قبول نشده ها ی ارشد اعتماد به نفس داشته باشین

sakar

New member
سلام
راستش من قبول نشدم
واسه همینم خیلی ناراحت شدم اصلا باورم نمیشه هنوز منتظر معجزم
اصلا 1 درصم به قبول نشدن فک نکرده بودم
واسه همه چی برنامه ریزی کرده بودم که قبول شدم چکارایی میکنم
واسه همین فعلا دل و دماغی واسه خوندن ندارم
اما بهش فک میکنم همین باعث شد یه تفال به دیوان حافظ بزنم که یه چیزی بفهمم
اینم فالم که اینجا میذارم
فک کنم شامل حال همه ی اونایی که قبول نشدن بشه
تقدیم به همتون

سلامی چو بوی خوش آشنایی
بدان مردم دیده روشنایی
درودی چو نور دل پارسایان
بدان شمع خلوتگه پارسایی
نمی*بینم از همدمان هیچ بر جای
دلم خون شد از غصه ساقی کجایی
ز کوی مغان رخ مگردان که آن جا
فروشند مفتاح مشکل گشایی
عروس جهان گر چه در حد حسن است
ز حد می*برد شیوه بی*وفایی
دل خسته من گرش همتی هست
نخواهد ز سنگین دلان مومیایی
می صوفی افکن کجا می*فروشند
که در تابم از دست زهد ریایی
رفیقان چنان عهد صحبت شکستند
که گویی نبوده*ست خود آشنایی
مرا گر تو بگذاری ای نفس طامع
بسی پادشاهی کنم در گدایی
بیاموزمت کیمیای سعادت
ز همصحبت بد جدایی جدایی
مکن حافظ از جور دوران شکایت
چه دانی تو ای بنده کار خدایی

البته ابنم بگم که قبول نشدنمون از کم کاریمون بوده معنیش اینه که خیلیا از ما بهتر جواب دادن
که اینجا دوباره بهشون تبریک میگم

آخرین ویرایش:

shahram25

New member
قبولي مهمي و شايد خيلي ها براي قبولي نقشه و ارزوهاي زيادي داشتن اما قبول نشدن بدين معني نيست نميشود و نميتوان برنامه و ارزويي براي اينده نداشت.خدا با همه هست اما بيشتر باكسانيست كه در مواقع بحراني خودشونو نمي بازن و با تجديد قوا دوباره براي مبارزه ايي ديگر عزمشونو جزم ميكنن

mino90

New member
سلام دوست خوبم سال پیش من هم مثل شما بودم با وجود درصدهای بالا قبول نشدم اما به قول عطار:
بس که خشکی بس که دریا در ره است
تا نپنداری که راهی کوته است
شیرمردی باید این راه شگرف
بس که ره دور است ودریا ژرف ژرف
تلاش کن وهیچوقت ناامید نشو

آيشن

New member
منم اصلا فكرشو نميكردم ولي خوب خدا بزرگه انشالله سال بعد

princess

New member
سلام

منم متاسفانه با تلاش زیادی که برای خوندن کردم بعد از شیفتای بیمارستان میومدم خونه درس می خوندم قبول نشدم. هنوزم باورم نمی شه.

sakar

New member
قبولي مهمي و شايد خيلي ها براي قبولي نقشه و ارزوهاي زيادي داشتن اما قبول نشدن بدين معني نيست نميشود و نميتوان برنامه و ارزويي براي اينده نداشت.خدا با همه هست اما بيشتر باكسانيست كه در مواقع بحراني خودشونو نمي بازن و با تجديد قوا دوباره براي مبارزه ايي ديگر عزمشونو جزم ميكنن
ممنون از نظرت شهرام جان
راستش اولین نفری بودی که تو این انجمن باهات مشاوره کردم
شاید یادت نباشه
و حالام تو این تاپیک اولین نفری بودی که مشاوره دادی
ممنون
الان یکم بهتر شدم ولی واقعا خیلی سخته یه چیزیو تصور کنی و بعدش هیچی
ویرانی ارزوها سخته
در توان هر کسی نیست
امیدوارم هم من هم همه ی اونایی که حال منو داشتن بتونیم دوباره تو یه مسیر جدید و درست قدم برداریم

sakar

New member
likeeeeee

میدونم دکمه ی like ساخته شده باور کن امتحانشم کردم کار نمیکنه
ممنون بچه ها واسه نظراتتون و like تون

sakar

New member
سلام دوست خوبم سال پیش من هم مثل شما بودم با وجود درصدهای بالا قبول نشدم اما به قول عطار:
بس که خشکی بس که دریا در ره است
تا نپنداری که راهی کوته است
شیرمردی باید این راه شگرف
بس که ره دور است ودریا ژرف ژرف
تلاش کن وهیچوقت ناامید نشو
ممنون دوست عزیز بهت تبریک میگم و همیشه موفق باشین

