بیاید کمک کنیم همگی زبان را بالا بزنیم

almaci

New member
سلام دوستان خسته نباشید میخوایید به هم کمک کنیم بسم الله :28: قوانین : 1- هر تعداد لغت را که در روز یاد گرفتی اینجا بنویس 2- به خودت و افرادی که میان اینجا لغت مینویسن قول بده که هر بار از اول ارسال ها را تا اخریش که خودت باشی مرور کنی 3- اینجا برای همه سطح ها ی زبان است از ضعیف تا قوی 3- انهای که زبان قوی تر دارن وظیفه دارن بیشتر به دوستان کمک کنن 4- اینجا با لغت شروع میشه و به تدریج به متن های مشکل می رسیم به امید خدا ما میتوانیم

آخرین ویرایش:

zanbagh

New member
من ی پیشنهادبهتردارم؛لزگی واسه همه رفرنسه؛لغتای سختشواینجابنویسیم وهرکجاکه توترجمش مشکل داشتیم بنویسیم تاهرکی تونست ترجمه بکنه؛درس ب درسم پیش بریم؛حالابازنظر دیگران دراین ربطه مهمه

marava

New member
سلام فكر نمكنيد نوشتن لغتهاي هر روز كمي مشكل باشه؟خودش كلي وقت ميبره.
بازهم بچه ها نظر بدن بهترينو انتخاب كنيم.با آرزوي موفقيت براي همه

B.sabtilis

New member
من ی پیشنهادبهتردارم؛لزگی واسه همه رفرنسه؛لغتای سختشواینجابنویسیم وهرکجاکه توترجمش مشکل داشتیم بنویسیم تاهرکی تونست ترجمه بکنه؛درس ب درسم پیش بریم؛حالابازنظر دیگران دراین ربطه مهمه

منم موافقم اگه با همدیگه واسه لزگی برنامه بریزیم عالی میشه

و تو فهمش به همدیگه کمک کنیم

موافقین بجه ها بسم الله از کجا شروع کنیم؟من فقط سوالای لزگی و دارم:smilies-azardl (113

3am

New member
azizam pishnahad khobeyh age negaran vaghti k migireh nabashim.hala loghat shyad vale matno fk nakonam .b jay en man pishnahad mikonam nokate k b zadan test ya b saretar khondan moton komak mikoneh ba ham dar meyon bezarim.dar har hal man az har kar gorohi esteghbal mikonam

RBC!

New member
می تونیم هم لغتا رو بنویسیم هم نکته ها رو

ولی هر درس لزگی رو قسمت بندی کنیم و برای لغتای هر قسمتش یه نفر داوطلب شه.. چون بلاخره باید بخونیمش دیگه..

به نظرم از شنبه شروع کنیم خوبه.
برای هر درس سه روز فرصت بذاریم
روز اول لغتاش رو بنویسیم ( هر کس لغتای مشخص شده ی قسمت خودش رو بنویسه)
و روز آخر نکاتش رو (با همکاری هم)

حالا کیا داوطلب میشن برای لغتا؟

من هستم

almaci

New member
سلام دوستان عزیز خوشحالم که با هم هستیم لزگی کتاب خوبیه موافقید هر 3 روز یک مهارت را تمام کنیم البته نباید از نمونه سوالات سال های قبل هم غافل بشیم هر هفته هم یک ازمون حل میکنم از ازمون سال 82 صبح شروع میکنیم تا یکشنبه شب همگی درس یک لزگی را تمام کنید و اشکالات و لغات مهم را مینویسیم من 3شنبه امتحان زبان دارم ممکنه نتونم تا سه شنبه بیام:riz513::13: ولی مهارت یک را میخوانم هر کس نظر دیگری هم داره بگه تا زودتر شروع کنیم :a2d3:

zhra

New member
سلام دوستان عزیز خوشحالم که با هم هستیم لزگی کتاب خوبیه موافقید هر 3 روز یک مهارت را تمام کنیم البته نباید از نمونه سوالات سال های قبل هم غافل بشیم هر هفته هم یک ازمون حل میکنم از ازمون سال 82 صبح شروع میکنیم تا یکشنبه شب همگی درس یک لزگی را تمام کنید و اشکالات و لغات مهم را مینویسیم من 3شنبه امتحان زبان دارم ممکنه نتونم تا سه شنبه بیام:riz513::13: ولی مهارت یک را میخوانم هر کس نظر دیگری هم داره بگه تا زودتر شروع کنیم :a2d3:
man hastam:a2d3:

B.sabtilis

New member
می تونیم هم لغتا رو بنویسیم هم نکته ها رو

ولی هر درس لزگی رو قسمت بندی کنیم و برای لغتای هر قسمتش یه نفر داوطلب شه.. چون بلاخره باید بخونیمش دیگه..

به نظرم از شنبه شروع کنیم خوبه.
برای هر درس سه روز فرصت بذاریم
روز اول لغتاش رو بنویسیم ( هر کس لغتای مشخص شده ی قسمت خودش رو بنویسه)
و روز آخر نکاتش رو (با همکاری هم)

حالا کیا داوطلب میشن برای لغتا؟

من هستم

lمن فقط سوالای لزگی رو دارم:sad:
شنبه 1 درسشو میخونم:smilies-azardl (113

RBC!

New member
سلام دوستان عزیز خوشحالم که با هم هستیم لزگی کتاب خوبیه موافقید هر 3 روز یک مهارت را تمام کنیم البته نباید از نمونه سوالات سال های قبل هم غافل بشیم هر هفته هم یک ازمون حل میکنم از ازمون سال 82 صبح شروع میکنیم تا یکشنبه شب همگی درس یک لزگی را تمام کنید و اشکالات و لغات مهم را مینویسیم من 3شنبه امتحان زبان دارم ممکنه نتونم تا سه شنبه بیام:riz513::13: ولی مهارت یک را میخوانم هر کس نظر دیگری هم داره بگه تا زودتر شروع کنیم
:a2d3:

اول مهارته ها رو تموم کنیم بعد بریم سراغ سوالای امتحان بهتر نیست؟
ما الان همه مون داریم لغتای تافل و 504 رو هم میخونیم و اگه حجم زیادی رو بهش اضافه کنیم وقت کم میاریم.
اگه هر سه روز یه مهارت لزگی رو بخونیم تا آخر بهمن ماه تمومش می کنیم و بعد میتونیم برای سوالای طراحی شده و کنکورش وقت بذاریم :)

parsa90

New member
سلامممممممممممممم
منم هستم موافقم البته من لزگی رو تقربا مهارتاشو خوندم ولی خیلی انگیزه گرفتم که با شما از اول پیش برم و همه با هم باشیم
بالاخره قرارشد لغات رو دسته بندی کنیم برا هرکس یا نه
تورو خدارزود تکلیفمونو معلوم کنید
بانکته گذاشتن هم موافقم

RBC!

New member

قسمت بندی مهارت اول لزگی برای 5 نفر :

نفر اول : متن 5 و 6
نفر دوم : متن 7 + تست لغات 1 تا 10
نفر سوم : تست لغات 11 تا 30
نفر چهارم : تست لغات 31 تا 40 + متن 1 نمونه سوالات گذشته
نفر پنجم : متن 2 نمونه سوالات گذشته تا آخر مهارت یک

با این دسته بندی برای شنبه موافقید؟
هر یکی یه بخش رو انتخاب کنه و شنبه لغتای سختش رو بنویسه تا بقیه هم استفاده کنن

آخرین ویرایش:

parsa90

New member

قسمت بندی مهارت اول لزگی برای 5 نفر :

نفر اول : متن 5 و 6
نفر دوم : متن 7 + تست لغات 1 تا 10
نفر سوم : تست لغات 11 تا 30
نفر چهارم : تست لغات 31 تا 40 + متن 1 نمونه سوالات گذشته
نفر پنجم : متن 2 نمونه سوالات گذشته تا آخر مهارت یک

با این دسته بندی برای شنبه موافقید؟
هر یکی یه بخش رو انتخاب کنه و شنبه لغتای سختش رو بنویسه تا بقیه هم استفاده کنن

من موافقم من میشم نفر اول یعنی متن 5و 6بقه هم زود انتخاب کنید

[

RBC!

