یه راه دیگه برای ورود به پزشکی وجود داره

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

maryam raha

New member
سلام نمیدونم خبر دارین یا نه؟
ولی برای کسانی که دوست دارن پزشک بشن یه راه دیگه وجود داره!
فارغ التحصیلان رشته های گروه علوم پزشکی میتونند دوباره در کنکور سراسری شرکت کنند وفقط میتوانند رشته های پزشکی،دندان پزشکی و داروسازی را در انتخاب رشته انتخاب کنند.

xavi

New member
خب مگه بقیه ی رشته ها نمیتونن؟
میشه بیشتر توضیح بدین

pariya

New member
مریم جان من متوجه نشدم!!!!!!!!1مگه نمیتونستیم کنکور شرکت کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

maryam raha

New member
خب فارغ التحصیلان سایر رشته ها بعد از فارغ التحصیلی اگه مجددا در کنکور سراسری شرکت کنند نمیتونند رشته های گروه علوم پزشکی را انتخاب کنند،در این طرح فارغ التحصیلان گروه علوم پزشکی هم فقط میتونند 3 رشته ای که گفتم را در گروه علوم پزشکی انتخاب کنند مثلا فیزیولوژی و... را نمیتونند انتخاب کنند و در صورت قبولی ،دوره کارشناسی آنها شبانه در نظر گرفته میشه وباید هزینشو بپردازن

pariya

New member
یا خدا........... من نمییییییدووووووووونستم!!!!!!!11
ممنون دوست گلم

maryam raha

New member
خب فارغ التحصیلان سایر رشته ها بعد از فارغ التحصیلی اگه مجددا در کنکور سراسری شرکت کنند نمیتونند رشته های گروه علوم پزشکی را انتخاب کنند،در این طرح فارغ التحصیلان گروه علوم پزشکی هم فقط میتونند 3 رشته ای که گفتم را در گروه علوم پزشکی انتخاب کنند مثلا فیزیوتراپی ،علوم آزمایشگاهی و... را نمیتونند انتخاب کنند و در صورت قبولی ،دوره کارشناسی آنها شبانه در نظر گرفته میشه وباید هزینشو بپردازن

mahnam

New member
من که اولین بار یه همچین چیزیو میشنوم!!!!!!!!!!
یعنی من که فارغ التحصیل ژنتیکم دیگه نمی تونم کنکور سراسری شرکت کنم و رشته پزشکی انتخاب کنم؟؟؟!!!
منظورتون همینه؟؟

**^^**

New member
ببینین کسایی که کارشناسی دارن میتونن دوباره کنکور شرکت کنن اما از اونجایی که هر کس فقط یکبار میتونه از امکانات دولتی(روزانه و بدون هزینه)استفاده کنه باید حتما رشته ای قبول شه که دکترا باشه مثل پزشکی دندون و دارو

xavi

New member
خاک بر سر
من با این سنم اصلا نمیدونستم اینارو:(50):

simin69

New member
ببینین کسایی که کارشناسی دارن میتونن دوباره کنکور شرکت کنن اما از اونجایی که هر کس فقط یکبار میتونه از امکانات دولتی(روزانه و بدون هزینه)استفاده کنه باید حتما رشته ای قبول شه که دکترا باشه مثل پزشکی دندون و دارو

واقعا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟میشه یه منبع از این حرفتون بدید چون به ما گفتن دیگه نمیشه کنکور بدیم

Dexter2009

New member
وااااااااااای من هم نمی دونستم.......یعنی اگه بخوام برم پزشکی نیاز نیست از اول شرکت کنم؟
این راهی که برای ادامه ی تحصیل در پزشکی و دندون گفتین آزمون داره یا نه؟
کدوم دانشگاهها اینجوری دانشجو می گیرند؟
لطفا بیشتر توضیح بدید......بچه ها در هاله ای از ابهام هستند

