لطفا به سوالاتم درباره بیوشیمی پاسخ بدید !

BlasT

New member
سلام من اولین برم هست به این سایت میام و ترم اولی هستم

من زیست شناسی سلولی مولکولی - بیوشیمی تو دانشگاه واحد اسلامشهر قبول شدم

میخواستم درباره رشتم بیشتر بدونم

تو کجاها میتونم کار بکنم؟

بعضی ها میگن این رشته اصلا خوب نیست و نخونی بهتره !

بعضی ها میگن که میشه با این رشته دکتر خون شناس شد !

درواقع من از رشتم هیچی نمیدونم دوستانی که هم رشته من بودن درباره این رشته بیشتر توضیح بدید :x

متشکرم

sara77

New member

درواقع من از رشتم هیچی نمیدونم دوستانی که هم رشته من بودن درباره این رشته بیشتر توضیح بدید :x

متشکرم
خوب درسته زیست شناسی با لیسانسش کم کار گیر میاد البته میتونی تدریس کنی
ولی توی ارشد میتونی هماتولوژی میکروب پزشکی بیتکنو ---انگل شناسی ژنتیک بیوشیمی --- تغذیه و خیلی رشته های دیگه که بازار کارشونم خوب هس بدی ولی اگه به رشتت علاقه نداری که اون بحثش جداس
منم اواب=یلا که قبول شدم از این حرفا زیاد شنیدم ولی وقتی فک کردم که تو ارشد میتونم کمبودای سراسری رو جبران کنم خوشحال شدم

BlasT

New member
ممنون به هماتولوژی علاقه زیادی دارم بتونم تو بند الف دانشگاه باشم و امتحان پایه بدم خیلی خوب میشه !

sara77

New member
ممنون به هماتولوژی علاقه زیادی دارم بتونم تو بند الف دانشگاه باشم و امتحان پایه بدم خیلی خوب میشه !

اره ولی هماتو خیلی سخته چون ظرفیتش کمه سعی کن خوب بخونی و استعداد درخشان شی کمکت میکنه و زبانتو هم از الان قوی کن

mw.ashel

New member

متشکرم

سلام .به نظرم اگه از الان با تمام توانت شروع به خوندن دروس کنی و نمراتت بالا باشه + سطح زبان زودتر میتونی موفق بشی و زیاد واسه خودت در آینده فرد موفق تری باشه.

Taraa

Well-known member

متشکرم

سلام

اسلامشهر رو نمیدونم کجاست ؟ دانشگاه سراسری ؟

بنظرم اگه شغل برات مهمه بشین یه سال دیگه بخون چیز دیگه قبول شو ... این رشته کار توش نیس مگر در موارد استثناء ... البته امیدوارم محرومیت نداشته باشی ... ینی رشته ات روزانه نباشه

دکتر خون ؟ همچین چیزی فک نکنم درست باشه

sara77

New member

سلام

اسلامشهر رو نمیدونم کجاست ؟ دانشگاه سراسری ؟

بنظرم اگه شغل برات مهمه بشین یه سال دیگه بخون چیز دیگه قبول شو ... این رشته کار توش نیس مگر در موارد استثناء ... البته امیدوارم محرومیت نداشته باشی ... ینی رشته ات روزانه نباشه

دکتر خون ؟ همچین چیزی فک نکنم درست باشه
<نظورش همون هماتو هستش تارا جون

science girl

New member
:)سلام ملکم
من دارم بیوشیمی واحد پزشکی میخونم الان کلا ۲۹ واحدم مونده که ۱۲ تاش عمومیه!!!
بیوشیمی رشته خوبیه...بهتره بگم خوشحالم که با پایه بیوشیمی برای ارشد میخونم!!:smilies:
درسای ما خییییلی سخت نیستن اما همه میگن خیلی سخته, مثلا توی لیپید و قندی که باید بخونی مباحث مربوط به چربی خون و گرفتگیرگ و مکانیسم اینکه چه آنزیم هایی فعال میشن و خلاصه ماکروفاژها خودشون رسوب میکنن توی رگ و مسلما مباحث پایه ای رو میخونی.در کل رشته قشنگیه مثل پازلی میمونه که هر کسی نمیتونه حلش کنه, در ضمن باعث میشه دقتت بالا بره بس که نکته داره.
عالی میشه اگه تو اینترنت چندتا سایت بیوشیمی از الان برا خودت پیدا کنی که بعدا بشن رفرنس و بشی پزشکی که نه فقط به علایم ظاهریو اون چیزایی که حفظ کرده توجه میکنه, بلکه تمام مکانیسم هارو میدونه و از رشته ش لذت میبره.:28:
KEGG: Kyoto Encyclopedia of Genes and Genomes
http://www.bmj.com

