پژوهش

epi_info

New member
از دوستان علاقمند به تحقیق کسی اینجا نیست؟ خصوصا ارشد و دکترا. :13:

negar91

New member
از دوستان علاقمند به تحقیق کسی اینجا نیست؟ خصوصا ارشد و دکترا. :13:
متاسفانه ما عضوی که ارشد یا دکترا تغذیه باشه اینجا نداریم اما علاقمند به پژوهش داریم خودممممممممممممممممممممممممممممم:j58r36j3gcr4suxymup

karshenasgh

New member
من لیسانس بهداشت عومی هستم. اما به شدت به فعالیتهای تحقیقاتی علاقه مندم. چطور مگه؟!!!!!!!!!!!...........

karshenasgh

New member
در مورد متاآنالیز چیزی می دونید؟

تاحدودی!...
.
.
.
اگر اشتباه نکنم...
- متاآنالیز یعنی فرا تحلیل.
- روش های اماری است که سعی می کند اطلاعات بدست آمده در مرور ساختار یافته را تعریف نموده و نتیجه گیری مبتنی بر مستندات ارائه نماید.
- به کار بردن نتایج پژوهش های انجام شده و نظریه های صورت بندی شده در عمل
- پژوهشگر با ثبت ویزگی ها و یافته های توده ای از پژوهش ها در قالب مفاهیم کمی آنها را آماده استفاده از روش های نیرومند آماری می کند.
- مهارتی است که در آن روش های آماری و ریاضی استفاده می شود و درباره کیفیت تحقیق پیش داوری نمی شود.
- ابتدا اطلاعات از منابع اولیه استخراج، سپس با یکدیگر ترکیب، سرانجام یک کل جدید حاصل می شود.
- واحد تجزیه و تحلیل(نمره) از مطالعه گرفته می شود نه از آزمودنی.
- فراتحلیل، تحلیل تحلیل هاست. به این معنی که از طریق تحلیل اولیه ( تحلیل مقدماتی داده ها) به تحلیل ثانویه (تحلیل مجدد داده ها) می پردازد.
- اصل اساسی و عملی در این روش عبارت است از ترکیب نتایج تحقیقات مختلف و استخراج نتایج جدید و منسجم و حذف آنچه که موجب سوگیری در نتایج نهایی می شود.
.....
درست گفتم؟!
چطور مگه؟!.....:33:

آخرین ویرایش:

hadis90

New member
slm......
دوستان اهل تحقیق و پژوهش ...
منم هستم البته من کارشناسی می خوانم در حال حاضر ...
ولی اگه بتونم کاری کنم خوشحال میشم..........

epi_info

New member
اگه یه سوال تحقیق درست حسابی پیدا کنید میتونیم با انجام یه مطالعه متاآنالیز اونو تو بهترین ژورنال های علمی چاپ کنیم. البته سوال تحقیق باید بحث برانگیز باشه و بین محققا تو دنیا اختلاف نظر وجود داشته باشه روش تا ما بایه متاآنالیز همه رو به اجماع برسونیم. من حاضر کمک کنمو هم آنالیز و هم طراحی مطالعه رو بلدم. حالا اگه سوال تحقیق بدرد بخوری دارین بگید تا بررسی کنیم ببینیم چه میشه کرد.
البته این کار وقت گیره و حوصله بالایی رو می طلبه.

negar91

New member
اگه یه سوال تحقیق درست حسابی پیدا کنید میتونیم با انجام یه مطالعه متاآنالیز اونو تو بهترین ژورنال های علمی چاپ کنیم. البته سوال تحقیق باید بحث برانگیز باشه و بین محققا تو دنیا اختلاف نظر وجود داشته باشه روش تا ما بایه متاآنالیز همه رو به اجماع برسونیم. من حاضر کمک کنمو هم آنالیز و هم طراحی مطالعه رو بلدم. حالا اگه سوال تحقیق بدرد بخوری دارین بگید تا بررسی کنیم ببینیم چه میشه کرد.
البته این کار وقت گیره و حوصله بالایی رو می طلبه.
اتفاقا منم خودم دنبال یه چیز توپم آخه آبان کنگره تغذیه اس و تا مرداد وقت دارم که چکیده مقاله رو بفرستم :65d6a5d6s: سندروم متابولیکم هست اما یه چیز دیگه میخوام