simin69

New member
وااااااااااای من هم نمی دونستم.......یعنی اگه بخوام برم پزشکی نیاز نیست از اول شرکت کنم؟
این راهی که برای ادامه ی تحصیل در پزشکی و دندون گفتین آزمون داره یا نه؟
کدوم دانشگاهها اینجوری دانشجو می گیرند؟
لطفا بیشتر توضیح بدید......بچه ها در هاله ای از ابهام هستند
عزیزم باید از اول کنکور سراسری شرکت کنی البته باید طرح هم رفته باشی ز) مطابق مصوبه چهل و پنجمين جلسه شورايعالي برنام ه ريزي علوم پزشكي مورخ 7
در صورت شركت مجدد در آزمون سراسري و قبولي با رعايت شرايط زير مجاز به ادامه تحصيل در مقطع دكتراي عمومي رشت ه هاي پزشكي،
دندانپزشكي و داروسازي و يا مقطع كارشناسي رشت ه هاي گروه آموزش پزشكي مي باشند . 1) گذراندن طرح نيروي انساني براي
دانش آموختكان مقطع كارشناسي مشمول طرح، الزامي م ي باشد. 2) داوطلبان نبايستي به هيچيك از ارگا ن ها و يا دستگا ه هاي اجرايي تعهد
خدمت، تعهد سهميه بومي و يا سهميه مناطق محروم داشته باشن د . 3) چنانچه داوطلب در مقطع كارشناسي از آموزش رايگان برخوردار بوده
است، در صورت قبولي در دور ه هاي مزبور، ملزم به پرداخت شهريه مطابق مصوبه هيأت امناي دانشگاه مربوط مي باشد . 4) تطبيق دروس
تخصصي مقطع كارشناسي، در دوره دكتري عمومي (پزشكي، دندانپزشكي و داروساز ي ) امكان پذير نم ي باشد . 5) مطابق مصوبه شصت و
90 ، پذيرفته شدگان در دوره هاي دكتراي عمومي رشت ه هاي /3/ چهارمين جلسه شوراي معين شوراي عالي برنام ه ريزي علوم پزشكي مورخ 8
پزشكي، دندانپزشكي و داروسازي و يا مقطع كارشناسي در شعب بين المللي دانشگاه هاي علوم پزشكي، حتي در صورتيكه در مقطع كارشناسي
از آموزش رايگان برخوردار نبود هاند، ملزم به پرداخت شهريه در مقطع قبولي مي باشند.

Dexter2009

New member
عزیزم باید از اول کنکور سراسری شرکت کنی البته باید طرح هم رفته باشی ز) مطابق مصوبه چهل و پنجمين جلسه شورايعالي برنام ه ريزي علوم پزشكي مورخ 7
در صورت شركت مجدد در آزمون سراسري و قبولي با رعايت شرايط زير مجاز به ادامه تحصيل در مقطع دكتراي عمومي رشت ه هاي پزشكي،
دندانپزشكي و داروسازي و يا مقطع كارشناسي رشت ه هاي گروه آموزش پزشكي مي باشند . 1) گذراندن طرح نيروي انساني براي
دانش آموختكان مقطع كارشناسي مشمول طرح، الزامي م ي باشد. 2) داوطلبان نبايستي به هيچيك از ارگا ن ها و يا دستگا ه هاي اجرايي تعهد
خدمت، تعهد سهميه بومي و يا سهميه مناطق محروم داشته باشن د . 3) چنانچه داوطلب در مقطع كارشناسي از آموزش رايگان برخوردار بوده
است، در صورت قبولي در دور ه هاي مزبور، ملزم به پرداخت شهريه مطابق مصوبه هيأت امناي دانشگاه مربوط مي باشد . 4) تطبيق دروس
تخصصي مقطع كارشناسي، در دوره دكتري عمومي (پزشكي، دندانپزشكي و داروساز ي ) امكان پذير نم ي باشد . 5) مطابق مصوبه شصت و
90 ، پذيرفته شدگان در دوره هاي دكتراي عمومي رشت ه هاي /3/ چهارمين جلسه شوراي معين شوراي عالي برنام ه ريزي علوم پزشكي مورخ 8
پزشكي، دندانپزشكي و داروسازي و يا مقطع كارشناسي در شعب بين المللي دانشگاه هاي علوم پزشكي، حتي در صورتيكه در مقطع كارشناسي
از آموزش رايگان برخوردار نبود هاند، ملزم به پرداخت شهريه در مقطع قبولي مي باشند.
یعنی باید همون 7 سال رو طی کنیم؟

a_67

New member
با سلام خدمت دوستان

در مورد این که آیا کسی می تونه دوباره در کنکور سراسری شرکت کند(دوستان در پست های قبلی گفتند که اگه فارغ التحصیل رشته های علوم پزشکی باشه، فقط می تونه در 3 رشته ی پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی قبول بشه؛ که این کاملاً اشتباهه )، بله می تواند:
(طبق دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون سراسری 91 بند "و")

