کدام مهمتر است !!؟؟ کدام منطقی تر است که مهمتر باشد

matin

New member
سلام خدمت دوستان عزیز

بچه ها !! باز سئوال !! ببخشین من خیلی سئوال میپرسم ولی حس میکنم این چیزا باید مورد بحث قرار بگیره چون ارزش بحث کردن داره!!

به نظر شما از بین ملیت ، قومیت ، مذهب کدام برا شما مهمتره ؟؟!!! و اگه بخواین منطقی بگین یعنی همه جوانب رو در نظر بگیرین کدوم مهمتره !!!؟؟؟

مرسی از همیاریتون :rose:

reza.n

New member
اینایی که گفتی مهم اند ولی انسانیت بالاتر از همه ی این هاست.من به نوبه ی خودم میبخشم که اینقدر میپرسی:whistle:

aohm

New member
اینایی که گفتی مهم اند ولی انسانیت بالاتر از همه ی این هاست.من به نوبه ی خودم میبخشم که اینقدر میپرسی

بله،موافقم..انسانيت
و به بياني ديگه ميشه گفت اخلاق

آخرین ویرایش:

biosta

Well-known member
سلام دوستان
مقایسه برای مواقعی هست که موارد هم سنخ هستند
هر چیزی را با هر چیز که نمی توان قاطی کرد وسپس مقایسه و نتیجه گیری کرد
بنظر من این مقایسه این سه کلمه با یکدیگر اشتباه است .

این مطلب زیر بطور مستقیم به بحث ربطی ندارد اما بعلت اهمیتش عنوان کردم .
ما ایرانی ها از بس که مقایسه شدیم همش در حال مقایسه کردن هستیم
حتی اگر مقایسه بی ربط یا اشتباه باشد
خوب من از پسر دایم رشته ی بهتری قبول شدم
( ایجاد نگرانی از سقوط و ایجاد اضطراب و...)

من زبانم خارجی ام از دختر خالم ضعیف تر هست
( احساس گناه! مشکل در حرمت نفس( خود دوستی)...)

...چرا همش مقایسه خودتان را با خودتان مقایسه کنید شما شرایط دیگران را ندارید وبالعکس ...

آخرین ویرایش:

padideh

New member
به نظرم مذهب مهمتره .چون انسان هر مليت و قوميتي كه داشته باشه يه مذهب خاص و انتخاب ميكنه كه بهش اعتقاد داره

Dexter2009

New member
اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید.
به نظرم آزادگی و دوری از تعصب مهمترین چیزه .چون وقتی کسی آزاده باشه حق وحقیقت رو راحت تر قبول می کنه.

آخرین ویرایش:

reihan

New member
بنده باید عرض کنم خدمتتون که کسی که به مذهبش درست عمل کنه 100درصد انسانیت و اخلاق رو هم درنظر داره چون اون موقع فقط رضای خدا مد نظر
هست...پس کینه و حسد و خودخواهی و همه بدی ها کنار میره . من از ملیت ، قومیت و مذهب سومی برام اولویته. دلم میخواد در جامعه ای زندگی کنم که آدما به دینشون خیلی اهمیت میدن حتی اگه اون جامعه ایران نباشه حاضرم برم اونجا زندگی کنم. هرچند در ته دلم کمک به همنوعانم و بودن درکنارشون رو هم نمیتونم انکار کنم. ای کاش ...

matin

New member
دوستان این سئوالی هست که تو اکثر کشورها پرسیده میشه و تو کشور ما باید به مراتب بیشتر و بیشتر مورد اهمیت قرار بگیره

تو کشور ما قومها و مذهب های فراوانی زندگی میکنن و به طبع باید گویش های متفاوتی هم باشن و این از یه طرف که برای کشور ما خوبه و نشان تاریخ این کشور رو میرسونه از یه طرف هم میتونه مورد توجه دشمنان قرار بگیره !!! کسائی که از ایران واهمه دارن !!! کسائی که دشمن قسم خورده و تاریخی این مرز و بوم هستن !!!

ماها متاسفانه تو کشورمون رایج شده که در مورد هرکی جوک میسازیم در صورتی که اصلا اینطور نیست !!! برا خنده های لحظه ای مون یه ایرانی دیگر رو مورد تمسخر قرار میدیم :(((((

به نظر من همه ماها مثل یه باغ میمونیم که همه درختاش تو یه خاک ریشه دارن و این خاک باید براشون مهم باشه اینکه همه از یه باغن و اگه یه درخت آتیش بگیره درختهای دیگر هم در امون نیست :(((((( ، ،

بعضی دوستان گفتن مقایسه!!! این مقایسه نیست این اهمیت رسانی موضوع هست !!! و طبعا بخواین جواب بدین میزان اهمیت اینجا مورد بحثه نه مقایسه !!!! و خواه تا خواه مقایسه میشه !!

