تخمین رتبه

biosta

Well-known member
سلام بر عزیزان کنکوری
قبلا" نیز این مطالب رو در انجمن تخصصی آمار بیان کرده بودم
البته در اینجا عده ی بیشتری می توانند بخوانند امید هست که جوابگوی ابهامات عزیزانی که نمیدانند باشد
به نظر من شرکت کنندگان سیستم تخمین رتبه به تناسب از جامعه ی آماری شرکت کنندگان نیستند
بلکه این نمونه شرکت کنندگان سیستم تخمین رتبه کاملا" اریب هست
و با توجه به حجم بالای سیاهی لشگر کنکور از ایشان در این نمونه به تعداد کمی می باشند
پس نسبت نبندید که بخواهید رتبه تان رو در جامعه ی شرکت کنندگان با توجه به رتبه ای که سیستم ارائه میدهد بسنجید .

لازم به ذکر هست که اگر ظرفیت ها زیاد شده در نظر بگیرید که تعداد داوطلبان نیز حدود چهل در صد افزایش یافته اند
سختی یا آسانی سوالات نیز میتواند بر روی نمره ی تمامی داوطلبان تاثیر بگذارد و نهایتا" نمره آخرین فرد قبولی رو تغییر بده
پس چه بسا نمرات قبول شدگان سال قبل جهت تخمین رتبه گمراه کننده باشد
بهرحال بقول یکی از دوستان رتبه ای که شما در سیستم تخمین رتبه می آورید رتبه شما در بین تعدادی از درس خونهاو داوطلبان زرنگ است
که نیز بنظر میرسد افراد زرنگ به نسبت بیشتر در سیستم تخمین رتبه شرکت کنند تا از سیاهی لشگر کنکور که رقیب محسوب نمیشوند .
جسارت میکنم و برای برطرف شدن ابهامی که برای تخمین رتبه دارید می گویم اگر که رتبه شما بین 20 درصد اول شرکت کنندگان سیستم تخمین رتبه هست قبول هستید
این نظر من هست و می تواند در رشته های مختلف با توجه به نسبت کل شرکت کنندگان با ظرفیت پذیرش کمی تغییر کند
.اگر هم در بین 20 درصد نبودید برای قبولی ناامید نشوید این فقط یک نظر هست و برای رشته های مختلف این درصد میتواند متفاوت باشد

آخرین ویرایش:

سامان

New member
biosta بازم مثل همیشه کاملترین پاسخ رو دادی ازت ممنونیم:riz304:

princess

New member
خیلللللللللللللللیییییییییییییییییییی ممنون
فقط از کجا باید فهمید که بین 20% اول هستیم یانه:smiliess (11):

papilo

New member
پرنسس جان تو قسمت تخمین رتبت زده چند نفر شرکت کردن و رتبه خودت چند شده:bunnyearsmiley:

jo-boy

New member
خو اینجوری که ما باید نا امید باشیم 112 شرکت کننده و من نفر 30 !!

hjam

New member
سلام biosta
من ارشد انفورماتیک امتحان دادم نمرم 140 شده دوره های قبلی پایین ترین نمره فبولی 166 بوده
با توجه به سختی آزمون به خصوص تو درس زبان آیا احتمال قبولی وجود داره
الانم تو تخمین رتبه سایت از بین 119 نفر 43 هستم ظرفیت قبولی 52 نفر هست

biosta

Well-known member
پاسخ

سلام biosta
من ارشد انفورماتیک امتحان دادم نمرم 140 شده دوره های قبلی پایین ترین نمره فبولی 166 بوده
با توجه به سختی آزمون به خصوص تو درس زبان آیا احتمال قبولی وجود داره
الانم تو تخمین رتبه سایت از بین 119 نفر 43 هستم ظرفیت قبولی 52 نفر هست
سلام
تا بحال پیش نیامده که در رابطه با رتبه ی کسی و یا قبول شدن یا نشدن داوطلبی صریحا" جواب بدهم
اما چون سوال پرسیدید با توجه به اطلاعاتی که گذاشتید بایستی بگویم امیدی برای قبولی نیست
این نظر من هست و امید وارم اشتباه کرده باشم .
ضمنا" جهت اطلاع بایستی بگویم که هر سوال زبان در انفورماتیک به اندازه 1.5 سوال از دروس دیگر ارزش داره .

بالا