کی حس میکنه خیلی مخ مولکولیه به این سوالم جواب بده

• نویسنده موضوع elah
  • تاریخ شروع
E

elah

Guest
چرا در پروکاریوتها متیونین اغازی فرمیله میشه ولی در یوکاریوتها فرمیله نمیشه؟؟؟ :21:

E

elah

Guest
ابی جون من گل پسر:4d564ad6: بابا اخر تواضع:motat:

storm

New member
سلام

یه چیزایی در جواب سوالتون میدونم اما اولش بگم حس نمی کنم مخ مولکولیم به خاطر همین خواستم جواب ندم آخه گفتم شاید شرط اینکه بخوای جواب بدی اینکه مخ مولکولی باشی اما خوابم نمی برد گفتم بتایپم .
خودتون می دونید که تنها یک اسید آمینه ، اسید آمینه آغاز فرایند ترجمه س (البته نه همیشه) اونم متیونینه حالا به خاطر شناسایی کدون متیونین آغازی از کدون متیونین های داخلی رشته ، پرو کاریوت ها و یوکاریوت ها دو تا روش متفاوت دارن .
پروکاریوت ها دو نوع tRNA برای حمل متیونین دارن tRNAfmet و tRNAmmet . در tRNAfmet یا tRNA آغازگر که مسئول شناسایی کدون آغاز هستش پس از بارگیری متیونین با واکنش فرمیلاسیون گروه فرمیل روی گروه آمینی آزاد متیونین قرار میگیره (آنزیم ترانس فرمیلاز ) و ملکول N –فرمیل – tRNA رو شکل میده . tRNAmmet مسئول تشخیص رمزهای AUG در موقعیت های داخلیه و فقط به رمزهای AUG داخلی پاسخ میده و دارای متیونین فرمیله نیست. در مجموعه آغازین زیر واحد کوچک به تنهایی به mRNA متصل میشه و رمز آغازین که درون قسمتی از جایگاه P قرار گرفته ، توسط زیر واحد کوچک حمل میشه ، تنها tRNA آغاز گر می تونه به داخل جایگاه p وارد بشه چون گروه فرمیل روی متیونین فرمیله ویژگی هستش که فاکتور آغازگر IF2 اون رو باز شناسی می کنه . اما در یوکاریوت ها برخلاف پروکاریوت ها تنها یک نوع tRNA حمل کننده متیونین وجود داره و شناسایی اولیه توسط مکانیسم های دیگری هستش و نیازی به متیونین فرمیله نیست . اما دیگه حس تایپیدن ندارم که توضیح بدم حالااگه خواستین ادامه شو میگم.

بالا