اطلاعیه نهایی سنجش درمورد شرکت دارندگان مدارک لیسانس و فوقلیسانس درکنکور سراسر۹۳

edi138485

New member
دوستان اگرچه ممکنه که گلایه کنید که اینجا جای مطرح کردن مسائل کنکور سراسری نیست، اما از اونجایی که میدونم خیلی از بچه های تجربی ممکنه حتی با داشتن مدرک لیسانس بازهم از رشتشون ناراضی بودن و امید داشتن بتونن یکبار دیگه شانسشونو واسه پزشکی امتحان کنن
و با ایهامات بند(ز) دفترچه امسال به مشکل برخوردن
وظیفه ی خودم دونستن این خبر رو اینجا(علی رغم نا مناسب بودن مکانش!) اعلام کنم
انشالله درمورد رشته ها و مدارک مرد پذیرش کنکور ارشد بهداشت هم نتایج مثبت و خوشحال کننده ای بزودی حاصل بشه و اونرو هم اعلام کنم که بچه ها از نگرانی در بیان..
با پیگیری مجدانه همه دوستان
و اطلاع رسانی در مورد ابهام بند (ز) دفترچه
و تماسهای کتبی و تلفنی با سازمان سنجش و همینطور دبیرخانه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی...
امروز ، شنبه بیست و یکم دی، سازمان سنجش به بهانه اعلام زمان ثبت نام مجدد
اطلاعیه ای به شرح زیر صادر کرده: (این بند ششم باز هم یکم رو اعصابه ! هرکی فهمید چی میگه به مام بگه !)

"ضمناً موضوع شركت داوطلبان داراي مدرك كارشناسي و كارشناسي ارشد ناپيوسته در آزمون سراسري براي ادامه تحصيل در رشته‌هاي تحصيلي پزشكي، دندانپزشكي و داروسازي و همچنين رشته‌هاي كارشناسي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي، بند «ز» صفحه 5 دفترچه راهنماي ثبت‌نام به شرح ذيل اصلاح و براي اطلاع داوطلبان اعلام مي‌گردد:

«ز) مطابق مصوبه چهل و پنجمين جلسه شورايعالي برنامه‌ريزي علوم پزشكي مورخ 7/12/1389، مقرر گرديد دانش‌آموختگان مقطع كارشناسي در صورت شركت مجدد در آزمون سراسري و قبولي با رعايت شرايط زير مجاز به ادامه تحصيل در مقطع دكتراي عمومي رشته‌هاي پزشكي، دندانپزشكي و داروسازي و يا مقطع كارشناسي رشته‌هاي گروه آموزش پزشكي ‌باشند.

1) لزوم گذراندن طرح نيروي انساني براي دانش‌آموختگان مشمول طرح.

2) دارا نبودن هرگونه تعهد خدمت به ارگان يا دستگاه‌هاي اجرايي و عدم دارا بودن تعهدات سهميه بومي و يا سهميه مناطق محروم.

3) نداشتن ممنوعيت تحصيل از نظر سازمان نظام وظيفه.

4) چنانچه داوطلب در مقطع كارشناسي از آموزش رايگان برخوردار بوده است، در صورت قبولي در دوره‌هاي مزبور، ملزم به پرداخت شهريه مطابق مصوبه هيأت امناي دانشگاه مربوط مي‌باشد.

5) تطبيق دروس تخصصي مقطع كارشناسي، در دوره دكتري عمومي (پزشكي، دندانپزشكي و داروسازي) امكان‌پذير نمي‌باشد.

6) مطابق مصوبه شصت و چهارمين جلسه شوراي معين شوراي عالي برنامه‌ريزي علوم پزشكي مورخ 8/3/90، پذيرفته‌شدگان در دوره‌هاي دكتراي عمومي رشته‌هاي پزشكي، دندانپزشكي و داروسازي و يا مقطع كارشناسي در دانشگاه‌هاي علوم پزشكي و يا شعب بين‌المللي اين دانشگاهها، حتي در صورتيكه در مقطع كارشناسي از آموزش رايگان برخوردار نبوده‌اند، ملزم به پرداخت شهريه در مقطع قبولي مي‌باشند.

