اعتراض به کنکور دکترای امسال

mortaza

New member
سلام دوستان سوالات دکترای امسال افتضاح بود. طبق دفترچه اعلام شده بود که ژنتیک پزشکی و میکروب حذف شده ولی در حالی که در سوالات امسال حدود 40 سوال ژنتیک و میکروب در داخل درس سلولی داده بودند. دو درسی رو که حذف کردن اومدن تو قالب یه درس دیگه با یه اسم دیگه دادن که این خلاف اصول علمی هست . به همین جهت بچه ها پیگیر هستن که نامه ای از طرف بچه هایی که کنکور دادن بنویسن و امضا جمع کنن و به دبیرخانه ی شورای آموزش علوم پایه وزارت بهداشت بفرستن.

آخرین ویرایش:

nastaran8

New member
به نظرتون ترتیب اثر داده میشه ای بابا دلتون خوش مگه خودشون نگفته بودن د رسا حذف شده چرا سوال دادن؟به نظرم بیخیال...رشته من هم ایمونو بود ولی بجای ژنتیک مولکولی مساله احتمالات داده بودن!!!
اخه کجای دنیا 1ماه به کنکور مونده مواد امتحانی تغییر میکنه؟

آخرین ویرایش:

Hamidvet

New member
یعنی واقعا 2 ماه مونده به کنکور مواد امتحانی رو تغییر دادن؟؟؟! ...اگه اینجوره دیگه باید در این کنکور رو تخته کرد!!َ

nastaran8

New member
یعنی واقعا 2 ماه مونده به کنکور مواد امتحانی رو تغییر دادن؟؟؟! ...اگه اینجوره دیگه باید در این کنکور رو تخته کرد!!َ

بله واقعا این تغییرم ما زمان ثبت نام که 12 شهریور بود فهمیدیم ! باعث تعجب نه؟ من نمیدونم اینا فکر نمیکنن ما چطور درسای تغییر کرده رو بخونیم؟توی این مدت!!!امروزم کنکور بود

mortaza

New member
دوستان به نظرم این کنکور استاندارد نبود

آخرین ویرایش:

cyavash

New member
سلام به همه و morteza. آقا تشکر از مطلبی که شروع کردین....من هم پایه ام که اعتراضی تنظیم کنیم...و شدیداً واکنش نشون بدیم...من فازغ التحصیل هستم و دیگه دانشگاه نیستم...زحمت هماهنگیش با شما که دانشگاه هستید. این هم ایمیل من جهت ارتباط...cyavash@gmail.com

faeze1

New member
[امسال کنکوربیوتک پزشکی خیلی ناجور بود.من متاسفانه شرکت کرده بودم .واقعا افتضاح بود.فقط مونده بود یه سیلی بزنن تو گوشمون از در سالن بیرونمون کنن تا سوگلی ها برن دکترا بخوننسوالات درس سلولی یک سوال سلولی نداشت!اونایی که سوالا رو طرح کردن حتما نابغه بودن

mortaza

New member
سلام دوستان متن نامه ای که بچه ها برای اعتراض به وزارت بهداشت کردن اینه:

بسمه تعالی

شورای محترم آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی
با سلام و تحیت؛
احتراماً نظر به برگزاری آزمون دکترای تخصصی ( Ph.D ) رشته های علوم پایه ی پزشکی در تاریخ 92/8/16 ، اینجانبان دانشجویان شرکت کننده در آزمون ورودی دکترای تخصصی رشته ی زیست فناوری پزشکی سال جاری نکاتی را متذکر شده و اعتراض خود را به برخی موارد در این آزمون اعلام می کنیم :
لازم به ذکر است طبق اطلاعیه شماره ی 2 آزمون دکترای تخصصی سال جاری که در مورخه ی 92/6/12 در سایت مرکز سنجش پزشکی منتشر شد، در جدول شماره ی 1 در صفحه ی 19 این اطلاعیه منابع امتحانی رشته ی زیست فناوری پزشکی و ضرایب آن ها بدین شرح اعلام شد: زیست شناسی سلولی و مولکولی با ضریب 5، بیوشیمی با ضریب 2، ایمنی شناسی با ضریب 2 و بیوانفورماتیک با ضریب 1 که با عنایت به این اطلاعیه دروس ژنتیک با ضریب 3 و میکروب شناسی با ضریب 1 که در سنوات گذشته جزو منابع امتحانی این رشته بودند، حذف شدند. اما متاسفانه در دفترچه سوالات آزمون امسال این رشته، 14 سوال تخصصی از درس ژنتیک و 16 سوال تخصصی از درس میکروب شناسی به اسم درس زیست شناسی سلولی و مولکولی و در قالب سوالات این درس مطرح شده بود که این اقدام به هیچ وجه با اصول پذیرفته شده ی علمی و منطقی سازگار نیست و موجب متضرر شدن و تضییع حقوق داوطلبان این رشته گردیده است.
لذا خواهشمند است این شورای محترم اقدامات لازم را در جهت احقاق حقوق پایمال شده ی داوطلبان این رشته به نحو مقتضی مبذول فرمایند. ضمناً به پیوست لیست امضاهای افراد تایید کننده ی این نامه و مستندات لازم تقدیم می گردد.

