انتخاب نامناسب دانشگاه لطفا راهنمایی کنید

sakar

New member
سلام بچه ها
من بدلیل انتخاب نامناسب قبول نشدم
اگه کسی اطلاعی در این مورد داره ممنون میشم راهنمایی کنید و اینکه چکار کنم ینی قبول نشدنمو قبول کنم؟!!!!
0.5 نمره از اخرین فرد قبولی بیشترم و 4 شهریو که بود بترتیب تهران،شاهد،شیراز،کرمان انتخاب کردم
دیگه نمیدونم انتخاب نامناسب ینی چی
ینی این یه انتخاب اشتبا بوده
و اگه ممکنه بگید از کجا میتونم در این مورد بپرسم هرچن که توی اطلاعیه نوشتن دیگه پیگیری نکنیم چون نتایج تکمیل ظرفیتم اومده
بازم ممنون

AWWA

New member
سلام متاسفم واقعا" سخته.حتما" یه حکمتی توشه. شما تعداد شهرایی که انتخاب کردی خیلی کم بوده!!!!اگه انتخاب بیشتری می کردین احتمال قبولیتونم بیشتر میشد.به هرحال شما جزو افراد موفق حساب میشین چون رتبتون خوب شده . برا ماهام نحوه مطالعتون رو توضیح بدین. تو آزمونهای آزمایشی شرکت کرده بودین؟

biosta

Well-known member
سلام
در معاونت آموزشی وزارت بهداشت شاید بهتر بود که بجای عبارت" انتخاب نادرست "عبارت "عدم انتخاب تمامی شهر ها " بیان می شد .
اگر چنین هست که می گویی و نیم نمره با آخرین نفر فاصله داشته ای و نیم نمره بالاتر بوده ای !
می توانستی با انتخاب تمامی شهر ها با احتمال صد در صد قبول باشی منتها به عنوان آخرین نفرات یا آخرین نفر در یکی از دانشگاه هایی که سطحش نسبت به دیگر دانشگاه ها کمتر هست .
خیلی ها هستند که نمره ی قبولی را می آورند اما تصمیم به قبولی در محل مورد نظرشان دارند بنابرین تمامی گزینه های شهر های ممکن را انتخاب نمی کنند .

aohm

New member
سلام بچه ها
من بدلیل انتخاب نامناسب قبول نشدم
اگه کسی اطلاعی در این مورد داره ممنون میشم راهنمایی کنید و اینکه چکار کنم ینی قبول نشدنمو قبول کنم؟!!!!
0.5 نمره از اخرین فرد قبولی بیشترم و 4 شهریو که بود بترتیب تهران،شاهد،شیراز،کرمان انتخاب کردم
دیگه نمیدونم انتخاب نامناسب ینی چی
ینی این یه انتخاب اشتبا بوده
و اگه ممکنه بگید از کجا میتونم در این مورد بپرسم هرچن که توی اطلاعیه نوشتن دیگه پیگیری نکنیم چون نتایج تکمیل ظرفیتم اومده
بازم ممنون

متاسفم.اما ناراحت نباش،اين نشون ميده شما تواناييت بالاست و تو آزمون بعد به راحتي ميتوني قبول بشي
كلا چند انتخاب داشتيد؟ همه رو انتخاب نكردي ديگه؟ فكر ميكنم اگه اينطور باشه ديگه احتياجي به اعتراض يا پيگيري نيست،مسلما دليل قبول نشدنت همين انتخاب محدوده

varia

Well-known member
آره عزیزم نگران نباش.از تواناییت یک بار دیگه استفاده کن تا بجای آخرین فرد قبول شده از یه دانشگاه بهتر با نبره بالاتر قبول شی. امیدوارم موفق و موید ومصمم باشی.

sakar

New member
سلام متاسفم واقعا" سخته.حتما" یه حکمتی توشه. شما تعداد شهرایی که انتخاب کردی خیلی کم بوده!!!!اگه انتخاب بیشتری می کردین احتمال قبولیتونم بیشتر میشد.به هرحال شما جزو افراد موفق حساب میشین چون رتبتون خوب شده . برا ماهام نحوه مطالعتون رو توضیح بدین. تو آزمونهای آزمایشی شرکت کرده بودین؟

