جزییات آزمون ارشد علوم پزشکی/ برگزاری آزمون از 22 خرداد

مجید

New member
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام کرد: آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی سال 93 در روزهای 22 و 23 خردادماه در 31 مرکز استان برگزار خواهد شد.

دکتر پورکاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به تغییرات آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی سال جاری اظهار کرد: امسال 79 هزار و 363 متقاضی در یک آزمون شرکت می‌کنند که نزدیک به 3800 نفر از این افراد در دوره روزانه دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور پذیرفته خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه با احتساب ظرفیت پذیرش دوره‌های شبانه مجازی و واحدهای بین‌الملل دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور تعداد بیشتری از متقاضیان می‌توانند در دوره کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی پذیرفته شوند خاطرنشان کرد: مجموعا با درنظر گرفتن تمامی ظرفیت‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور نهایتا نزدیک به 4100 نفر از متقاضیان در آزمون کارشناسی ارشد پذیرفته خواهند شد.

وی افزود: البته ظرفیت جداگانه‌ای نیز برای دانشجویان استعداد درخشان و پذیرش مستقیم و بدون آزمون برخی از دانشجویان نیز درنظر گرفته شده است. که مجموعا حدود 5000 نفر نهایتا به دوره کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی سال 93 راه خواهند یافت.

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی با بیان اینکه آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی امسال در 71 رشته مختلف علوم پزشکی برگزار خواهد شد افزود: این آزمون از نظر تعداد شرکت‌کنندگان و رشته‌ها بزرگترین آزمون وزارت بهداشت به حساب می‌آید که نتایج نهایی آن در شهریور ماه سال جاری اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه نتایج آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی برای اولین بار در دو مرحله نتایج اولیه و نهایی اعلام خواهد شد تصریح کرد: امسال برخلاف سال‌های گذشته که داوطلبان پیش از شرکت در آزمون کارشناسی ارشد انتخاب رشته می‌کردند، پس از شرکت در آزمون اعلام نتایج اولیه و براساس نمره علمی خود می‌توانند رشته محل مورد نظر خود را انتخاب کنند.

پورکاظمی با بیان اینکه اطلاعیه مربوطه نحوه انتخاب رشته متقاضیان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار داده خواهد شد ادامه داد: کارنامه اولیه داوطلبان در تاریخ بیست و چهارم تیرماه روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی www.sanjeshp.org قرارداده خواهد شد و داوطلبان می‌توانند با درنظر گرفتن نمره علمی خود انتخاب رشته کنند.

وی با تاکید بر اینکه داوطلبان مجازند تمام رشته محل‌های موجود برای رشته امتحانی خود را انتخاب کنند گفت: برخلاف گذشته که فرم مشخصی برای انتخاب رشته داوطلبان درنظر گرفته می‌شد امسال انتخاب رشته از طریق اینترنتی انجام می‌شود و داوطلبان می‌توانند با توجه به رشته امتحانی خود تمام دانشگاه‌های موجود را انتخاب کنند. و محدودیتی وجود ندارد.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: maxin

alireza-ja

New member
کارنامه اولیه داوطلبان در تاریخ بیست و چهارم تیرماه روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی www.sanjeshp.org قرارداده خواهد شد و داوطلبان می‌توانند با درنظر گرفتن نمره علمی خود انتخاب رشته کنند.

بابا دمشون گرم من یواش یواش داره اشک شوق تو چشام حلقه میبنده اینا چشون شده امسال دارن امسال غوغا میکنن. چقدر خوب که نتیجه رو همون تیر ماه میدن ، اینطوری باعث میشه اونی که رتبش خوب نشده دیگه منتظر شهریور نباشه و از 2ماه تابستون واسه خوندن استفاده کنه.

ROJO

New member
واااااو! کارنامه چ زود میاد! آخ جون! :thanks:من از انتظار بیزارم! بزن دس قشنگرو ب افتخار وزارت بهداشت!:applause:

nafasn

New member
واااااااااای چه خبر خوبی
ولی میشه لطف کنین منبعشو هم ذکر کنید؟

zy zy

New member
1-پس اون چیه تو سایت زده از 17 به بعد انتخاب رشته کنن؟من گیج شدم
2-ینی چی؟
3-این درسته که اگه کسی کنکور وزارت بهداشت ثبت نام کرده باشه ولی نره کنکور بده دیگه سالهای بعد نمیتونه وزارت بهداشت امتحان بده؟
1- اولش قرار بود انتخاب شهرا قبل از آزمون باشه ولی بعدش اطلاعیه جدید دادن که میفته بعد آزمون که اول رتبه ها میاد و بعدش نتیجه نهایی مث وزارت علوم
2- منم نفهمیدم!!!
3- نه ؛ درصورتی محروم میشه که آزمون رو شرکت کنه و قبول شه ولی انصراف بده

zy zy

New member
امروز مگه 17 ام نیست؟ قرار بود 17 کارت ورود به جلسه رو بذارن خو؟؟؟؟؟ :21:

goleyakh

New member
1-
3-این درسته که اگه کسی کنکور وزارت بهداشت ثبت نام کرده باشه ولی نره کنکور بده دیگه سالهای بعد نمیتونه وزارت بهداشت امتحان بده؟

