آینده زندگی شما با درس خواندن!!!!!

TUMS

Well-known member
سلام
من میخواستم بدونم از درس خوندن خودتون راضی هستین؟
فرض کنید شما ارشدتونو گرفتین من میگم دکترا هم گرفتین بعدش چی با این وضع جامعه ما!!!!!!!!!!!
من نمیگم درس خوندن بده
بد نیست بلکه خیلی هم خوبه
شخصآ وفتی دانشجو شدم خیلی چیزا را یاد گرفتم خیلی از ویژگی های خوبم ارتقا یافت
اما اینها چیزی نیست که بشه باهاش زندگی کرد
شما خصوصآ آقا پسرا فکر بعدش هم کردید که وقتی دکترا بگیرید نزدیک به 30 سالتونه اونوقت تازه سربازی هم نرفتین
تازه اول زندگیتونه نه کاری نه میلی به ازدواج و نه . . . . . .
نظرتون چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

reza.n

New member
سلام.من که راضیم.فقط درس میتونه ارضام کنه.و از هرچی راضی که باشی میتونی باهاش زندگی کنی.30 نه 29:whistle:.کار هم زرنگی و پیگیری و کاردرستی میخاد.اگه توو رشتت خوب باشی امکان نداره بیکار بمونی ضمن اینکه همه نشستن منتظرن کار بیاد سراغشون به جا اینکه برن دنبالش.با مدرک دکترا سربازی اونقدرام سخت نیست.یه صبح تا ظهره همش.هرچند در نهایت بیگاریه:whistle:.میل به ازدواج هم خب یه بحث طولانی داره به نظرم که من دیگه حال تایپ کردن ندارم:riz513::dadad4:

Marc0p0lo

New member
درود به شما

بحث قشنگی میتونه باشه سپاس بایت ایجاد تاپیک
من به شخصه از درس خوندن و تحصیلات آکادمیک خوشم نمیاد البته از عرفی که داخل جامعمون هست.
من معمولا سعی می کنم که موضوعاتی رو که برام جذاب هستن رو برم دنبالش و در چارچوب و راستای اون موضوعات مطالعه داشته باشم

البته مخالف تحصیلات عالیه نیستم بلکه میگم خیلی هم خوبه و باعث میشه که سطح تفکرات جامعه بالاتر بره و..... خیلی فواید داره که نیازی هم نیست همشو بشمریم اینجا دوستان همه میدونن.

سیستم تحصیلی ما نتیجش بی انگیزگی و نمره محوریه البته این در دانشگاه های خوب کشورمون که انگشت شمار هستن کمی متفاوته ولی من دارم کلی میگم بدست آوردن علم باید تحقیقی باشه و باعث ایجاد خلاقیت در بین دانشجویان بشه

همین الان اگر من یه مسئله بگم که برای حلش احتیاج به یه کم خلاقیت داشته باشه میبینید که یا اصلا کسی جواب نمیده یا به تعداد انگشت شمار پاسخ میدن.....

خیلی حرفا میشه زد که فعلا از حوصله بنده خارجه در وقت های دیگه حتما در بحثتون شرکت خواهم کرد

موفق باشیم

biotech25

New member
تو ایران درس خوندن مثل شنا کردن تویخ میمونه!!!!!!!!!
من خیلی پژوهش وتحقیق ودوست دارم وواسه خاطر همین واسه ارشد خوندم ..نه واسه مدرکش!!!(هرچند تودانشگاهها هیچی نیست،اما توی من خیلی خبراست)
بعد از ارشدم دیگه ادامه نمیدم...مگه اینکه بتونم برم خارج!!!!
اما شدیدا امید دارم که میرم

دانشگاه ودانشجوهایی که تنها فکرشون مدرک ومقاله ست واصلا واسشون فهم وعلم مهم نیست،چه جور میشه با این اوضاع درس خوند وپیشرفت کرد؟؟؟!!!!

واین نشون میده که با وجودسیاستهای بدآموزشی..این ما مسئولیم!!!!!

آخرین ویرایش:

reza.n

New member
من خیلی پژوهش وتحقیق ودوست دارم وواسه خاطر همین واسه ارشد خوندم ..نه واسه مدرکش!!!(هرچند تودانشگاهها هیچی نیست،اما توی من خیلی خبراست)

دانشگاه ودانشجوهایی که تنها فکرشون مدرک ومقاله ست واصلا واسشون فهم وعلم مهم نیست،چه جور میشه با این اوضاع درس خوند وپیشرفت کرد؟؟؟!!!!