karshenasgh

New member
فکر خوبیه. من باید رو موضوعش فکر کنم بعد بهتون خبر میدم. سؤال تحقیقش تو چه موضوعاتی باشه بهتره؟..............
نگار جون! فکر نمیکنی برای ارائه یه مقاله در این حد توپ اونم تا مرداد ماه یه کم دیر شده باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

epi_info

New member
اتفاقا منم خودم دنبال یه چیز توپم آخه آبان کنگره تغذیه اس و تا مرداد وقت دارم که چکیده مقاله رو بفرستم :65d6a5d6s: سندروم متابولیکم هست اما یه چیز دیگه میخوام
سندرم متابولیک نیاز به یک فوق تخصص غدد داره و مبحثیه که هر کسی نمیتونه توش وارد بشه و خیلی تخصصیه و به تغذیه هم خیلی ربط نداره. به نظره من بد نیست که ببینیم تو دنیا چندتا کارآزمایی در مورد تاثیر چای سبز (green tea) بر روی بیماری های مختلف انجام شده و یکی از اون بیماری ها رو انتخاب و متاآنالیزشو بنویسیم. هر کی بیشتر وقت گذاشت خودش اول بشه تو مقاله. منم آنالیزشو انجام می دم و هرجا خواستید بزنید اسممو. فکر کنم تو دنیا کارآزمایی های زیادی بر روی چای سبز انجام شده. مثلا تاثیرش بر پیشگیری از سرطان یا بیماری قلبی یا لاغری و ..........
آخرین متاآنالیزهایی که در مورد چای سبز محققا انجام دادن به شرح زیره. اگه به ایمپکت فکتور مجلات زیر نگاه کنید به ارزش موضوع پی می برید. اینم بگم که معتبرترین و قابل اعتماد ترین نتایج رو تو دنیا اول منتسب به متاآنالیز می دونن و بعد کارآزمایی بالینی تصادفی شده.

J Am Diet Assoc. 2011 Nov;111(11):1720-9.
Green tea catechins decrease total and low-density lipoprotein cholesterol: a systematic review and meta-analysis.
Kim A, Chiu A, Barone MK, Avino D, Wang F, Coleman CI, Phung OJ.
Source
University of Connecticut School of Pharmacy, Hartford, CT, USA.
Abstract
Green tea catechins (GTCs) have been studied in randomized control trials for their lipid-lowering effects. Studies, however, have been small and demonstrated conflicting results. The objective of this study was to perform a systematic review and meta-analysis of randomized controlled trials evaluating the relationship between GTCs and serum lipid levels, including total, low-density lipoprotein (LDL), high-density lipoprotein (HDL) cholesterol, and triglycerides. A systematic literature search of MEDLINE, EMBASE, Cochrane CENTRAL, and the Natural Medicines Comprehensive Database was conducted through March 2010. Randomized controlled trials evaluating GTCs vs control in human beings and reporting efficacy data on at least one of the aforementioned serum lipid endpoints were included. Weighted mean differences for changes from baseline (with 95% confidence intervals [CIs]) for lipid endpoints were calculated using random-effects models. Twenty trials (N=1,415) met all inclusion criteria. Upon meta-analysis, GTCs at doses ranging from 145 to 3,000 mg/day taken for 3 to 24 weeks reduced total (-5.46 mg/dL [-0.14 mmol/L]; 95% CI -9.59 to -1.32) and LDL cholesterol (-5.30 mg/dL [-0.14 mmol/L]; 95% CI -9.99 to -0.62) compared to control. GTCs did not significantly alter HDL cholesterol (-0.27 mg/dL [-0.007 mmol/L]; 95% CI -1.62 to 1.09) or triglyceride (3.00 mg/dL [-0.034 mmol/L]; 95% CI -2.73 to 8.73) levels. The consumption of GTCs is associated with a statistically significant reduction in total and LDL cholesterol levels; however, there was no significant effect on HDL cholesterol or triglyceride levels.
Copyright © 2011 American Dietetic Association. Published by Elsevier Inc. All rights reserved.
PMID: 22027055 [PubMed - indexed for MEDLINE]
Related citations