با کمال تشکر

آخرین ویرایش:

vahan

New member
حالا به نظرتون با اعتراض دادن چی عوض میشه؟ البته من مخالف اعتراض کردن نیستم و حتما در سایت سنجش این کار رو میکنم اما واقعا هم من و هم شما میدونیم که هیچ فایده ایی نداره این عمر یک ساله ما بود که گذشت و تا کنکور سال دیگه معلوم نیست چی بشه!!!!!!!!!!!!!!!

mortaza

New member
دوستان عزیز امضا لازم نیست برید تو سایت سنجش و به تمام سوالات جدید اعتراض بزنید

برای ایجاد وحدت رویه سوالات خارج از سلولی رو شماره هاشونو می نویسم بچه های عزیز لطف کنین به اینا اعتراض بزنین:

سوالات مختص ژنتیک: 76-77-78-80-81-82-83-84-85-86-87-88-89-90

سوالات مختص میکروب شناسی:131-132-135-136-137-138-139-140-141-144-145-147-148-149-150

دوستان عزیز در مورد نحوه ی اعتراض زدن هم وقتی امروز سایت سنجش باز شد هماهنگی می کنیم.

فقط به هر کس می شناسین خبر بدین. ممنون

cyavash

New member
با سلام و احترام.....باید به همه سوالات 76 تا 90 که مختص ژنتیک و سوالات 131 تا 150 مختص میکروبشناسی اعتراض بفرستیم و نباید از میان آنها تعدادی را انتخاب کنیم...چون بهرحال هر کسی به تعدادی از این سوالات جواب درست داده است و میتواند با توجه به کلید ارایه شده، سوالات درست خود را خارج کند . به بقیه اعتراض کند و این درست نیست.....اجازه بدهید همگی در شرایط برابر قرار داشته باشیم حتی اگر به ضرر تعدادی از ما باشد.

mortaza

New member
دوست عزیزم تعدادی از سوالاتی که می فرمایید مختص ژنتیک و میکروب نیست چون تو کتاب لودیش هم هست. من خودم تعدای از همینا رو که نوشتم اعتراض بزنید درست جواب دادم ولی اعتراض باید منطقی باشه

cyavash

New member
دوست عزیز اگر شما این تفکر را داشته باشید در واقع با طراحان سوال هم جهت هستید ! زیرا آنها برای اثبات حقانیت شان، لودیش و دسل را حجت نمیاورند بلکه رفرانسی را معرفی میکنند که اصلاً عنوان ژنتیک پزشکی و میکروبشناسی ندارد و بلکه عنوان سلولی و مولکولی دارد و تمام سوالاتشان را پوشش میدهد.....نمیخواهم بحث را ادامه دهم...بهرحال من به شیوه ای که نوشتم اعتراض خود را فرستاده ام....حالا هر تصمیمی که جمیع دوستان اتخاذ نمودند، تابعم...بهر حال این مسئاله همه ماست..ممنون از زحمات شما

mortaza

New member
دوستان تو اعتراضات گزینه ی "با منبع اعلام شده، قابل پاسخ گویی نیست" و در توضیح هم بنویسن که این سوال مربوط به درس سلولی و مولکولی نیست

دوستان کتاب لودیش ترجمه فارسی رو رفرنس بدین و تو فیلد های خالی هم جلوی شماره صفحه و پاراگراف و سطر بنویسید: "همه"

آخرین ویرایش:

mortaza

New member
دوستان ظاهرا سیستم برا اعتراض محدودیت داره و شما حرفاتون رو تو یکی از توضیح اعتراضات بنویسین

marias

New member
بچه ها کی امسال دکتری آموزش پرستاری امتحان داده ؟

چرا اینقدر سخت بود؟ یه جوری بودش

بالا