گزارش روزانه/هفتگی مطالعه گروهی داوطلبان ارشد رشته مامایی

leiliyebidel

New member
سلام ب همه ی بچه های گل مامایی
دوستای خوبم ب نظرم مطالعه ی گروهی پیشنهاد واقعا خوبیه...اگه با هم بخونیم انگیزمون چند برابر میشه..اگه شما هم موافق باشید برنامه ی هفتگی بریزیم و 1 یا 2 روز تو هفته وا3 چک کردن و رفع اشکال بیایم...واقعا ج میده!!من با دوستم ی هفته تو مهر این روش رو اجرا کردیم فوق العاده بود ولی دوستم سر یک هفته کم آورد...!!!!!!!!!!!!:smiliess (15):
من تو این 3 ماه اینا رو خوندم:
ویلیامز:جلد1+فصلای عفونت نفاسی،نفاس،روش های جلوگیری،جفت و 1/2 خونریزی ها،بیهوشی و ارزیابی سلامت جنین از جلد2!!!!!
نواک:جلد 1 منهای بیماریهای داخل اپیتلیومی+بلوغ از جلد2!!!!!!!
لانگمن:8 فصل اول
نلسون:7 فصل اول+اختلالات متابولیک+اختلالات اندوکرین+اورژانس ها
بهداشت(سوسن پارسای):فصلای واکسیناسیون،1،7،12،3،14،15!!!!!!!!
من برنامه ریزیم افتضاحه!!!(خیلی سخته!!)ی کاری میکنم ک همتون مثه دوستم سر ی هفته کلا قید ارشدو بزنین!!!:25r30wi:
ولی شما هرکدوم ک برنامه بریزین،من قبول دارم..میدونم ک شاید از برنامه ی شما خییییلی عقب باشم!ولی خودمو میرسونم...
امیدوارم بتونیم ب هم کمک کنیم:riz304:

آخرین ویرایش:

cheshmak

New member
سلم ليلي جون
من هستم ولي چون ترم هفتم بيمارستان كه ميرم زياد وقت آزاد ندارم.دنباله يه نفر ميگردم هولم بده
تو همين تاپيك برنامه بريزيم بهتره
لطفا درسايي رو كه توي 1روز ميخوني بنويس.با تعداد صفحه
ممنون ميشم
موفق باشي

آخرین ویرایش:

leiliyebidel

New member
سلام دوس جون...
واااااااای مرسی عسیسم..:riz304:
میدونم دوستم با کارورزی خیلی سخته..ولی ممکنه...باور کن الآن بهترن زمان وا3 قبول شدنه ازش خوب استفاده کن!
اشکال نداره ناراحت نباش ی جور هماهنگ میشیمو میخونیم ک تو هم برسی...
اصن ب 3 ماه گذشته فک نکن!از حالا ب بعد مهمه دوستم ک ما میتونیم...:a2d3:
من مطالبی ک خوندمو ویرایش کردم و درسایی ک اخیرا خوندمم بش اضافه کردم!توهم بنویس لطفا چقد خوندی تا مشترکاشو حذف کنیم...
با زبان روزی 4تا درس میخونم!چون ضریب ویلی و نواک بالاس من سعی میکنم هر روز اونا رو بخونم+زبان
ی روز در میونم بهداشتو نلسونو لانگمنو میخونم...(قاطی پاتی!!!!!!)ولی وا3 هر3 ی جور وقت میذارم!اون 2تا ک ضریبش 2ئه هیچی!لانگمنم چون کسی زیاد نمیزنه رتبه رو در حد فضا جاب جا میکنه!!!:shocked:
یکی از استادامون بم گفت اگه میخوای قبول شی فقط خییییییییلیییییی روی جنینو زبانت کار کن...گفت تو داری با ی عده ماما رقابت میکنی!مطمئن باش همه اون 3 تا رو بالا میزنن ولی این 2تاس ک رتبه تو میبره بالا!
برنامم اینجوری میشه:هر روز ویلی یا نواک20 صفه!+زبان 40تا لغت!+و 2تا درس از اون 3 تای دیگه!!(بهداشت20صفه!جنین و نلسون 5 صفه!)
با این حال چون اولاش خیلی دودره بازی درآوردم ب نظرم ویلی و نواکو خیییییییلیییییی عقبم...:13:
زبانم هنوز دارم با نفسم مبارزه میکنم ک مثه دخترای خوب بخونم...
اگه خدا بخواد میخوام تا آخر اسفند تموم شه..حالا با هم ک برنامه بریزیم بهترم پیش میریم...

cheshmak

New member
ليلي جون من تازه شروع كردم به خوندن و چون كارورزم حجم درسايي كه ميخونم كمه
مثلا روزي 10 ص ويلي ميخونم 5 ص بهداشت ميخونم 10 كلمه زبان ميخونم و 5 ص نلسون
هنوز نواكو و لانگمنو به طور جدي شروع نكردم ولي اين روشي كه گفتي خيلي خوبه حتما انجامش ميدم
سعي ميكنم حجم درسامو هم بيشتر كنم
از ويلي هم فصل هاي : اختلالات آمنيون-اختلالات جفت-القاي ليبر-بررسي قبل از زايمان-نوزاد-ep رو خوندم البته اينارو جدي و فقط واسه كنكور خوندم فصلاي ديگه از ويلي رو هم خوندم ولي ميخوام دوباره بخونم چون احساس ميكنم خوب نخوندم