Nutr Cancer. 2011;63(5):663-72. Epub 2011 Jun 11.
Green tea and black tea consumption and prostate cancer risk: an exploratory meta-analysis of observational studies.
Zheng J, Yang B, Huang T, Yu Y, Yang J, Li D.
Source
Department of Food Science and Nutrition, Zhejiang University, Hangzhou, China.
Abstract
Observational studies on tea consumption and prostate cancer (PCa) risk are still inconsistent. The authors conducted a meta-analysis to investigate the association between green tea and black tea consumption with PCa risk. Thirteen studies providing data on green tea or black tea consumption were identified by searching PubMed and ISI Web of Science databases and secondary referencing qualified for inclusion. A random-effects model was used to calculate the summary odds ratios (OR) and their corresponding 95% confidence intervals (CIs). For green tea, the summary OR of PCa indicated a borderline significant association in Asian populations for highest green tea consumption vs. non/lowest (OR = 0.62; 95% CI: 0.38-1.01); and the pooled estimate reached statistically significant level for case-control studies (OR = 0.43; 95% CI: 0.25-0.73), but not for prospective cohort studies (OR = 1.00; 95% CI: 0.66-1.53). For black tea, no statistically significant association was observed for the highest vs. non/lowest black tea consumption (OR = 0.99; 95% CI: 0.82-1.20). In conclusion, this meta-analysis supported that green tea but not black tea may have a protective effect on PCa, especially in Asian populations. Further research regarding green tea consumption across different regions apart from Asia is needed.
PMID: 21667398 [PubMed - indexed for MEDLINE]
Related citations

Mol Nutr Food Res. 2011 Jun;55(6):931-40. doi: 10.1002/mnfr.201100058. Epub 2011 May 19.
Green and black tea in relation to gynecologic cancers.
Butler LM, Wu AH.
Source
Department of Environmental and Radiological Health Sciences, Colorado State University, Fort Collins, CO 80523-1681, USA. lesley.butler@colostate.edu
Abstract
SCOPE:
Observational studies have evaluated the relationship between green tea intake and cancers of the ovary and endometrium, but we are not aware of the published studies on green tea intake and risk of human papillomavirus (HPV)-related cancers of the cervix, vagina, or vulva.
METHODS AND RESULTS:
A critical review of the published literature on tea intake and risk of ovarian and endometrial cancers was conducted. In meta-analyses, we report inverse associations for green tea intake and risk of ovarian cancer (odds ratio [OR]=0.66; 95% confidence interval [CI]: 0.54, 0.80), and for green tea and risk of endometrial cancer (OR=0.78, 95% CI: 0.62, 0.98). There was no association for black tea and ovarian cancer risk (OR=0.94, 95% CI: 0.87, 1.02) and a positive association with endometrial cancer risk (OR=1.20, 95% CI: 1.05, 1.38). We summarized the experimental evidence supporting the antiviral and immunomodulatory activities of green tea catechins, and results from randomized clinical trials that demonstrated green tea catechin efficacy on treatment of cervical lesions and external genital warts.
CONCLUSION:
Observational data support a protective role of green tea on risk of ovarian and endometrial cancers. Observational data are needed to evaluate whether green tea reduces risk of human papillomavirus-related cancers.
Copyright © 2011 WILEY-VCH Verlag GmbH & Co. KGaA, Weinheim.
PMID: 21595018 [PubMed - indexed for MEDLINE]
Related citations

epi_info

New member
فکر خوبیه. من باید رو موضوعش فکر کنم بعد بهتون خبر میدم. سؤال تحقیقش تو چه موضوعاتی باشه بهتره؟..............
نگار جون! فکر نمیکنی برای ارائه یه مقاله در این حد توپ اونم تا مرداد ماه یه کم دیر شده باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کنگره های داخلی به هیچ وجه جنبه و ارزش علمی ندارن و یه مشت استادی که دانششون ماله 40 سال پیشه و قدرت سیاسی دارن این جور کنگره هارو تو داخل برگزار میکنن. میشه به کنگره های خارجی فرستاد ابسترکتشو. حتی اگه موضوعتون خیلی تاپ باشه خرج سفر و هزینه هتل و غذاتونم می دن که بیایی براشون کارتو پرزنت کنی. هیچ وقت واسه هیچ کاری دیر نیست

epi_info

New member
البته این رو هم بگم. برای انجام متاآنالیز نیازه فول تکست مقاله هارو داشته باشیم. پیدا کردن فول تکست مقالات تویه کشور بی صاحاب ما که هیچ جاش نظم نداره و ارزشی واسه پژوهش قایل نیستند یه مصیبته. البته من دوستایی دارم که میتونن فول تکست و برامون بفرستن. همچنین لازمه این کار اینه که یه کمی از مباحثه اپیدمیولوژیکی بلد باشین. مثلا اینکه or یا rr چیه و فرمول چیه و چجوری بدست میاد رو بدونین کافیه.

