رتبه مورد نیاز جهت قبولی در رشته ی روان شناسی بالینی؟!

as1374

New member
سلام و عرض ادب

میخواستم بدونم رتبه ی حدودی برای قبولی این رشته در دانشگاه اصفهان و شیراز چقدر هستش ؟ البته منطقه 3 هستم بنده

با تشکر

YekRaha

New member
سلام دوست عزیز...
این موضوع کاملا نسبیه و نمیشه با قطعیت در موردش اظهار نظر کرد. سال به سال رتبه های مورد نیاز متفاوته....برای مثال در دانشگاه شیراز ، معمولا میانگین رتبه ها بین 150 تا 300 یا حتی 400 هست(اما همیشه همینجوری نیست و در بعضی سالها تا رتبه ی 1800 منطقه ی 3 بچه هایی دیدم که قبول شدن! و در همون سال رتبه های 6 و 16 منطقه ی یک هم توی همون کلاس بودند... ) اما به طور کلی ، رتبه ی شما قطعا باید حد اکثر سه رقمی باشد! ...باز هم میگم این مساله نسبیه و نمیشه نظر قطعی داد ....

as1374

New member
اما در گزینه ی دو قسمت تخمین رتبه، رتبه ی 3000 دیدم منطقه ی سه که دانشگاه تهران شبانه هستن !

YekRaha

New member
اما در گزینه ی دو قسمت تخمین رتبه، رتبه ی 3000 دیدم منطقه ی سه که دانشگاه تهران شبانه هستن !

نکته ای که یادم رفت اشاره کنم این بود که پاسخ من در مورد بچه های انسانی بود.... بله کسایی که از تجربی میان با همین رتبه ی 3000 شبانه ی شیراز قبول میشن (ولی نه با 3000 منطقه ی 3 و نه دانشگاه تهران!!!)... ضمن اینکه این تخمین رتبه ها زیاد دقیق نیستند....

بالا