کی به خودش جرات داده با شیمی شوخی کنه؟؟؟؟؟؟

hurrem sultan

New member
مواظب باشید
هنگاه کار کردن با عنصر (( زیرکن )) یوم مواظب باشید شما را زیر نگیرد

* * *

وقتی با سیلی سی ام آزمایش انجام می دهید مراقب باشید سیلی سی ام را توی گوش شما نزند

* * *

مواد غذایی دارای ((هالو )) ژن ها را کمتر مصرف کنید تا اضافه شدن این ژن به ژن های وراثتی هوش و ذکاوت شما را کاهش ندهد.:riz277:

آخرین ویرایش:

hurrem sultan

New member
معلم شیمی از دانش آموز سال اول دبیرستان پرسید : امین بگو ببینم هوای دم با هوای بازدم چه فرقی داره ؟

امین بعد از کمی مکث گفت : تنها فرقشون در اینه که با هوای بازدم یه مقدار بوی بد دهان قاطی شده !!!

آخرین ویرایش:

hurrem sultan

New member
معلم شیمی قبل از اینکه خوابش ببره دعا کرد : خدایا کاتالیزگری به من عطا بفرما که سرعت پولدار شدنم را چندین برابر کند بعد از اینکه خوابش برد مندلیف دانشمند معروف به خوابش آمد و شیشه حاوی یک ماده را به او داد و گفت : بلند شو که خدا دعایت را اجابت کرد ه و این کاتالیز گر را برایت فرستاده اما یادت باشه که کاتالیزگر سرعت رفت و برگشت را به یک میزان افزایش می ده !!!!!

آخرین ویرایش:

hurrem sultan

New member
دعاهای خالصانه یک معلم شیمی
خدایا تمایل زنم به خرید لباس و طلا و ... را به به اندازه واکنش پذیری گازهای نجیب قراربده !

* * *

بارالها حقوق ماهیانه ام را به اندازه عدد آووگادرو بگردان

* * *

پروردگارا قانون پایستگی جرم را بر محتویات جیبم حکمفرما کن

* * *

الهی سرعت مصرف شدن حقوقم را از سرعت زنگ زدن فلزات کمتر کن

* * *

ای خدای بزرگ مرا درمقابل تهدیدات خانم بچه ها همچون الماس مستحکم بگردان

* * *

ای معبود من طول عمر مادرزنم را به اندازه طول عمر کمپلکس فعال بگردان

آمین یا رب العالمین

آخرین ویرایش:

hurrem sultan

New member
شادباش
سلامی چو بوی خوش هیدروکربنهای آروماتیک برشما که همچون فلزات قلیایی الکترون های وجودتان را سخاوتمندانه به من بخشیدید و مستحکم ترین پیوندقلبی را ایجاد کردید من از با شما بودن چیزی فراتر از استوکیومتری زندگی ومولاریته شادیها آموختم امیدوارم محلول زندگی تان همواره شفاف و معادلات زندگی تان پیوسته موازنه شده و پیوند خانوادگی تان یونی ترین پیوندها و بختتان همواره به سفیدی سدیم کلرید و محلول زندگی تان از عشق و محبت فراسیرشده باشد با بیشترین درصد خلوص دوستتان دارم وبا بالاترین غلظت مولال روزتان مبارک

hurrem sultan

New member
مادر بزرگ شیمیدان من
شاید اگر ادعا کنم که مادر بزرگ های ما هم برای خودشان یک پا شیمی دان هستند و بایستی در ردیف نامزدهای دریافت جایزه نوبل قرار گیرند خنده تان بگیرید از این حالا تا چند پست دیگر برخی تجربه های مادربزرگ ها را برایتان ذکر می کنم تا متوجه بشوید که بدون دلیل آنها را شیمیدان قلمداد نکرده ام . از قدیم و ندیم مادر بزرگها به جای استفاده از مایع ظرفشویی برای شستن ظروف آشپز خانه از خاکستر و آب استفاده کرده و همین حالا هم این کار را می کنند . خیلی جالب است بدانید که خاکستر دارای ترکیبات فلزهای قلیایی است و محلول آن در آب دارای کاتیون این فلزها است وقتی این محلول به چربی دیواره ظرف ها می رسد واکنش صابونی شدن رخ می دهد و کاتیون سدیم یا پتاسیم یا ... با چربی یا روغن مواد غذایی که روی دیواره ظرف ها باقی مانده تولید صابون و الکل می نماید صابون چربی را در خود حل می کند و می شوید و الکل هم ظروف را ضد عفونی می کند یعنی با یک تیر دونشان !البته این اتفاق در صورتی می افتد که چربی روی دیواره ظرف ها مانده باشد ولی اگر طرف حسابی گرسنه تشریف داشته و به قول معروف کاسه لیس حرفه ای باشد که دیگر اصلا نیازی به خاکستر و این حرفها برای شستن نیست به هرحال این از کاربرد مایع های ظرفشویی شیمیایی رنگارنگ امروزی خیلی بهتر و به صرفه تر است حالا ملتفت شدید ما خیلی هم بی ربط ادعا نمی کنیم .

بالا