تبادل نظر در مورد منابع درسی و تستی برای آزمون کارشناسی به پزشکی

a_67

New member
با سلام خدمت دوستان

هدفم از ارسال این پست با این عنوان، اینه که در پست های قبلی بیشتر در مورد شرایط شرکت در آزمون و ... بحث شده ولی این موارد برای کسانی که واقعاً قصد شرکت و موفقیت در این آزمون رو دارن؛ با اینکه لازمه ولی کافی نیست.
به نظرم آنچه که بیش از هر چیزی مهمه اینه که منابع درسی و تستی، همراه با یه زمانبندی معقول، مطالعه بشن.
برای همین هم از دوستان می خوام که هر کس نظرش رو در مورد تک تک منابع درسی بگه. این نظرات می تونه شامل این موارد باشه:

1- مطمئناً لازم نیست که تمام موضوعات هر کتاب مطالعه بشه. هر کسی که در مورد بخش های اساسی و مهم و لازم هر درس( مینیمم اطلاعات لازم برای مطالعه هر درس) اطلاع داره، راهنمایی کنه.
2- بهترین ترتیب مطالعه برای درسا چیه؟ (از اونجا که بعضی درسا پیش نیاز درسای دیگه هستن و این که در این آزمون ضرایب درس ها متفاوته، پس تصمیم در مورد ترتیب مطالعه خیلی مهمه.)

با تشکر از وقتی که صرف خوندن این پست کردید.:thanks:
منتظر نظرات ارزشمندتون هستم.
:ad54ad:

آخرین ویرایش:

Proteus

New member
منم كاملا با شما موافقم . منم تصميم دارم براي اين آزمون بخونم اما نميدونم از كجا بايد شروع كنم ؟؟؟؟؟؟؟؟:33: حتي مطمئن نيستم اين آزمون تا دو ، سه سال ديگه هم برگزار ميشه يا نه ؟؟؟؟ لطفا هر كسي اطلاعات جامعي از اين آزمون داره كمكمون كنه .

matinfarabi

New member
[]manam khali doust daram ke in azmuno sherkat konam!faqat nemidunam az koja shoru konam o chetori!
sharaytesho ke khundam madrake toefle ham mikhad.
be nazaretun mishe dar arze 4_5 mah toefle begirim?]]

a_67

New member
[]manam khali doust daram ke in azmuno sherkat konam!faqat nemidunam az koja shoru konam o chetori!
با سلام
در مورد مدرک زبان:
قرار نیست که حتماً تافل برای این آزمون بگیرید. شما می تونید در امتحان مربوط به IELTS با حد نصاب 6 و MCHE با حد نصاب 50 شرکت کنید. به نظر من اگه می خواین صرفاً به عنوان یکی از شرایط شرکت در آزمون کارشناسی به پزشکی، مدرک زبان بگیرید؛ برید دنبال MCHE که هر ماه برگزار میشه و هزینه ی شرکت در این امتحان نسبت به بقیه (تافل و ایلتس) به صرفه تره.(40 هزار تومن در مقابل حداقل 200- 300 هزار تومن). از طرفی قبول شدن در این امتحان هم ساده تر از بقیه(تافل و ایلتس) هست و اگه خودتون کمی تلاش کنید بدون نیاز به کلاس خاصی، می تونید موفق بشید.
در ضمن بهتره که وقت تون رو صرف گرفتن مدرک زبان نکنید چون می تونید بدون اون هم در آزمون کارشناسی به پزشکی ثبت نام و شرکت کنید چون( از داوطلباني كه شرايط ورود به دوره را كسب كرده ولي مدرك زبان ندارند به طور مشروط ثبت نام به عمل آمده و بايد تا قبل از آزمون جامع علوم پايه مدرك مذكور را ارائه كنند، در غير اينصورت از ادامه تحصيل منع خواهند شد.)
اطلاعات بیشتر و کامل تر در سایت معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران:
معاونت آموزشي

goldan

New member
به نظر من شما که وقت ندارید(البته اگه الان ترم آخر هستید)بهتره تمام تلاشتونو روی قبولی متمرکز کرده وبعد از قبولی مدرک زبانتونو بگیرید.

Proteus

New member
من سال دوم هستم و ميخوام دو سال ديگه تو اين آزمون شركت كنم اما شنيدم ممكنه ديگه برگزار نشه چون از اول هم قرار بوده دو ، سه دوره برگزار شه . حالا نميدونم چيكار كنم ؟؟؟؟؟؟ ميشه روي اين آزمون حساب باز كرد يا نه ؟؟ اگه كسي اطلاع دقيقي داره كمكم كنه .