New member
من هم قسمت نفر دوم رو آماده میکنم..

کیا برای قسمت 3 - 4 و 5 داوطلب میشن ؟ زووووود باشید
dancegirl2.gif

zanbagh

New member
بهتر نیس ب ترتیب پیش بریم؟آزمونای سالای قبلوبذاریم آخرسر؟

zanbagh

New member
ببخشین چون من این هفته نیستم سهم خودموامروزنوشتم اینجا:قسمت 3لغات سوالات 11تا30
partnerشریک_ feedingغذادادن _relianceاعتماد؛دلگرمی_efficiencyکارائی؛بازده_coincidمطابقت داشتن؛مضاعف سدن_settlementتوافق؛ماندگاه_variationتغییر_differتفاوت _ deviatinglبطورمن حرف _determiningقاطع؛تعیین_altitudeارتفاع_ stability پایداری_endureپایدارکردن؛تحمل کردن_ solidityاستحکام_coagulateبستن؛دلمه کردن _tanningبرنزه کردن_scorchingly سوزاندن_fulflmentانجام شادکامی_ attainبدست آوردن_conclusivelyبطورقاطع_ratingنرخ_scalترازو _operationعمل اثرنتیجه_applicantمتقاظی_ exhaustinglyتهی کردن_exertedبکاربردن؛اعمال کردن_directionدستور؛ تمایل_introvertedدرونگرا-moodyبداخلاق_to sawبذرافشان؛کاشتن _plowگاوآهن_harvestingدرو؛برداشت_ competentlyماهرانه_ cultivatedکشت؛بافرهنگ؛تحصیل کردن_implantationالقا؛پیوند_rearingپرورش دادن؛ بلندکردن؛عقب؛پشت _to perciveدریافتن _impressinglyتحت تأثیر_fascinatedمجذوب کردن_enchantinglyشیفته کردن_complementمتمم ؛مکمل_complimentتعارف؛تعریف کردن_complainشکایت ‏_complementary مکملمعنی intriquingروکی میدونه؟

almaci

New member
سلام دوستان خسته نباشید من قسمت 4 را بر داشتم به نظر من اگر ازمون ها را بخوانیم بهتر است چون لغت ها را در ازمون ها هم می خوانیم باعث مرور بیشتر میشه و البته اعتماد به نفس بیشتر1- meanness= پستی بدجنسی 2- representatives= نشاندهنده نمونه 3- successively=به طور پیاپی 4- successive=پیاپی 5- widow= بیوه زن 6- widower=بیوه مرد 7- widowed=بیوه کردن 8- widowhood= بیوگی شوهر مردگی 9-military= ارتشی نیرو های نظامی 10- inevitable=حتمی الوقوع 11-calm=ارامش 12-supposed= تخیلی فرضی 13- supposedly= ظاهرا 14- virtually=تقریبا 15- virtue= خوبی حسن 16- virtual= مجازی ذاتی 17- vituousپرهیزگار زن نجیب 18- regarding = درباره 19- however= به هر حال 20- turn out = انجامیدن از اب در امدن خارج شدن تولید کردن 21- determine=تعیین کردن مشخص کردن 22- conception= ابستنی 23- lifespan= طول عمر 24- prenatal=پیش زایمان 25- fetus=جنین 26- hitherto=تا به حال 27- pregnancy= حاملگی 28- advent= ظهور 29- advanced= پیشرفته 30- conceive= ابستن شدن اندیشیدن درک کردن فهمیدن :a2d3: معنی intriquing= میشه جذاب دوست من

آخرین ویرایش:
بالا