من عقیده دارم که تک تک ماها هستیم که اینده خودمونو میسازیم.تعجب میکنم وقتی میگین به خاطر وجود چنین دانشجوها و دانشگاه هایی نمیشه درس خوند و پیشرفت کرد!!!اگر شما همون طور که میگین باشید و خیلی خبرا تو شما باشه کار خودتونو میکنین.چرا ما هممون عادت کردیم که همه چی و گردن بقیه بندازیم.امیدوارم بهتون بر نخوره.البته این نظر منه.همون طور که گفتی ما مسئولیم.:rose:

TUMS

Well-known member
سلام بچه ها
ممنون از نظراتتون
توی کشور ما خیلی چیزاست که سرجای خودشون نیست
امیدوارم اگر شماها به جایی رسیدید یادتون نره که یه وقتی خودتون از مسئولیت های دیگران ایراد میگرفتید
ما متاسفانه بعضی وقت ها یادمون میره از کجا اومدیم و وقتی به جایی میرسیم همه چی را یادمون میره!!!!!!!!!!!

TUMS

Well-known member
تا حالا فکر کردین که اگر دست به یه کار دیگه به جز درس خوندن میزدید تا حالا چقدر پیشرفت کرده بودین!!!!!!!!منظورم کار آزاده
حالا باز رشته های زیرگروه پزشکی بازم خوبه -بازار کارش خوبه و . . . . .
من نمیدونم بعضی ها با چه امیدی 4 سال از زندگیشون(بهترین دوره)را تلف میکنن یه رشته ای که خودشون هم میدونن نه کار داره نه بدردشون میخوره
بعد ترمی خدا تومن میدن به دانشگاه آزاد!!!!!!!!!!!!

کاملا باهات موافقم !از این محیط خسته شدم!

کاملا باهات موافقم !از این محیط خسته شدم!

mamai86

New member
شاید فک کنین حرفام شعاری یه
من بیشتر برای اینکه بتونم تحقیقای آماری انجام بدم و دستم تو این کار باز تر باشه
میخوام ارشد شرکت کنم و قبول شم
سیاستای آموزشی یه جوریه که برا کارشناسی تره هم خورد نمی کنن.من خیلی دوست دارم در رابطه با مشکلات اساسی زنان تو رشته خودمون، درصدای واقعی از کشورمون رو بتونیم داشته باشیم به جای اینکه تو کتابامون چیزایی رو بخونیم که همش نتیجه گیری از تحقیقاتِ ایالات متحده ست.و مختص منطقه خود اوناست. و تو یه سری بحثا به خاطر شرایط جغرافیایی و نژادشون اصلا با کشور ما همخوانی نداره نتایج تحقیقاتشون.

هستن کسایی که تو رشته ی خودِ من با همین هدف دارن ارشد میخونن تو دانشگاه
میخوام به جمعِ اونا ملحق بشم

nafiss

New member
متاسفانه در حال حاضر جامعه ما مدرک گراست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اما من شخص خودم درس خوندنو دوست دارم و تو هر شرایطی دوست دارم مطرح باشم ، هر کسی خودش می تونه خودشو مطرح کنه، وارده بازار کار بشه ، و موفق باشه ، بله هستن افرادی در جامعه که دکترا دارن اما بی کارن.اما این دلیل نمی شه که بی انگیزه بود باید انگیزه داشت جوونی یعنی انگیزه چه برای علم ، چه کار ، چه ازدواج.

جامعه ای که از لحاظ علمی غنی باشه جامعه ی پویاست . مستقله و خودش نیازشو بر طرف می کنه نیازمنده هیچ کشوری نیست !!!!!!!! اما مشکل اینه که افراد فقط و فقط به خاطر جوه فعلی می خوان مدرک بگیرن به کیفیت فکر نمی کنن اصلا بی خیال کیفیت هم که بشیم عمرشون چی ؟؟؟ !!!!!!!!! اگه ما زمان می ذاریم چرا درست درس نمی خونیم ؟؟؟ فقط به فکره پاس شدن؟؟؟؟
حالا مثلا فرض کنیم قصدشون فقط مدرک گرفتن باشه اگه واقعا تلاش و کوششی در دوران تحصیلشون نداشته باشن می تونن تو کار مرتبط خبره باشن ؟ می تونن خودشونو مطرح کنن؟
اینا نظرات شخصی منه نظرات بقیه رو هم خوندم اونا هم برام قابل احترامه.
جامعه تک تک ما هستیم پس تلاش کنیم تو هر عرصه ای خصوصا علم.

پرستاری86

New member
سلام خلاصه بگم
اگر عشق درس باشی و حال کنی با درس خوندن بهتره بری دنبال درس.
اگرنیستی 2 راه وجود داره برای ادامه زندگی(اگر پسر باشی)
1)اگر بابای پولدار داشته باشی بیخیال درس
2)اکر نه بهتر درس بخونی

yasamin2

New member
به نظر من آدم باید در هر مقطعی که باشه فرقی نمیکنه دیپلم یا دکترا.فقط با سواد باشه
آخه ما خیلیا رو داریم که دکترا دارن ولی هیچی حالیشون نیست و خیلیا با دیپلم خیلی چیزا حالیشونه
ولی متأسفانه جامعه ما مدرک گراست!

skafild

New member
من فقط به خاطر تفاوتي كه بين جامعه دانشگاهي با سايرين هست در فكر دامه تحصيل هستم

