سرعت علم در ایران زیاد است نگران عقب ماندن بقیه هستیم!!!!!!

ayda

New member
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی:
محسن دزفولی گفته نگرانیه امروز ما سرعت زیاد علم در ایران است چرا که این سرعت آنقدر زیاد است که کشورهای دیگر نسبت به ما عقب میمانند و ما از این امر نگران هستیم....

ولی من شنیدم که گفتن در منطقه رتبه ی یک داریم در دنیا 16 نباید مغرور بشیم تا سال 1404 به رتبه تک رقمی(9_1) تولید علم باید دست پیدا کنیم هدفمون این باشه

نگاه

New member
اگه طبق امار دانشجوها بخوان بگن آره خیلی جلوییم!!!!! بله آمار تحصیل کرده هامون خیلی بالاست !!! ولی از آنجاییکه نمره گرفتن کیلوییه همش مدرک بی ارزشه..!!

کشور ما کمیت رو برده بالا نه کیفیت رو... متاسفانه...!!

همین اعتماد به نفس زیادیه که باعث شده از بقیه کشورها عقب بیفتیم..

آخرین ویرایش:

reza.n

New member
این چند وقته هی میگن نمیدونم 16 ام توو دنیاییم.بابا scopus حالا یه چی گفته.اونم از لحاظ تعداد مقاله.فقط تعداد.وگرنه تولید علم صفر.واقعا پایین.اگه بری مقالاتو impact ژورنالایی که توش چاپ شدن و نگاه کنی میفهمین ما کجای کاریم.نمیدونم چرا دوس داریم خودمون و گول بزنیم.درحالی که یه sequencing ساده رو نمیتونیم انجام بدیم و باید بفرستیم خارج از کشور.کشور به این بزرگی microarray نداره.(اینو البته شک دارم شاید یه دونه باشه)خندم میگیره به خدا...

reza.n

New member
خلاصه که....این جا همه چی خوب است ولی تو باور نکن.

ariya21

New member
ما الان 2000 سال از دنیا عقبیم

این علم ما کجاست پس؟؟؟؟؟نامرییه؟فقط بلدن بلوف بزنن...

8521413

New member
ولی من شنیدم که گفتن در منطقه رتبه ی یک داریم در دنیا 16 نباید مغرور بشیم تا سال 1404 به رتبه تک رقمی(9_1) تولید علم باید دست پیدا کنیم هدفمون این باشه

من نمیدونم این رتبه ی یک منطقه و رتبه ی 16 جهان از کجا اومده؟؟؟
وقتی میگن تولید علم!!! باید به دانشگاه های یک کشور نگاه کرد!!! اگر به وضع دانشگاه های ایران و رنبه ی جهانیش نگاه کنیم!!! به یک نتیجه ی کاملا متفاوت میرسیم... طبق رتبه بندی سایت webometrics که بزرگترین... گسترده ترین و معتبر ترین رتبه بندی جهانه... رتبه ی دانشگاهی ایران حدود 60 هست!!! 60!!! اصلا با عقل جور در نمیاد رتبه ی دانشگاهی یک کشور 60 باشه... رتبه ی تولید علمش 16 !!!

ariya21

New member
نیست 60 بابا جه خبرتهههههههههه 1000 هم نیست دانشجوهاش ماییم دیگه

ZOT

New member
خب منطقه یعنی خاورمیانه ! مگه تو خاور میانه غیر از افغانستان و پاکستان و یک مشت کشور عربی کشور دیگری هم هست
متاسفانه اینجا هیچ علمی تولید نمیشه !!:sadsmiley:

8521413

New member
خب منطقه یعنی خاورمیانه ! مگه تو خاور میانه غیر از افغانستان و پاکستان و یک مشت کشور عربی کشور دیگری هم هست
متاسفانه اینجا هیچ علمی تولید نمیشه !!:sadsmiley:

متاسفانه در همون خاورمیانه هم اول نیستیم!!!
یه نگاهی به دو لینک زیر بنداز!

Arab World | Ranking Web of Universities

Iran (Islamic Republic of) | Ranking Web of Universities

sssss

New member
وای چی میگن؟ از کجا میارن؟ نمیدونم بخندم یا گریه کنم :13:

نگاه

New member
نگاه خانم دلت تنگ شده واس بازجویی؟نزن این حرفارو برا آیندت خوب نیست دختر خوب

بازجویی واسه چی؟ مگه من چی گفتم؟
297.gif

ayda

New member
دنیا داره روی نانو ذرات کار میکنه اینا هنوز دارن با کتابای پر از اشتباه در سطح مولکولی تو سر وکله خودشون میزنن

بالا