محاسبه ی نمره ی زبان در کنکور ارشد

biosta

Well-known member
ضریبی که در دفترچه ثبت نامی کنکور ارشد بیان شده در ضریبی که از جدول زیر پیدا می کنید ضرب کرده
عددی که بدست می آید می تواند نشان دهنده ی تاثیر درس زبان در رشته مربوطه باشد که از سال 88-89 بدین گونه عمل می شود .

با مثال توضیح می دهم
در رشته ی پرستاری ویژه در دفترچه ضریب 2 بیان شده و در جدول زیر ضریب 75.
پس داریم 75.*2=1.5 بدین معنی که نمره ی هر سوال درست زبان در گرایش ویژه به اندازه ی 1.5 *3=4.5 تا نمره را افزایش می دهد
و هر سوال غلط زبان در رشته ی پرستاری ویژه به اندازه ی 1.5 تا نمره را کاهش می دهد .
امیدوارم توضیحاتم گنگ نبوده باشد .
البته عزیزانی هستند که روش های دیگری نیز برای محاسبه نمره ی درس زبان یاد داشته باشند
مهم این هست که جواب روش ها یکی باشد .
لازم به ذکر است که سیستم تخمین رتبه این نوع محاسبه بالا را برای نمره ی زبان به کار نمی گیرد
پس امکان دارد داوطلبانی که به درس زبان خارجی جواب دادند کمی از نمره نهایی خودشان نمره ی پایین تری در سیستم داشته باشند .

ضريب هر درس در كليه رشته ها 1 مي باشد بجز درس زبان كه ضريب آن براي هر رشته به شرح زير است .

ضريب درس زبان در آزمون كارشناسي ارشد ناپيوسته سال تحصيلي 89-1388
نام رشته تعداد سوال ضريب
اپيدميولوژي 40 0.6

آموزش بهداشت 40 0.75

آمار زيستي 40 0.25

انگل شناسي 40 1.5

ايمني شناسي 40 0.75
.
بينايي سنجي 40 0.5

بيوشيمي باليني )الف و ب( 40 0.6

بهداشت حرفه اي 40 0.75

پرستاري(الف و ب) 40 0.5

حشره شناسي پزشكي 40 0.6

روانشناسي باليني 40 0.5

رفاه اجتماعي 40 0.9

ژنتيك انساني( الف و ب) 40 0.75

شنوايي شناسي 40 1.13

علوم تشريحي 40 0.5

علوم تغذيه 40 0.75

علوم و صنايع غذايي 40 0.6

علوم بهداشتي در تغذيه 40 0.75

فيزيك پزشكي 40 0.5

فيزيولوژي 40 1.5

فيزيوتراپي 40 0.75

قارچ شناسي 40 0.75

كاردرماني جسماني 40 0.9

كاردرماني رواني 40 0.9

كتابداري و اطلاع رساني پزشكي 40 1.5

گفتار درماني 40 0.9

مدارك پزشكي 40 1.5

ميكروب شناسي) الف و ب( 40 0.75

مديريت خدمات بهداشتي درماني 40 0.9

مهندسي بهداشت محيط) الف و ب( 40 0.6

مامايي) الف و ب( 40 0.6

ويروس شناسي 40 0.6

خون شناسي آزمايشگاهي 40 0.75

مددكاري اجتماعي 40 1.8

مديريت توانبخشي 40 1.13

اعضاي مصنوعي 40 1.13

اقتصاد بهداشت 40 0.75

مهندسي پزشكي 40 0.75

سم شناسي 40 0.75

نانو تكنولوژي 40 0.6

آموزش پزشكي 40 1.8

پرستاري و مراقبتهاي ويژه )الف و ب( 40 0.75

زيست فناوري پزشكي 40 1.5

ارگونومي 40 0.6

راديوبيولوژي 40 0.6

انفورماتيك پزشكي 40 0.75

سلامت و رسانه 40 0.75

پرستاري مراقبتهاي ويژه نوزادان 40 0.75

بهداشت و ايمني مواد غذايي 40 0.75

فيزيو تراپي ورزشي 40 0.6

موفق باشید

مجید

New member
ضریبی که در دفترچه ثبت نامی کنکور ارشد بیان شده در ضریبی که از جدول زیر پیدا می کنید ضرب کرده
عددی که بدست می آید می تواند نشان دهنده ی تاثیر درس زبان در رشته مربوطه باشد که از سال 88-89 بدین گونه عمل می شود .

