درخواست تفسیر نتیجه آزمایش

Mrx2

New member
سلام
ممنون میشم آزمایش زیر رو تفسیر کنید .
وزن : 100

1eq94cswvand5p3p0pdt.jpg

4ej5gw8st917evdzo3tw.jpg

shabnam_m

New member
سلام
ممنون میشم آزمایش زیر رو تفسیر کنید .
وزن : 100

1eq94cswvand5p3p0pdt.jpg

4ej5gw8st917evdzo3tw.jpg

سلام اول اينكه به حرف من اكتفا نكنيد و بايد جوابو ببريد پزشكي كه براتون آزمايشو نوشته. شرح باليني هم مهمه در كنار جواب.همونطور كه خودتون ميبينيد ارقام در رنج نرمال هستند به جز اوريك اسيد و آنزيم هاي كبدي.خيلي كم هم در ادرار عفونت هست كه تقريبا طبيعيه

Mrx2

New member
سلام
ممنون بابت پاسخگویی
این آزمایش رو دکتر عمومی بدرخواست خودم جهت چکاپ نوشته .
من از چند نفر سوال کردم میگن به احتمال زیاد کبدم چربه
میخواستم بدونم نظر دوستان در این سایت چی هست ؟

Daniel Zamiri

New member
دوست عزیز احتمالا جایی که آزمایش دادید زیاد افراد دقت نداشتند که احتمالا به دلیل شلوغی آزمایشگاه است
احتمالا دچار کبد چرب شدید به دلیل بالا بودن آنزیم کبد شما که با یک سونوگرافی کاملا مشخص می شود
به دنبال کم کردن مصرف چربی باشد(فست فود )...جنسیت خود را نگفتید اما اگر خانم هستید حتما یک بار خون بدهید چون یک کم غلظت خونتون بالاست البته اگه در هنگام بیدار شدن کسالت دارید و زود خسته می شوید...
اسید اوریک شما هم بالاست که با همون رژیم غذایی کم چرب حل خواهد شد...

Daniel Zamiri

New member
خيلي كم هم در ادرار عفونت هست كه تقريبا طبيعيه

این مقدار باکتری که گزارش شده در مقابل این تعداد wbc بی معنی است... که گفتم احتمالا جایی که آزمایش دادید زیاد افراد دقت نداشتند که احتمالا به دلیل شلوغی آزمایشگاه است

TUMS

Well-known member

چربی تون توی تست طبیعی هست از کجا میگید کبد چرب من نمیدونم !!
چون هم اچ دی ال و هم ال دی ال طبیعی هستن تازه کلسترول هم زده Low خخخخخخخ

یه کم آنزیم های کبدی تون مشکل دارن که اونم به خاطر وزن بالاتون هست اسید اوریک هم که گفته بالا هست احتمالآ در رژیم غذایی تون گوشت زیاد مصرف میکنید

یه کم به فکر کم کردن وزن باشین

Daniel Zamiri

New member

چربی تون توی تست طبیعی هست از کجا میگید کبد چرب من نمیدونم !!
چون هم اچ دی ال و هم ال دی ال طبیعی هستن تازه کلسترول هم زده Low خخخخخخخ

تست هایی که فرمودید مارکرمهمی برای کبد چرب محسوب نمی شوند دوست عزیز...حالا انشا.. که چیزی نیست ولی من گفتم احتمالا کبد چرب اما خودم 99% مطمینم از این موضوع . البته 1 % هم احتمال می دم به مصرف دارو که شاید باعث افزایش انزیم شده باشه...
حالا اگه دوسستم بره سونو همه چیز مشخص میشه...

TUMS

Well-known member
تست هایی که فرمودید مارکرمهمی برای کبد چرب محسوب نمی شوند دوست عزیز...حالا انشا.. که چیزی نیست ولی من گفتم احتمالا کبد چرب اما خودم 99% مطمینم از این موضوع . البته 1 % هم احتمال می دم به مصرف دارو که شاید باعث افزایش انزیم شده باشه...
حالا اگه دوسستم بره سونو همه چیز مشخص میشه...

میشه بفرمایید تست های بررسی کبد چرب کدوما هستند که در اینجا غیرطبیعی هست و شما با اطمینا 99% میگید حدستون درسته !!!؟؟؟

پ.ن: برید علت بالا بودن آنزیم های کبدی را بخونید ببینید به چه علت هایی میرن بالا و چه زمانی بالا رفتنشون با یکدیگر معنی پیدا میکنه
بدرود

Daniel Zamiri

New member
Nonalcoholic fatty liver disease is a term used to describe the accumulation of fat in the liver of people who drink little or no alcohol.