آخرین ویرایش:

cheshmak

New member
براي بهداشت مادر وكودك چه كتابي رو بخونم خوبه؟

آخرین ویرایش:

leiliyebidel

New member
خب اشکال نداره ناراحت نباش!درک میکنم عزیزم... :tsimuzpzwoap1t9y3o7خیلی ام عالیه دوس جون... هنوز کلی وقت هس..:a2d3:
از فردا ک اومدی بگو چ چیزایی رو خوندی و چ چیزایی رو میخوای وا3 فرداش بخونی...
نواکو دیگه شروع کن..وا3 لانگمنم اگه نرسیدی سعی کن عمومی رو خیییییلییییییی خوب بخونی +فصل ادراری تناسلی و قلب ک هر سال سوال میدن ازش!بقیه اش زیادم مهم نیس...
وا3 بهداشتم فقط سوسن پارسای رو بخون کافیه،آسونم هس!سریع پیش میری..(اینو از بچه های ارشد بهشتی پرسیدیم!خودمم همینو میخونم فقط!)
با همه ی وجود امیدوارم موفق باشی..:smilies-azardl (113:riz304:

cheshmak

New member
سلام ليلي جونم مرسي از راهنمايي هاي خوبت
من برنامه امروزم اينه ويليامز 10ص +5ص جنين+5ص نوزادان+15 كلمه زبان(زبانو زياد كردم)
راستش فردارو تو برنامم خالي گذاشتم چون شبش ميرم بيمارستان شبكارم
ميخوام از صبح 1مروري روي دست نوشته هامو و پروتكل داشته باشم فقط اگه رسيدم زبان ميخونم

ليلي جون به نظرت اگه نواكو از چكيده ش كه به صورت الگوريتمي بخونم خوبه؟ يا خودكتابو بخونم؟
چون وقت كمه ميگم..............

مررررسي عزيزم همچنين:bunnyearsmiley:

cheshmak

New member
ليلي جون لطفا اسم كتاب بهداشتو كامل بنويس
تا تهيه ش كنم
مر30
خيييييلي گلي:tonguesmiley:

atefe

New member
بهداشت سوسن پارسای انتشارات سنجش تکمیلیه دیگه ، درسنامه اس نه؟

leiliyebidel

New member
آفرین چشمکی جونی...
همین جوری ادامه بده،کم کم برنا مه تو فشرده کن..نه!ب نظر من ک همون چکیده کافیه!البته من خودم دارم نواک میخونم ولی تو وقتت کمتره!زیادم فرقی نداره ها!چون نواکم چیزای اضافه خیییییییییلیییییییی داره ک باید بخونی و حذفشون کنی بعد وققتتو میگیره!فقط چون سوالاشو کیسی میدن سعی کن هر چیزی ک خوندی از روی هرچی!کامل بخونی و علائم و اقدامات تشخیصی و منیجشونو خوب_خوب یاد بگیری...بت قول میدم هر کتابی ک باشه اگه اینجوری کامل بخونی همه رو ج بدی..:a2d3:
بهداشتم ک عاطفه جون گفت:بهداشت مادر و کودک/سوسن پارسای/انتشارات سنجش...ولی درسنامه نیس!
درکت میکنم!میدونم خیلی سخته ولی ممکنه...6ماه سختی داره عوضش شیرینیه بعدش خیلی بیشتره!:4d564ad6:با انگیزه ادامه بده دوس جون،من مطمئنم ک میتونی...:28:

آخرین ویرایش:

admin

Active member
پرسنل مدیریت
با عرض معذرت از لیلی خانم من ارسال آخرتون رو بدلیل جالب بودن برای بحث به یک موضوع جدید منتقل کردم تا بقیه در این مورد بصورت تخصصی تر نظر بدن

http://olumpezeshki.ir/forum/thread1092.html

khatoon

New member
سلام.ممنون از جوابهاتون.
می شه در مورد کتاب "لزگی "بیشتر بگید.اسمش رو تا حالا نشنیدم.:65d6a5d6s:

leiliyebidel

New member
عزیزم برو تو تاپیک لزگی یا رضا زاده..
بچه ها لطف کردن اونجا راهنمایی های خوبی کردن؛:bunnyearsmiley:
فقط من خیلی مختصر میگم:ی کتاب قطووووووووووووووره:14:

cheshmak

New member
سلااام به دوستان خوبم:rolleyessmileyanim:
برنامه ي امروز من
امروز 10 ص بهداشت خوندم(فصل 12)
10 ص از ويلي خلاصه نويسي كردم فصل 15 (من ويليامز خلاصه نويسي ميكنم اينجوري خيلي بهتره چون خيلي آمار و عدد ارقام داره براي مرور كردن دوباره خيلي وقت گيره به شما هم توصيه ميكنم اگه دوست داريد اين كارو انجام بديد خيلي كمكتون ميكنه):smilies-azardl (181
-10ص هم كه قبلا خلاصه نويسي كرده بودم مرور كردم
20 كلمه هم زبان خوندم
ديگه بيشتر از اين نشد كه بخونم:sadsmiley:

آخرین ویرایش:

cheshmak

New member
فصل 15 ويلي بررسي قبل از زايمان
تو قسمت سرعت سنجي داپلر مشكل دارم 1جورايي نميفهمم چي ميگه؟

cheshmak

New member
فرداهم صبحكارم
از ظهر شروع ميكنم
10 ص ويلي فصل سقط+10 ص هم مرور خلاصه نويسي روز قبل
10ص بهداشت
5ص نوزادان
20 كلمه هم زبان ميخونم:tonguesmiley:

بالا