ح) مطابق مصوبه پنجاه و يكمين جلسه شورايعالي برنامه‌ريزي علوم پزشكي مورخ 25/3/92 و مصوبه جلسه يكصد و سيزده شوراي معين شوراي عالي برنامه‌ريزي مورخ 17/6/92، مقرر گرديد دانش‌آموختگان مقاطع كارشناسي ارشد ناپيوسته كليه رشته‌هاي تحصيلي و دكتري عمومي (پزشكي، دندانپزشكي و داروسازي) و دكتري حرفه‌اي دامپزشكي بتوانند با رعايت شرايط ذيل و از طريق شركت و قبولي در آزمون سراسري، در مقطع دكتري عمومي رشته‌هاي پزشكي، دندانپزشكي و داروسازي، صرفاً در شعب بين‌الملل دانشگاه‌هاي علوم پزشكي ادامه تحصيل دهند.

1) لزوم گذراندن طرح نيروي انساني براي دانش‌آموختگان مشمول طرح.

2) دارا نبودن هرگونه تعهد خدمت به ارگان يا دستگاه‌هاي اجرايي و عدم دارا بودن تعهدات سهميه بومي و يا سهميه مناطق محروم.

3) نداشتن ممنوعيت تحصيل از نظر سازمان نظام وظيفه.

4) كليه پذيرفته‌شدگان در شعب بين‌الملل (اعم از اينكه در مقاطع قبلي تحصيل از آموزش رايگان برخوردار بوده يا نبوده‌اند)، ملزم به پرداخت شهريه مطابق مصوبه هيأت امناي دانشگاه و مصوبات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي مي‌باشند.

5) دانش‌آموختگان مقطع كارشناسي ارشد پيوسته وناپيوسته صرفاً قادر به تحصيل در شعب بين‌الملل مي‌باشند.»"

آخرین ویرایش:

golabatun

New member
این فقط واسه کسایی هستش که میخان از کارشناسی به پزشکی برن؟
تکلیف ما چی میشه که میتونیم واسه ارشد بهداشت امتحان بدیم یا نه؟

آخرین ویرایش:

karshenasgh

New member
پس با این حساب، قضیه تحصیل در دانشگاه بین الملل فقط مربوط به دارندگان مدرک کارشناسی ارشد میشه و شامل دارندگان مدرک کارشناسی نمیشه... اما دارندگان مدرک کارشناسی هم چه قبلاً از آموزش رایگان برخوردار بوده اند یا نبوده اند باید شهریه پرداخت کنند...
خب! این باز یه کم بهتره و با اون اطلاعیه قبلیشون توی دفترچه راهنما فرق داره... چون اونجا کلاً گفته بود که نمیشه در دانشگاهی غیر از دانشگاه بین الملل درس خوند..

سازمان سنجش آموزش کشور

ممنون از پیگیری شما...

آخرین ویرایش:

biotec93

New member
خداروشکر...امیدوارم دوستان به خواسته شون نزدیکتر شده باشن... هزینه ای که قراره پرداخت بشه به اندازه بین الملل و ازاده؟
در مورد بهداشت هم دوستان فقط انرژی مثبت بفرستن...درسمون رو بخونیم که با استرس الکی روزها رو ازدست ندیم.

matrix222

New member
فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد و شبانه ملزم به پرداخت شهریه نیستند و منتظر اصلاحیه بند 6 باشید که درستش اینه!