با مثال توضیح می دهم
در رشته ی پرستاری ویژه در دفترچه ضریب 2 بیان شده و در جدول زیر ضریب 75.
پس داریم 75.*2=1.5 بدین معنی که نمره ی هر سوال درست زبان در گرایش ویژه به اندازه ی 1.5 *3=4.5 تا نمره را افزایش می دهد

و هر سوال غلط زبان در رشته ی پرستاری ویژه به اندازه ی 1.5 تا نمره را کاهش می دهد .
امیدوارم توضیحاتم گنگ نبوده باشد .
البته عزیزانی هستند که روش های دیگری نیز برای محاسبه نمره ی درس زبان یاد داشته باشند
مهم این هست که جواب روش ها یکی باشد .
لازم به ذکر است که سیستم تخمین رتبه این نوع محاسبه بالا را برای نمره ی زبان به کار نمی گیرد
پس امکان دارد داوطلبانی که به درس زبان خارجی جواب دادند کمی از نمره نهایی خودشان نمره ی پایین تری در سیستم داشته باشند .

ضريب هر درس در كليه رشته ها 1 مي باشد بجز درس زبان كه ضريب آن براي هر رشته به شرح زير است .

ضريب درس زبان در آزمون كارشناسي ارشد ناپيوسته سال تحصيلي 89-1388
نام رشته تعداد سوال ضريب
اپيدميولوژي 40 0.6