سلام
در معاونت آموزشی وزارت بهداشت شاید بهتر بود که بجای عبارت" انتخاب نادرست "عبارت "عدم انتخاب تمامی شهر ها " بیان می شد .
اگر چنین هست که می گویی و نیم نمره با آخرین نفر فاصله داشته ای و نیم نمره بالاتر بوده ای !
می توانستی با انتخاب تمامی شهر ها با احتمال صد در صد قبول باشی منتها به عنوان آخرین نفرات یا آخرین نفر در یکی از دانشگاه هایی که سطحش نسبت به دیگر دانشگاه ها کمتر هست .
خیلی ها هستند که نمره ی قبولی را می آورند اما تصمیم به قبولی در محل مورد نظرشان دارند بنابرین تمامی گزینه های شهر های ممکن را انتخاب نمی کنند .

خیلی ممنون بچه ها از جواباتون
ما همین 4 انتخابو داشتیم که من هر 4 دانشگاهو انتخاب کردم اما بازم قبول نشدم و کلا 42 نفر ظرفیت پذیرش داشت که رتبه ی من 41 شده و نمرم نیم نمره بیشتر از اخرین نفره
دیگه نمیدونم قضیه چیه
اگه کسی همچین موردیو قبلا دیده لطف کنید بگید که چکار کرده

متاسفم.اما ناراحت نباش،اين نشون ميده شما تواناييت بالاست و تو آزمون بعد به راحتي ميتوني قبول بشي
كلا چند انتخاب داشتيد؟ همه رو انتخاب نكردي ديگه؟ فكر ميكنم اگه اينطور باشه ديگه احتياجي به اعتراض يا پيگيري نيست،مسلما دليل قبول نشدنت همين انتخاب محدوده

آره عزیزم نگران نباش.از تواناییت یک بار دیگه استفاده کن تا بجای آخرین فرد قبول شده از یه دانشگاه بهتر با نبره بالاتر قبول شی. امیدوارم موفق و موید ومصمم باشی.

sakar

New member

ینی قبول کنم که با وجود اینکه قبول شدم قبول نشدم نباید پیگیری کنم علتشو بدونم؟

aohm

New member
خیلی ممنون بچه ها از جواباتون
ما همین 4 انتخابو داشتیم که من هر 4 دانشگاهو انتخاب کردم اما بازم قبول نشدم و کلا 42 نفر ظرفیت پذیرش داشت که رتبه ی من 41 شده و نمرم نیم نمره بیشتر از اخرین نفره
دیگه نمیدونم قضیه چیه
اگه کسی همچین موردیو قبلا دیده لطف کنید بگید که چکار کرده

واقعا؟!!:5:
من نميدونستم شرايطت اينطوريه،پس حتما پيگيري كن من جاي شما بودم همون فرداي روزي كه كارنامه ها رو زدن ميرفتم سنجش
به اين حرفا كه ميگن ديگه تموم شده و اعتراض نكنيد و ... هم محل نده،باورت نميشه چقدر اونجا هر كي هر كيه. من چيزايي ازش (موثق) شنيدم كه...ديگه اصلا بهشون اعتماد ندارم.
حتما برو دنبالش

mikhak s

New member
واقعا؟!!:5:
من نميدونستم شرايطت اينطوريه،پس حتما پيگيري كن من جاي شما بودم همون فرداي روزي كه كارنامه ها رو زدن ميرفتم سنجش
به اين حرفا كه ميگن ديگه تموم شده و اعتراض نكنيد و ... هم محل نده،باورت نميشه چقدر اونجا هر كي هر كيه. من چيزايي ازش (موثق) شنيدم كه...ديگه اصلا بهشون اعتماد ندارم.
حتما برو دنبالش

بله منم باشما موافقم ساكار جان حتما برو پيگيري كن . يكي از بچه ها مشابه مشكل شما رو داشته نبايد قبول ميشده ولي شده و مشكلات ديگه

karshenasgh

New member
من رشته سم شناسی دانشگاه آزاد شهرضا قبول شدم. سهمیه ام هم آزاد بوده ، الان که کارنامه ها اومده، می بینم که نمره آخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه آزاد رو زده 159، اونوقت من چطوری با نمره 75 قبول اعلام شدم. تازه به جرم این قبولی، سال دیگه هم نمی تونم کنکور بدم! آخه این انصافه!.... :shocked::sad:
.
.
.