مطابق مصوبه شصت و چهارمين جلسه شوراي معين شورايعالي برنامهريزي علوم پزشكي مورخ
1390/3/8 پذيرفته شدگان در دوره هاي دكتري عمومي رشته هاي پزشكي، دندانپزشكي و داروسازي در
شعب بين الملل دانشگاههاي علوم پزشكي حتي در صورتيكه در مقطع كارشناسي از آموزش رايگان
برخوردار نبوده اند، ملزم به پرداخت شهريه در مقطع دكتري عمومي ميباشند.

a_67

New member
خداروشکر...امیدوارم دوستان به خواسته شون نزدیکتر شده باشن... هزینه ای که قراره پرداخت بشه به اندازه بین الملل و ازاده؟
در مورد بهداشت هم دوستان فقط انرژی مثبت بفرستن...درسمون رو بخونیم که با استرس الکی روزها رو ازدست ندیم.
درود
با حساب سال پیش حدود نصف هزینه ی آزاد هست.

mahdi sh

New member
من یه سئوال دارم کمکم کنید.من رشته علوم آزمایشگاهی هستم.برا ارشد بخونم بهتره یا دوباره کنکور بدم و برم سراغ پزشکی؟؟؟

naziarshad

New member
سلام دوستان
من مدرک ارشد مدیریت دارم و تصمیم داشتم بعد از این که ارشد بگیرم داروسازی بخونم. لیسانسم شبانه بودم و ارشدم مجازی یعنی من تا الان حتی یک روز هم تحصیل رایگان نداشتم و حالا با این اوضاع مواجهم که حتی اجازه درس خوندن تو دانشگاه آزاد ندارم و باید پردیس بین الملل که تو یک شهره دیگس و هزینه هاش سرسام آوره تحصیل کنم. به نظر من این قانون خیلی کلی وضع شده و اصلا آدم های مثله من رو در نظر نگرفته. کسی که مدرک ارشد روزانه داره واقعا با من فرق داره چون هم شهریه نداده و هم این که حضوری بوده تو کلاسی با 10 11 نفر شاگرد و نه یه با 30 تا 50 نفر کاربر آنلاین و کلی تفاوت دیگه، من که این مدرک رو واقعا با زحمت و تلاش گرفتم. کسی که ارشد میگیره انقدر از لحاظ فکری پرورش پیدا کرده که یه محقق خوب میشه و به احتمال زیاد میتونه دکتر بهتری هم بشه، دلیل این قانون رو نمی دونم اگر می دونید بگید لطفا و این که به نظره شما دیگه از ادامه تحصیل منصرف شم؟ :sad: یا این که امید به تغییر این قانون در سال های آینده داشته باشم؟

آخرین ویرایش:

matrix222

New member
سلام دوستان
من مدرک ارشد مدیریت دارم و تصمیم داشتم بعد از این که ارشد بگیرم داروسازی بخونم. لیسانسم شبانه بودم و ارشدم مجازی یعنی من تا الان حتی یک روز هم تحصیل رایگان نداشتم و حالا با این اوضاع مواجهم که حتی اجازه درس خوندن تو دانشگاه آزاد ندارم و باید پردیس بین الملل که تو یک شهره دیگس و هزینه هاش سرسام آوره تحصیل کنم. به نظر من این قانون خیلی کلی وضع شده و اصلا آدم های مثله من رو در نظر نگرفته. کسی که مدرک ارشد روزانه داره واقعا با من فرق داره چون هم شهریه نداده و هم این که حضوری بوده تو کلاسی با 10 11 نفر شاگرد و نه یه با 30 تا 50 نفر کاربر آنلاین و کلی تفاوت دیگه، من که این مدرک رو واقعا با زحمت و تلاش گرفتم. کسی که ارشد میگیره انقدر از لحاظ فکری پرورش پیدا کرده که یه محقق خوب میشه و به احتمال زیاد میتونه دکتر بهتری هم بشه، دلیل این قانون رو نمی دونم اگر می دونید بگید لطفا و این که به نظره شما دیگه از ادامه تحصیل منصرف شم؟ :sad: یا این که امید به تغییر این قانون در سال های آینده داشته باشم؟

