اسم شما جه رنگي است؟!

elahe

New member
شاید با خودتان بگویید مگر می شود اسم هم رنگ داشته باشد! اما این موضوع این روزها روانشناسان بسیاری را به مطالعه وا داشته است.به گفته آنان همه ما به نحوی تحت تاثیر رنگ ها هستیم. حتی اسم هر کس دارای رنگی است که این رنگ می تواند زندگی او را تحت تاثیر قرار دهد! این که شما بدانید برای اسم تان رنگ مخصوصی وجود دارد و می توانید راز شخصیتی خود را از لا به لای آن دریابید مطلب جدیدی در روانشناسی رنگ هاست. رابطه بین حروف و رنگ ها یه صورت زیر بیان شده است:

۱- قرمز: ش ج س الف
۲- نارنجی: ت ث ک ب
۳- زرد: ی ل ص ض
۴- سبز: و م د ژ
۵- آبی: چ ن ط ظ
۶- نیلی: ح خ ف -
۷- بنفش: ع پ غ -
۸- صورتی: ز ق ه -
۹- طلایی: ر ذ گ -

برای این که با چگونگی موضوع آشنا شوید یک مثال می آوریم:

مثال : لیلا جلالی
ل۳ ی۳ ل۳ الف۱ ج۱ ل۳ الف۱ ل۳ ی۳
سپس اعداد را با هم جمع می کنیم:
۲۱=۳+۳+۱+۳+۱+۱+۳+۳+۳
باز هم دو عدد را با هم جمع می کنیم:
۳=۱+۲ عدد ۳ مربوط به رنگ زرد است.

حالا اسم شما چه رنگی است؟

آخرین ویرایش:

capilus

New member
الهه جان خيلي مطلب جالبي بود!مال من صورتي دراومد!حالابايد خانماي روانشناس بگن صورتي خوبه يانه؟:a2d3:

ahmadali

New member
من اینجوری که حساب کردم سبز شد..........حالا سبز خوبه یا بده؟واقعا این دنیای روانشناسی هم عالمی داره که من خبر ندارم..........من عاشق رنگ آبیم.ولی حالا شما خودتون نظر بدین...........خانومای روانشناس

bittta

New member
کاپی جون :صورتي رنگ لطافت، عشق، احساسات رماتيك و عاشقانه است. صورتي رنگ خانم*هاست! در جوامع غربي وسايل و اثاثيه صورتي از طرفداران زيادي برخوردارند، صورتي علاوه بر چيزهايي كه گفته شد رنگ راحتي و آرامش نيز مي باشد. جوامع غربي در دوران باستان معتقد بودند كه دختران د رگلبرگ*هاي صورتي گل رز متولد مي*شوند كه اين اعتقاد بسيار زيبا و لطيفي است. روانشناسان رنگ بر اين باورند كه صورتي رنگ بسيار قدرتمندي است. اين رنگ علاوه بر اينكه احساس آرامش و راحتي را القا مي*كند به شدت ضد افسردگي و گوشه*گيري است. صورتي كليد در احساسات خاموش است كه اين امكان را برايمان فراهم مي*كند تا احساسات نهفته خود را رها سازيم و آن*ها را ابراز كنيم. از نظر علم انرژي درماني، صورتي سمب عشق و احساسات عاشقانه است. اين علم مي*گويد صورتي براي بينندگان خود آرامش به ارمغان مي*آورد. صورتي نسبت به قرمز خيلي راحتر و ساده*تر خود را با شما وقف مي*دهد. استفاده از صورتی سیر را فراموش نکنید. این رنگ گرم و شاد در کنار شکلاتی, آبی آسمانی و زرد موزی بسیار زیبا و چشم نواز می شود

آخرین ویرایش:

bittta

New member
[هيچ رنگي در القاي آرامش ، لطافت و سرزندگي به پاي رنگ سبز نمي رسند. سبز رنگ رويش و اميد است. هر جا سبز هست ، زندگي نيز هست. رنگ سبز رنگ مياني در طيف رنگ هفتگانه مي باشد. از اين رو سبز رنگ هماهنگي و هارموني است. سبز ديد انسان را تنظيم مي كند و نگاه او را در مسيري صحيح هدايت مي نماند. سبز همچنين سبب آرامش اعصاب، عضلات، و ذهن مي گردد از اين رو اكثر هنرمندان تئاتر و مجريان برنامه هاي زنده قبل از ورود به استوديو و صحنه تئاتر دقايفي را در يك اتاق سبز رنگ سپري مي كنند. سبز خاصيت شفابخش نيز دارد. تحقيقات نشان مي دهد بيماراني كه در فضاهاي سبز تحت درمان قرار گرفته اند بسيار سريعتر دوره درمان را مي گذراند و به بهبودي ميرسند...از سوي ديگر سبز رنگ خوش بيني و اميد به آينده نيز مي باشد. به عنوان مثال زمانيكه پل "بلك" در يكي از شهرهاي لندن افتتاح شد ابتدا به رنگ سياه بود. در طول آن زمان بسياري از افراد آن شهر روي آن پل اقدام به خود كشي نمودند. پس از مدتي تصيم گرفته شد تا رنگ پل به رنگ سبز تغيير يابد. پس از اين اقدام مشاهده شد تعداد خودكشي ها به 1⁄3 كاهش يافت . بنابر عقايد باستاني و كهن سبز رنگ خداوند و رنگ عشق ابدي مي باشد. سبز رنگ جواني و طراوت ، رنگ طبيعت است. سبز در هر كجا مي تواند كاربرد دارشته باشد، زيرا سبز رنگ تناسب و هارموني است. سبز بين ذهن و جسم هماهنگي ايجاد مي كند. حس آسايش را در محيط خلق مي كند و سبب شفاهيت ذهن مي گردد . سبز در تفكرات مذهبي بعنوان يك سنبل قوي و قدرت مند مي باشد و از اين لحاظ جبنه جهاني دارد .........

آخرین ویرایش:

bittta

New member
من هيچ گاه از نگاه كردن به آسمان آبي خسته نمي شوم» ويست وان گان
آبي رنگي است كه در عمق وجود انسان ها جاي مي گيرد. رنگ آبي ذاتاً برمي گردد به دو عنصر كه در زندگي ما انسان ها حياتي است يعني هوا و آب.
آبي رنگ خوش بيني است. بياييد به سراغ طبيعت برويم! ذر ذهن يك آسمان آبي و يا يك درياي آرام را در يك روز آفتابي تصوركنيد، بله! در طبيعت آبي ياد آور فضايي افقي و بسيار وسيع و باز است. طبيعت دروغ نمي گويد! آبي رنگي بي انتهاست به همين دليل است كه اكثر افراد آبي را به ديگر رنگ ها ترجيح مي دهند. طيف هاي رنگ آبي نيز همانند ذات اين رنگ بي انتها و نامحدود مي باشند. جالب است بدانيد كه هر يك از طيف هاي رنگ آبي انرژي هاي خاص خود را در محيط منتشر مي كنند و ويژگي خاص خود را دارا مي باشند. براي مثال : رنگ، طيف هاي تيره آبي مثل آبي لاجوردي و يا سورمه اي فن بيان و قدرت شفاف سخت گفتن را تقويت مي كنند و طيف هاي روشن آبي نيز مثل آبي ملايم سبب آرامش ذهن و تقويت تمركز در افراد مي شوند. زماني كه محققان از كودكان تست هوش گرفتند، مشاهده كردند كودكاني كه در اتاق هايي با سقف آبي رنگ تست داده اند نمرات بالاتري اخذ كرده اند. اغلب روانپزشكان براي درمان مرض هايي كه داراي زندگي پر استرس و پر تنشي هستند استفاده هر چه بيشتر از رنگ آبي را به آن ها توصيه مي كنند زيرا به طرز معجزه آسايي تنش و نگراني را از بين مي برد و باعث فروكش كردن استرس مي شود. آبي افراد را دعوت به صحبت و گفتگو مي كند در حالي كه هم زمان آرامش را در فضا القا مي كند و محيط صلح آميز را خلق مي نمايد و شما و مهمانانتان در كنار رنگ آبي در اوج آرامش و راحتي با يكديگر به گفتگو خواهيد پرداخت .از لحاظ علم انرژي شناسي كه سال ها پيش توسط تبيتان مطرح شد بدن داراي مراكز انرژي يا چاكراه هاي انرژي مي باشد . رنگ آبي در چاكراه حنجره قرار دارد. در حقيقت آبي انعكاس صداي ماست! كاربردهاي مهم از رنگ آبي ريشه در تاريخ دارد. در قرون وسطي سنگ لاجوردي حكم طلا را داشت و از لحاظ ارزش باطلا برابري مي كرد و آبي لاجوردي رنگ مهم و محبوب در آن دوره به شمار مي رفت

bittta

New member
روانشناسان رنگ بر اين باورند كه انسان*ها در نهان و ذات خود تمايل به رنگ زرد دارند. چنانچه در پي اعتماد به نفس و آرامش روحي هستيد، روانشناسان رنگ زرد را به شما توصيه ميكنند. آن*ها معتقدند افرادي كه طرفدار اين رنگ هستند افراد پراميد،شاد و قاطعي هستند.

