ابهام در نحوه محاسبه نمره کل نهایی داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

مجید

New member
دوستان توجه بفرمایید :
رتبه 18 آزمون ارشد 91 فیزیولوژی پزشکی : درس فیزیولوژی 47.78 درس بیوشیمی 40 درس زیست جانوری 49.17 درس زبان 32.50 نمره کل این داوطلب که مشهد قبول شده 228 اعلام شده درصورتی که با احتساب ضریب تناسب سازی درس زبان برای فیزیولوژی که 1/5 هستش و فرمولی که خود سنجش پزشکی در محاسبه نمره کل در دفترچه اعلام کرده نمره کل این داوطلب 185/7 بدست می آد !!

رتبه 67 آزمون ارشد 91 فیزیولوژی پزشکی : درس فیزیولوژی 36.11 درس بیوشیمی 36.67 درس زیست جانوری 50 درس زبان 10.83 ............ نمره کل اعلامی این داوطلب که اراک قبول شده 166 هستش که بازم مثل بالا اگه ضریب 1/5 تناسب سازی درس زبان رو هم در مجموع لحاظ کنیم نمره این عزیز حدود 139 در می آد !!!!!!

یعنی در مورد اول 42 و در مورد دوم 27 نمره بین فرمول محاسبه نمره کل اعلام شده در دفترچه و نمره نهایی محاسبه شده اختلاف وجود داره ! آیا کسی اطلاعات تکمیلی در این زمینه داره ؟ آیا ضریب تناسب سازی درس زبان بالاتر از این حرفهاست ؟

آخرین ویرایش:

biosta

Well-known member
فرض بگیریم که نمره ی دروس دیگر را به غیر از زبان درست محاسبه کرده باشید
در رابطه با زبان انگلیسی تا جایی که من می دانم ، ضریبی که در دفترچه بیان شده ضریب مجازی زبان هست و در عددی دیگر ضرب می شود تا ضریب واقعی درس زبان انگلیسی بدست آید
آن ضریب دوم پنج سال قبل یک بار توسط وزارت بهداشت اعلام شد
اگر مطمئن هستی که نمره ی دورس دیگر را درست حساب کردی نمره ی هر سوال زبان انگلیسی را با توجه به اطلاعاتی که در بالا اعلام کردی می توانی حساب کنی طوری که نهایتا" نمره ی کل همان شود که وزارت بهداشت در کارنامه اعلام می کند.

مجید

New member
فرض بگیریم که نمره ی دروس دیگر را به غیر از زبان درست محاسبه کرده باشید
در رابطه با زبان انگلیسی تا جایی که من می دانم ، ضریبی که در دفترچه بیان شده ضریب مجازی زبان هست و در عددی دیگر ضرب می شود تا ضریب واقعی درس زبان انگلیسی بدست آید
آن ضریب دوم پنج سال قبل یک بار توسط وزارت بهداشت اعلام شد
اگر مطمئن هستی که نمره ی دورس دیگر را درست حساب کردی نمره ی هر سوال زبان انگلیسی را با توجه به اطلاعاتی که در بالا اعلام کردی می توانی حساب کنی طوری که نهایتا" نمره ی کل همان شود که وزارت بهداشت در کارنامه اعلام می کند.

برای کارشناسی ارشد فیزیولوژی ضریب زبان در دفترچه 3 اعلام شده ، از اونجایی که درس فیزیولوژی همین رشته هم ضریب 3 داره و 60 سوال داره و درس زبان 40 سوال برای اینکه تناسب سازی انجام بشه تو همون ضریبی که فرمودین سال 87 اعلام شده و برای ارشد فیزیولوژی 1/5 هستش ضرب می شه تا 40 سوال زبان اندازه 60 سوال فیزیولوژی دارای ضریب 3 ارزش پیدا کنه که منم بالا همین کار رو کردم و بازم نمره محاسبه شده خودم از نمره اعلامی وزارت بهداشت کمتر شده و مطلب بالا با لحاظ همین مسئله نوشته شده .