و ) با توجه به محدوديت امكانات دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي دولتي و لزوم توزيع عادلانه فرص ت هاي موجود بين تمامي متقاضيان،
پذيرش آن دسته از داوطلباني كه قبلاً با استفاده از امكانات دولتي (آموزش رايگان) تحصيلات خود را در رشت هاي به اتمام رسانيد ه اند، در
همان مقطع قبولي قبلي و در همان دو ر ه (روزانه) امكان پذير نمي باشد. اين قبيل از داوطلبان در صورت تمايل م يتوانند براي دورة نوبت دوم
(شبانه) در همان مقطع متقاضي شوند و يا در صورت قبولي در دورة روزان ه ، مي توانند با پرداخت شهريه همانند دانشجويان دورة نوبت دوم
(شبانه)، در رشته مربوط ادامه تحصيل دهند.

در مورد کسانی که می خواهند از طریق کنکور سراسری پزشک و دندان پزشک و ... شوند؛ طبق بند "ز " همین دفترچه :
ز) مطابق مصوبه چهل و پنجمين جلسه شورايعالي برنام ه ريزي علوم پزشكي در مورخ ... مقرر گرديد دان ش آموختگان مقطع كارشناسي
دندانپزشكي و داروسازي و يا مقطع كارشناسي رشت ه هاي گروه آموزش پزشكي مي باشند .
1) گذراندن طرح نيروي انساني براي دانش آموختكان مقطع كارشناسي مشمول طرح، الزامي م ي باشد.
2) داوطلبان نبايستي به هيچيك از ارگا ن ها و يا دستگا ه هاي اجرايي تعهدخدمت، تعهد سهميه بومي و يا سهميه مناطق محروم داشته باشن د . 3
) چنانچه داوطلب در مقطع كارشناسي از آموزش رايگان برخوردار بوده است، در صورت قبولي در دور ه هاي مزبور، ملزم به پرداخت شهريه مطابق مصوبه هيأت امناي دانشگاه مربوط مي باشد .
4) تطبيق دروس تخصصي مقطع كارشناسي، در دوره دكتري عمومي (پزشكي، دندانپزشكي و داروساز ي ) امكان پذير نم ي باشد .
5) مطابق مصوبه ..... ، پذيرفته شدگان در دوره هاي دكتراي عمومي رشت ه هاي پزشكي، دندانپزشكي و داروسازي و يا مقطع كارشناسي در شعب بين المللي دانشگاه هاي علوم پزشكي، حتي در صورتيكه در مقطع كارشناسي از آموزش رايگان برخوردار نبود ه اند، ملزم به پرداخت شهريه در مقطع قبولي مي باشند.

در مورد هزینه ی پزشکی و ... طبق راهنمای انتخاب رشته همین آزمون سراسری(سال 91)
تقریباً ترمی 1.5 میلیون تومان میشه.
برای کسب اطلاعات بیشتر، از طریق سایت سازمان سنجش، می تونید این دفترچه رو دانلود کنید و بخونید.
لینک سایت سازمان سنجش:
سازمان سنجش آموزش کشور

این راهی که دوستمون گفتن، باید از اول شروع کنید مثل زمانی که تازه پیش دانشگاهی رو تموم کردید+ کلی شرایط دیگه. بند ز.
یه راه دیگه هم آزمون لیسانس به پزشکی هست که فقط دانشگاه علوم پزشکی تهران این آزمون رو برگزار میکنه. که دیگه لازم نیست از اول شروع کنید...
موفق باشید.
با تشکر

hadis90

New member
كي بره اين همه راهو....:65d6a5d6s:
من همون يباري كه كنكور دادم و مجبور شدم اون همه زيست و فيزيك و از همه مهم تر عربي ....دين زندگي بخوانم واس هفت پشتم كفايت مي كنه...:riz277:
......كنكور.........دوباره...........واي.........

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا