوز تاسیس آزمایشگاه به اسم خودتون رو دریافت نخواهید کرد
مجوز تاسیس آزمایشگاه و کلینیک های تشخیصی به فارغ التحصیل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی داده میشه. اون هم در سطح دکتری و بعضا هم ارشد.

شما خودتو دست کم گرفتیا

Mohammad gh

New member

البته اصلاح میکنم حرفتون رو که مجوز هرگز به ارشد داده نمیشه

بالا