شما میتونی دانشگاه آزاد هم بخونی

من یه سئوال دارم کمکم کنید.من رشته علوم آزمایشگاهی هستم.برا ارشد بخونم بهتره یا دوباره کنکور بدم و برم سراغ پزشکی؟؟؟

نه منم رشته ام علوم آزمایشگاهی ....!رشته ی خودتو ادامه بده این هفت سالی که میخوای بزاری برا پزشکی بشین یکی از رشته ها رو انتخاب کن به جای دکترای عمومی PhD بگیر ...!

abtin13

New member
فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد و شبانه ملزم به پرداخت شهریه نیستند و منتظر اصلاحیه بند 6 باشید که درستش اینه!

مطابق مصوبه شصت و چهارمين جلسه شوراي معين شورايعالي برنامهريزي علوم پزشكي مورخ
1390/3/8 پذيرفته شدگان در دوره هاي دكتري عمومي رشته هاي پزشكي، دندانپزشكي و داروسازي در
شعب بين الملل دانشگاههاي علوم پزشكي حتي در صورتيكه در مقطع كارشناسي از آموزش رايگان
برخوردار نبوده اند، ملزم به پرداخت شهريه در مقطع دكتري عمومي ميباشند.
شما انگار برعکس گفتی.منظورش اینه که حتی اگه دوره لیسانس پول داده باشی تا درس بخونی چه آزاد چه شبانه و....باید دوباره برای اینکه تو علوم پزشکی بخونی چه لیسانس و چه دکتری عمومی باید پول بدی.

Scatter

New member
مسلما پزشکی نمی ارزه چون چهار سال واسه لیسانس خوندی بعدش بیای هفت سال دیگه بخونی تازه میشی پزشک عمومی عمرت هدر رفته در اینصورت phd بگیری بهتره ولی نظر شما راجع به دندون و دارو چیه ؟ بهتر از phd گرفتن نیست ؟

TrueLove90

New member
...

(البته گفتن اگه کارشناسی سراسری بودی ، باید شهریه شبانه بدی ، آزاد هم بودی دیگه شهریه نمیدی)

حالا بحث پولش یه طرف ! که معلوم نیست درست ...

زنگ زدم
دانشکده دارو دانشگا تهران ،

گفت اگه مدرک کارشناسیت آزاد باشه ، واحدها رو تطبیق نمیدن و همه رو بــاید از اول بخونی :( گفت بخشنامه وزارت علومه !

ولـــی
دانشکده دارو شهید بهشتی گفت که مدرک مهم نیست ، آزاد هم باشه تطبیق میدن ، فقط کلا واسشون نمره ها مهمه که بالای 14 باشه

چــرا بـاید این دوتا دانشگا فرق کنن باهم که زیر پوشش یه وزارت خونه ن !؟

دیگه دیدم اعتباری نیست به حرفاشون شاید تا سال بعد صدتا قانون دیگه بذارن !

همین ارشد خودم میرم ادامه میدم که خیلی هم قشنگ تره !! :)

...

سوریاش

New member
سلام دوستان مطالب رو خوندم ونظرات همه رو دیدم که بسیارم اموزنده بود
اما من یه چند تا سوال دارم من لیسانس رشته حسابداری دارم و قصد دارم تا در ازمون سراسری در رشته پزشکی شرکت کنم
دوره کاردانی دوره شبانه بودم و کارشناسیمم در دانشگاه غیر انتفاعی گرفتم ایا مطالب که ذگر شد برای منم صدق میکنه یا مختص دوره های تحصیلی مرتبط با پزشکیه
دومین سوالمم در مورد منابع ازمون سراسر پزشکی من خودم دوره کاردانی نا پیوسته خوندم و در هنرستان تحصیل کردم هرچند کمی از دروس رو میشناسم اما از اون زمان 4 سال میگذره و اطلاعات کافی برای شرکت در ازمون ندارم اگر ممکنه من رو راهنمایی کنید ممنونم

آخرین ویرایش:
بالا