چند تامسئله ژنتیکی؟

zanbagh

New member
بچه های ژنتیک میخاستم چنتامسئله ژنتیکی روبرام حل کنید؟میشه لطف کنید؟

zanbagh

New member
باشه؛پس اولین سوال:ژنaدارای پنج آلل است تعدادکراس اورهای بین ژنوتیپهای دیپلوئیدچقدرمیباشد؟جوابش ۱۲۰ هست اماراه حلشونمیدونم

zanbagh

New member
سوال دوم:درجمعیتی ک درتعادل هاردی واینبرگ است فروانی افرادناخالص یاحامل دربین افرادطبیعی کدام است؟

zanbagh

New member
اگرفراوانی بیماری گالاکتوزومی درجمعیتی اتقسیم بر۱۰۰۰۰باشدومردسالمی بدون سابقه بیماری بازن سالمی ک برادرش نیزب این بیماری مبتلاس ازدواج کندشانس ابتلافرزندآنان چقدراست؟جواب ۱تقسیم بر۳۰۰؛ببخشیدک کسری نمیتونم بنویسم

zanbagh

New member
بازسوال دارم امافعلالطف کنیدکسی ک راه حلشونوبلده بگه تابعد؛مرسی

biotech25

New member
اگرفراوانی بیماری گالاکتوزومی درجمعیتی اتقسیم بر۱۰۰۰۰باشدومردسالمی بدون سابقه بیماری بازن سالمی ک برادرش نیزب این بیماری مبتلاس ازدواج کندشانس ابتلافرزندآنان چقدراست؟جواب ۱تقسیم بر۳۰۰؛ببخشیدک کسری نمیتونم بنویسم
سلام دوست عزیز
جواب مسئله ژنتیک بیماری گالاکتوزومی
فراوانی بیماری 1در 10000:فراوانی آلل میشه1 بر100
احتمال ناقل بودن مرد2pq:
pرو تقریبا یک میگیریم میشه:1بر 50
احتمال حامل بودن زن:2بر3
احتمال مبتلا بودن فرزند:1 بر4
حالا ا/50 *2/3*1/4=1/300
متوجه شدی؟؟؟؟؟
شاید بپرسی چرا احتمال حامل بودن زن شد 2بر3:چون هیچوقت افراد با فرد بیمار ازداج نمیکنن،پس احتمال1بر4 خط میخوره واز بین سه ژنوتیپ 2تا انتخاب میشه واحتمال میشه 2بر3:
AA,Aa,Aa,aa:
aa ها حذف میشوند!!
فک کنم حالا دیگه افتاد!!:
thumbsdownsmileyani

xavi

New member
دوستان کسی میتونه در مورد حذف پرایمر و اتصالات قطعات اکازاکی و nick translation توضیح بده؟

fateme67

New member
سوال دوم:درجمعیتی ک درتعادل هاردی واینبرگ است فروانی افرادناخالص یاحامل دربین افرادطبیعی کدام است؟
اگر جمعیت در تعادل باشه فراوانی افراد ناخالص میشه 2pq افراد هموزیگوت مغلوب q ب توان 2 و هموزیگوت غالب p ب توان2

saedidavoud

New member
دوستان عزیز فراوانی افراد هتروزیگوت در بین افراد طبیعی میشه q2 تقسیم بر یک +q (دقت کنید گفته در بین افراد طبیعی)
اما فراوانی افراد هتروزیگوت یا ناخالص در بین کل افراد جامعه میشه 2pq

saedidavoud

New member
باشه؛پس اولین سوال:ژنaدارای پنج آلل است تعدادکراس اورهای بین ژنوتیپهای دیپلوئیدچقدرمیباشد؟جوابش ۱۲۰ هست اماراه حلشونمیدونم

دوست عزیز دیر شده اما بدونید.
پنج ضرب در پنج به علاوه یک تو پرانتز تقسیم بر 2 که جوابش میشه 15 این تعداد ژنوتیپ هستش حالا برا تعداد امیزش یا همون کراس ها جوا ب یعنی 15 رو مثل قبل جای پنج قرار بدید یعنی 15 ضرب در 15 به علاوه یک توی صورت تقسیم بر 2 که جواب میشه 120

arshin

New member
اساتید ژنتیک جواب بدن لطفا!

اگر متوسط تعداد زاده ها در رابطه با سه ژنوتیپ aa ، Aa و AA به ترتیب برابربا 4، 8 و 24 باشد شایستگی (fitness) ژنوتیپ Aa را حساب کنید.
لطفا یکی این سوالو برای من حل کنه:33:

maryam1368

New member
سلام.کسی هست به من کمک کنه.امتحان ژنتیک دارم استرس دارم.مسائل رو بلد نیستم چه جوری حل کنم.

maryam1368

New member
( 3:13)chand gamet ijad mikonad?gamet haye balance va gheire balance ra moshakhas konid?46xx t (1:4)t

- - - Updated - - -

kasi midoone chejoori halesh konam

بالا