جالب است بدانيد رنگ زرد اولين رنگي است كه نوزادان در بدو تولد قادر به تشخيص آن ميباشند. ارسطو فيلسوف يوناني معتقد است كه رنگ زرد اولين رنگي است كه از تاريكي خارج ميشود و به همين دليل است كه زرد و آبي (آبي هم اولين رنگي است كه به تاريكي وارد ميشود) تنها رنگهاي حقيقي در سه رنگ اصلي مي*باشند.
بطور خلاصه رنگ زرد ذاتا" سازنده اعتماد به نفس، شادي آور، و تحريك كننده انسان هم از لحاظ ذهني و هم از لحاظ جسمي ميباشد.

دكتر مكس لوسچر روانشناس سوئيسي در دهه 1950 دليل اهميت رنگ زرد را در يك مثال ساده شرح داد. او معتقد بود كه روز كه زمان فعاليت و تكاپو است با رنگ زرد خورشيد شروع مي*شود در حقيقت زرد رنگ بيداري و شروع است.

جان *ولگاتگ فيلسوف قرن 18از رنگ زرد به عنوان رنگ دوستي و راحتي (آرامش) ياد مي*كند، او هم*چنين هنگام مطالعه نكات مهم را با رنگ زرد مشخص مي* ***نمود تا بهتر در ذهنش باقي بمانند. رنگ زرد نه تنها باعث ارتقاء فعاليت*هاي جسمي مي*گردد، بلكه باعث تحريك ذهن نيز مي*شود و به تقويت حافظه هم كمك مي*كند.

همه طيف*هاي رنگ زرد به يك اندازه تاثير گذار نيستند؛ براي مثال زرد شفاف و روشن خيلي بيشتر و بهتر از زرد تيره و مات قدرت خلق شادي و نشاط در محيط را دارد. بنابراين هنگام استفاده از اين رنگ زيبا به طيف آن نيز توجه نمائيد ..درنهايت در يك جمله : كه رنگ زرد،رنگ سوزندگي،نشاط،اعتماد به نفس،ثروت و عشق و دوستي است...

آخرین ویرایش:

bittta

New member
آنس عزیزم نیلی:نیلی زندگی را از طریق احساسات درونی عمیق و شهودشان تجربه می کنند. این شخصیت های آرام و عمیق، با خود درونی شان در ارتباطند. جستجوی به دنبال حقیقت و آگاهی درتمام طول زندگی به آنها اصالت و درخششی تابانیده است که در هیچ یک از رنگ های دیگر پیدا نمی شود.
نیلی ها میل شدیدی به بیان روحیاتشان دارند. آنها احساسات و ادراکات بسیار عمیقی از زندگی دارند. نیلی ها با آگاهی قدرتمندی زاده شده اند و حتی در کودکی می دانند، که هستند و چه خواهند بود. به نیلی ها نمی شود گفت، چه کنند، چگونه فکر کنند، چه احساسی داشته باشند، یا این که حقیقت چیست. آنها خود می دانند. رهنمود درون، تمام اطلاعات درونی مورد نیاز را به آنان می دهد.
هدف نیلی ها، تجربه زندگی به عنوان یک وجود جهانی آسمانی، توام با اشتیاق و عشق بلاشرط است. زندگی برای آنها همچون یک اقیانوس بی کران است که لبریز از نیروی عشق الهی، زمینه های باور نکردنی و ماجراهای بزرگ است. نیلی ها اگر بتوانند احساسات روحانی و عاشقانه شان را بیان کنند و بدانند که جهان پیرامون آنها پیام های الهی را قدر می داند، آنگاه راضی می شوند.
نیلی ها رهبران آینده هستند. به نظر می رسد که آنها فهم و آگاهی ذاتی را از زندگی بشر و درگیریهای حیاتی دارند. آنها نیازی به حقایق، آمار یا اطلاعاتی که ثابت کند که سیاره ما نیاز عمده ای به دگرگونی دارد، ندارند. آنها همچنین نیاز به دلیل، برای کمک به بشریت در جهت ارتقای روحی، ندارند. نیلی ها به ما نشان می دهند که ما مخلوقاتی قدرتمند و روحانی هستیم که برای حقیقت وجودمان برخاسته ایم؛ و آنها خود این ادراک را به سادگی انجام می دهند؛ آنها خودشان هستند.
ظاهر نیلی ها، ملایم،حساس و گاهی همچون موجودی است که هم خصوصیات مردانه و هم خصوصیات زنانه را دارد. آنها در درون خود جنبه های مردانه و زنانه را یکپارچه ساخته اند. آنها روحانیتی پیشرفته دارند و از آنجا که ظاهری غیرمعمول دارند به نظر دیگران، درون گرا یا خیره سر می آیند.
نیلی ها بسیار معصوم و درستکارند. آنها باید در مطابقت با قوانین متعالی زندگی کنند. آنها می دانند که ما همه مخلوقاتی الهی در یک سیاره بزرگتر هستیم. زندگی هدف مند است و ما به عنوان ابناء بشر در حال خلق واقعیت وجودی مان هستیم. در حالی که بسیار صادق و مستقل هستیم، در همان حال بسیار دلسوز و پذیرا هستیم.
برای آنان سخت است که به صداهای درون اعتماد کنند و در قدرت خود باقی بمانند. آنها باید فعالانه زندگی کنند؛ بدین مفهوم که با خدا و جهان هستی متصل باشند. و این حقیقتی است که آنها خود، از آن نشأت گرفته و آن را در دل می دانند. آنها می توانند به ما طرحی بزرگتر از زندگی را بفهمانند، همان زندگی که ما همه بخشی از آن هستیم.
از رنگ نیلی استفاده کنید، رنگ نیلی کمک می*کند تا بهتر بیندیشید...از قوانین و تقاضاهای اجتماعی تبعیت نمی کنند. آنها از درون می دانند که برای چه زندگی می کنند. نیلی ها با صداقت و روحانیت عمل می کنند و به آسانی ایده های غلط یا جاه طلبی های سیاسی مبتنی بر خود خواهی را می بینند. آنها گرایش به انزوا و کنار کشیدن از جامعه را دارند، چراکه معمولاً با چنین قوانین متعالی که در درون دارند، از جانب دیگران مورد سوءتفاهم قرار می گیرند.
نیلی ها نیاز به موقعیت هایی دارند تا با خدا باشند، تا مفاهیم درونی و اهدافشان را از زندگی بیان کنند.
نیلی ها ممکن است عنوان متداول اجتماعی را نداشته باشند. آنها بسیار حساس هستند، دردها و گرفتاریهای دیگران را آنقدر احساس می کنند که باید مراقب تعامل هایشان باشند. آنها ترجیح می دهند که مردم را بر پایه ی روحانیت و عشق ملاقات کنند.
نیلی ها باهوش هستند و نیز آگاهی درونی را با حساسیت عاطفی در می آمیزند. از آنجا که آنها بسیار مشفق هستند، غالباً مشتاقند تا با دیگران کار کنند و آنان را حمایت کنند. نیلی ها وفا دارند. آنها هرگز دروغ نمی گویند، تقلب یا دزدی نمی کنند. دوستان و همکاران می توانند همیشه به آنان اعتماد کنند. صداقت و دوستی آنها می تواند به بسیاری از موقعیت های مبتکرانه و تجاری منجر شود.
نیلی ها مشکلاتشان را با تکیه بر حواس درونی حل می کنند. اگر به درون خویش نگاه کنند، همیشه جواب مربوط را دریافت خواهند کرد. آنها هنگامی که قادرند در هماهنگی با عقایدشان زندگی کنند، همچنین هنگامی که بتوانند به دیگر روح های این سیاره کمک کنند، شادترین اند. آنها وقتی بدانند که به شهودشان متصلند و با حقایق متعالی زنده اند که استحقاق آن را دارند، احساس موفقیت میکنند.
▪ برخی از مشاغل نیلی ها عبارت است از:
درمانگر روحی، معلم، موسیقی دان، هنرمند، پرستار، مادر، کارگزار اجتماعی، پرستار بچه، نویسنده، طراح.

somi

New member
هر چند آبی ام ولی در حال حاضر قرمزتهههههههههههههههههه:thanks:

factorVIII

Member
در ابتدا فکر کردم سرکاریه اما وقتی امتحان کردم دیدم رنگ سبز شده.......وای من عاشق رنگ سبزم..کلا عشق به طبیعت..واسه من کاملا درست دراومده..جالبه و عجیب

hediyeh_65

New member
رنگ منم صورتی شدکه خیلی دوسش دارم.bittaجان هم مطلب خیلی قشنگی دربارش گذاشتن که دستشون درد نکنه.:rolleyessmileyanim:

نرگس

New member
سلام خیلی باحال بود من فال رنگ هم به چندتا روش دیگه که گرفتم عینا همین شد.بنفش
حالا راز شخصیتی رو از کجا باید فهمید؟:21:

sakar

New member
جالب بود

من نارنجی شدم

حالا بیتا جون نتیجه شو بگو ببنم تا چه حد در مورد من صادقه

sakar

New member
اصلاحیه

یکی از حرفارو اشتباه حساب کردم

اگه میشه بیتا جان بنفشو بگو

melika

New member
سلام
منم بنفش شدم
میشه بگید بنفش یعنی چی؟
خیلی دوست دارم بدونم:4d564ad6:

bacillus.bs

New member
توی یه سایت خوندم ادمایی که نارنجی را دوست دارند دنبال ادمای باهوش هستند /ادمایی که بنفش دوست دارند دنبال ادمای خوش قیافه هستند

بالا