وقتی میگن آخرین نفری که قبول اعلام کردن نمره اش شده 159، خب! قاعدتاً این باید به این معنی باشه که کسانی که نمره شون از 159 کمتر شده قبول نشدن دیگه! پس چطوری میشه من که نمره ام اینقدر کمه و شده 75، قبول اعلام شدم؟!!! مگه نگفتن هرکس باید حدنصاب نمره رو بیاره تا در گزینش شهر شرکت داده بشه؟؟؟؟
:33::21:

varia

Well-known member
ینی قبول کنم که با وجود اینکه قبول شدم قبول نشدم نباید پیگیری کنم علتشو بدونم؟

نه اینکه علتشو ندونی ولی کمی فکر کن که آیا دنبال علتشی برای فهمیدن علت یا حل علت!! اگه میخوای مشکلت رو رفع کنی باید ابزارهایی داشته باشی که با داشتن اونا شاید میشد حل کرد ولی حالا دیگه فکر نکنم مشکلی که واست پیش اومده کلید حل داشته باشه جز اونهایی که من گفتم!! به هر حال این نظر منه.انشاا... موفق باشی.

sakar

New member
نه اینکه علتشو ندونی ولی کمی فکر کن که آیا دنبال علتشی برای فهمیدن علت یا حل علت!! اگه میخوای مشکلت رو رفع کنی باید ابزارهایی داشته باشی که با داشتن اونا شاید میشد حل کرد ولی حالا دیگه فکر نکنم مشکلی که واست پیش اومده کلید حل داشته باشه جز اونهایی که من گفتم!! به هر حال این نظر منه.انشاا... موفق باشی.

اگه بگید منظورتون از ابزار چیه منم بهتر متوجه منظورتون میشم
والا من هم دنبال علتم هم حلش اما بیشتر حلش واسم مهمه واینکه برم سر کلاسا بجای اینکه یه سال دیگه بشینم تکرار مکررات بخونم اینکه نمره اوردم ینی مث همه ی اونایی که قبول شدن منم امادگیه ورود به این مقطعو دارم پس بجای تکرار بهتره یه چیزای جدید یاد بگیرم
چون منطق میگه باید قبول میشدم اشتباه از طرف اونا بوده که باید اصلاح کنن اگر اصلاح کردن که خوبه منم مث همه ی اونایی که قبول شدن میرم سر کلاس
میبینید که ;karshenasgh هم گفته اشتبا کردن و واسش مشکل پیش اومده که خدا میدونه چن اشتباه دیگه پیش اومده
قرار نیست که یه ماشین اشتبا کنه ما هم قبول کنیم
انسانی که خدا خلق کرده جایزالخطاست چه برسه به ساخته ی دست انسان
بهر حال اگه خواست خدا باشه که من ارشد قبول شم هیچکسی نمیتونه مانع بشه
و اگر خواست اون قبول نشدنم باشه من در برابر خواست خدا تسلیمم
اما این معنیش این نیست که یجا بشینم بگم خدا ببینم چکار میکنه
من حرکتی لازم باشه انجام میدم و میبینید که از شمام راهنمایی خواستم
و در نهایت توکلت علی الله