آموزش بهداشت 40 0.75

آمار زيستي 40 0.25

انگل شناسي 40 1.5

ايمني شناسي 40 0.75
.
بينايي سنجي 40 0.5

بيوشيمي باليني )الف و ب( 40 0.6

بهداشت حرفه اي 40 0.75

پرستاري(الف و ب) 40 0.5

حشره شناسي پزشكي 40 0.6

روانشناسي باليني 40 0.5

رفاه اجتماعي 40 0.9

ژنتيك انساني( الف و ب) 40 0.75

شنوايي شناسي 40 1.13

علوم تشريحي 40 0.5

علوم تغذيه 40 0.75

علوم و صنايع غذايي 40 0.6

علوم بهداشتي در تغذيه 40 0.75

فيزيك پزشكي 40 0.5

فيزيولوژي 40 1.5

فيزيوتراپي 40 0.75

قارچ شناسي 40 0.75

كاردرماني جسماني 40 0.9

كاردرماني رواني 40 0.9

كتابداري و اطلاع رساني پزشكي 40 1.5

گفتار درماني 40 0.9

مدارك پزشكي 40 1.5

ميكروب شناسي) الف و ب( 40 0.75

مديريت خدمات بهداشتي درماني 40 0.9

مهندسي بهداشت محيط) الف و ب( 40 0.6

مامايي) الف و ب( 40 0.6

ويروس شناسي 40 0.6

خون شناسي آزمايشگاهي 40 0.75

مددكاري اجتماعي 40 1.8

مديريت توانبخشي 40 1.13

اعضاي مصنوعي 40 1.13

اقتصاد بهداشت 40 0.75

مهندسي پزشكي 40 0.75

سم شناسي 40 0.75

نانو تكنولوژي 40 0.6

آموزش پزشكي 40 1.8

پرستاري و مراقبتهاي ويژه )الف و ب( 40 0.75

زيست فناوري پزشكي 40 1.5

ارگونومي 40 0.6

راديوبيولوژي 40 0.6

انفورماتيك پزشكي 40 0.75

سلامت و رسانه 40 0.75

پرستاري مراقبتهاي ويژه نوزادان 40 0.75

بهداشت و ايمني مواد غذايي 40 0.75

فيزيو تراپي ورزشي 40 0.6

موفق باشید

به نام خدا

با عرض سلام و آرزوی قبولی طاعات

شما تا چند درصد مطمئن هستین که چنین چیزی درسته ؟ اگه فرمایش شما درست که باشه که ظاهرا خلاف اطلاعات مدیر سایت علوم پزشکی و سایت تخمین رتبه ست ارزش درس زبان اگه بیشتر از درس تخصصی نباشه کمتر هم نیست و اون وقت زبان خیلی تاثیر گذار می شه علی الخصوص تو رشته ای که من شرکت کردم ( فیزیولوژی ) که تو دفترچه ضریبش 3 اومده و تو جدول تناسب سازی هم 1/5 و این برای من که درس تخصصی رو خوب نزدم و زبان پنجشنبه صبح رو 40 درصد زدم می تونه حداقل برای قبولی شهرستان خیلی امیدوار کننده باشه ... ان شالله که فرمایش شما درست باشه ولی بهتر نیست نظر و اطلاعاتتون رو با مدیر سایت هم در میون بذارین تا اگه درسته تو نرم افزار تخمین رتبه اصلاحات لازم رو انجام بدن ؟

با تشکر

YekRaha

New member
دوست عزیز ممنون از اطلاع رسانی اتان. اما اگر ممکن است منبع این مطلب را بگویید....
واقعا اگر اینطور باشه مثلا من که زبان امسال رو بالای 60 زدم میتونم به قبولی تهران امیدوار باشم حتی! که به نظر خودم دور از ذهنه

biosta

Well-known member
پاسخ

اطمینان من از آنجا سر چشمه گرفته که نمره ی نهایی بیش از 10 نفر از پذیرفته شده گان رشته ی آمار زیستی فقط با این نوع محاسبه درست بدست می آید
حال شما کارنامه ی یک یا چند داوطلب پذیرفته شده در رشته خودتان را که زبان را زده اند
و در این سایت در قسمت کارنامه ها وجود دارد را با این روش محاسبه کنید
بایستی به درستی توضیحات بالا بدین گونه پی ببرید بهرحال مطمئین باشید کسی این زحمت را به خودش نمی دهد که توضیحاتی را که بیان کردم را بدهد حتی وزارت بهداشت !!

در مورد این که به مسیول سایت اطلاع دهم که سیستم تخمین رتبه را تصحیح کند بایستی گفت که
سیستم تخمین رتبه تنها این ایراد را ندارد که با برطرف شدنش دیگر اریب نباشد!
نمی خواهم زیاد توضیح بدهم فقط این که خودشان می دانند چه خبر هست و سیستم چه ایراداتی دارد و من کاسه ی داغ تر از آش نیستم .

مجید

New member
سلام .. من حساب کردم ولی با این چیزی که شما گفتین جور در نیومد ... الکی امیدوار شده بودیم ها ! اگه خواستین مطمئن بشین می تونین خودتون هم واسه رشته ما فیزیولوژی رو حساب کنید .. تو دفترچه ضریب 3 خورده و اینجا تو جدول 1/5 و با این حساب عدد 4/5 بدست می آد که من در عدد 3 و در تعداد سوالات ( 40 ) و درصد خودم ( 40 ) ضرب کردم که عدد بالایی بدست اومد که با کارنامه های بچه ها که لینکش رو براتون می ذارم جور در نیومد !!

