انتخاب شهر در قبولی آزمون ارشد چقدر موثر است؟

سامان

New member
لطفا در مورد این موضوع به هم کمک کنیم فقط تا شنبه وقت داریم یعنی 91/4/17[/siz:33:

biosta

Well-known member
سلام بر عزیزان کنکوری
دقیقا" مطلب زیر را چند وقت پیش در یک پست بیان کرده بودم امیدوارم که مفید باشد.

برای عده ی اندکی که نمیدانند بایستی بگویم که بررسی وضعیت داوطلبان همچون ورودی دانشگاههای دولتی هست
کسی که بالاترین نمره رو داره اولین کسی هست که سیستم وزارت بهداشت وضعیتش رو مشخص میکنه
تا این که میرسد به نفر n ام اگر این شخص فقط 3 شهر رو انتخاب کنه و قبل از این که سیستم بخواهد وضعیت این داوطلب رو تعیین کنه
ظرفیت این 3 شهر توسط اشخاصی که نمره ی بالاتری " یعنی رتبه ی کمتری " داشتند پر بشه انگاه فرد n ام قبول نمیشه
بعد نوبت فرد n+1 هست که وضعیتش مشخص بشه این فرد 4 شهر رو انتخاب نموده 3 شهر بوسیله ی داوطلبان با نمره ی بالا تر از او پر شده
و یکی از این 4 شهر هنوز پر نشده پس این داوطلب n+1 با نمره ی کمتر از داوطلب n قبول میشه
و داوطلب n با نمره ی بیشتر قبول نمیشه چون شهر چهارم رو انتخاب نکرده .
این فقط یک مثال هست برای آشنایی با سیستم بررسی وضعیت داوطلب .
لازم به ذکر هست دانشگاههایی که تقریبا در یک سطح هستند تقریبا" با هم پر میشوند.
اگر برایتان چندان مهم نیست کجا قبول شوید می توانید تمامی شهر ها رو با اولویتی که خودتان می دانید انتخاب نمایید .
سلامت شاد و موفق باشید:rolleyessmileyanim:.
:auizz3ffy9vla57584x

mohsen_rok

New member
سلام بر عزیزان کنکوری
دقیقا" مطلب زیر را چند وقت پیش در یک پست بیان کرده بودم امیدوارم که مفید باشد.

برای عده ی اندکی که نمیدانند بایستی بگویم که بررسی وضعیت داوطلبان همچون ورودی دانشگاههای دولتی هست
کسی که بالاترین نمره رو داره اولین کسی هست که سیستم وزارت بهداشت وضعیتش رو مشخص میکنه
تا این که میرسد به نفر n ام اگر این شخص فقط 3 شهر رو انتخاب کنه و قبل از این که سیستم بخواهد وضعیت این داوطلب رو تعیین کنه
ظرفیت این 3 شهر توسط اشخاصی که نمره ی بالاتری " یعنی رتبه ی کمتری " داشتند پر بشه انگاه فرد n ام قبول نمیشه
بعد نوبت فرد n+1 هست که وضعیتش مشخص بشه این فرد 4 شهر رو انتخاب نموده 3 شهر بوسیله ی داوطلبان با نمره ی بالا تر از او پر شده
و یکی از این 4 شهر هنوز پر نشده پس این داوطلب n+1 با نمره ی کمتر از داوطلب n قبول میشه
و داوطلب n با نمره ی بیشتر قبول نمیشه چون شهر چهارم رو انتخاب نکرده .
این فقط یک مثال هست برای آشنایی با سیستم بررسی وضعیت داوطلب .
لازم به ذکر هست دانشگاههایی که تقریبا در یک سطح هستند تقریبا" با هم پر میشوند.
اگر برایتان چندان مهم نیست کجا قبول شوید می توانید تمامی شهر ها رو با اولویتی که خودتان می دانید انتخاب نمایید .
سلامت شاد و موفق باشید:rolleyessmileyanim:.
:auizz3ffy9vla57584x

