*رشته های گروه دامپزشکی انتخاب نکنید*

vahid28

New member
سلام
با مدرک ارشدهای دامپزشکی نمیشه دکترای وزارت بهداشت امتحان داد و از لحاظ بازارکار همشون افتضاحند
سرچ کنید متوجه میشید بدترین بازارکار توی ایران مال گروه دامپزشکیه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: IL-2

Ashvini

New member
با مدرک ارشد دامپزشکی در دکترا چه رشته هایی رو میشه امتحان داد؟؟؟

دوستان خواهشا راهنمایی کنید....رشته شناور چی انتخاب می کنید؟؟؟

آخرین ویرایش:

vahid28

New member
از بیس دام نمیشه دیگه بعدا خارج شد
گیاهی یا جانوری خوبن که

Ashvini

New member
از بیس دام نمیشه دیگه بعدا خارج شد
گیاهی یا جانوری خوبن که
کلا از انتخاب رشته های دامپزشکی منصرف شدم
آخه من رشته م زیست نیست ...علوم آزمایشگاهیه....آیا با ارشد زیست میکروبیولوژی میشه در دکترا باکتری یا ویروس وزارت بهداشت شرکت کرد...

vet lab sciences

New member
با مدرک ارشد دامپزشکی در دکترا چه رشته هایی رو میشه امتحان داد؟؟؟

دوستان خواهشا راهنمایی کنید....رشته شناور چی انتخاب می کنید؟؟؟

بر طبق دفترچه راهنمای Ph.D وزارت بهداشت 93 و با پیگیری دوستان، ارشد ایمونولوژی دامپزشکی برای Ph.D ایمونولوژی پزشکی مجاز و با رنگ قرمز اضافه شد.
اما این احتمال رو هم باید داد که برای سال دیگه دوباره نظر اعضای بورد تخصصی ایمونولوژی وزارت بهداشت برگرده و این رشته رو مجددا از جمع رشته های مجاز برای Ph.D ایمونولوژی پزشکی حذف کنن!

خودم میخواستم برای ارشد ایمونولوژی دامپزشکی هم آزمون بدم، اما به دلایلی از ثبت نام در آزمون وزارت علوم (برای ارشد) منصرف شدم.

varia

Well-known member
منم به دوستانی که میخوان phd بهداشت شرکت کنند همین توصیه رو میکنم ولی در مورد وضعیت بازارکار اولا بهتره اونایی که این رشترو خوندن نظر بدند و دوما مطمئن باشید وضعیت رشته های علوم پایه زیستی و علوم انسانی و بسیاری دیگر از رشته ها شرایط بهتری ندارند.

Ashvini

New member
بر طبق دفترچه راهنمای Ph.D وزارت بهداشت 93 و با پیگیری دوستان، ارشد ایمونولوژی دامپزشکی برای Ph.D ایمونولوژی پزشکی مجاز و با رنگ قرمز اضافه شد.
اما این احتمال رو هم باید داد که برای سال دیگه دوباره نظر اعضای بورد تخصصی ایمونولوژی وزارت بهداشت برگرده و این رشته رو مجددا از جمع رشته های مجاز برای Ph.D ایمونولوژی پزشکی حذف کنن!

به نظرم شما دارید اشتباه می کنید...ایمنی شناسی که با رنگ قرمز مشخص شده به نظرم باید مربوط به رشته ایمنی دانشکاه تربیت مدرس باشه نه ایمنی دامپزشکی...بعید میدونم اینطور باشه چون میشه در رشته های دیگه هم همین مورد راتعمیم داد....
کلا این دفترچه دکترای بهداشت گنگه!!!

mojnia

New member

خودم میخواستم برای ارشد ایمونولوژی دامپزشکی هم آزمون بدم، اما به دلایلی از ثبت نام در آزمون وزارت علوم (برای ارشد) منصرف شدم.

برای 92-93:
http://s5.picofile.com/file/8150614718/92_93.jpg

vet lab sciences

New member
به نظرم شما دارید اشتباه می کنید...ایمنی شناسی که با رنگ قرمز مشخص شده به نظرم باید مربوط به رشته ایمنی دانشکاه تربیت مدرس باشه نه ایمنی دامپزشکی...بعید میدونم اینطور باشه چون میشه در رشته های دیگه هم همین مورد راتعمیم داد....
کلا این دفترچه دکترای بهداشت گنگه!!!