تنها چیزی که به ذهن می رسه اینه که ضریب تناسب سازی درس زبان بالاتر از اون عدد اعلامی سال 87 محاسبه بشه ، مثلا تناسب سازی زبان ارشد فیزیولوژی بجای 1/5 مثلا 1/75 باشه ... بازم اگه شما چیز دیگه ای به ذهنتون می رسه بفرمایید

نازگیس

New member
بچه کسی میدونه ازکجا باید سوالای 93 رو دانلودکرد من دفترچه سوالاروندارم

biosta

Well-known member
برای کارشناسی ارشد فیزیولوژی ضریب زبان در دفترچه 3 اعلام شده ، از اونجایی که درس فیزیولوژی همین رشته هم ضریب 3 داره و 60 سوال داره و درس زبان 40 سوال برای اینکه تناسب سازی انجام بشه تو همون ضریبی که فرمودین سال 87 اعلام شده و برای ارشد فیزیولوژی 1/5 هستش ضرب می شه تا 40 سوال زبان اندازه 60 سوال فیزیولوژی دارای ضریب 3 ارزش پیدا کنه که منم بالا همین کار رو کردم و بازم نمره محاسبه شده خودم از نمره اعلامی وزارت بهداشت کمتر شده و مطلب بالا با لحاظ همین مسئله نوشته شده .

تنها چیزی که به ذهن می رسه اینه که ضریب تناسب سازی درس زبان بالاتر از اون عدد اعلامی سال 87 محاسبه بشه ، مثلا تناسب سازی زبان ارشد فیزیولوژی بجای 1/5 مثلا 1/75 باشه ... بازم اگه شما چیز دیگه ای به ذهنتون می رسه بفرمایید
نمره ی مثبت هر سوال زبان رو 4/5 و نمره ی منفی هر سوال زبان رو 1/5 در نظر بگیرید .
آیا به نمره ی دقیق اعلام شده ی وزارت بهداشت می رسید ؟؟

FARNAZz

Member
ضریب زبان تو رشته ما هفتاد و پنج صدمه.... با این روش دقیقا همون نمره ای که تو کارنامه هست بدست میاد....
1) (تعداد سوالات صحیح ( بجز اززبان) ضربدر3 ) منهای (تعداد سوالات غلط)
2) (تعداد سوالات صحیح زبان ضربدر 3 منهای تعداد سوالات غلط) ضربدر ( 0/75 )
3) 1 و 2 باهم جمع بشن نمره نهایی بدست میاد

nafasn

New member
ضریب زبان تو رشته ما هفتاد و پنج صدمه.... با این روش دقیقا همون نمره ای که تو کارنامه هست بدست میاد....
1) (تعداد سوالات صحیح ( بجز اززبان) ضربدر3 ) منهای (تعداد سوالات غلط)
2) (تعداد سوالات صحیح زبان ضربدر 3 منهای تعداد سوالات غلط) ضربدر ( 0/75 )
3) 1 و 2 باهم جمع بشن نمره نهایی بدست میاد

دقیقااااا.منم با فرناز موافقم

biosta

Well-known member
لینک خیلی خیلی مفید و خوبی گذاشتی
مرسی آقا مجید
:rose:

miladdd

New member
ﻧﻤﺮﻩ ﻫﺮدرس =ﺗﻌﺪاد ﺻﺤﯿﺢ ﺿﺮﺑﺪر3 +ﺗﻌﺪاد ﻏﻠﻂ ﺿﺮﺑﺪر ﻣﻨﻔﯽ ﯾﮏ و در آﺧﺮ ﻧﻤﺮﻩ ﻫﺎی ﺑﻪ دﺳﺖ اوﻣﺪﻩ رو ﺑﺎ ﻫﻢ ﺟﻤﻊ و ﺑﺎ ﻧﺼﻒ

ﻧﻤﺮﻩ زﺑﺎن ﺟﻤﻊ ﮐﻦ اﯾﻦ ﻣﯿﺸﻪ ﻧﻤﺮﻩ ﺷﻤﺎ

مجید

New member
ﻧﻤﺮﻩ ﻫﺮدرس =ﺗﻌﺪاد ﺻﺤﯿﺢ ﺿﺮﺑﺪر3 +ﺗﻌﺪاد ﻏﻠﻂ ﺿﺮﺑﺪر ﻣﻨﻔﯽ ﯾﮏ و در آﺧﺮ ﻧﻤﺮﻩ ﻫﺎی ﺑﻪ دﺳﺖ اوﻣﺪﻩ رو ﺑﺎ ﻫﻢ ﺟﻤﻊ و ﺑﺎ ﻧﺼﻒ

ﻧﻤﺮﻩ زﺑﺎن ﺟﻤﻊ ﮐﻦ اﯾﻦ ﻣﯿﺸﻪ ﻧﻤﺮﻩ ﺷﻤﺎ

اشتباه فرمودین ... نحوه محاسبه صحیح همونه که دوستان فرمودن ... صفحه قبل رو هم نگاه کنین

بالا