علل بیماری های روانی

baroon90

New member
بيماري هاي رواني به دلايل مختلفي ايجاد مي شوند که عبارتند از :

1- تغييرات مغـزي : هر نوع تغييري که در ساختار يا کارکرد مغـز ايجاد مي شود ، مي تواند باعث بيماري شود . عفونت ، ضربه ، نرسيدن خون ، تومور مغزي ، مصرف حشيش و الکل ، کمبود مواد غذايي ، صـرع درمان نشده و بيـماري هاي پيشرونـده مـغـزي در ضايعـات ساختماني مـغـز نقـش اساسي دارند .

2- عوامل ارثي : استعداد ابتلا به بيماري رواني از والدين به کودکان منتقل مي شود ، اما بروز و ظهور ابتلا و بيماري با عوامل زيادي ارتباط دارد که ممکن است فرد مستعد مبتلا به بيماري بشود يا نشود . به بيان ديگر استعداد زمينه ابتلا به بيماري منتقل مي شود نه بيماري

3- تجارب دوران کودکي : براي رشد سالم يک فرد، محبت و عشق متعادل ، اهنمايي مناسب ، تشويق و نظم و انضباط از ضروريات دوران کودکي است.اگر کودک در برابر تجارب ناخوشايند بسيار قرار گيرد ، امکان ابتلا به بيماري رواني در آينده اش زياد است .

4- فضاي خانوادگي : نزاع خانوادگي، سوتفاهم مستمر بين اغضاي خانواده، عدم وجود صميميت و صداقت ، باعث ايجاد اثرات نامساعد بر افراد و به خصوص کودک مي شود .
5- عوامل اجتماعي : فقـر ، بيکاري ، بي عدالتي ، نا امنـي، نبـود ارزش هاي انساني ، اعتقادي مذهبي

6- عوامل شناختي : امروزه روان شناسان نقـش عمده اي را بـراي ايـن عوامل در ايجاد بـيـماري هاي رواني قائل هستند . آنان معتـقـدنـد ، وقتي در فـکـر ، بـاور و شناخت هاي افـراد ، انحراف و خطاي پايدار و مداومي ايجاد شود ، او به تدريج دچار بيماري رواني مي شود .

morteza

New member
مرسی بارون جان استفاده کردم..
حالا شما علل رو گفتید، میشه زحمت بکشید و بگید طبق چه معیارهایی ما میتونیم بگیم 1 شخصی دچار اختلال روانی هست یا نه؟ مثلا فرض کنید من میخام بدونم از نظر علم روان شناسی آیا دچار اختلال هستم یا نه؟! شاخص های مختلف برای این کار چیا هستن؟

آخرین ویرایش:

shahram25

New member
مرسی بارون جان استفاده کردم..
حالا شما علل رو گفتید، میشه زحمت بکشید و بگید طبق چه معیارهایی ما میتونیم بگیم 1 شخصی دچار اختلال روانی هست یا نه؟ مثلا فرض کنید من میخام بدونم از نظر علم روان شناسی آیا دچار اختلال هستم یا نه؟! شاخص های مختلف برای این کار چیا هستن؟
سلام دوست خوبم.بله میشه فهمید.
1-رفتارت اگه ندرت آماری داشته باشه
2-رفتارت باعث ناراحتی خودت و دیگران بشه
3-رفتارت باعث ازار همکارت بشه
4-نابهنجاری
و...
که از طریق اینها و چن عوامل دیگه میشه متوجه شد

بالا