واقعا کامل توضیح دادی
مرسی biosta

masi

New member
salam
akhe yadame parsal bad az elame natayej ye etelaiei dadan mabni bar inke agar kasi rotbash az rotbeyeakharin farde ghabul shode kamtare va ghabul nashode,dalilesh entekhabe na monasebe daneshgahe.
ke in mozu koli soal shode bud ke ghazie in etelaie chi bude,chon avalin bari bud ke hamchin etelaiei midadan !
albate vazeh o maghule ke paziersh hamintori bashe ke BIOSTA goftan :)

biosta

Well-known member
salam
akhe yadame parsal bad az elame natayej ye etelaiei dadan mabni bar inke agar kasi rotbash az rotbeyeakharin farde ghabul shode bishtar va ghabul nashode,dalilesh entekhabe na monasebe daneshgahe.
ke in mozu koli soal shode bud ke ghazie in etelaie chi bude,chon avalin bari bud ke hamchin etelaiei midadan !
albate vazeh o maghule ke paziersh hamintori bashe ke BIOSTA goftan :)

تشکر از بیان این مطلب

خواهش میکنم که فارسی تایپ کنید دیگر که خودتان با چند دلیل می دانید چرا.:65d6a5d6s::riz277:
تا آنجا که بنده میدانم منظور از این اطلاعیه این بوده که شخصی با نمره بالاتر از نمره ی آخرین فرد قبولی اگر که تمامی انتخاب های ممکنه را انتخاب نکنه
(شهر A را انتخاب نکرده )چه بسا در شهر هایی که انتخاب نکرده(شهرA) می توانسته قبول بشود که بعلت عدم انتخاب این شهر قبول نشده .

آخرین ویرایش:

سامان

New member
ببخشید من میخوام فردا سه شهر انتخابیمو که به ترتیب اول مشهد دوم سبزوار وسوم گناباد بوده عوض کنم و ابتدا گناباد رو که یکم محرومتر به عنوان انتخاب اولم بیارم به نظر شما این کارو بکنم لطفا را هنماییم کن ممنونت میشم biosta:thanks:

arefe

New member
سلام بیوستا خوبی .منم مثه تو امار زیستی هستم به نظرت هر دانشگاهی توی هر شهری ارزش رفتن داره؟یا اینکه فقط دانشگاههای مثل شیراز یا تهران یا اصفهان .برا رشته ما؟من امتیازم 118 شده به نظرت فردا فقط دانشگاههای معتبر بزنم یا همه شهرا؟به نظرت ارزش داره یه سال دیگه صبر کنم ولی یه دانشگاه معتبر قبول شم یا اینکه سطح علمی همه دانشگاهها یکی و فرقی نداره؟اگه راهنماییم کنی ممنون می شم

biosta

Well-known member
ببخشید من میخوام فردا سه شهر انتخابیمو که به ترتیب اول مشهد دوم سبزوار وسوم گناباد بوده عوض کنم و ابتدا گناباد رو که یکم محرومتر به عنوان انتخاب اولم بیارم به نظر شما این کارو بکنم لطفا را هنماییم کن ممنونت میشم biosta:thanks:
سلام آقا سامان بنظرم بدانید که جواب من به سوال شما نه هست و بیشتر برای اطمینان این سوال را پرسیده اید
اگر که برایتان مهم است که مشهد قبول شوید مشهد را در اولویت جلو تر بگذارید یعنی ترتیبی که بیان کردید را تغییر ندهید
اگر ترجیح می دهید گناباد قبول شوید تا مشهد خوب اول گناباد رو انتخاب کنید !!
موفق باشید