آخرین ویرایش:

science girl

New member

متشکرم
بله میشه, چرا نشه?! برو به سایت سازمان سنجش پزشکی و دفترچه رو بگیر!!!
من خودم دارم برا خونشناسی میخونم...واقعا هم رشته قشنگیه.
در کل برای بیوشیمی خیلی زحمت میکشی اما انتظار حلوا حلوا شدن نداشته باش!
چون اکثر مردم ما ظاهرا به شوخی میگن بچه های بیوشیمی دکتر ادرار و مدفوع هستن, و درکل جامعه دید خوبی نداره
اونم بخاطر اینه که جامعه ما بنظرم پزشک پرست و پزشک سالاره! بهرحال درسات سنگینه و چیزایی رو میخونی که شاید هیچوقت هیچ تصویر روشنی ازش توی ذهنت نیاد و باید قدرت تخیل بالایی داشته باشی. مثل اینکه یه بخشنامه دادن که بچه های زیست توی آزمایشگاه های تشخیص طبی استخدام نشن که نمیدونم در چه حد صحت داره. پس میمونه تدریس و کارای تحقیقاتی! تدریس که درآمد خوبی نداره و بازار کارش پره...همین دانشگاه ما هر ترم استاداش عوض میشن که همه هم ماشالله دکتری دارن. میمونه کارای تحقیقاتی که توی کشور ما که مردم توی صف سبد کالا همدیگرو زیر دست و پا میذارن کسی به تحقیقات اهمیت نمیده و باید هزینه رو خود تیم پرداخت کنه. اما برای خارج از کشور رشته خوبیییه! برای ارشد قضیه فرق داره, رشته هایی مثل هماتو و ایمونو و ژنتیک پزشکی که هنوز پیام نور و آزاد ارایه ندادن بازار کار بهتری دارن, مخصوصا هماتو! اما هم درساش سنگینه و هم رقابت. خوشحال میشم بهت کمک کنم, سوالی باشه درخدمتم.

bahar9368

New member
بله میشه, چرا نشه?! برو به سایت سازمان سنجش پزشکی و دفترچه رو بگیر!!!
من خودم دارم برا خونشناسی میخونم...واقعا هم رشته قشنگیه.
در کل برای بیوشیمی خیلی زحمت میکشی اما انتظار حلوا حلوا شدن نداشته باش!
چون اکثر مردم ما ظاهرا به شوخی میگن بچه های بیوشیمی دکتر ادرار و مدفوع هستن, و درکل جامعه دید خوبی نداره
اونم بخاطر اینه که جامعه ما بنظرم پزشک پرست و پزشک سالاره! بهرحال درسات سنگینه و چیزایی رو میخونی که شاید هیچوقت هیچ تصویر روشنی ازش توی ذهنت نیاد و باید قدرت تخیل بالایی داشته باشی. مثل اینکه یه بخشنامه دادن که بچه های زیست توی آزمایشگاه های تشخیص طبی استخدام نشن که نمیدونم در چه حد صحت داره. پس میمونه تدریس و کارای تحقیقاتی! تدریس که درآمد خوبی نداره و بازار کارش پره...همین دانشگاه ما هر ترم استاداش عوض میشن که همه هم ماشالله دکتری دارن. میمونه کارای تحقیقاتی که توی کشور ما که مردم توی صف سبد کالا همدیگرو زیر دست و پا میذارن کسی به تحقیقات اهمیت نمیده و باید هزینه رو خود تیم پرداخت کنه. اما برای خارج از کشور رشته خوبیییه! برای ارشد قضیه فرق داره, رشته هایی مثل هماتو و ایمونو و ژنتیک پزشکی که هنوز پیام نور و آزاد ارایه ندادن بازار کار بهتری دارن, مخصوصا هماتو! اما هم درساش سنگینه و هم رقابت. خوشحال میشم بهت کمک کنم, سوالی باشه درخدمتم.

:33::33:
فک کنم بیوشیمی بالینی رو با انگل شناسی اشتباه گرفتین.

milad.f67

New member
بچه هاي بيوشيمي همه گل هستن و اين رشته جزء تاپ هاي رشته ها هست همينكه امتيازش براي تاسيس ازمايشگاه از بقيه بالاتر هست خودش گوياي همه چيز هست:a2d3:

بالا