Nonalcoholic fatty liver disease is common and, for most people, causes no signs and symptoms and no complications.

But in some people with nonalcoholic fatty liver disease, the fat that accumulates can cause inflammation and scarring in the liver. This more serious form of nonalcoholic fatty liver disease is sometimes called nonalcoholic steatohepatitis.

At its most severe, nonalcoholic fatty liver disease can progress to liver failure.
How do we define “Overweight” and “Obese”?

Although many people feel they could lose some weight, few would consider themselves obese. A widely-used measure to define “overweight” and “obese” is the Body Mass Index (BMI). A BMI is a calculation based on your height and weight that gives a number that reflects either a healthy or unhealthy weight. The BMI is endorsed by World Health Organization (WHO) and by Public Health Agency of Canada 6.

You can use the following formula to calculate your BMI: BMI = weight in kilograms divided by (height in metres)2

Example: for someone who is 1.70 meters tall who weighs 80 kilograms: BMI = 80 divided by 1.70 x 1.70 = 27.7
BMI Classification

<18.5 Underweight
18.5 to 24.9 Normal Weight
25.0 to 29.9 Overweight
30.0 to 34.9 Obese I
35.0 to 39.0 Obese II
BMI ≥ 40 Obese III

Different ethnic groups may differ slightly - for example, in Asian populations the healthy BMI is lower, ranging from 18 -23.

- - - Updated - - -

What causes fatty liver disease?

The most common cause of fatty liver disease in Canada is obesity. Whereas several decades ago obesity was not very common, according to current statistics more than 50% of Canadians are overweight. It is estimated that 75% of obese individuals are at risk of developing a simple fatty liver. Up to 23% of obese individuals are at risk of developing fatty liver with inflammation.

Besides obesity, nutritional causes of fatty liver disease are:
starvation and protein malnutrition,
long term use of total parenteral nutrition (a feeding procedure that involves infusing nutrients directly into the blood stream),
intestinal bypass surgery for obesity,
rapid weight loss.

Certain conditions often accompany and may contribute to fatty liver disease:
diabetes mellitus,
hyperlipidemia (elevated lipids in the blood),
insulin resistance and high blood pressure.

Other causes include:
genetic factors,
drugs and chemicals such as alcohol, corticosteroids, tetracycline and carbon tetrachloride.

Daniel Zamiri

New member
علت اصلی بروز کبد چرب ناشناخته‌ است، ولی تعدادی از اختلالات بالینی به عنوان علل زمینه‌ای شناخته شده‌اند. هفتاد درصد بیماران مبتلا به کبد چرب چاق هستند.[۳] دیابت و بالا بودن چربی‌های خون نیز از علل زمینه‌ای آن می باشند. عوامل مختلفی که باعث تغییر متابولیسم در بدن می‌شوند، شامل کاهش ناگهانی وزن، سوء تغذیه، تغذیه وریدی و گرسنگی طولانی مدت مانند گرفتن روزه نیز ممکن است باعث کبد چرب شوند.[نیازمند منبع]
انجام بعضی از جراحی‌های شکم شامل برداشتن کیسه صفرا، برداشتن قسمتی از روده یا معده، جراحی روی لوزالمعده و مصرف بعضی از داروهای خاص شامل هورمون استروژن، کورتون (استروئیدها، آمیودارون، تاموکسی فن، والپروات سدیم) نیز از علل زمینه ساز کبد چرب هستند . در کودکان اختلالات مادر زادی شامل سوء جذب چربی‌ها، سیستیک فیبروزیس وبیماری ویلسون با کبد چرب همراه هستند.[نیازمند منبع]
به طور کلی می توان عوامل ایجاد این بیماری را به شرح زیر عنوان کرد: رژیم غذایی نادرست، استرس درونی و نهفته، مصرف دارو بیش از حد معمول، مصرف لووستاتین ها و غذاهای فست فودی (سوسیس، کالباس، سس، پیتزا و...)[۶][نیازمند منبع]