epi_info

New member
مثلا اگه مقاله اول تو بالا رو بخونید متوجه میشید اسناد معتبری وجود داره که میگه چایی سبز ldl رو از 2 تا 9 برابر میتونه کاهش بده و چون این متاآنالیز از ترکیب نتایج 20 تا کارآزمایی بدست اومده سند معتبریه برای اینکه چای سبز میتونه ldl رو کاهش بده

karshenasgh

New member
فکر بدی نیست، ولی من الان درگیر کنکور ارشد هستم، میشه از تیرماه روی این موضوع یا هر موضوع دیگه ای که باز شما یا دیگر دوستان بگین فکر کنیم و کار رو شروع کنیم؟؟؟؟؟؟

epi_info

New member
البته این رو هم بگم که مخ های زیادی تو مملکت وجود داره بین همین بچه های کارشناسی، ارشد و دکترا و حتی کاردانی که واقعا میتونن علم تولید کنن. اما متاسفانه مغز جوون ها رو با یه سری مسایل پوچ مثل عشق و عاشقی و مسایل جنسی که واقعا هیچ ارزشی نداره و حتی هیچ لذتی نداره گرم کردن. پول های مملکت رو می دزدن یا ....ا. همین میشه که هر چی ادم حسابی از این مملکت فرار میکنه و میره کانادا و امریکا و اروپا رو آباد میکنه. استادهای ما هم که حاله خودشونو ندارن و چهارتا مقاله تو ژورنال های تجاری چاپ کردن و شدن استاد تمام.
پس نصیحت من اینه که قدر وقت و خصوصا وقت جوونی تونو بدونید. هر یک دقیقه جوونه برابر 1 سال بعد از سن 40 ارزش داره. پس سعی کنید نه تنها به ایرانی، بلکه به بشریت خدمت کنید.

آخرین ویرایش:

karshenasgh

New member
البته این رو هم بگم که مخ های زیادی تو مملکت وجود داره بین همین بچه های کارشناسی، ارشد و دکترا و حتی کاردانی که واقعا میتونن علم تولید کنن. اما متاسفانه مغز جوون ها رو با یه سری مسایل پوچ مثل عشق و عاشقی و مسایل جنسی که واقعا هیچ ارزشی نداره و حتی هیچ لذتی نداره گرم کردن. پول های مملکت رو می دزدن یا میدن به غریبه ها. همین میشه که هر چی ادم حسابی از این مملکت فرار میکنه و میره کانادا و امریکا و اروپا رو آباد میکنه. استادهای ما هم که حاله خودشونو ندارن و چهارتا مقاله تو ژورنال های تجاری چاپ کردن و شدن استاد تمام.
پس نصیحت من اینه که قدر وقت و خصوصا وقت جوونی تونو بدونید. هر یک دقیقه جوونه برابر 1 سال بعد از سن 40 ارزش داره. پس سعی کنید نه تنها به ایرانی، بلکه به بشریت خدمت کنید.

تا حدودی باهاتون موافقم اما همه استادا هم اینطوری نیستن..............
این ما جوونا هستیم که باید بیشتر تلاش کنیم و دست از تنبلی برداریم و کشورمون رو آباد کنیم.

آخرین ویرایش:

negar91

New member
در مورد چای سبز باید بگم من یه یکی از همکلاسیام داره روش کارمیکنه دقیقا نمیدونم رابطه چای سبز با چیو میخواد بررسی کنه اما میدونم که کارآزمایی بالینیه و بودجه خوبی هم بابتش گرفت ( البته با اسم یه استاد تونست بودجه بگیره وگرنه کی به ما دانشجوها و طرح هامون اهمیت میده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ )
بابت کنگره هم باید بگم توی کنگره تغذیه هر مقاله ای که پذیرفته بشه در ژورنال های علمی چاپ میشه و واقعا کنگره معتبریه داوران این کنگره اکثرا فارغ التحصیل از دانشگاههای معتبر اروپا یا امریکا هستن و از اونجایی که تغذیه علم تازه ای هست اکثرا داوران هم بروز هستن
سندروم متابولیکم کاملا با تغذیه مرتبطه از بیماری قلبی گرفته تا کنترل دیابت تا شاخص های آنتروپومتری و ...

MD217

New member
....... استادهای ما هم که حاله خودشونو ندارن و چهارتا مقاله تو ژورنال های تجاری چاپ کردن و شدن استاد تمام......
با این قسمت حرفت کاملاً موافقم چون خیلی از استادای الان خودم همینجوری اند!!!!:sad:

بالا