دوم اینکه تو کشور ماها از قدیم تا ب امروز مذهبها و اعتقادت متفاوتی داشته و داره و باید توجه داشته باشیم که یه اکثریت اون اقلیت رو با توجه با دین خودش مورد رفتار قرار نده بلکه با توجه به اینکه اونم یه ایرانی هست مثل خودش و اون قدر از این مرز و بوم سهم میبره که اون سهم میبره !!!

بعضی دوستان گفتن انسانیت که همه ی مذهبها در ابتداش انسانیت هست !!! و اگه کسی هم مذهب نداشته باشه لااقل باید آزاده باشه

این سئوال من یه موضوع ملی داشت نه شخصی !!

sahar-a

New member
به نظر من ملیت مهمتره و بعد مذهب و بعد قومیت.
چون مثلا اگه بگم مذهب، چون مثلا ایران خودمون مذهب های مختلفی داره، به نظرم جور در نمیاد، ولی مهم ملیته؛ از هر قوم و مذهبی که باشه!

sahar-a

New member
چون مثلا اگه بگم مذهب، چون مثلا ایران خودمون مذهب های مختلفی داره، به نظرم جور در نمیاد، ولی مهم ملیته؛ از هر قوم و مذهبی که باشه!

reihan

New member
میدونی سحرجان گفتیم مذهب نه اسلام یا مسیحیت یا بقیه ادیان ، مهم اینه که آدما به مذهبشون پایبند باشن چون همه مذاهب هدف یکسانی دارن و همشون ارامش بخش اند البته اگه بهشون درست عمل بشه...

shenya

New member
من فقط انسانیت وشخصیت:thumbsupsmileyanim: برام مهمه نه مذهب نه ملیت نه قومیت

sahar-a

New member
میدونی سحرجان گفتیم مذهب نه اسلام یا مسیحیت یا بقیه ادیان ، مهم اینه که آدما به مذهبشون پایبند باشن چون همه مذاهب هدف یکسانی دارن و همشون ارامش بخش اند البته اگه بهشون درست عمل بشه...
منم نگفتم دین، گفتم مذهب مگه شیعه و سنی و ... در اسلام مذهب نیستن؟؟ یا مگه کاتولیک و غیره در مسیحیت مذهب نیستن؟؟؟؟( محل زندگی شما رو نمی*دونم اما تو شهر ما هر دین یا مذهبی قدیما یه محله ی مخصوص به خودشون داشتن که بیشتر اونجا زندگی می*کردن. (مثلا محله جهودان. یا محله بهائیان) که همه می*دونن که مسیحی های اینجا از دو مذهب هستن که کاتولیک و ارتودکس هستند. ( ارتودکس چند خانواده بیشتر نیستند.)

melodic_m68

New member
man hichkodomo nemipasandam chon dar sathe beinalmelal beheshon nemitoni eftekhar koni bejash bayad akhlaghiyat va ensaniyyat ro taghviyat konim yani kerdare nik pendare nik goftare nik

mahsa.

New member
من به نتیجه نمیرسم این سوالارو اززکجا میاری متین خان جان.

8521413

New member
من موقعی که این سوال رو خوندم اصلا نمیخواستم به سوال جواب بدم... چون احساس می کردم عقیده ام کاملا متفاوت و نامعنوس (املاش رو لبد نیستم... اما میدونم اشتباه نوشتم... گیر ندیدن... اگر کلمه ی انگلیسی بود میرفتم گوگل سرچ می کردم... اما کلمه ی فارسی رو هیچ کاریش نمیتونم بکنم...) هست و یه جورایی دوست نداشتم بیان کنم... نظر من هم «انسانیت و اخلاق و سطح فکر و... » بود... اما خیلی خوشحال شدم وقتی دیدم چندتای دیگه از دوستان هم به این مساله اشاره کردن...
اما اون تفاوت نامعنوسی که گفتم... به این خاطر هست که من جهان وطنم... شاید واسه خیلیاتون که منو میشناسین عجیب باشه... چون توی خیلی از بحث ها به شدت از بزرگانی چون کوروش و داریوش تعریف کردم... احتمالا فکر می کنین یه ایرانی متعصب هستم... اما من اعتقادات جهان وطنی دارم و همونقدر که کوروش کبیر و دیگران واسم باارزش هستن... همونقدر هم واسه کسانی مثل آبراهام لینکلن و دیگران ارزش قائلم... یه جورایی برام ارزش یکسانی دارن... توی بحث ها وقتی از کوروش صحبت می کنم ... خیلی ها میگن کوروش آدم بدی بوده و ... کلی دلیل میارن و به من میگن به خاطر تعصب ایرانی که دارم... از کوروش خوشم میاد... اما اصلا اینطوری نیست... به اعتقاد من کسانی مثل کوروش فقط متعلق به ایران نیستن... اونها میراث بشریت هستن... هر انسان آزاده ای در هرکجای جهان... اگر بخواهد بدون تعصب به این قضایا نگاه کنه... به وجود این افراد افتخار میکنه... چه کوروش کبیر باشه... چه آبراهام لینکلن ... چه هر انسان دیگه ای...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: crazy
بالا