رفع اشکالات شما از کتاب لزگی

Gilda

New member
بچه ها اینجا سوالاتی که داریم از کتاب لزگی را بپرسیم تا بقیه که بلد هستن کمک کنن و جواب بدن.

سوال اول را خودم می پرسم.
متن پنجم از آزمون سال 83-82 سری بعد از ظهر خیلی سخته و من کلا نمی فهمم چی میگه.لطفا راهنمایی کنید به طور کامل.
با تشکر

Gilda

New member
سوال اولم را که کسی جواب نداد.
اگر این یکی را کسی بلد هست جواب بده لطفا.
پاراگراف دوم از متن چهارم مهارت هشتم.

Ar@m

New member
ج سوال اول؛بیشترراجع ب جنگ جهانی دوم واثراتش روی کشورای پیشرفته وچگونگی مواجه دولت این کشورا باعوارض ونتایج پیش اومده بحث میکنه؛ترجمه متن:
دربیشترکشورهای پیشرفته بعدازجنگ جهانی دوم؛تفکرشایعی درموردنیازب توسعه مخارج عمومی وبالابردن وابستگی ب بخش دولتی بوجودآمده؛این تفکربراساس این دیدگاه است ک مداخله دولتهای بزرگتربهتراست واین تنهاراه دست یافتن ب اهداف اقتصادی واجتماعی معین شده است؛اماازدهه1970ارزش این دیدگاه زیرسوال رفته؛نه تنهاتردیدی درخصوص امکان افزایش مخارج عمومی وجودنداردبلکه آگاهی ازپیامدهای مالی نامطلوب وجانبی تهیه بودجه برای این هزینه هانیزافزایش یافته؛بویژه اخیراتاکیدروی جنبه های ساختاری طرحهای اقتصادی خطرات ناشی ازایجادبی علاقگی برای رشدی ک میتواندازتلاشهای دولت برای انجام بیشترآنهابوجودآیدرامشخص میکند؛این ازجمله سایردلایلیست ک نتیجه آن تفکرسیاستمداران درکاستن رشدمخارج دولت وحتی کاهش سطح آن میباشد
امیدوارم مثمرثمرباشه؛باآرزوی موفقیت

Gilda

New member
ج سوال اول؛بیشترراجع ب جنگ جهانی دوم واثراتش روی کشورای پیشرفته وچگونگی مواجه دولت این کشورا باعوارض ونتایج پیش اومده بحث میکنه؛ترجمه متن:
دربیشترکشورهای پیشرفته بعدازجنگ جهانی دوم؛تفکرشایعی درموردنیازب توسعه مخارج عمومی وبالابردن وابستگی ب بخش دولتی بوجودآمده؛این تفکربراساس این دیدگاه است ک مداخله دولتهای بزرگتربهتراست واین تنهاراه دست یافتن ب اهداف اقتصادی واجتماعی معین شده است؛اماازدهه1970ارزش این دیدگاه زیرسوال رفته؛نه تنهاتردیدی درخصوص امکان افزایش مخارج عمومی وجودنداردبلکه آگاهی ازپیامدهای مالی نامطلوب وجانبی تهیه بودجه برای این هزینه هانیزافزایش یافته؛بویژه اخیراتاکیدروی جنبه های ساختاری طرحهای اقتصادی خطرات ناشی ازایجادبی علاقگی برای رشدی ک میتواندازتلاشهای دولت برای انجام بیشترآنهابوجودآیدرامشخص میکند؛این ازجمله سایردلایلیست ک نتیجه آن تفکرسیاستمداران درکاستن رشدمخارج دولت وحتی کاهش سطح آن میباشد
امیدوارم مثمرثمرباشه؛باآرزوی موفقیت

مرسی آرام جان متشکرم که وقت گذاشتی و منو راهنمایی کردی.
چقدر این متن واقعا سخته!
مرسی

karshenasgh

New member
چرا داره دوست جون.
از The first instance تا defeat in 1881

پس چرا من نمی بینم!
توی کتاب من، مهارت 8 (لغات) از صفحه 157 شروع میشه و به صفحه 163 ختم میشه. متن چهارم هم میشه صفحه 161 که کلاً یه پاراگرافه و با nearly all chemical شروع میشه و با in biological system تموم میشه و نشونی که تو دادی توش نیست!!!

