این غذا ها بخورید و چربی های تان را بسوزانید؟!!!

Anesthesia

Member
اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که دائما نگران اضافه وزن خود هستید ، با خواندن این مقاله وفهمیدن اینکه چه غذاهایی باعث سوزاندن چربی می شوند خوشحال می شوید. به گزارش نیک صالحی ،لازم به ذکر است باید این توصیه ها را به تمرینات ورزشی اضافه کنید تا سرعت سوخت و ساز بدن تان بالا برود.
سیب و انواع توت: این میوه ها سرشار از پکتین هستند. پکتین دارای مواد و املاح معدنی فراوانی است که مقدار جذب چربی را در بدن کاهش می دهد.
موز: موز دارای پتاسیم است که سرعت سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد.
انواع مرکبات: مرکبات سرشار از ویتامین C هستند که مقدار چربی را در بدن کاهش می دهند و اجازه چسبیدن آنها به دور شکم و... نمی دهند.
سیر و دارچین : این مواد به افزایس سرعت سوخت و ساز بدن کمک فراوانی می کنند و آن را تا 20 برابر افزایش می دهند. دارچین ماده غذایی بسیاری خوبی برای بیماران دیابتی است.
زنجبیل : زنجبیل عروق خونی را گسترش داده و درجه حرارت و سوخت و ساز بدن را نیز تا 20 درصد افزایش می دهد.
اسیدهای چرب که در سالمون و انواع ماهی دیده می شوند دارای پکتین بوده و متابولیسم بدن را افزایش می دهند.
تهیه و ترجمه : گروه سلامت نیک صالحی
Niksalehi - تغذیه

neda*

New member
و همچنین باید بدونیم مننظور از اینکه خوردن موز باعث افزایش متابولیسم و لاغری میشود خوردن 1 موز کوچک و یا 1 نصفه موز است وگرنه خوردن بیش از 1 واحد از موز در روز کنار رژیم غذایی روزانه باعث چاقی هم میشود ...........................و همین طور دارچین و زنجبیل با عث افزایش اشتها میشود اگر جلوی اشتهایمان را بگیریم با افزایش سوخت و ساز سبب لاغری میشود ودمکرده دارچین و زنجفیل هر کدام به تنهایی برای سرماخوردگی هم بسیار مفید میباشد : وهمین طور خوردن گوشت ماهی فوقالعاده برای بدن مفید میباشد و چون 100گرم آن کالری کمتری نسبت به 100گرم گوشت مرغ و گوشت قرمز دارد پس جایگزین کردن آن باعث لاغری میشود من خودم این موضوع را تجربه کردم و با این روش خودم چند کیلویی کم کردم اما باید بدونیم که گوشت ماهی جیوه هم دارد که جیوه زیاد برای بدن مضر میباشد پس باید در خوردن ماهی هم تعادل را رعایت کنیم و ماهیهایی که جیوه کمتر و امگا3 بیشتری دارند را انتخاب کنیم این طوری میتونیم وعده های بیشتری از ماهی استفاده کنیم.... امیدوارم بچه های تغذیه انجمن تاییدش کنند

negar91

New member
در ماهی های ساردین - سالمون - ماهی آزاد - خال مخالی و روغن کبد ماهی کادو هم چنین در میگو هم به وفور وجود داره

بالا