Daniel Zamiri

New member
اکثر مبتلایان دارای علامت نیستند، گاهی فرد از درد شکم در ناحیه کبد احساس درد و پری می‌نماید و به ندرت احساس ناراحتی در قسمت فوقانی و راست شکم و خستگی وجود دارد. گاهی به دنبال بررسی‌های اتفاقی آزمایشگاهی (مانند بررسی‌های استخدامی) کشف می‌شود[۷]. در بررسی‌های معمولی، آنزیم‌های کبدی افزایش یافته‌اند و در صورت شک به این اختلال اقدام‌های بعدی برای کشف علت زمینه‌ای و بررسی سایر علل بیماری کبدی ضروری است . آزمایش های لازم برای قند و همچنین برای ویروس های هپاتیتی ضروری است. با مطالعات تصویربرداری مانند سونو گرافی، تجمع چربی در کبد نشان داده می‌شود. اگر تمامی راه‌های منتهی به تشخیص میسر نباشد و نیز گاهی برای اثبات تشخیص، نمونه برداری از کبد و مطالعه میکروسکوپی بر روی آن لازم است[۸]، ولی گاهی نمونه برداری انجام نمی‌شود و بیمار به مدت ۶ ماه تا یک سال از نزدیک زیر نظر گرفته می‌شود تا طبیعی شدن آنزیم‌های کبدی به دنبال درمان اختلالات زمینه ساز اثبات گردد.[نیازمند منبع]

Daniel Zamiri

New member
برای درمان و بهبود کبد چرب باید اختلالات زمینه ساز درمان شوند. در حال حاضر درمان بر روی مهار مشکلات طبی واختلالاتی که زمینه ساز کبد چرب هستند، متمرکز است. داروهای جدید مختلفی مانند متفورمین برای درمان کبد چرب عرضه شده‌اند که تاثیر قطعی آنها ثابت نشده‌است.
ورزش روزانه و مصرف مرتب میوه و سبزیجات اثرات مفیدی بر روی این بیماری دارند. کاهش تدریجی وزن در افراد چاق لازم و مفید است، ولی کاهش ناگهانی وزن، این اختلال را تشدید می‌کند[۳]. در کبد چرب مقاومت به انسولین شایع بوده و داروهایی که مقاومت به انسولین را درمان می‌کنند مانند متفورمین موجب بهبود آنزیم‌های کبدی می‌شوند. ویتامین e با دوز ۴۰۰میلی گرم در روز باعث کاهش آسیب به سلولهای کبدی و بهبود آنزیم‌های کبدی می‌شود، ولی چون با خطر افزایش بیماری های قلبی همراه است، مصرف دراز مدت آن توصیه نمی‌شود. در کودکان علل زمینه‌ای شامل دیابت، سوء جذب چربی، چاقی، ماراسموس، کواشیورکور، بیماری ویلسون، سیستیک فیبروزیس، باید مهار و درمان شود.[نیازمند منبع]

- - - Updated - - -

منابعش هم :
Reddy JK, Rao MS (2006). "Lipid metabolism and liver inflammation. II. Fatty liver disease and fatty acid oxidation". Am. J. Physiol. Gastrointest. Liver Physiol. 290 (5): G852–8. doi:10.1152/ajpgi.00521.2005. PMID 16603729.
↑ پرش به بالا به: ۲٫۰ ۲٫۱ ۲٫۲ ۲٫۳ «کبد چرب چیست؟ علایم، پیشگیری و درمان کبد چرب». راستینه.
↑ پرش به بالا به: ۳٫۰ ۳٫۱ ۳٫۲ Angulo P (2002). "Nonalcoholic fatty liver disease". N. Engl. J. Med. 346 (16): 1221–31. doi:10.1056/NEJMra011775. PMID 11961152.
پرش به بالا ↑ Hamaguchi M, Kojima T, Takeda N, Nakagawa T, Taniguchi H, Fujii K, Omatsu T, Nakajima T, Sarui H, Shimazaki M, Kato T, Okuda J, Ida K (2005). "The metabolic syndrome as a predictor of nonalcoholic fatty liver disease". Ann. Intern. Med. 143 (10): 722–8. PMID 16287793.
پرش به بالا ↑ Medscape
پرش به بالا ↑ عوامل ایجاد کبد چرب
پرش به بالا ↑ Sleisenger, Marvin (2006). Sleisenger and Fordtran's Gastrointestinal and Liver Disease. Philadelphia: W.B. Saunders Company. ISBN 1-4160-0245-6.
پرش به بالا ↑ webmd
پرش به بالا ↑ aghlam.com

- - - Updated - - -

شرمنده یکم مطالب زیاد شد دوست عزیز...اما اینارو از خودم نگفتم منبعش رو هم آوردم...SRY

بالا