صفورا

New member
منم با نظر اکثر دوستان موافقم
واقعا درس خوندن تو ایران ارزشی نداره-منم دوس دارم برم خارج از کشور و ادامه درسمو اونجا بخونم امیدوارم بشه برم چون من عاشق درس هستم ،من الان میرم سرکار ولی .... راضی نیستم

TUMS

Well-known member
من از شماها انرژی گرفتم
امیدوارم روزی برسه که در کشور ما هم ارزش علم بیشتر و بیشتر بشه
و نیازی نباشه امثال biotech25 و ... laboratorytec
و ...... مجبور بشن برای کارهای علمی فکر رفتن از کشورمون را داشته باشن آمین آمین
امیدوارم همین جوری در مورد تفکراتتون مصمم بمونید و کشورمون را به جایگاه حقیقی خودش برسونیم آمین

TUMS

Well-known member
توی کشور ما واقعآ نمره گرایی هست اصلآ کار ندارن آقا این چقدر حالیشه!!
من به امید خدا ارشدو که گرفتم اگر خدا کمک کنه واسه دکترا میرم اونور آب
دلیل هم دارم
1)متاسفانه توی کشور ما به خودمون اعتماد نداریم کافیه فقط بگن دکتراشو از خارج گرفته دیگه علامه دهر هستش طرف!!!
میدونین ریشه این مشکل از اونجاست که کسایی که اون بالا در صندلی های ریاست نشستن هیچی از علم نمیدونن البته همشونو نمیگم
2)فعلا اونجا به علم ارزش بیشتری میدن
دلیلش هم اینه که اونا کسانی در اون بالاها تصمیم میگیرن که خودشون برای رسیدن به اون جایگاه کلی زحمت کشیدن!!!!!!!!
هستن کسانی که در کشور ما واقعآ زحمت میکشن امیدوارم ما هم به اونا ملحق بشویم

najma

New member
به نظر من درس خوندن در ایران مساویست با از دست دادن خیلی چیز ها . و چون تمام تلاشتون معطوف شده به درس خوندن ، تقریبا تک بعدی میشین .
و انگار اینجا باید انتخاب کردن بین : زندگی کردن و درس خوندن .
تمام روابط انسانیتون تحت تاثیر قرار میگیره و دچار انزوا میشید . تفریحاتتون رو فدای درس میکنید . مجبور میشید قید ازدواج رو تا سنین بالا بزنید و .....
اگر خانم باشید که در سنین بالا شانس ازدواجتون کمه و اگر آقا باشید و مثلا استاد بشید چون هر روز با صد تا دختر سر وکله میزنید دچار بحران تنوع کیس شده و نهایتا یا انتخاب نمیکنید یا بد انتخاب میکنید !
اخرشم اگه بخواید محقق شید کسی از جهت مالی ساپورتتون نمیکنه .

البته من دارم راجع به علوم پایه صحبت میکنم .
حالا ما که عاشق درس خوندن و درس دادن و تحقیق هستیم ، حاظریم این معامله رو انجام بدیم و قید همه چیز رو بزنیم .
به خدا ما ایرونی ها خیلی عاشقیم ولی حیف که این کشور تخصصش نخبه کشیه !

از ایران رفتن هم شاید کمک کنه که راحت تر ادامه بدیم درس رو یا آینده شغلی بهتری داشته باشیم ولی متاسفانه غربت چیز کمی نیست ....

به قول پروفسور حسابی :
جهان سوم جایی است که هر کس بخواهد مملکتش را آباد کند خانه اش خراب می شود و
هر کس بخواهد خانه اش آباد باشد باید در تخریب مملکتش بکوشد.

پس انگار باید آماده شیم برای از دست دادن خیلی چیز ها یا به قول یکی از اساتید ما تمرین کنیم برای کیسه بوکس شدن ....

آخرین ویرایش:

Oracle

New member
درس خوندن اونم تو ایران کار فوق العاده بیخودیه.من اگه وقتی 18 سالم بود دید الان و داشتم میرفتم سربازی بعدشم میرفتم یا مکانیک میشدم یا شغل آزاد دیگه مثل بوتیک زدن.

reza.n

New member
من حس میکنم زیادی پیچیدش میکنین.1)یا درس خوندن و دوس داری و فکر میکنی موفق میشی که خب این ادم میره می خونه و به احتمال زیاد موفق میشه.2)یا اینکه درس و دوست نداری و فقط به خاطر تفکر مسخره ای که توو کشور جا افتاده که فقط با درس خوندن میشه به جایی رسید داری درس میخونی که به احتمال زیاد موفق نمیشه و بعد دیگه همه چی و بد میدونه و...
هرکسی خودش بهتر میدونه که چی دوست داره و چی دوست نداره.اگه درس خوندن و دوست ندارید شجاعت داشته باشید و ولش کنین و برین پی چیزی که میدونین موفق میشین توش.میدونین چقدر از مشکلات حل میشد:13::sad:

بالا