Proteus

New member
كسي راجع به مصاحبه و آزمون شناختي اين آزمون اطلاعي داره ؟؟؟؟؟؟ تو مصاحبه اش چه سوالايي ميپرسن ؟؟؟؟؟

nooor

New member
تو مصاحبه متن زبان بايد بخوني و ترجمه كني.از انگيزت ميپرسن واينكه تا به حال مقاله يا كار تحقيقاتي انجام دادي يا نه .همش همين

Proteus

New member
كسي نيست كه موافق باشه گروهي شروع به خوندن كنيم ؟؟؟؟؟؟؟:smilies-azardl (181

matin

New member
سلام matin خوب هستید؟
nmb و من برنامه مطالعه مون رو از مرداد ماه شروع می کنیم. قراره یک ماه رو آناتومی بخونیم (اگه بشه می خوایم تمومش کنیم.) اول قراره آناتومی تنه رو بخونیم...
خوشحال میشیم که با شما هم گروه بشیم.

شما سال آخری هستین ؟؟!!! من یه سال دیگه دارم
من از فیزیو شروع میکنم چون تو علوم پایه تسلط دارم روش میخوام سریع تموم کتم بعد برسم به آنا ....

goldan

New member
معمولا کسی که بخواهد بخوند سرشو می اندازه پایین می خونه و کاری به کار کسی نداره البته اگر بخوان هست
c
che jaleb shoma mesle maman babaha harf mizanid. be nazare man goroohi khoobe vali be sharti ke adam tamam vaghtesho sarfe internet nakone.injuri behtar mishe ba moshkelati ke dar tool dars khoondan barkhord mikonim kenar biaym

waria

New member
سلام متین میشه بگین شرایط شرکت تو ازمون پزشکی چیه؟

hadis90

New member
با زم سلام به دوست عزيزم نور...:thumbsupsmileyanim:
مي دانيد خيلي از ما الان بين دوراهي هاي ارشد وكارشناسي به پزشكي مونديم آخه ارشد خواندن منابع كمتري مي خواد كه حداقل تا الان خوانديمشون ولي اين آزمون منابعش يه طوريه...
پس حق داريم اگه يكم ازتون توضيح بخواهيم و شمام اگه لطف كنيد بگيد خودتون چه طور از اون جزو ها استفاده كردين وفقط اونا رو خواندين يا نه واسه ارشدم خوادني ..
باور كنيد ه سوالاي ذهن خيلي ها رو جواب دادين.........
........................بازم بابت همه راهنمايي هاتون سپاس ....................

nooor

New member
حدیث جان این سوالو من نمیتونم جواب بدم.من نمی تونم به شما توصیه کنم فوق بخونید یا پزشکی.این یه مسئله کاملا شخصیه.اینو بدون که اول باید تکلیفت با خودت روشن باشه که چه کنکوری رو با توجه به همه جوانب میخوای شرکت کنی بعد راجع به منابعش اطلاعات کسب کنی.تو هنوز تردید داری

nooor

New member
تغذیه بیوشیمی و فیزیو و زبان که منابع ارشد بود دقیقا تو این کنکور از همون منابع اورده شده.پس در صورت خوندن درسای کنکور پزشکی چیزیو از دست نمیدی

Proteus

New member
سلام . با توجه به اينكه حجم كتابا خيلي زياده به نظرتون اگه فقط جزوه هاي جهاد و درسنامه و تست مير رو بخونيم ميشه اميدوار به قبولي بود ؟؟؟
راستي ميشه اسم كامل اين كتاب درسنامه رو كه ازش صحبت ميشه بگيد . چند جلده ؟

a_67

New member
salam bacheha,nemidonamchera aslan nemitonamshoro konam
با سلام
راهش اینه که خودتون رو مجبور کنید به درس خوندن(با هر روشی که به ذهنتون میرسه)، بعد از یه مدت، اتوماتیک وار می بینید که دارید درس می خونید.

jonothan

New member
با سلام
راهش اینه که خودتون رو مجبور کنید به درس خوندن(با هر روشی که به ذهنتون میرسه)، بعد از یه مدت، اتوماتیک وار می بینید که دارید درس می خونید.
shoma ta hala in azmono sherkat kardid?chejori bode?sakht bode?

masoud13

New member
بچه ها فکر میکنم اگه علاقه باشه مشکلی نسیت،من 3 نفرو میشناسم که بدون کنکور استریت شدن واسه ارشد اما دارن واسه این ازمون میخونن پس حتما یه چیزی هست دیگه

بالا