Gilda

New member
پس چرا من نمی بینم!
توی کتاب من، مهارت 8 (لغات) از صفحه 157 شروع میشه و به صفحه 163 ختم میشه. متن چهارم هم میشه صفحه 161 که کلاً یه پاراگرافه و با nearly all chemical شروع میشه و با in biological system تموم میشه و نشونی که تو دادی توش نیست!!!

والله مهارت هشتم من از صفحه 155 شروع میشه و متن چهارمم با Mineral King شروع میشه.کتاب من چاپ دوم 1388 هست شاید مال شما جدیدتر باشه!

karshenasgh

New member
والله مهارت هشتم من از صفحه 155 شروع میشه و متن چهارمم با Mineral King شروع میشه.کتاب من چاپ دوم 1388 هست شاید مال شما جدیدتر باشه!

بلاخره پیداش کردم. باشه! من هنوز این متن رو نخوندم. سعی ام رو می کنم اگه تونستم بفهمم چی میگه بهت خبر میدم. لطفاً بچه هایی که زبانشون قوی تره هم بیان کمک کنن...

reihoon

New member
bacheha kasi mitune ino vasam mani kone?

the treatment to be given to a water use for drinking purposes

DNA.2013

New member
معنی این چی میشه؟

taking conception rather than birth as the start of the lifespan is useful

iraj1

New member
سلام من کلاس دکتر لزگی میرم اگه سوالی یا اشکالی دارید بگید ازش بپرسم
سلام خدا خیرتون بده من تازه شروع کردم و مهارت سوم هستم هنوز.یه تعدادی از متن ها یا سوالات لغت جواب نداره. راهی هست که جواب ها رو بتونیم پیدا کنم؟؟؟
مثلا صفحه 53 و 54 سوال 1 تا 5 یا صفحه 60 سوال 4 جوابشون چی میشه؟؟
اگه بتونید کمکم کنید ازتون ممنون میشم اگه در کتابتون ندارید بهم بگین تا تایپ کنم سوالات رو

parsa90

New member
سلام دوستان یه سوال داشتم
سوال 32 بخش مهرت لغت مربوط به مهارت چهارم: اگه میشه معنی کنید
ممنون
اینم سوالش:
it is essential that nursing care should be.......to the different needs and abilities of children of different ages
1: designed
2: tailored
3: patterned
4: outlined

majede

New member
سلام دوستان یه سوال داشتم
سوال 32 بخش مهرت لغت مربوط به مهارت چهارم: اگه میشه معنی کنید
ممنون
اینم سوالش:
it is essential that nursing care should be.......to the different needs and abilities of children of different ages
1: designed
2: tailored
3: patterned
4: outlined

ضروریست که مراقبت های پرستاری باید متناسب با نیاز های مختلف و توانایی ها(مهارتهای) کودکان در سنین مختلف باشد.
پاسخ گزینه ی 2

parsa90

New member
یه سوال اگه میشه کمک کنید تو تشخیص گزینه ها
سوال 11 بخش تمرین اصطلاحات حرف اضاغه مهارت 6
the clerck had to........his conversation in order to wait an a costomer
1: break in
2: braek out
3: break off
4: break down

Leyenda

Well-known member
یه سوال اگه میشه کمک کنید تو تشخیص گزینه ها
سوال 11 بخش تمرین اصطلاحات حرف اضاغه مهارت 6
the clerck had to........his conversation in order to wait an a costomer
1: break in
2: braek out
3: break off
4: break down

گزینه 3 میشه...

معنی عامیانه ی ! جمله: منشی مجبور بود برای خدمت رسیدن به ی مشتری،مکالمه خودش رو قطع کنه ...

Wait on= خدمت کردن
break in = در میان صحبت کسی دویدن
break out = شیوع یافتن
break off = قطع کردن
break down = فرو ریختن

بالا