نظرتون در مورد طرح پزشک خانواده بگید ؟

vb2

New member
بچه ها این طرح ازپایه خرابه.جمعه ی پیش تو شهر ما یه جلسه بود در مورد این طرح .اصلا خودشونم نمیدونن میخوان چه کار کنن/میگن یه پزشک با یه تیم در خوشبینانه ترین حالت 1500 الی 2000 نفر رو تحت پوشش قرار میده برای هر نفر 1700 تومن میدن ولی باید از ساعت 8 صبح الی 12 و از 4 الی 8 تو مرکز باشی.ولی اونایی که خودشون شاغلن خب یه شیفت کار میکنن پس حقوق کمتر نهایتن تو ماه 3 الی 4 میلیون (البته باز در خوشبینانه ترین حالت)درامد پزشک میشه که از اون باید پول آب و برق و منشی و حقوق خودش و حقوق بعضی اعضای تیم رو بدن .چون حقوق بعضی از اعضا دولتی هست.مثلا برای ماما 600 تومن در نظر میگیرن .که آیا اون دکتر میده این هزینه رو؟؟؟الان کلی مشکل داره این برنامه.فقط خانواده های تحت پوشش بیمه میان تو طرح که مطمئنن 100%مردم تحت پوشش نیستن/.در ضمن خود پزشک تصمیم میگیره با کدوم ماما یا سایر اعضا کار کنه! یعنی انتخابیه و مطمئنن با تجربه هارو برمیداره دیگه.ما تازه کارا باز بیکار در صورتی که یکی از اهداف این طرح رفع بیکاریه

vb2

New member
در ضمن باز این مردم هستن که تصمیم میگیرن با کدوم تیم باشن.هر کی در جریان این طرح باشه میدونه که این طرح پایش یه نسخه است به اسم نسخه ی 02

epi_info

New member
در ضمن باز این مردم هستن که تصمیم میگیرن با کدوم تیم باشن.هر کی در جریان این طرح باشه میدونه که این طرح پایش یه نسخه است به اسم نسخه ی 02
ما کلا وزارت خونمون و وزیر بهداشتمون از پایه مشکل داره چه برسه به طرح پزشک خانواده. اینا کدوم کارشون برنامه ریزی شدست که این باشه. یه مشت احمقه بیسواد که معلوم نیست چجوری شدن استاد و پاشون به وزارت خونه باز شده میان واسه 70 میلیون ادم قانون بنا میکنن.

skafild

New member
طرح کاملا شکست خورده فقط برا ماما های بیکار خوبه، من خودم کار کردم.

vb2

New member
نه عزیزم فقط ماماهای با تجربه خوبه ما تازه کارا که هیچی

aohm

New member
من شنيدم بعد از ماماها بقيه رشته ها هم وارد اين طرح ميشن. كسي اطلاع دقيق داره؟

سامان

New member
اولا از اطلاعاتی که vb2 داد ممنونم ما رو آگاه کرد فکر کنم به گروه پرستاری هم تو این طرح نیاز دارند:(50):

vb2

New member
بله آقا سامان گفتن تو مرکزی که پزشک مرد باشه حتما ماما ولی اگه خانم باشه یا ماما یا پرستار

skafild

New member
فرقي نمي كنه پزشك مرد باشه يا زن من خودم تو اين سيستم هستم شايدم استان ما فرق ميكنه

vb2

New member
شاید آخه گفتن واسه خدمات مامایی کنار پزشک آقا ماما ولی اگه پزشک خانم بود فرقی نداره دیگه

vb2

New member
بعد چون تعرفه ها واسه مردم ارزون میشه مطبهای خصوصی کساد میشه اوضاشون .و سیستم پرداخت هم کلا تغییر میکنه.قبلا طبق تعداد افراد بیماره که ویزیت میشن پرداخت بوده دیگه ولی تو این برنامه پرداخت بر اساس سلامته .از حق نگذریم چیزای خوبم داره هاااااااااااا ولی به نفع مردم به نفع ما کارمندا نه

karshenasgh

New member
من الان نظری ندارم. باید بزاریم شروع کنند بعد ببینیم قراره چی بشه!!!!!!!!!!

مثلاً قراره به ازای هر 10000نفر 3 تا رشته بهداشت عمومی وجود داشته باشه که با برآوردهایی که شده کلی نیرو کم دارن. از مرداد هم که قراره طرح را مثلاً اجراییش کنن، کسی میدونه قراره این کمبود نیروها رو چطوری تأمین کنن؟ قراره آزمون بگیرن یا همه رو جذب می کنن؟...

vb2

New member
ولی انگار ثبت نامیه و شروع شده حالا من شنبه زنگ میزنم مسئولش میپرسم میگم بهتون

shahram25

New member
سلام خوبید بچها؟به نظرم طرح خوبی هست.چون اگه به تجربه بریتانیا و دیگر کشورهای اروپایی نگاه کنید مشاهده خواهید کرد که اینچنین طرحی موفق بوده است.زمانی که شما فقط با یک تیم سرو کار دارید و تمام بیماری ها و و در کل پرونده پزشکی شما با یک کلیک به دست میاد پزشک شما به راحتی می تونه در تجویز هاش و نوع درمانش براساس گذشته خودت تصمیم بگیر و وضعی ما الان در کشور داریم نابسمان هست و هرکس هر جا که دلش خواست میره.در ضمن به دوستان بگم متاسفانه بیشتر پزشکان ما و دوستانی در اینجا جواب دادن به فکر درآمد هستن تا به فکر سلامت و رفاه مردم.و در ضمن در هر تیم 2تا روانشناس بالینی هم وجود دارن

karshenasgh

New member
آره! طرح خوبیه. اما تو ایران تا بخواد بیاد از نظر فرهنگی جا بیافته ما پیر می شیم ..... :riz277:

shahram25

New member
درسته وقت می بره امام بنظرتون نباید از یک جا شروع کنیم؟اگه 100 سال دیگه هم شروع کنیم اونموقع هم میگیم از لحاظ فرهنگی پس چرا از الان شروع نکنیم تا در چن سال اینده نتیجه بگیریم

SPIDER

New member
:eek:fftopic:تا این طرح را بیوفته امام زمان ظهور میکنه!!! :smiliess (15):

آخرین ویرایش:
بالا