چلغوز فحش نیست، میوه است

faranita

New member
چلغوز میوه کاج مانندی است که طعم آن

مثل مغز بادام و پسته است و سرشار از مواد پروتئینی مي*باشد،و طبع آن گرم است.

بارها از دوستان و اطرافیان این کلمه رو شنیده بودم و با خودم مي*گفتم خوب یعنی چی چلغـــوز؟!!! عجب کلمه مبهمیه ؟!!!

تا این که تصمیم گرفتم رازشو برای خودم روشن کنم که در آخر معلوم شد که بابا اونقدرها هم چلغوز بودن بد نیست

چلغوز، میوه مغزدار سرشار از پروتئین، چربی و اسید آمینه است.

چلغوز میوه کاج مانندی است که طعم آن مثل مغز بادام و پسته است و سرشار از مواد پروتئینی مي*باشد و

طبع آن گرم است.

از چلغوز در کشورهای مختلف در غذاهای متنوع استفاده مي*کنند.

خصوصیات این میوه:

۱ – از اشتها جلوگیری مي*کند. این میوه منبع خوب چربی اشباع نشده به نام اسید پینولنیک (Pino lenic acid) است.

۲ – این میوه سرشار از فیبر، ویتامین k ،E و نیاسین است. از لحاظ ماده معدنی منبع عالی منگنز و پتاسیم است که در حفظ سلامت قلب و تعادل فشار خون ضروری است.

۳ – چلغوز سرشار از تک چربی اشباع نشده است که در روغن زیتون موجود است. این نوع چربی نه تنها کلسترول خون را کاهش مي*دهد، بلکه سرخرگ ها را از آسیب حفظ و سرانجام از حمله قلبی جلوگیری مي*کند.

۴ – چلغوز دارای میزان بالای آنتی اکسیدان است که سلول های بدن را از آسیب های رادیکال های آزاد محافظت مي*کند.
چلغوز معمولا” در کنار آجیل ها دیده میشود وبر خلاف اسمش میوه نسبتا” گرانیست

faranita

New member
001.jpg

8521413

New member
والله ما تو دوران دانشجویی یه هم اتاقی داشتیم، هر وقت میخواست فحشمون بده میگفت مرتیکه چلغوز، کم کم کار به جایی رسیده بود که همه ی بچه ها رو با ترکیبات چلغوز صدا میکرد، مثلا به یکی میگفت چلغوز کبیر و...
هیچ وقت هم نفهمیدیم معنیش چیه، خودش میگفت یه فحش بلوچیه، بعضی ها می گفتن یه فحش ترکیه و...

بالا