karshenasgh

New member
اگه بگید منظورتون از ابزار چیه منم بهتر متوجه منظورتون میشم
والا من هم دنبال علتم هم حلش اما بیشتر حلش واسم مهمه واینکه برم سر کلاسا بجای اینکه یه سال دیگه بشینم تکرار مکررات بخونم اینکه نمره اوردم ینی مث همه ی اونایی که قبول شدن منم امادگیه ورود به این مقطعو دارم پس بجای تکرار بهتره یه چیزای جدید یاد بگیرم
چون منطق میگه باید قبول میشدم اشتباه از طرف اونا بوده که باید اصلاح کنن اگر اصلاح کردن که خوبه منم مث همه ی اونایی که قبول شدن میرم سر کلاس
میبینید که ;karshenasgh هم گفته اشتبا کردن و واسش مشکل پیش اومده که خدا میدونه چن اشتباه دیگه پیش اومده
قرار نیست که یه ماشین اشتبا کنه ما هم قبول کنیم
انسانی که خدا خلق کرده جایزالخطاست چه برسه به ساخته ی دست انسان
بهر حال اگه خواست خدا باشه که من ارشد قبول شم هیچکسی نمیتونه مانع بشه
و اگر خواست اون قبول نشدنم باشه من در برابر خواست خدا تسلیمم
اما این معنیش این نیست که یجا بشینم بگم خدا ببینم چکار میکنه
من حرکتی لازم باشه انجام میدم و میبینید که از شمام راهنمایی خواستم
و در نهایت توکلت علی الله

خب! اگه واقعاً مطمئنی که اشتباه شده و مدرک کافی و قابل قبول داری، دیگه چرا داری دست دست میکنی. زودتر برو و اعتراض کن. چون دو هفته از کلاسا رفته و اگه واقعاً حق با تو باشه و مشکلتو حل کنن تکلیفت مشخص میشه. یا زودتر میری سرکلاسا و عقب نمیوفتی یا اینکه خیالت راحت میشه که کاری نمیشه کرد و میشینی دوباره میخونی تا سال دیگه رتبه بهتری بیاری و یه جای خوب قبول شی... پس زودتر بجنب تا دیر نشده!

varia

Well-known member
عزيزم خوب ابزار عبارتد از: پول،پارت،پررويي!!! حالا اگه ميتوني با سماجت كارتو پيگيري كني هرچه زودتر بايد بري دنبالش.اگه لازم باشه هزينه شو پرداخت كني واگه آشنايي هم داشته باشي كه كارت حله. حال ظرف 10 دقيقه فكر ميتوني ابزاري كه داري رو بررسي كني و به اين نتيجه برسي كه بايد چيكار كني. موفق و مويد بودن شما آرزوي من

sakar

New member
عزيزم خوب ابزار عبارتد از: پول،پارت،پررويي!!! حالا اگه ميتوني با سماجت كارتو پيگيري كني هرچه زودتر بايد بري دنبالش.اگه لازم باشه هزينه شو پرداخت كني واگه آشنايي هم داشته باشي كه كارت حله. حال ظرف 10 دقيقه فكر ميتوني ابزاري كه داري رو بررسي كني و به اين نتيجه برسي كه بايد چيكار كني. موفق و مويد بودن شما آرزوي من

واقعا عجب ابزارایی ،چیزایی که تو خوابم نمیبینمو تا حالا توی واقعیتم ندیدم
اما شاید قرعه بنامم افتاده باشه خدا رو چی دیدین شاید کارم جور شد
من که غیر خودش کسیو سراغ ندارم
و توکل بر خودش یکیو واسم جور کنه
بنظر من که غیر ممکن وجود نداره
خدا اگه بخواد میتونه یکیو واسه من مسخر کنه
فقط نمیدونم تا کی میشه پیگیری کرد
سنجش که گفتن جواب اعتراضو 30 مهر میدن
دیگه نمیدونم چه جوابی میدن و اگه قبول شم ثبت نامم میکنن یا نه
مسول ارشد سنجش که میگفت فرقی نمیکنه هر وقت قبولیت محرز بشه دانشگا موظفه ثبت نامت کنه
دیگه الله اعلم

aohm

New member
مسول ارشد سنجش که میگفت فرقی نمیکنه هر وقت قبولیت محرز بشه دانشگا موظفه ثبت نامت کنه
دیگه الله اعلم

ايشالا نتيجه ميگيري
خبرشو اينجا به ما هم بده...ايشالا خبر قبوليت

varia

Well-known member
دیگه الله اعلم
عزیزم در اینکه شاید قرعی به نامت بشه شکی نیست ولی دنیا دار امتحاناته،امیدوارم تو این امتحان برگ برنده رو بدست بیاری. انشاا... که برنده شی خبر قبولیت رو به من هم برسون.

بالا