من هنوزم تو شوکم...
همدردیم عزیز
اما میگذره

منم اصلا فكرشو نميكردم ولي خوب خدا بزرگه انشالله سال بعد
ایشالا تکمیل ظرفیت اگرم نشد سال بعد اگرم نشد جونمون سلامت

سلام

منم متاسفانه با تلاش زیادی که برای خوندن کردم بعد از شیفتای بیمارستان میومدم خونه درس می خوندم قبول نشدم. هنوزم باورم نمی شه.
خسته نباشی عزیز بازم جای شکر داره که وقتتو تلف نکردیو پشیمون چیزی نیستی
و امیدوارم که خدا بهمون صبر بده و بتونیم اینبار درست قدم برداریم و به نتیجه ی دلخواهمون برسیم
امیدوارم در راستای خواست خدا به اهدافمون برسیم

biochem

New member
من این حس رو 5 سال پیش وقتی کنکور سراسری قبول نشدم تجربه کردم. درک میکنم چه قدر برنامه زندگی آدم میتونه به هم بریزه وقتی روی قبول نشدنت حتی فکرم نکردی. ولی به نظرتون میشه کاری کرد؟ بهترین راه شروع دوباره است ولی باید قبلش با خودمون کنار بیایم و به چشم یه بازنده به خودمون نگاه نکنیم. باید دوباره شروع کرد...

mamai86

New member
منم زحمت کشیدم..اما وقتی میبینم دوستایی که قبول شدن دو سه برابر من وقت و انرژی گذاشتن
اصلا حس نمی کنم باید قبول میشدم.
من خودم الان فهمیدم تلاش برای قبولی باید بیشتر از اونی باشه که خودم تصور میکردم

ariya21

New member
دوستان فقط درس بخونین روزی 6 تا 7 ساعت من قبولی همتون تضمین میکنم بزرگش نکنین باو خیلی راحت تر از اونیه که فکر میکنین

sakar

New member
دوستان فقط درس بخونین روزی 6 تا 7 ساعت من قبولی همتون تضمین میکنم بزرگش نکنین باو خیلی راحت تر از اونیه که فکر میکنین
اتفاقا بنظر من که باید خیلی بزرگش کنیم چون از بس گفتیم مهم نیست همین نتیجه رو گرفتیم باید علنا بگیم که از نتیجه ی بدست اومده راضی نیستیم
البته نه اینکه تقصیرو گردن کسی بندازیم
البته یه عادته غلطه(نظر شخصیمه) که ماها به کسی که ناراحته میگیم ناراحت نباش ودیگه بیخیال اما کسیکه خوشحاله تشویقش میکنیم که بازم از خوشحالیش بگه
نمونشو همینجا میبینید که چندین تاپیک قبول شده ها هست کسی نمیگه بزرگش نکنید اما فک کنم فقط یه تاپیک دیگم هست که در مورد قبول نشده هاست اما میگید بیخیال زحمت بکشید و کسدو تشویق نمیکنید که از ناراحتیش بگه
منم میگم زحمت بکشیم
ولی واسم خیلی جالبه که ماها تحمل شنیدن ناراحتیای مردمو نداریم و نمیخوایم سهیم بشیم بلکه خودمونو ازش دور میکنیم
وشکست اینقدر سخته که حتی حاضر نیستیم بهش فکر هم بکنیم
در حالیکه گفتن :شکست پل پیروزیه
بنظر من که کسی که از ناراحتیش در مورد قبول نشدنش میگه بهتر موفق میشه تا کسیکه خودداری کنه، چون اینو تجربه کردم
بهمین خاطر به همه ی اونایی که قبول نشدن میگم که احساس واقعیتونو بگید
چون هم باعث میشه یادمون نره که شکست چقدر سخته و تمام تلاشمونو واسه موفقیت انجام بدیم و هم اگه کسی اینجا اومد با دیدن ابراز نارحتیه ما بدونه که این تجربه ی سختیه و بخودش بیاد و اونم تمام تلاششو بکنه نه فقط تلاش کنه
تمام تلاش با تلاش بیشتر یا خود نلاش فرق میکنه

bacillus.bs

New member
منم کاملا موافقم/دیگه بی خیالی بسههههههههههههههههههههههه:whistle::New (6):

negar62

New member
دوستان عزیزم میدونم خیلیا که توی این سایت میان بچه هایی هستن که واقعأ زحمت کشیدن . منتهی به خاطر ظرفیتهای محدود و بازار کارو ... قبولی کمی سخت شده . مطمئن باشین اونایی که امسال کاملأ روی درسا تسلط داشتن سال آینده بهترین دانشگاهها قبول میشن ! به شرطی که استرس به خودتون راه ندین و با برنامه منظمی پیش برین . برای همتون آرزوی موفقیت میکنم :rose:

biosta

Well-known member
خودباوری - پشتکار - علاقه = قبولی .

ایها الناس جهان جای تن آسانی نیست

به عمل کار برآید به سخن دانی نیست

یادم نیست که " سخن دانی " بود یا " سخنرانی "

آخرین ویرایش:
بالا