ژراپني ها چقدر شبيه ايرانيان هستند؟؟!!

mikhak s

New member
ژاپن که بودم یه روز دوشنبه رفتم سر کار دیدم تو خیابون پر پلیس و شلوغه؛ وضع غیر عادی بود. یه کم پرس و جو کردم دیدیم یکی خودکشی کرده.

البته اینقدر تو ژاپن خودکشی زیاد بود که دیگه خیلی جای تعجب نداشت. پرسیدم: چرا طرف خودکشی کرده؟ فهمیدم طرف مهندس پیمانکار یه ساختمان بوده. قرار بود روز جمعه ساختمان رو طبق قرارداد تحویل صاحبش بده.

روز جمعه ساختمان کارش تموم نشده بود مهندس پیمانکار از صاحب ساختمان دو روز شنبه و یکشنبه مهلت میخواد که ساختمان رو ساعت هشت روز دوشنبه اول روز کاری بهش تحویل بده.

تو این ۴۸ ساعت مهندس و تیمش هر کاری می*کنند نمی*توانند کارهای نیمه تمام ساختمان رو تمام کنند و ساختمان رو آماده تحویل کنند.

روز دوشنبه که صاحب ساختمان برای تحویل خونه میاید با جسد حلق آویز شده مهندس پیمانکار مواجه می*شه. حالا نکته جالب اش می دونی واسه من چی بود؟

این ساختمان فقط نصب پریز برق و نظافتش مونده بود. به دوستان ژاپنی به تعجب می*گفتم این چه آدمی بود خب چرا خودکشی کرده برای همچین موضوع کوچکی. این دیگه خودکشی نداره که.

آنها با دهان باز نگاه می*کردند می*گفتند خودکشی نداره؟ این آینده شغلی*اش به پایان رسیده بود. دو بار زیر قولش زده دیگه کسی بهش کار نمیداد

چقدر شبیه ایرانیان هستند!!!!؟ :shocked:

شعار بزرگ ژاپنیها:

اگر یک نفر می تواند کاری را انجام دهد, تو هم می توانی آن را انجام دهی.

اگر هیچ کس نمی تواند کاری را انجام دهد, تو باید آن را انجام دهی.

نسخه ایرنی این شعار:

اگر کسی می تواند کاری را انجام دهد, اجازه بده آن را انجام دهد.

اگر کسی نمی تواند کاری را انجام دهد, چرا ما وقتمان را برای آن تلف کنیم؟!!!

:1dco2x0p1lilzhfpg1t

mikhak s

New member
خواهش ميكنم قابل شمارو نداشت.:bunnyearsmiley:
و به قول نيكي واقعا تامل برانگيزه :sad:

sa@@ra

New member
چون تنبل تزین ادمای ایران شیرازین.هیج وقت حال ندارنننننننن.مثل من:riz481:

arshade90

New member
شیـــــــــــــــــــــــــراز؟ نـــــــــــــــــــــــــــــــــه!!!

sa@@ra

New member
39359615391183371555.jpg

arshade90

New member
اخه من شیراز و خیلی دوس دارم..... می خوام ارشد بیام اونجا.... ته دلمو خالی کردی!!!!!:smiliess (12):

sa@@ra

New member
tahe del chito khali kardam ?na arshad shiraz ye shahre khub ghashang bafarhang .mardomesh aliyan na inke khodam be serfe unaji boodan begama.az mardome tehran bbehtar.daneshgah olum pezeshkisham ke harf nadare ham asaid hame chi aliye
manzure mano nagerefti.miri unja mibini ghazye chye:riz481:

ساحل

New member
جانا سخن از زبان ما میگویی
این مطلب رو که خوندم یاد زمانی افتادم که وقتی واسه طرح میخواستم آموزش ببینم مسئول آموزش بهداشت اون شهرستان با حالت تاسفی گفت متاسفانه همیشه همشهریهای تو که اینجا طرح رو میگذرونن به عنوان بهترین انتخاب میشن و از من می خواست که زرنگ!!! باشم و به خودم سختی ندم!!! و بعدا که سعی میکردم خوب کار کنم با تاسف و دلسوزی میگفتن وای که تو چقدر مظلومی!!! :5:چقدر تاسف آوره این روحیه ی تن پروری و به قول خودشون زرنگی و از زیر کار در رفتن و بی وجدانی! :sadsmiley:

sa@@ra

New member
جانا سخن از زبان ما میگویی
این مطلب رو که خوندم یاد زمانی افتادم که وقتی واسه طرح میخواستم آموزش ببینم مسئول آموزش بهداشت اون شهرستان با حالت تاسفی گفت متاسفانه همیشه همشهریهای تو که اینجا طرح رو میگذرونن به عنوان بهترین انتخاب میشن و از من می خواست که زرنگ!!! باشم و به خودم سختی ندم!!! و بعدا که سعی میکردم خوب کار کنم با تاسف و دلسوزی میگفتن وای که تو چقدر مظلومی!!! :5:چقدر تاسف آوره این روحیه ی تن پروری و به قول خودشون زرنگی و از زیر کار در رفتن و بی وجدانی! :sadsmiley:

:25r30wi::25r30wi:
ساحا کجا رو میگی؟شیراززززززز؟؟؟؟؟؟
بابا اصن دست خودشون نیست نسل اندر نسل اینجورین.

بالا