راه کار های شما برای تقویت مهارت Reading

بچه ها به نظرتون باید چی کار کرد تا مهارتمون تو متن ها و تست زدنشون قوی شه؟؟؟

هر کی هر راهکاری داره بگه

من وضع زبانم تو متن خیلی خراب
ه:65d6a5d6s:

maxin

Well-known member
بنظرم موقع خوندن یک متن نباید اونو برا خودت ب فارسی ترجمه کنی (تو ذهنت) همینطور بخون وتصور کن همین زبان خودته ومطلبو دریافت کن.
دامنه لغات گسترده هم خیلی کمک کنندست.
درک مطلب خوبم از شناخت دستور زبان کمک می گیره.

بنظرم موقع خوندن یک متن نباید اونو برا خودت ب فارسی ترجمه کنی (تو ذهنت) همینطور بخون وتصور کن همین زبان خودته ومطلبو دریافت کن.
دامنه لغات گسترده هم خیلی کمک کنندست.
درک مطلب خوبم از شناخت دستور زبان کمک می گیره.
خب در این صورت منی ک 4 ماه دیگه کنکور دارم چیکار کنم ک از پسش بربیام؟!!!!!!!!!! ینی چی بخونم؟؟ با چی تمرین کنم؟؟؟ تا قوی شم تو تکست
:33:

hassan.n

New member

خب در این صورت منی ک 4 ماه دیگه کنکور دارم چیکار کنم ک از پسش بربیام؟!!!!!!!!!! ینی چی بخونم؟؟ با چی تمرین کنم؟؟؟ تا قوی شم تو تکست
:33:
با سلام و احترام
دوست عزیز ناامید نباش 4 ماه وقت کمی نیست . یادگیری زبان انگلیسی پلکانی است . یکی از اشتباهاتی که اکثر دوستان در یادگیری انگلیسی برای تست زدن در مقطع کارشناسی ارشد انجام می دهند کل لغات یک کتاب مثل کتاب دکتر لزگی یا رضازاده را می خواهند در کمترین فرصت حفظ نمایند . این اولاً باعث فراموشی سریع می گردد. لغات را درس به درس با خواندن و تمرین درک مطلب حفظ کن . یک لغت ممکن است چندین معنا داشته باشد.پیشنهاد من برای شما کتاب دکتر حاجی پور انتشارات است.

آخرین ویرایش:

Haydi

New member
پیشنهاد من به شما اینه که:

شروع کنی به خوندن متون کنکورای سالهای قبل..
هرشب حداقل دو تا متن بخون و این کارو ادامه بده و اصلا قطعش نکن..

موقع خوندن همون طور که مکسین گفت اصلا تو ذهنت به فارسی ترجمه نکن..
هرجاییشو هم متوجه نشدی یا از جمله قبل و بعدش حدس بزن یا از کنارش رد شو..
میخوام اینو بگم که متوجه شدن کلمه به کلمه یا جمله به جمله متن برات مهم نباشه
همین که بگیری کل متن میخواد چی بگه خودش کلیه.. اولاش سخته اما کم کم راه میفتی

اگر داری کتاب لزگیو هم میخونی سعی کن نکته هایی که لزگی برای درک مطلب گفته
موقع خوندن متون اجراشون کنی..

امیدوارم که موفق باشی..

maxin

Well-known member
اولا باید ک.لاس زبان عادیو حداقل بری درسته ک.لاس زبان عادی ک اکثرا میرن.»»»نمیخاد بری نمیدونم فلان ک.لاس خصوصی یا فشرده ...مزیت این کار فوق العادست همیشه شما رو آپدیت نگه میداره برای زبان.
اما وقتت کمه درسته پس همون رو متنای لزگی تمرین کن . هرچ زودتر بهتر.
شما باید لغات آخر رضا ضاده رو به 130 روز تقسیم کنید وبه روش تیک8اونارو حفظ کنید وقتی به روز60رسیدید ضمن انجام تیک 8 اصلی و روال عادی باید یک تیک8 دوباره هم از اول شروع کنید.این روش حالت مروری داره.وحافظه بلند مدت تقویت میشه.
لغاتی از لزگی رو ک بلد نیستی یا با نرم افزار داخل سایتمون تمرین کن یا دفترچه کوچیک زبان(مال من دهدار هستش)تهییه کن ولغتو تو اون بنویس ودر اوقات مرده همراهت باشه و ب روش تیک8 بخونشون.هر دفترچه80روز.1600لغت.

مرسی بچه هاااا از اینکه وقت میذارین و راهنمایی میکنین، راستش من از تابستون دارم لزگیو میخونم لغاتشو خوندم و وقتی رفتم سراغ کنکورا ناامید شدم به خصوص تو متن... راه کارایی ک گفتینو حتما ب کار میگیرم

ب امید موفقیت همه :rose: :smiliess (8):

بالا