شاید چیزی که به شما گفتن منطورشون این بوده:

سوال - اينجانب 15/11/91 فارغ التحصيل شده ام ؛ در آزمون كارشناسي ارشد 92 نيز شركت و مردود شده ام ، درحال حاضر بيش از يكسال از فارغ التحصيلي ام نگذشته و هنوز طرح خود را شروع نكرده ام آيا مي توانم در ارشد 93 شركت كنم يا خير؟
جواب :طبق ماده 1- بند3 شرايط اختصاصي، مشمولان طرح نيروي انساني فارغ التحصيل در يكي از رشته هاي مورد نياز وزارت بهداشت در فرصت يكساله بعد از فراغت از تحصيل، فقط يكبار مي توانند در آزمون ورودي كارشناسي ارشد شركت نمايند. لذا باعنايت به اينكه شما بعد از فارغ التحصيلي در فرصت يكساله خود يكبار در آزمون شركت نموده ايد، مجاز به شركت درآزمون نمي باشيد.

اینم لینکش سوالات رایج آزمون كارشناسي ارشد رشته هاي گروه پزشكي سال 93

eli_d

New member
سلام دوستان میدونم اینجا برای ارشد هست
اما من با دوستان پرستارمون کار دارم و باید ازلاع رسانی کنم

در سایت :www.khp.ir سمت چپ صفحه نامه ای سرگشاده قرار داده شده جهت اعتراض به عدم افزایش حقوق پرستاران در قانون جدید نظام تحول سلامت لطفا ی ببینید این نامه رو و پایانش محلی هست جهت امضا لطفا امضا نکنید .... نگذارید حقوقمون رو ضایع کنند.

- - - Updated - - -

در سایت :www.khp.ir سمت چپ صفحه نامه ای سرگشاده قرار داده شده جهت اعتراض به عدم افزایش حقوق پرستاران در قانون جدید نظام تحول سلامت لطفا ی ببینید این نامه رو و پایانش محلی هست جهت امضا لطفا امضا نکنید .... نگذارید حقوقمون رو ضایع کنند.

- - - Updated - - -

eli_d

New member
تا این لحظه 14:52 مورخ 17/3/1393 1030 نفر امضا کردن نامه رو لطفا اطلاع رسانی کنید تا این آمار بالاتر بره و ما بتونیم به گوشه ای از حقوق همیشه از دست رفته مون دست پیدا کنیم.

eli_d

New member
امضا کنید
امضا کنید
امضا کنیددددددددد

لطفا امضا کنید پایین نامه رو ( اشتباه تایپ شده نکنید)

امضا ککککککککککککنننننننننییییییییییییییییددددددددددددددد

eli_d

New member
اما من با دوستان پرستارمون کار دارم و باید اطلاع رسانی کنم

در سایت :www.khp.ir سمت چپ صفحه نامه ای سرگشاده قرار داده شده جهت اعتراض به عدم افزایش حقوق پرستاران در قانون جدید تحول نظام سلامت لطفا ی ببینید این نامه رو و پایانش محلی هست جهت امضا لطفا امضا کنید.... نگذارید حقوقمون رو ضایع کنند.

21Tir

New member
اما من با دوستان پرستارمون کار دارم و باید اطلاع رسانی کنم

در سایت :www.khp.ir سمت چپ صفحه نامه ای سرگشاده قرار داده شده جهت اعتراض به عدم افزایش حقوق پرستاران در قانون جدید تحول نظام سلامت لطفا ی ببینید این نامه رو و پایانش محلی هست جهت امضا لطفا امضا کنید.... نگذارید حقوقمون رو ضایع کنند.

سلام ... اولا یه تاپیک جدا میزدی خوب ... دوما منم تو همین اسپما جواب میدم دیگه...

همه اینکارا الکیه ... مگه اینکه جناب شریفی خودش از هفت خان رستم رد بشه و شخصا این نامه رو بده به جناب روحانی و مطمئن شه که اوشون خوندتش و فریاد این همه پرستارو دیده ...
وگرنه اول این نامه رو میفرستن پیش وزیر ب ه داش ت که تاییدش کنه که اوشونم به جای تایید نامه رو میندازه توی Recycle Bin....

بالا