biosta

Well-known member
پاسخ

سلام بیوستا خوبی .منم مثه تو امار زیستی هستم به نظرت هر دانشگاهی توی هر شهری ارزش رفتن داره؟یا اینکه فقط دانشگاههای مثل شیراز یا تهران یا اصفهان .برا رشته ما؟من امتیازم 118 شده به نظرت فردا فقط دانشگاههای معتبر بزنم یا همه شهرا؟به نظرت ارزش داره یه سال دیگه صبر کنم ولی یه دانشگاه معتبر قبول شم یا اینکه سطح علمی همه دانشگاهها یکی و فرقی نداره؟اگه راهنماییم کنی ممنون می شم
سلام
نه من و نه هیچ کس دیگری نمیتواند صریحا"بگوید اینجا رو انتخاب کنید اونجا رو انتخاب نکنید
تصمیم نهایی باشماست چون زندگی شماست و آینده ی شماست
شرایط داوطلبان با یکدیگر متفاوت هست نگاه ها متفاوت هست بنابرین داوطلبان تصمیمات متفاوتی می گیرند
یک داوطلب مقطع لیسانس که خیز برای دکتری برداشته خوب موفق تر خواهد بود اگر که ارشد را در یک دانشگاه معتبر تر بگیرد
به جندین دلیل پس شاید ترجیح دهد برای سال بعد صبر کند .
حال یک داوطلب دیگر تصمیم به قبولی در ارشد را دارد و در حال حاضر مقطع دکتری برایش مهم نیست
داوطلبی به علت شرایط خانوادگی که دارد نمیتواند هر جایی را انتخاب نماید
داوطلب دیگری ترجیح می دهد 3 تا بازه 4 -5 ماه برود شهرستان "ترم آخر که پروژه هست "
تا این که یک سال دیگر خودش را برای دو ساعت و نیم جلسه کنکور آماده کند که بسا نتواند همچون سال قبل عملکرد داشته باشد .
پس تصمیم نهایی با خود شماست .
من که شخصا" ترجیح می دهم امسال قبول شوم هر جا که شده تا این که یک سال دیگر کنکور بدهم
چه بسا افرادی ترجیح بدهند شهر مورد نظرشان قبول شوند حتی اگر سال دیگر لازم باشد کنکور بدهند
این نظر من هست که برای چند سال آینده هر سال با افزایش تعداد داوطلبان کنکور ارشد مواجه هستیم
در حالی که به نظرمن اصلا" سال دیگر یا سال های بعد با این افزایش ظرفیت پذیرش که امسال بود مواجه نخواهیم شد .
بعنوان یک دوست می گویم فکر کنید و با مشورت از خانواده تصمیم بگیرید .

vitamin

New member
سلام يچه ها نظرتون در مورد شهر هايي كه مركز استان نيستند چيه انتخاب كنيم ؟ ارزش داره ؟

*nurse

New member
سلام من واقعا نمیدونم سطح دانشگاه های مربوط به رشته من در چه حدیه تهران یا شیراز یزد چطوره کمکم کنید

yana

New member
سلااام کجا نوشته انتخابامونو میتونیم تغییر بدیم؟؟؟؟؟فعلا که سایت سنجش چیزی نگذاشته.......

واسه همه رشته هاست این تغییر انتخاب؟؟؟

سامان

New member
البته یانا راست میگه منم شک دارم بشه این کارو انجام داد کسی هست که در این مورد راهنمایی کنه؟؟ ممنون میشم

سامان

New member
ویرایش شروع شد

بچه ها ویرایش شروع شده میتونید از همین الان انجام بدید ضمنا شهرهای انتخابی قبلیتونم میتونید ویرایش کنید