فيزيولوژي

YekRaha

New member
سلام دوباره
من محاسبه کردم.... از یه چیزی مطمئن شدم... با شیوه ای که این سایت اعلام کرده نمره ی زبان درست در نمیاد و در این زمینه حق با شماست. نمونش کارنامه ی رتبه ی 2پارسال رشته ی ما بود که اگر به شیوه ای که این سایت اعلام کرده حساب کنیم نمره ی کلش 5 نمره کمتر میشه...
اما با این وجود با روشی که شما گفتین هم من محاسبه کردم خیلی بیشتر از نمره ی کل رتبه ی 2 رشته ی ما که تو کارنامش زده بود بدست اومد..
من فکر می کنم مشکل از دوجاست: یا هیچکدوم از این روشها (روش این سایت و روش شما) درست نیست و وزارت بهداشت شیوه ی خاصی رو در نظر میگیره که کسی ازش خبر نداره یا اینکه من در محاسبم اشتباه کردم!
به هر حال ازتون ممنونیم که نادرستی روش معرفی شده ی قبلی رو بهمون تذکر دادین.

biosta

Well-known member
سلام روشی که بیان کردم درست هست منتها یک شرط دارد که تعداد سوالات با ضریب درس متناسب باشد
فیزیولوژی 60 تا سوال دارد و ضریب این درس 3 هست در حالی که طبق گفته دفترچه ثبت نامی درسی با ضریب 3 بایستی 30 سوال داشته باشد
برای رشته آمار زیستی این تناسب سازی وجود دارد و درسی با ضریب 4 چهل سوال دارد .

مجید

New member
ممنون که وقت می ذارین اما من که متوجه نشدم ! ای کاش خودشون شفاف همه چی رو توضیح می دادن

morteza

New member
سلام دوستان،یعنی من که زبانو 58 زدم نمرۀ واقعیم چیزی بیشتر از نمره ایه که توی تخمین رتبه زده؟!

jupiter_sps

New member
دوستان ولی من که با روشی که خود سایت علوم پزشکی زده حساب کردم نمرات دقیقا همون شد که تو کارنامه سال های قبل بچه ها دریافت کردن!!!!!:whistle:
نمی دونم! ولی به نطر من همون روش سایت و تخمین رتبه به نطر درست هست!!!!

vb2

New member
منم درصد و نمره پارسالمو حساب کردم مثل تخمین درومد با این فرمول درصد زبان *3*تعداد سوالات*.6

این واسه مامایی هاست که .6 هستن

vb2

New member
اینطوری نمره های زبان غیر عادی زیاد میشه

من موافق نیستم و به نظرم فرمول که تو پست قبل گفتم درسته مطمئنم

jupiter_sps

New member
من رفتم الان به روشی که بیوستا گفته بود انجام دادم خود زبان جداگانه شد 126 !!!! جالا با نمره های دیگه که جمع کنی خیلی زیاد میشه!!!:wacsmiley: بیوستا روشتو با احتساب درسای دیکه توضیح میدی؟

biosta

Well-known member
اگر که من را الان ببینید شده ام :wacsmiley:
من برای چندین تا کارنامه ی رشته آمارزیستی ( 10 تا کارنامه ) روشی را که بیان کردم درست درآمده
حال که برای رشته ی شما هم خوانی ندارد نمیدانم نمی دانم چرا:wacsmiley:.
((از باز کردن این موضوع پشیمون شدم ))
معذرت که با اطلاعات ناقص این تاپیک ها را بیان کردم
ضمنا" سیستم تخمین رتبه برای تمامی رشته ها یک ضریب را برای زبان در نظر میگیرد
پس برای شما در سیستم می تواند نمره ی زبان درست بدست آید و می تواند نمره ی اشتباه در سیستم بدست آید بسته به رشته تان دارد .

jupiter_sps

New member
عیبی نداره بیوستا جان! مرسی که لااقل ما رو هم از سر در گمی در اوردی! ولی تخمین رتبه برای همه درسا یه ضریب رو در نظر نمی گیره ها؟؟؟؟؟ خودش هم در سایت توضیح داده:
درصد سوالات زبان*3*تعداد سوالات زبان*ضریب-->( مثلا ما 0.75)--> این ضریب رو هم برای رشته های مختلف جداگانه حساب کرده خیالت راحت! چون vb2 هم گفت برای رشته اونا 0.6 حساب شده و درست هم هست!!!

موفق باشی

ariya21

New member
سالمندی هنوز حساب نمیشه جوجه است باید بزرگ بشه:black_eyed:

بالا