کاملا موافقم که دفترچه بهداشت گنگه! زنگم که میزنی درست حسابی راهنمایی نمی کنن که!
صحیح می فرمایید اما دقت کنید ارشدایی که تا سال 90 برای مدرس از طریق علوم پذیرش شدن گرایششون پزشکی هست و نیازی به درج اسم ایمنی اون هم با رنگ قرمز ندارن!
و استثنائا چون این مورد رو دوستان پیگیری کرده بودن تقریبا مطمئنم که منظور از ایمنی شناسی قرمز رنگ، دامپزشکی هستش!

vahid28

New member
اون مال دام نیست
چون ننوشته ایمنی شناسی دام پزشکی
حتی اگه برفرض محال باشه شما نمیتونی با ایمنی پزشکی توی دکترا رقابت کنید
شما ایمنی بر اساس دام و طیور خوندی
بچه ها
من از صدجا پرسیدم و همه گفتن بری دام درب دکترا روت بسته میشه

varia

Well-known member
کاملا موافقم که دفترچه بهداشت گنگه! زنگم که میزنی درست حسابی راهنمایی نمی کنن که!
صحیح می فرمایید اما دقت کنید ارشدایی که تا سال 90 برای مدرس از طریق علوم پذیرش شدن گرایششون پزشکی هست و نیازی به درج اسم ایمنی اون هم با رنگ قرمز ندارن!
و استثنائا چون این مورد رو دوستان پیگیری کرده بودن تقریبا مطمئنم که منظور از ایمنی شناسی قرمز رنگ، دامپزشکی هستش!

جهت اطمینان میتونید با آموزش دانشگاه تربیت مدرس تماس بگیرید. من ی بار باهاشون تماس گرفتم خیلی زیبا توضیح دادن جواب سوالمو.

varia

Well-known member
دوستان ی موردی هم که به ذهنم رسید! اینکه برخی رشته های علوم پایه مثه باکتری و ایمنی و ... درسته در دانشکده دامپزشکی درس میخونن ولی اسم رشته ایمنی دامپزشکی یا باکتری دامپزشکی نیست و در مدرکشون هم کلمه دامپزشکی نمیاد.

vahid28

New member
هیچ جای دفترچه دکترا نیومده ایمنی دامپزشکی
فقط نوشته ایمنی پزشکی

vahid28

New member
شما عنوان ها رو چک کنید
بجز بیوبالینی و سم همشون پسوند دام دارن
بعدشم توی دانشگاه علوم پزشکی وقتی نباشه یعنی دامپزشکی دیگه
غیر از اینه؟

varia

Well-known member
اون مال دام نیست
چون ننوشته ایمنی شناسی دام پزشکی
حتی اگه برفرض محال باشه شما نمیتونی با ایمنی پزشکی توی دکترا رقابت کنید
شما ایمنی بر اساس دام و طیور خوندی
بچه ها
من از صدجا پرسیدم و همه گفتن بری دام درب دکترا روت بسته میشه

آقا وحید بچه های دامپزشکی بیسشون خیلی خوبه نسبت به خیلی از رشته های علوم پایه و علوم آز. نمیخام براتون مثال بیارم چون واقعا زیاد میشناسم اونایی که با بیس دامپزشکی در رشته های مختلف فارغ التحصیل شدند و یا در حال تحصیل اند. نمی دونم اونایی که شما باهاشون مشورت کردید در چه حد در این زمینه اطلاعات داشتند.
ولی این طبیعیه وقتی یکی بخصوص در ایران تغییر رشته میده(در دکتری و ارشد) باید بیشتر از اونهایی که بیسشون از اون رشته هست آماده باشه. منم امسال دکتری بهداشت شرکت کردم و توکل بخدا،اگه قبول نشم هم دلیل نمره پایینم خواهد بود. هرکسی تلاش کنه و اصول مسیرشو در نظر داشته باشه به هدفش میرسه.

vahid28

New member
ببینید حرف من اینه که با ارشد دام نمیشه دکترا بهداشت رفت
فقط باید خود دام شرکت کرد
حتی پزشکیای خود وزارت علوم هم نمیشه رفت
شما دفترچه ها رو ببینید
هیچکدوم اصلا ارشدگروه دام رو تحویل نگرفتن
من از بچه های دام اتفاقا پرسیدم
همشون گفتن دام نرو چون دکترای رشته های دیگه نمیشه رفت

vahid28

New member
شما میگید میشه با ارشد رشته های دام دکترا بهداشت رفت؟
تا اونجا که من دیدم غیرقانونیه

بالا