نفس

New member
دوستان عزیز اون قانون که بیوستا لطف کردن و توضیح دادن از لحاظ منطقی درسته ولی حقیقت چیز دیگه است...مثلا...من واسه کارشناسی رتبه 234داشتم انتخاب اولم رو اهواز زدم...ولی کرمان انتخاب آخر قبول شدم..قبل از کرمان که دانشگاه تیپ یک بودهمه شهرهای دیگه رو هم زدم...جالب اینجاست که رتبه 450و500اهواز قبول شده بودن...اگه اونطوره که بیوستا گفتن باید رتبه های بهتراز من اهواز قبول شده باشن که واسه من جا نبوده و منطقی هم بوده ولی دیدیم که اینجور نبود...واقعامسخره نیست...پس اصلا نمیشه حساب کرد که واسمون چه خوابی دیدن.!!!

mohsen_rok

New member
دوستان عزیز اون قانون که بیوستا لطف کردن و توضیح دادن از لحاظ منطقی درسته ولی حقیقت چیز دیگه است...مثلا...من واسه کارشناسی رتبه 234داشتم انتخاب اولم رو اهواز زدم...ولی کرمان انتخاب آخر قبول شدم..قبل از کرمان که دانشگاه تیپ یک بودهمه شهرهای دیگه رو هم زدم...جالب اینجاست که رتبه 450و500اهواز قبول شده بودن...اگه اونطوره که بیوستا گفتن باید رتبه های بهتراز من اهواز قبول شده باشن که واسه من جا نبوده و منطقی هم بوده ولی دیدیم که اینجور نبود...واقعامسخره نیست...پس اصلا نمیشه حساب کرد که واسمون چه خوابی دیدن.!!!

جالب ها...
ولی من سال 88 با رتبه 180 واسه کارشناسی همون جایی که باید و متناسب با رتبه ام بود قبول شدم همون جور که بیوستا گفت.

aohm

New member
سلام
نه من و نه هیچ کس دیگری نمیتواند صریحا"بگوید اینجا رو انتخاب کنید اونجا رو انتخاب نکنید
تصمیم نهایی باشماست چون زندگی شماست و آینده ی شماست
شرایط داوطلبان با یکدیگر متفاوت هست نگاه ها متفاوت هست بنابرین داوطلبان تصمیمات متفاوتی می گیرند
یک داوطلب مقطع لیسانس که خیز برای دکتری برداشته خوب موفق تر خواهد بود اگر که ارشد را در یک دانشگاه معتبر تر بگیرد
به جندین دلیل پس شاید ترجیح دهد برای سال بعد صبر کند .
حال یک داوطلب دیگر تصمیم به قبولی در ارشد را دارد و در حال حاضر مقطع دکتری برایش مهم نیست
داوطلبی به علت شرایط خانوادگی که دارد نمیتواند هر جایی را انتخاب نماید
داوطلب دیگری ترجیح می دهد 3 تا بازه 4 -5 ماه برود شهرستان "ترم آخر که پروژه هست "
تا این که یک سال دیگر خودش را برای دو ساعت و نیم جلسه کنکور آماده کند که بسا نتواند همچون سال قبل عملکرد داشته باشد .
پس تصمیم نهایی با خود شماست .
من که شخصا" ترجیح می دهم امسال قبول شوم هر جا که شده تا این که یک سال دیگر کنکور بدهم
چه بسا افرادی ترجیح بدهند شهر مورد نظرشان قبول شوند حتی اگر سال دیگر لازم باشد کنکور بدهند
این نظر من هست که برای چند سال آینده هر سال با افزایش تعداد داوطلبان کنکور ارشد مواجه هستیم
در حالی که به نظرمن اصلا" سال دیگر یا سال های بعد با این افزایش ظرفیت پذیرش که امسال بود مواجه نخواهیم شد .
بعنوان یک دوست می گویم فکر کنید و با مشورت از خانواده تصمیم بگیرید .

سلام. روي چه حسابي ميگيد سال بعد با افزايش ظرفيت مواجه نيستيم؟؟؟
از جاي خاصي اطلاع داريد يا حدس شخصيه؟
اينطور كه آمار ظرفيتها نشون ميده هر سال درصدي از افزايش ظرفيت وجود داره

بالا